'Leegloop: Beerschot zwaait sleutelpion uit'

door
'Leegloop: Beerschot zwaait sleutelpion uit'

Afgelopen weekend viel het doek over een dramatisch seizoen voor Beerschot. De Ratten verloren thuis met 0-2 van AA Gent en kunnen RFC Seraing, dat zelf won, niet meer bijbenen in de stand. De degradatie is een feit, tenzij het Disciplinair Comité de club nog een laatste levenslijn toewerpt.


De degradatie naar 1B zal ongetwijfeld grote gevolgen hebben voor de Mannekes, vooral op de spelersgroep. Raphael Holzhauser was in een recent verleden nog de grote smaakmaker op het Kiel, maar is helemaal weggedeemsterd. De Oostenrijker heeft naar verluidt een clausule in zijn contract staan waardoor hij bij degradatie gratis naar een andere club kan. Hetzelfde geldt voor Musashi Suzuki. Het is dus zeker aannemelijk dat beide spelers andere oorden zullen opzoeken en niet mee zullen zakken naar de tweede voetbalklasse. Voorzitter Francis Vrancken wil bij Het Laatste Nieuws het vertrek van Holzhauser niet bevestigen. De club zal de komende periode rond de tafel gaan zitten met de linkerpoot.

Er zijn daarnaast nog Antwerpse pionnen die op vertrekken lijken te staan. Zo loopt het contract van kapitein Ryan Sanusi na dit seizoen af. Gezien zijn leeftijd - 30 - is ook zijn vertrek niet uitgesloten. Al klinkt Vrancken wel positief over de gesprekken die al gevoerd werden met de speler. "Voorts kan ik meegeven dat we al een constructief gesprek hadden met onze kapitein Ryan Sanusi, wiens overeenkomst afloopt. Die gesprekken gaan we nu intensifiëren en hopelijk leidt dat tot iets", klinkt het bij dezelfde krant.

LIJDENSWEG

Het seizoen was een ware lijdensweg voor Beerschot. De Antwerpse club kampeerde zowat de hele tijd helemaal onderaan. En het is nog niet gedaan. Er staan nog drie wedstrijden op het programma in de reguliere competitie, die voor Beerschot eerder vandaag dan morgen afgelopen mag zijn. De club trekt nog naar STVV, ontvangt Club Brugge en sluit af op Union SG. 

LEES OOK: KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

🚀

Zal Sanusi vertrekken?

Meest recent

‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

13
13
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

28
28
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

15
15
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

67
67
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

69
69
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

75
75
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

119
119
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

89
89
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

103
103
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

41
41
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

390
390
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

177
177
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

114
114
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

261
261
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

371
371
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

302
302
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

103
103
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

503
503
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

100
100
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

310
310
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

264
264
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

100
100
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

241
241
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

526
526
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

137
137

Meer sportnieuws