Mbenza landt voor rest van seizoen bij JPL-club

door
Mbenza landt voor rest van seizoen bij JPL-club

Isaac Mbenza (26) kende een hobbelig parcours de laatste jaren. De buitenspeler was al aan de slag in België, Frankrijk, Engeland en Qatar, maar kon het nergens lang uitzingen. Nu probeert Mbenza het nog een keer in ons land.


Het is Sporting Charleroi dat de aanvaller verrassend naar België haalt. Dat laten de Carolo's weten op hun website. Mbenza tekent een contract voor drie maanden, met optie. De speler zat zonder club nadat hij zijn contract bij Qatar SC liet ontbinden. Hij was amper 4,5 maand aan de slag in Qatar, waar hij in twaalf wedstrijden twee assists liet optekenen. Volgens La Dernière Heure toonden ook RSC Anderlecht en Antwerp in het verleden interesse, maar Mbenza landt nu dus in het Zwarte Land.

In ons land verdedigde Mbenza al de kleuren van Standard. De Rouches hadden hem destijds weggehaald bij Valenciennes in de Ligue 2, maar hij kon zich op Sclessin niet doorzetten. Mbenza vertrok na een halfjaar alweer naar Montpellier, waar hij wel helemaal ontplofte. Op die manier overtuigde hij Huddersfield om maar liefst 15 miljoen euro neer te tellen voor zijn komst. Daar degradeerde hij en kwijnde hij vervolgens weg in de Championship. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan Amiens. Daar deed hij het goed, maar toch moest hij beschikken. Zijn volgende (transfervrije) bestemming werd Qatar SC.

BAYAT REAGEERT

Mehdi Bayat is alvast blij dat Mbenza nu naar de Zebra's komt. "We weten dat het enige tijd zal vergen om hem fysiek weer op de been te krijgen, maar ik ben ervan overtuigd dat het een echte win-winsituatie is. Hij zal ons kunnen helpen met zijn onmiskenbare kwaliteiten en Sporting Charleroi zal hem een duwtje in de rug kunnen geven, zodat hij in Europa een nieuwe bladzijde in zijn carrière kan schrijven", vertelt hij op de clubwebstek.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

Zal hij het er goed doen?

Meest recent

Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

14
14
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

55
55
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

16
16
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

123
123
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

23
23
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

291
291
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

129
129
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

141
141
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

56
56
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

292
292
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

64
64
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

183
183
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

133
133
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

74
74
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

214
214
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

42
42
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

238
238
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

215
215
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

36
36
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

391
391
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

131
131
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

63
63
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

94
94
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

60
60
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

309
309

Meer sportnieuws