RWDM is lachende derde na spektakelmatch in Deinze

133
RWDM is lachende derde na spektakelmatch in Deinze

Na tien minuten spelen leek de tweede plek plots weer haalbaar voor Waasland-Beveren op basis van een kanonstart, na negentig minuten lijkt dat echter slechts nog een verre droom. Deinze zette immers een straffe remonte neer maar slikte in het slot toch nog de zure gelijkmaker.

Plots kreeg Waasland-Beveren gisteren toch weer een levenslijn richting promotie in 1B. Het team van Jordi Condom zag concurrent RWDM puntenverlies lijden op het veld van Lommel en zo kon de kloof teruggebracht worden tot drie punten. Daarvoor was vandaag wel een zege nodig bij Deinze, ook de Oost-Vlamingen hadden nog een waterkans op het barrageduel met de voorlaatste uit de Jupiler Pro League.
Kanonstart van Waasland-Beveren deels teniet gedaan door own-goal
De bezoekers kenden een droomstart in de Dakota Arena, na amper vijf minuten spelen profiteerde Maderner van een aarzeling in de thuisdefensie, hij vond de vrijstaande Hoggas en die legde de 0-1 simpel in doel. Deinze liet zich veel te gemakkelijk doen in eigen huis want nog voor er tien minuten gespeeld waren stond ook de 0-2 al op het bord. Ribeiro Costa sneed vanop rechts naar binnen en klopte Vandenberghe in zijn korte hoek, de Oost-Vlamingen leken al vroeg in de touwen te hangen. Pas halfweg de eerste helft volgde er een reactie van het team van Wim De Decker. Challouk ging op wandel in de bezoekende defensie, zette voor en Vukotic werkte ongelukkig in eigen doel: 1-2 en we hadden opnieuw spanning. Deinze werd nadien ook beter maar echt grote kansen kwamen er niet meer, op vijf minuten van de pauze knalde De Belder een paar meter naast. Halfweg stonden de Waaslanders verdiend op voorsprong.

Sterke start van de Waaslanders, Deinze komt door een eigen doelpunt terug in de wedstrijd.
Dansoko bekroont straffe comeback
Deinze kon enkel mits een zege nog aanspraak maken op de tweede plek en ging na de pauze op zoek naar een vroeg doelpunt. Na dik vijf minuten spelen knikte Mertens de eerste kans over en iets voor het uur mikten zowel Janssens als Challouk via een bezoekend been in het zijnet. Tussendoor stak ook Waasland-Beveren nog eens de neus aan het venster via Hoggas maar Prychynenko redde op de lijn. De thuisploeg bleef stevig op het gaspedaal duwen maar had geen geluk bij de afwerking, Mertens vond op het kwartier een sterke Jackers op zijn weg en aan de overzijde redde Vandenberghe knap bij een vrije trap van Hoggas. De thuisploeg kreeg uiteindelijk toch zijn gelijkmaker: op twintig minuten van het einde haalde Challouk hard uit van aan de rand van de zestien meter en via de ongelukkige Vukotic vloog de 2-2 in doel. De bezoekers zwalpten nu en een paar minuten later was de comeback van de Oost-Vlamingen compleet met de 3-2 nadat Dansoko doelman Jackers in de korte hoek vloerde. Waasland-Beveren kreeg toch weer een levenslijn in het slot toen thuisspeler Janssens een tweede gele kaart kreeg. Met een man meer lukte Ribeiro Costa op vijf minuten van het einde toch weer de gelijkmaker: 3-3. Met tien man kwam Deinze finaal nog dicht bij de zege maar Challouk trapte op de lat. In de laatste minuut kreeg ook Prychynenko nog de rode kaart nadat hij een doorgebroken speler onderuit haalde maar een late vrije trap van Waasland-Beveren leverde geen doelpunt op. Zo werd het uiteindelijk een gelijkspel na een wedstrijd die bol stond van het spektakel, vooral RWDM zal tevreden zijn met dit resultaat.
Scoreverloop:
0-1 (5') Hoggas, 0-2 (10') Ribeiro Costa, 1-2 (24') ed Vukotic, 2-2 (72') Challouk, 3-2 (76') Dansoko, 3-3 (85') Ribeiro Costa
Bijzonderheid:
Janssens (Deinze) krijgt een tweede gele kaart (84').
Prychynenko (Deinze) krijgt een rode kaart (90+2').

Is plaats twee nu een zekerheid voor RWDM?

Meest recent

Real stoomt na gelukkig VAR-moment naar vlotte zege

Real Madrid heeft zondag ervoor gezorgd dat het een week voor de Clasico de kloof met FC Barcelona ...

