'City Football Group richt pijlen nu ook op Nederland'

90
'City Football Group richt pijlen nu ook op Nederland'

De voorbije jaren sloeg de City Football Group zijn tentakels alsmaar meer over Europa uit. Na Man City en clubs in de Verenigde Staten, Australië en Uruguay voegde het immers ook nog de Franse eersteklasser Troyes aan zijn portefeuille toe én streek het ook in België neer bij Lommel SK. Nu hebben ze ook hun vizier op Nederland gericht.


VI meldt immers dat de City Football Group nu ook zijn zinnen gezet heeft op NAC Breda. De Nederlandse tweedeklasser, die momenteel op een negende plaats staat, is geen onbekend terrein, want de club had in het verleden al een intensieve samenwerking met Man City. De City Football Group wil NAC weer naar de Eredivisie loodsen en zou volgende week naar Nederland komen om te onderhandelen over een overname.

In het verleden waren er ook al heel wat Belgen actief bij NAC, met in het recente verleden Cyriel Dessers als bekendste voorbeeld. Hij lanceerde er zijn profcarrière helemaal nadat hij bij Lokeren niet helemaal kon doorbreken. Momenteel zitten er ook twee landgenoten in de kern van NAC: de 22-jarige middenvelder Welat Cagro en de 20-jarige flankaanvaller Pjotr Kestens.

GEVOLGEN VOOR LOMMEL?
Bij Lommel zullen ze het nieuws wellicht ook met argusogen volgen, want de overname van NAC zou ook voor hen gevolgen kunnen hebben. Met de intrede van een extra club van een gelijkaardige grootte krijgen ze immers meer concurrentie voor spelers. Al zal het zich wellicht geen zorgen moeten maken dat NAC Zuid-Amerikaanse talenten zal afsnoepen, want in Nederland gelden veel strengere salarisregels voor spelers van buiten de EU.

Zou een overname slecht nieuws zijn voor Lommel?

Meest recent

Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

0
0
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

34
34
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

73
73
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

235
235
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

128
128
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

114
114
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

233
233
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

44
44
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

289
289
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

40
40
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

54
54
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

105
105
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

258
258
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

26
26
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

78
78
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

139
139
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

20
20
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

61
61
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

372
372
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

199
199
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

206
206
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

102
102
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

53
53

Meer sportnieuws