RWDM is lachende derde na spektakelmatch in Deinze

door
RWDM is lachende derde na spektakelmatch in Deinze

Na tien minuten spelen leek de tweede plek plots weer haalbaar voor Waasland-Beveren op basis van een kanonstart, na negentig minuten lijkt dat echter slechts nog een verre droom. Deinze zette immers een straffe remonte neer maar slikte in het slot toch nog de zure gelijkmaker.

Plots kreeg Waasland-Beveren gisteren toch weer een levenslijn richting promotie in 1B. Het team van Jordi Condom zag concurrent RWDM puntenverlies lijden op het veld van Lommel en zo kon de kloof teruggebracht worden tot drie punten. Daarvoor was vandaag wel een zege nodig bij Deinze, ook de Oost-Vlamingen hadden nog een waterkans op het barrageduel met de voorlaatste uit de Jupiler Pro League.
Kanonstart van Waasland-Beveren deels teniet gedaan door own-goal
De bezoekers kenden een droomstart in de Dakota Arena, na amper vijf minuten spelen profiteerde Maderner van een aarzeling in de thuisdefensie, hij vond de vrijstaande Hoggas en die legde de 0-1 simpel in doel. Deinze liet zich veel te gemakkelijk doen in eigen huis want nog voor er tien minuten gespeeld waren stond ook de 0-2 al op het bord. Ribeiro Costa sneed vanop rechts naar binnen en klopte Vandenberghe in zijn korte hoek, de Oost-Vlamingen leken al vroeg in de touwen te hangen. Pas halfweg de eerste helft volgde er een reactie van het team van Wim De Decker. Challouk ging op wandel in de bezoekende defensie, zette voor en Vukotic werkte ongelukkig in eigen doel: 1-2 en we hadden opnieuw spanning. Deinze werd nadien ook beter maar echt grote kansen kwamen er niet meer, op vijf minuten van de pauze knalde De Belder een paar meter naast. Halfweg stonden de Waaslanders verdiend op voorsprong.

Sterke start van de Waaslanders, Deinze komt door een eigen doelpunt terug in de wedstrijd.
Dansoko bekroont straffe comeback
Deinze kon enkel mits een zege nog aanspraak maken op de tweede plek en ging na de pauze op zoek naar een vroeg doelpunt. Na dik vijf minuten spelen knikte Mertens de eerste kans over en iets voor het uur mikten zowel Janssens als Challouk via een bezoekend been in het zijnet. Tussendoor stak ook Waasland-Beveren nog eens de neus aan het venster via Hoggas maar Prychynenko redde op de lijn. De thuisploeg bleef stevig op het gaspedaal duwen maar had geen geluk bij de afwerking, Mertens vond op het kwartier een sterke Jackers op zijn weg en aan de overzijde redde Vandenberghe knap bij een vrije trap van Hoggas. De thuisploeg kreeg uiteindelijk toch zijn gelijkmaker: op twintig minuten van het einde haalde Challouk hard uit van aan de rand van de zestien meter en via de ongelukkige Vukotic vloog de 2-2 in doel. De bezoekers zwalpten nu en een paar minuten later was de comeback van de Oost-Vlamingen compleet met de 3-2 nadat Dansoko doelman Jackers in de korte hoek vloerde. Waasland-Beveren kreeg toch weer een levenslijn in het slot toen thuisspeler Janssens een tweede gele kaart kreeg. Met een man meer lukte Ribeiro Costa op vijf minuten van het einde toch weer de gelijkmaker: 3-3. Met tien man kwam Deinze finaal nog dicht bij de zege maar Challouk trapte op de lat. In de laatste minuut kreeg ook Prychynenko nog de rode kaart nadat hij een doorgebroken speler onderuit haalde maar een late vrije trap van Waasland-Beveren leverde geen doelpunt op. Zo werd het uiteindelijk een gelijkspel na een wedstrijd die bol stond van het spektakel, vooral RWDM zal tevreden zijn met dit resultaat.
Scoreverloop:
0-1 (5') Hoggas, 0-2 (10') Ribeiro Costa, 1-2 (24') ed Vukotic, 2-2 (72') Challouk, 3-2 (76') Dansoko, 3-3 (85') Ribeiro Costa
Bijzonderheid:
Janssens (Deinze) krijgt een tweede gele kaart (84').
Prychynenko (Deinze) krijgt een rode kaart (90+2').

Is plaats twee nu een zekerheid voor RWDM?

Meest recent

WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

9
9
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

67
67
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

67
67
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

269
269
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

227
227
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

66
66
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

507
507
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

178
178
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

216
216
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

209
209
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

90
90
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

48
48
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

163
163
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

467
467
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

199
199
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

93
93
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

397
397
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

497
497
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

56
56
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

201
201
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

713
713
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

198
198
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

149
149
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

204
204
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

35
35

Meer sportnieuws