0
0
Lomme-coach haalt keihard uit naar spelers na blamage

Voor Lommel kwam er zondag alweer een einde aan het avontuur in de Croky Cup. De Limburgers kregen ...

9
9
Kranten geven 'onzichtbare' Anderlecht-pion forse buis

Voor Anderlecht is zondag meteen op zeer pijnlijke wijze een einde gekomen aan het avontuur in de ...

82
82
'UEFA op scherp: vrees voor rellen in Brugge'

Veel tijd om uit te blazen heeft Club Brugge niet. Na de bekerzege tegen Lokeren van zaterdag moet ...

128
128
Crisis bij Anderlecht? Vitor Bruno reageert duidelijk

Het is voor Anderlecht een rampzalige week geworden. Vorig weekend kroop het op Cercle nog door het ...

252
252
Loting Croky Cup: Club tegen Beveren, Beerschot ontvangt Genk

Zondag werden de laatste wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup afgewerkt, met enkele ...

83
83
'Mourinho nu al onder vuur: Perez heeft opvolger al klaar'

Bij Real Madrid besloten ze in de zomer dat het zo niet verder kon na twee seizoenen zonder prijs. ...

73
73
Anderlecht in zak en as: "Er is veel frustratie"

Het is een gitzwarte week voor RSC Anderlecht. Paars-Wit, dat de afgelopen jaren drie keer de ...

484
484
STVV verlost zichzelf met bolwassing in Limburgse derby

Klaart de hemel stilaan weer op boven Stayen? De Kanaries kenden een donkere periode in de Jupiler ...

39
39
De Mil slaat mea culpa: "Ik moet erop afgerekend worden"

AA Gent ligt uit de Croky Cup. Een grote vernedering voor de leider uit de Jupiler Pro League. ...

148
148
Real Madrid maakt brandhout van droomcontract Courtois

Thibaut Courtois blijft bij Real Madrid, maar het contract is maar half het goede nieuws. De doelman ...

456
456
Anderlecht crasht in bekerdrama, Beerschot met grootse stunt

Wat een dramatische week voor Anderlecht! Na de ontsnapping op het veld van Cercle Brugge en de ...

208
208
Noa Lang pakt uit met miljoenenaankoop: één detail valt op

Noa Lang heeft nooit veel moeite gehad om de aandacht naar zich toe te trekken. De voormalige ...

186
186
Arsenal blijft met zuinige zege in spoor van Man City

In de Premier League is Manchester City onstopbaar met een 21 op 21. Arsenal wist dus wat het moest ...

7
7
Drama voor De Cat: jonge Belg loopt stevige blessure op

Slecht nieuws voor Nathan De Cat. De jonge Belgische middenvelder heeft een gescheurde meniscus ...

75
75
Anderlecht in penarie op Kiel: "Hij speelt op amateurniveau"

In de Croky Cup stond zondagavond een erg fraaie affiche op het programma. Zo kreeg Beerschot VA het ...

214
214
KVM eindelijk vertrokken? "Als we volgende week winnen ..."

KV Mechelen heeft zich zondagmiddag geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. Malinwa werd ...

100
100
Beerschot-aanhang deelt heerlijke sneer uit aan Anderlecht

In de Croky Cup zijn de ogen zondagavond op 't Kiel gericht. Beerschot VA krijgt dan immers het ...

241
241
Bekerdrama Gent: scheidsrechter zondebok na bizarre penalty

Union Rocherfortoise heeft voor een immense stunt gezorgd in de 1/16de finales van de Croky Cup. De ...

288
288
Sleutelmatch Club: Leko plakt percentage op clash met Lens

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

279
279
Beerschot mét Rits; Bruno kiest opnieuw onuitgegeven elftal

Zondagavond staat dé topaffiche in de 1/16de finales van Croky Cup op het programma. Zo gaat ...

74
74
Brighton blijft imponeren; wéér uitschuiver United-Belgen

In de Engelse Premier League blijven Maxim De Cuyper en zijn maats van Brighton hoge toppen scheren. ...

54
54
'Commotie rond Noa Lang: ervaren ploegmaat moet ingrijpen'

Na de nederlaag op hekkensluiter Venezia is de spanning bij SSC Napoli om te snijden. Zo kreeg Kevin ...

160
160
Croky Cup: Rochefort schrijft sprookje met totale afgang AA Gent

De 1/16de finales van de Croky Cup hebben dan toch een eerste grote stunt opgeleverd. Zo wist Union ...

173
173
Vreven verbaasd: "Had ik niet verwacht van Club Brugge"

De clubs uit de lagere regionen hebben voorlopig nog niet kunnen stunten in de 1/16de finales van de ...

280
280

Meer sportnieuws