Kompany zorgt voor verbazende comeback

1174 stemmen
Kompany zorgt voor verbazende comeback

Als Vincent Kompany met je spreekt, dan luister je. En dat is wat Majeed Ashimeru duidelijk heeft gedaan. In de laatste vijf competitiewedstrijden was de Ghanese middenvelder telkens een basisspeler bij Anderlecht en da’s helemaal geen toeval.


GEMISTE START

In de wintermercato van 2021 werd er bij Anderlecht heel veel verwacht van de transfer van Majeed Ashimeru. De dynamische middenvelder kwam toen over op huurbasis van RB Salzburg, de Oostenrijkse topclub waar hij ook niet echt een meeloper was. Desondanks wilde Ghanees nadrukkelijk op zoek naar meer speelminuten en die dacht hij te vinden bij Anderlecht. Maar zijn eerste halfjaar in het Lotto Park draaide echter helemaal anders uit. Daarvoor kon Ashimeru wel meerdere valabele redenen inroepen.

Vooreerst had hij in zijn debuutseizoen voor een lange periode te kampen met de naweeën van zijn opgelopen corona-besmetting in december, net nadat hij als nieuwe aanwinst arriveerde bij Anderlecht. En alsof dat nog niet genoeg was, speelde Majeed Ashimeru in de laatste drie wedstrijden van het vorige seizoen zelfs met pijn en met een inspuiting. Daardoor maakte Ashimeru de vele hooggespannen verwachtingen, op enkele zeldzame doch klassevolle flitsen na, niet helemaal waar in zijn eerste (half) seizoen bij Anderlecht.



Dat hield Peter Verbeke echter niet tegen om Majeed Ashimeru in de vorige zomermercato op permanente basis aan te trekken, maar helaas voorspelde zijn start in het huidige voetbalseizoen niet veel goeds. In de eerste 25 competitiewedstrijden telde hij bijvoorbeeld maar 3 (!) basisplaatsen. “Starten is nog altijd de beste manier om je te laten gelden. Als je maar een kwartiertje krijgt, is het moeilijk om je stempel te drukken”, zei Ashimeru in februari aan Het Nieuwsblad. Maar sinds kort is Magic Majeed niet meer weg te denken uit het basiselftal van Sporting.

VINCENT KOMPANY

Ondanks zijn status als bankzitter en invaller, liet Vincent Kompany zijn middenvelder nooit vallen want de coach van Anderlecht beseft ten volle hoeveel intrinsieke kwaliteiten Majeed Ashimeru wel heeft. De Ghanees kende de nodige pech in zijn aanvangsfase bij Anderlecht en op de koop toe werd Kristoffer Olsen in de vorige zomermercato aangetrokken, een rechtstreekse concurrent voor Ashimeru. Kompany liet Ashimeru vervolgens op wekelijkse basis minuten opdoen als invaller, in een ultieme poging om hem geleidelijk aan terug naar zijn gewoonlijk niveau te brengen van bij RB Salzburg.



Daarnaast trad Vincent Kompany dit seizoen vaak in dialoog met Majeed Ashimeru. De coach van Anderlecht nam de Ghanees vaak apart om hem uit te leggen wat hij nu eigenlijk precies verwacht van de middenvelder. Kompany vroeg Ashimeru vooral om niet te veel risico’s te nemen in het balbezit, en deze enkel te beperken op de momenten wanneer er verticaal gevoetbald moet worden. Dat laatste is trouwens één van pure kernkwaliteiten van Ashimeru en ook één van de hoofdredenen waarom Peter Verbeke hem oorspronkelijk ging halen in Oostenrijk.

COMEBACK KID

Op 6 februari verscheen Majeed Ashimeru nog eens in het basiselftal van Anderlecht, nadat Kristoffer Olsson verstek moest geven wegens ziekte, maar sindsdien is hij niet meer weg te denken uit de startende elf van Sporting. ‘t Is duidelijk dat het ultieme plan van Vincent Kompany lukte, door Ashimeru wekelijks minuten te geven in de hoop dat hij zijn beste vorm zou kunnen terugvinden. Daarnaast nam Ashimeru de vele raad van Kompany duidelijk ter harte.

Majeed Ashimeru moest het balverlies proberen te beperken in zijn spel en dat lukte hem vorig weekend alvast heel aardig. Toen liet hij 59 passes noteren waarvan er 56 geslaagd waren. Met een passing-zuiverheid van 95% was hij - samen met ploegmaat Josh Cullen - in de vorige speeldag de best presterende speler van de Jupiler Pro League in dat onderdeel. Daarnaast leed Ashimeru opvallend weinig balverlies. En dat zal Kompany ongetwijfeld graag gezien hebben.



Majeed Ashimeru brengt de ploeg van Anderlecht ook pakken meer verticaliteit bij, veel meer zelfs dan Kristoffer Olsson, de vorige basisspeler op het centrale middenvelder. Anderzijds blijkt Ashimeru tegen sterke tegenstanders niet altijd even balvast te zijn en algemeen gesteld bezit zijn spel soms nog (te) veel afval. Dat laatste komt evenwel vanwege de wil om het te goed te willen doen in plaats van een gebrek aan technische kwaliteiten.

LEES OOK: Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Wie is de beste centrale middenvelder voor Anderlecht?

Meest recent

Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

0
0
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

84
84
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

34
34
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

40
40
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

101
101
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

179
179
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

256
256
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

173
173
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

488
488
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

47
47
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

280
280
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

229
229
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

331
331
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

220
220
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

154
154
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

204
204
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

157
157
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

62
62
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

615
615
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

98
98
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

49
49
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

275
275
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

108
108
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

232
232
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

520
520

Meer sportnieuws