Carcela schiet Moeskroen definitief naar het behoud in 1B

door
Carcela schiet Moeskroen definitief naar het behoud in 1B

In 1B is Moeskroen met nog vier speeldagen te gaan helemaal zeker van het behoud. De Henegouwers beleefden een moeilijk seizoen met een rampzalige start en financiële problemen, maar blijven dankzij een 0-1-zege op het veld van Lierse Kempenzonen zeker in het profvoetbal. Met nog vier speeldagen voor de boeg hebben ze immers dertien punten voorsprong op rode lantaarn Virton.


De winnaar op het Lisp moest zich geen zorgen meer maken over degradatie en uiteindelijk is het Moeskroen dat zegevierend uit de strijd kwam. Het enige doelpunt van de wedstrijd viel op slag van rust. Met zijn vijfde goal van het seizoen besliste Joachim Carcela, de 22-jarige neef van Mehdi, de wedstrijd. Het was voor Moeskroen de eerste zege buitenshuis sinds november, maar die was wel meteen van goudwaarde.

Moeskroen mag zo in 1B blijven na een bewogen jaar. Het nam een rampzalige start en moest tot de tiende speeldag wachten op zijn eerste zege. Het leidde tot het ontslag van trainer Enzo Scifo, zijn assistent Emile Mpenza én technisch directeur Mbo Mpenza. José Jeunechamps kwam als vervanger en onder zijn leiding herpakte het elftal zich, ondanks financiële problemen die zelfs even tot een staking leidden.

NOG NIET ZEKER
Lierse Kempenzonen is met 26 punten nog niet mathematisch zeker van het behoud, maar ook voor hen zou het in principe niet meer fout mogen lopen. Ze hebben immers nog steeds negen punten meer dan Virton en hebben bovendien nog een match minder gespeeld.


Zal Moeskroen volgend seizoen kunnen meestrijden voor promotie?

Meest recent

Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

16
16
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

30
30
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

168
168
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

51
51
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

111
111
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

97
97
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

278
278
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

216
216
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

126
126
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

317
317
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

141
141
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

1025
1025
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

185
185
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

123
123
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

28
28
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

587
587
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

737
737
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

410
410
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

444
444
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

151
151
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

244
244
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

388
388
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

340
340
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

294
294

Meer sportnieuws