RWDM is lachende derde na spektakelmatch in Deinze

door
RWDM is lachende derde na spektakelmatch in Deinze

Na tien minuten spelen leek de tweede plek plots weer haalbaar voor Waasland-Beveren op basis van een kanonstart, na negentig minuten lijkt dat echter slechts nog een verre droom. Deinze zette immers een straffe remonte neer maar slikte in het slot toch nog de zure gelijkmaker.

Plots kreeg Waasland-Beveren gisteren toch weer een levenslijn richting promotie in 1B. Het team van Jordi Condom zag concurrent RWDM puntenverlies lijden op het veld van Lommel en zo kon de kloof teruggebracht worden tot drie punten. Daarvoor was vandaag wel een zege nodig bij Deinze, ook de Oost-Vlamingen hadden nog een waterkans op het barrageduel met de voorlaatste uit de Jupiler Pro League.
Kanonstart van Waasland-Beveren deels teniet gedaan door own-goal
De bezoekers kenden een droomstart in de Dakota Arena, na amper vijf minuten spelen profiteerde Maderner van een aarzeling in de thuisdefensie, hij vond de vrijstaande Hoggas en die legde de 0-1 simpel in doel. Deinze liet zich veel te gemakkelijk doen in eigen huis want nog voor er tien minuten gespeeld waren stond ook de 0-2 al op het bord. Ribeiro Costa sneed vanop rechts naar binnen en klopte Vandenberghe in zijn korte hoek, de Oost-Vlamingen leken al vroeg in de touwen te hangen. Pas halfweg de eerste helft volgde er een reactie van het team van Wim De Decker. Challouk ging op wandel in de bezoekende defensie, zette voor en Vukotic werkte ongelukkig in eigen doel: 1-2 en we hadden opnieuw spanning. Deinze werd nadien ook beter maar echt grote kansen kwamen er niet meer, op vijf minuten van de pauze knalde De Belder een paar meter naast. Halfweg stonden de Waaslanders verdiend op voorsprong.

Sterke start van de Waaslanders, Deinze komt door een eigen doelpunt terug in de wedstrijd.
Dansoko bekroont straffe comeback
Deinze kon enkel mits een zege nog aanspraak maken op de tweede plek en ging na de pauze op zoek naar een vroeg doelpunt. Na dik vijf minuten spelen knikte Mertens de eerste kans over en iets voor het uur mikten zowel Janssens als Challouk via een bezoekend been in het zijnet. Tussendoor stak ook Waasland-Beveren nog eens de neus aan het venster via Hoggas maar Prychynenko redde op de lijn. De thuisploeg bleef stevig op het gaspedaal duwen maar had geen geluk bij de afwerking, Mertens vond op het kwartier een sterke Jackers op zijn weg en aan de overzijde redde Vandenberghe knap bij een vrije trap van Hoggas. De thuisploeg kreeg uiteindelijk toch zijn gelijkmaker: op twintig minuten van het einde haalde Challouk hard uit van aan de rand van de zestien meter en via de ongelukkige Vukotic vloog de 2-2 in doel. De bezoekers zwalpten nu en een paar minuten later was de comeback van de Oost-Vlamingen compleet met de 3-2 nadat Dansoko doelman Jackers in de korte hoek vloerde. Waasland-Beveren kreeg toch weer een levenslijn in het slot toen thuisspeler Janssens een tweede gele kaart kreeg. Met een man meer lukte Ribeiro Costa op vijf minuten van het einde toch weer de gelijkmaker: 3-3. Met tien man kwam Deinze finaal nog dicht bij de zege maar Challouk trapte op de lat. In de laatste minuut kreeg ook Prychynenko nog de rode kaart nadat hij een doorgebroken speler onderuit haalde maar een late vrije trap van Waasland-Beveren leverde geen doelpunt op. Zo werd het uiteindelijk een gelijkspel na een wedstrijd die bol stond van het spektakel, vooral RWDM zal tevreden zijn met dit resultaat.
Scoreverloop:
0-1 (5') Hoggas, 0-2 (10') Ribeiro Costa, 1-2 (24') ed Vukotic, 2-2 (72') Challouk, 3-2 (76') Dansoko, 3-3 (85') Ribeiro Costa
Bijzonderheid:
Janssens (Deinze) krijgt een tweede gele kaart (84').
Prychynenko (Deinze) krijgt een rode kaart (90+2').

Is plaats twee nu een zekerheid voor RWDM?

Meest recent

Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

0
0
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

35
35
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

68
68
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

46
46
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

99
99
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

164
164
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

137
137
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

423
423
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

106
106
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

233
233
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

169
169
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

137
137
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

338
338
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

143
143
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

135
135
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

60
60
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

198
198
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

386
386
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

393
393
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

300
300
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

76
76
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

613
613
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

161
161
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

866
866

Meer sportnieuws