RWDM is lachende derde na spektakelmatch in Deinze

133 stemmen
RWDM is lachende derde na spektakelmatch in Deinze

Na tien minuten spelen leek de tweede plek plots weer haalbaar voor Waasland-Beveren op basis van een kanonstart, na negentig minuten lijkt dat echter slechts nog een verre droom. Deinze zette immers een straffe remonte neer maar slikte in het slot toch nog de zure gelijkmaker.

Plots kreeg Waasland-Beveren gisteren toch weer een levenslijn richting promotie in 1B. Het team van Jordi Condom zag concurrent RWDM puntenverlies lijden op het veld van Lommel en zo kon de kloof teruggebracht worden tot drie punten. Daarvoor was vandaag wel een zege nodig bij Deinze, ook de Oost-Vlamingen hadden nog een waterkans op het barrageduel met de voorlaatste uit de Jupiler Pro League.
Kanonstart van Waasland-Beveren deels teniet gedaan door own-goal
De bezoekers kenden een droomstart in de Dakota Arena, na amper vijf minuten spelen profiteerde Maderner van een aarzeling in de thuisdefensie, hij vond de vrijstaande Hoggas en die legde de 0-1 simpel in doel. Deinze liet zich veel te gemakkelijk doen in eigen huis want nog voor er tien minuten gespeeld waren stond ook de 0-2 al op het bord. Ribeiro Costa sneed vanop rechts naar binnen en klopte Vandenberghe in zijn korte hoek, de Oost-Vlamingen leken al vroeg in de touwen te hangen. Pas halfweg de eerste helft volgde er een reactie van het team van Wim De Decker. Challouk ging op wandel in de bezoekende defensie, zette voor en Vukotic werkte ongelukkig in eigen doel: 1-2 en we hadden opnieuw spanning. Deinze werd nadien ook beter maar echt grote kansen kwamen er niet meer, op vijf minuten van de pauze knalde De Belder een paar meter naast. Halfweg stonden de Waaslanders verdiend op voorsprong.

Sterke start van de Waaslanders, Deinze komt door een eigen doelpunt terug in de wedstrijd.
Dansoko bekroont straffe comeback
Deinze kon enkel mits een zege nog aanspraak maken op de tweede plek en ging na de pauze op zoek naar een vroeg doelpunt. Na dik vijf minuten spelen knikte Mertens de eerste kans over en iets voor het uur mikten zowel Janssens als Challouk via een bezoekend been in het zijnet. Tussendoor stak ook Waasland-Beveren nog eens de neus aan het venster via Hoggas maar Prychynenko redde op de lijn. De thuisploeg bleef stevig op het gaspedaal duwen maar had geen geluk bij de afwerking, Mertens vond op het kwartier een sterke Jackers op zijn weg en aan de overzijde redde Vandenberghe knap bij een vrije trap van Hoggas. De thuisploeg kreeg uiteindelijk toch zijn gelijkmaker: op twintig minuten van het einde haalde Challouk hard uit van aan de rand van de zestien meter en via de ongelukkige Vukotic vloog de 2-2 in doel. De bezoekers zwalpten nu en een paar minuten later was de comeback van de Oost-Vlamingen compleet met de 3-2 nadat Dansoko doelman Jackers in de korte hoek vloerde. Waasland-Beveren kreeg toch weer een levenslijn in het slot toen thuisspeler Janssens een tweede gele kaart kreeg. Met een man meer lukte Ribeiro Costa op vijf minuten van het einde toch weer de gelijkmaker: 3-3. Met tien man kwam Deinze finaal nog dicht bij de zege maar Challouk trapte op de lat. In de laatste minuut kreeg ook Prychynenko nog de rode kaart nadat hij een doorgebroken speler onderuit haalde maar een late vrije trap van Waasland-Beveren leverde geen doelpunt op. Zo werd het uiteindelijk een gelijkspel na een wedstrijd die bol stond van het spektakel, vooral RWDM zal tevreden zijn met dit resultaat.
Scoreverloop:
0-1 (5') Hoggas, 0-2 (10') Ribeiro Costa, 1-2 (24') ed Vukotic, 2-2 (72') Challouk, 3-2 (76') Dansoko, 3-3 (85') Ribeiro Costa
Bijzonderheid:
Janssens (Deinze) krijgt een tweede gele kaart (84').
Prychynenko (Deinze) krijgt een rode kaart (90+2').

Is plaats twee nu een zekerheid voor RWDM?

Meest recent

Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

16
16
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

7
7
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

60
60
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

247
247
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

86
86
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

39
39
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

214
214
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

160
160
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

95
95
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

143
143
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

383
383
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

56
56
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

427
427
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

109
109
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

307
307
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

177
177
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

435
435
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

482
482
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

474
474
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

108
108
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

584
584
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

208
208
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

60
60
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

689
689

Meer sportnieuws