Mbenza landt voor rest van seizoen bij JPL-club

door
Mbenza landt voor rest van seizoen bij JPL-club

Isaac Mbenza (26) kende een hobbelig parcours de laatste jaren. De buitenspeler was al aan de slag in België, Frankrijk, Engeland en Qatar, maar kon het nergens lang uitzingen. Nu probeert Mbenza het nog een keer in ons land.


Het is Sporting Charleroi dat de aanvaller verrassend naar België haalt. Dat laten de Carolo's weten op hun website. Mbenza tekent een contract voor drie maanden, met optie. De speler zat zonder club nadat hij zijn contract bij Qatar SC liet ontbinden. Hij was amper 4,5 maand aan de slag in Qatar, waar hij in twaalf wedstrijden twee assists liet optekenen. Volgens La Dernière Heure toonden ook RSC Anderlecht en Antwerp in het verleden interesse, maar Mbenza landt nu dus in het Zwarte Land.

In ons land verdedigde Mbenza al de kleuren van Standard. De Rouches hadden hem destijds weggehaald bij Valenciennes in de Ligue 2, maar hij kon zich op Sclessin niet doorzetten. Mbenza vertrok na een halfjaar alweer naar Montpellier, waar hij wel helemaal ontplofte. Op die manier overtuigde hij Huddersfield om maar liefst 15 miljoen euro neer te tellen voor zijn komst. Daar degradeerde hij en kwijnde hij vervolgens weg in de Championship. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan Amiens. Daar deed hij het goed, maar toch moest hij beschikken. Zijn volgende (transfervrije) bestemming werd Qatar SC.

BAYAT REAGEERT

Mehdi Bayat is alvast blij dat Mbenza nu naar de Zebra's komt. "We weten dat het enige tijd zal vergen om hem fysiek weer op de been te krijgen, maar ik ben ervan overtuigd dat het een echte win-winsituatie is. Hij zal ons kunnen helpen met zijn onmiskenbare kwaliteiten en Sporting Charleroi zal hem een duwtje in de rug kunnen geven, zodat hij in Europa een nieuwe bladzijde in zijn carrière kan schrijven", vertelt hij op de clubwebstek.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Zal hij het er goed doen?

Meest recent

Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

1
1
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

16
16
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

80
80
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

249
249
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

44
44
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

61
61
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

33
33
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

92
92
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

209
209
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

92
92
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

375
375
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

93
93
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

224
224
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

150
150
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

347
347
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

112
112
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

97
97
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

897
897
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

487
487
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

13
13
Anderlecht dreigt opnieuw zware fout te maken

RSC Anderlecht moet stilaan een knoop gaan doorhakken. Gaan de Brusselaars de laatste aanvallende ...

295
295
Bayern-ster doet boekje open over Kompany

Vincent Kompany is bijzonder geliefd bij zijn spelers. Dat is al jaren het geval als coach. De ...

331
331
Anderlecht liet hem gaan… en krijgt nu spijt

Bij RSC Anderlecht waren de zomer- en wintermercato niet bepaald een groot succes. Sommigen zijn al ...

234
234
'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

220
220

Meer sportnieuws