Mbenza landt voor rest van seizoen bij JPL-club

231 stemmen
Mbenza landt voor rest van seizoen bij JPL-club

Isaac Mbenza (26) kende een hobbelig parcours de laatste jaren. De buitenspeler was al aan de slag in België, Frankrijk, Engeland en Qatar, maar kon het nergens lang uitzingen. Nu probeert Mbenza het nog een keer in ons land.


Het is Sporting Charleroi dat de aanvaller verrassend naar België haalt. Dat laten de Carolo's weten op hun website. Mbenza tekent een contract voor drie maanden, met optie. De speler zat zonder club nadat hij zijn contract bij Qatar SC liet ontbinden. Hij was amper 4,5 maand aan de slag in Qatar, waar hij in twaalf wedstrijden twee assists liet optekenen. Volgens La Dernière Heure toonden ook RSC Anderlecht en Antwerp in het verleden interesse, maar Mbenza landt nu dus in het Zwarte Land.

In ons land verdedigde Mbenza al de kleuren van Standard. De Rouches hadden hem destijds weggehaald bij Valenciennes in de Ligue 2, maar hij kon zich op Sclessin niet doorzetten. Mbenza vertrok na een halfjaar alweer naar Montpellier, waar hij wel helemaal ontplofte. Op die manier overtuigde hij Huddersfield om maar liefst 15 miljoen euro neer te tellen voor zijn komst. Daar degradeerde hij en kwijnde hij vervolgens weg in de Championship. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan Amiens. Daar deed hij het goed, maar toch moest hij beschikken. Zijn volgende (transfervrije) bestemming werd Qatar SC.

BAYAT REAGEERT

Mehdi Bayat is alvast blij dat Mbenza nu naar de Zebra's komt. "We weten dat het enige tijd zal vergen om hem fysiek weer op de been te krijgen, maar ik ben ervan overtuigd dat het een echte win-winsituatie is. Hij zal ons kunnen helpen met zijn onmiskenbare kwaliteiten en Sporting Charleroi zal hem een duwtje in de rug kunnen geven, zodat hij in Europa een nieuwe bladzijde in zijn carrière kan schrijven", vertelt hij op de clubwebstek.

LEES OOK: Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Zal hij het er goed doen?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

6
6
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

9
9
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

17
17
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

13
13
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

219
219
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

32
32
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

165
165
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

35
35
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

200
200
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

132
132
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

97
97
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

629
629
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

60
60
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

143
143
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

153
153
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

986
986
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

619
619
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

420
420
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

813
813
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

789
789
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

127
127
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

473
473
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

781
781
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

376
376

Meer sportnieuws