Mbenza landt voor rest van seizoen bij JPL-club

door
Mbenza landt voor rest van seizoen bij JPL-club

Isaac Mbenza (26) kende een hobbelig parcours de laatste jaren. De buitenspeler was al aan de slag in België, Frankrijk, Engeland en Qatar, maar kon het nergens lang uitzingen. Nu probeert Mbenza het nog een keer in ons land.


Het is Sporting Charleroi dat de aanvaller verrassend naar België haalt. Dat laten de Carolo's weten op hun website. Mbenza tekent een contract voor drie maanden, met optie. De speler zat zonder club nadat hij zijn contract bij Qatar SC liet ontbinden. Hij was amper 4,5 maand aan de slag in Qatar, waar hij in twaalf wedstrijden twee assists liet optekenen. Volgens La Dernière Heure toonden ook RSC Anderlecht en Antwerp in het verleden interesse, maar Mbenza landt nu dus in het Zwarte Land.

In ons land verdedigde Mbenza al de kleuren van Standard. De Rouches hadden hem destijds weggehaald bij Valenciennes in de Ligue 2, maar hij kon zich op Sclessin niet doorzetten. Mbenza vertrok na een halfjaar alweer naar Montpellier, waar hij wel helemaal ontplofte. Op die manier overtuigde hij Huddersfield om maar liefst 15 miljoen euro neer te tellen voor zijn komst. Daar degradeerde hij en kwijnde hij vervolgens weg in de Championship. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan Amiens. Daar deed hij het goed, maar toch moest hij beschikken. Zijn volgende (transfervrije) bestemming werd Qatar SC.

BAYAT REAGEERT

Mehdi Bayat is alvast blij dat Mbenza nu naar de Zebra's komt. "We weten dat het enige tijd zal vergen om hem fysiek weer op de been te krijgen, maar ik ben ervan overtuigd dat het een echte win-winsituatie is. Hij zal ons kunnen helpen met zijn onmiskenbare kwaliteiten en Sporting Charleroi zal hem een duwtje in de rug kunnen geven, zodat hij in Europa een nieuwe bladzijde in zijn carrière kan schrijven", vertelt hij op de clubwebstek.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

Zal hij het er goed doen?

Meest recent

Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

5
5
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

125
125
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

38
38
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

17
17
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

93
93
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

127
127
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

207
207
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

179
179
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

39
39
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

88
88
'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Bij Union SG zijn ze dit seizoen weer uitstekend bezig. Het voetbal is niet geweldig, de resultaten ...

106
106
Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Bij RSC Anderlecht hebben ze héél veel talent in de jeugdopleiding en niet iedereen ...

73
73
Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

279
279
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

196
196
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

518
518
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

131
131
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

43
43
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

57
57
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

418
418
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

87
87
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

48
48
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

136
136
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

149
149
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

157
157
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

517
517

Meer sportnieuws