RWDM is lachende derde na spektakelmatch in Deinze

door
RWDM is lachende derde na spektakelmatch in Deinze

Na tien minuten spelen leek de tweede plek plots weer haalbaar voor Waasland-Beveren op basis van een kanonstart, na negentig minuten lijkt dat echter slechts nog een verre droom. Deinze zette immers een straffe remonte neer maar slikte in het slot toch nog de zure gelijkmaker.

Plots kreeg Waasland-Beveren gisteren toch weer een levenslijn richting promotie in 1B. Het team van Jordi Condom zag concurrent RWDM puntenverlies lijden op het veld van Lommel en zo kon de kloof teruggebracht worden tot drie punten. Daarvoor was vandaag wel een zege nodig bij Deinze, ook de Oost-Vlamingen hadden nog een waterkans op het barrageduel met de voorlaatste uit de Jupiler Pro League.
Kanonstart van Waasland-Beveren deels teniet gedaan door own-goal
De bezoekers kenden een droomstart in de Dakota Arena, na amper vijf minuten spelen profiteerde Maderner van een aarzeling in de thuisdefensie, hij vond de vrijstaande Hoggas en die legde de 0-1 simpel in doel. Deinze liet zich veel te gemakkelijk doen in eigen huis want nog voor er tien minuten gespeeld waren stond ook de 0-2 al op het bord. Ribeiro Costa sneed vanop rechts naar binnen en klopte Vandenberghe in zijn korte hoek, de Oost-Vlamingen leken al vroeg in de touwen te hangen. Pas halfweg de eerste helft volgde er een reactie van het team van Wim De Decker. Challouk ging op wandel in de bezoekende defensie, zette voor en Vukotic werkte ongelukkig in eigen doel: 1-2 en we hadden opnieuw spanning. Deinze werd nadien ook beter maar echt grote kansen kwamen er niet meer, op vijf minuten van de pauze knalde De Belder een paar meter naast. Halfweg stonden de Waaslanders verdiend op voorsprong.

Sterke start van de Waaslanders, Deinze komt door een eigen doelpunt terug in de wedstrijd.
Dansoko bekroont straffe comeback
Deinze kon enkel mits een zege nog aanspraak maken op de tweede plek en ging na de pauze op zoek naar een vroeg doelpunt. Na dik vijf minuten spelen knikte Mertens de eerste kans over en iets voor het uur mikten zowel Janssens als Challouk via een bezoekend been in het zijnet. Tussendoor stak ook Waasland-Beveren nog eens de neus aan het venster via Hoggas maar Prychynenko redde op de lijn. De thuisploeg bleef stevig op het gaspedaal duwen maar had geen geluk bij de afwerking, Mertens vond op het kwartier een sterke Jackers op zijn weg en aan de overzijde redde Vandenberghe knap bij een vrije trap van Hoggas. De thuisploeg kreeg uiteindelijk toch zijn gelijkmaker: op twintig minuten van het einde haalde Challouk hard uit van aan de rand van de zestien meter en via de ongelukkige Vukotic vloog de 2-2 in doel. De bezoekers zwalpten nu en een paar minuten later was de comeback van de Oost-Vlamingen compleet met de 3-2 nadat Dansoko doelman Jackers in de korte hoek vloerde. Waasland-Beveren kreeg toch weer een levenslijn in het slot toen thuisspeler Janssens een tweede gele kaart kreeg. Met een man meer lukte Ribeiro Costa op vijf minuten van het einde toch weer de gelijkmaker: 3-3. Met tien man kwam Deinze finaal nog dicht bij de zege maar Challouk trapte op de lat. In de laatste minuut kreeg ook Prychynenko nog de rode kaart nadat hij een doorgebroken speler onderuit haalde maar een late vrije trap van Waasland-Beveren leverde geen doelpunt op. Zo werd het uiteindelijk een gelijkspel na een wedstrijd die bol stond van het spektakel, vooral RWDM zal tevreden zijn met dit resultaat.
Scoreverloop:
0-1 (5') Hoggas, 0-2 (10') Ribeiro Costa, 1-2 (24') ed Vukotic, 2-2 (72') Challouk, 3-2 (76') Dansoko, 3-3 (85') Ribeiro Costa
Bijzonderheid:
Janssens (Deinze) krijgt een tweede gele kaart (84').
Prychynenko (Deinze) krijgt een rode kaart (90+2').

Is plaats twee nu een zekerheid voor RWDM?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

23
23
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

111
111
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

29
29
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

80
80
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

171
171
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

145
145
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

115
115
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

164
164
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

312
312
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

21
21
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

467
467
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

753
753
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

164
164
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

25
25
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

113
113
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

102
102
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

127
127
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

507
507
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

312
312
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

150
150
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

475
475
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

683
683
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

342
342
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

156
156

Meer sportnieuws