'City Football Group richt pijlen nu ook op Nederland'

door
'City Football Group richt pijlen nu ook op Nederland'

De voorbije jaren sloeg de City Football Group zijn tentakels alsmaar meer over Europa uit. Na Man City en clubs in de Verenigde Staten, Australië en Uruguay voegde het immers ook nog de Franse eersteklasser Troyes aan zijn portefeuille toe én streek het ook in België neer bij Lommel SK. Nu hebben ze ook hun vizier op Nederland gericht.


VI meldt immers dat de City Football Group nu ook zijn zinnen gezet heeft op NAC Breda. De Nederlandse tweedeklasser, die momenteel op een negende plaats staat, is geen onbekend terrein, want de club had in het verleden al een intensieve samenwerking met Man City. De City Football Group wil NAC weer naar de Eredivisie loodsen en zou volgende week naar Nederland komen om te onderhandelen over een overname.

In het verleden waren er ook al heel wat Belgen actief bij NAC, met in het recente verleden Cyriel Dessers als bekendste voorbeeld. Hij lanceerde er zijn profcarrière helemaal nadat hij bij Lokeren niet helemaal kon doorbreken. Momenteel zitten er ook twee landgenoten in de kern van NAC: de 22-jarige middenvelder Welat Cagro en de 20-jarige flankaanvaller Pjotr Kestens.

GEVOLGEN VOOR LOMMEL?
Bij Lommel zullen ze het nieuws wellicht ook met argusogen volgen, want de overname van NAC zou ook voor hen gevolgen kunnen hebben. Met de intrede van een extra club van een gelijkaardige grootte krijgen ze immers meer concurrentie voor spelers. Al zal het zich wellicht geen zorgen moeten maken dat NAC Zuid-Amerikaanse talenten zal afsnoepen, want in Nederland gelden veel strengere salarisregels voor spelers van buiten de EU.

Zou een overname slecht nieuws zijn voor Lommel?

Meest recent

Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

15
15
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

8
8
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

55
55
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

73
73
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

122
122
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

132
132
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

47
47
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

22
22
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

268
268
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

306
306
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

25
25
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

341
341
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

37
37
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

235
235
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

212
212
Tinder-match met Van Gucht krijgt hallucinante wending

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

36
36
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

70
70
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

25
25
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

471
471
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

173
173
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

210
210
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

79
79
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

241
241
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

250
250
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

135
135

Meer sportnieuws