'City Football Group richt pijlen nu ook op Nederland'

door
'City Football Group richt pijlen nu ook op Nederland'

De voorbije jaren sloeg de City Football Group zijn tentakels alsmaar meer over Europa uit. Na Man City en clubs in de Verenigde Staten, Australië en Uruguay voegde het immers ook nog de Franse eersteklasser Troyes aan zijn portefeuille toe én streek het ook in België neer bij Lommel SK. Nu hebben ze ook hun vizier op Nederland gericht.


VI meldt immers dat de City Football Group nu ook zijn zinnen gezet heeft op NAC Breda. De Nederlandse tweedeklasser, die momenteel op een negende plaats staat, is geen onbekend terrein, want de club had in het verleden al een intensieve samenwerking met Man City. De City Football Group wil NAC weer naar de Eredivisie loodsen en zou volgende week naar Nederland komen om te onderhandelen over een overname.

In het verleden waren er ook al heel wat Belgen actief bij NAC, met in het recente verleden Cyriel Dessers als bekendste voorbeeld. Hij lanceerde er zijn profcarrière helemaal nadat hij bij Lokeren niet helemaal kon doorbreken. Momenteel zitten er ook twee landgenoten in de kern van NAC: de 22-jarige middenvelder Welat Cagro en de 20-jarige flankaanvaller Pjotr Kestens.

GEVOLGEN VOOR LOMMEL?
Bij Lommel zullen ze het nieuws wellicht ook met argusogen volgen, want de overname van NAC zou ook voor hen gevolgen kunnen hebben. Met de intrede van een extra club van een gelijkaardige grootte krijgen ze immers meer concurrentie voor spelers. Al zal het zich wellicht geen zorgen moeten maken dat NAC Zuid-Amerikaanse talenten zal afsnoepen, want in Nederland gelden veel strengere salarisregels voor spelers van buiten de EU.

LEES OOK: 'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Zou een overname slecht nieuws zijn voor Lommel?

Meest recent

Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

16
16
Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

51
51
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

68
68
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

50
50
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

115
115
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

306
306
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

412
412
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

68
68
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

54
54
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

284
284
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

23
23
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

179
179
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

267
267
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

314
314
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

148
148
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

78
78
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

188
188
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

113
113
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

172
172
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

385
385
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

135
135
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

44
44
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

256
256
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

350
350
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

238
238

Meer sportnieuws