Kompany zorgt voor verbazende comeback

1174 stemmen
Kompany zorgt voor verbazende comeback

Als Vincent Kompany met je spreekt, dan luister je. En dat is wat Majeed Ashimeru duidelijk heeft gedaan. In de laatste vijf competitiewedstrijden was de Ghanese middenvelder telkens een basisspeler bij Anderlecht en da’s helemaal geen toeval.


GEMISTE START

In de wintermercato van 2021 werd er bij Anderlecht heel veel verwacht van de transfer van Majeed Ashimeru. De dynamische middenvelder kwam toen over op huurbasis van RB Salzburg, de Oostenrijkse topclub waar hij ook niet echt een meeloper was. Desondanks wilde Ghanees nadrukkelijk op zoek naar meer speelminuten en die dacht hij te vinden bij Anderlecht. Maar zijn eerste halfjaar in het Lotto Park draaide echter helemaal anders uit. Daarvoor kon Ashimeru wel meerdere valabele redenen inroepen.

Vooreerst had hij in zijn debuutseizoen voor een lange periode te kampen met de naweeën van zijn opgelopen corona-besmetting in december, net nadat hij als nieuwe aanwinst arriveerde bij Anderlecht. En alsof dat nog niet genoeg was, speelde Majeed Ashimeru in de laatste drie wedstrijden van het vorige seizoen zelfs met pijn en met een inspuiting. Daardoor maakte Ashimeru de vele hooggespannen verwachtingen, op enkele zeldzame doch klassevolle flitsen na, niet helemaal waar in zijn eerste (half) seizoen bij Anderlecht.



Dat hield Peter Verbeke echter niet tegen om Majeed Ashimeru in de vorige zomermercato op permanente basis aan te trekken, maar helaas voorspelde zijn start in het huidige voetbalseizoen niet veel goeds. In de eerste 25 competitiewedstrijden telde hij bijvoorbeeld maar 3 (!) basisplaatsen. “Starten is nog altijd de beste manier om je te laten gelden. Als je maar een kwartiertje krijgt, is het moeilijk om je stempel te drukken”, zei Ashimeru in februari aan Het Nieuwsblad. Maar sinds kort is Magic Majeed niet meer weg te denken uit het basiselftal van Sporting.

VINCENT KOMPANY

Ondanks zijn status als bankzitter en invaller, liet Vincent Kompany zijn middenvelder nooit vallen want de coach van Anderlecht beseft ten volle hoeveel intrinsieke kwaliteiten Majeed Ashimeru wel heeft. De Ghanees kende de nodige pech in zijn aanvangsfase bij Anderlecht en op de koop toe werd Kristoffer Olsen in de vorige zomermercato aangetrokken, een rechtstreekse concurrent voor Ashimeru. Kompany liet Ashimeru vervolgens op wekelijkse basis minuten opdoen als invaller, in een ultieme poging om hem geleidelijk aan terug naar zijn gewoonlijk niveau te brengen van bij RB Salzburg.



Daarnaast trad Vincent Kompany dit seizoen vaak in dialoog met Majeed Ashimeru. De coach van Anderlecht nam de Ghanees vaak apart om hem uit te leggen wat hij nu eigenlijk precies verwacht van de middenvelder. Kompany vroeg Ashimeru vooral om niet te veel risico’s te nemen in het balbezit, en deze enkel te beperken op de momenten wanneer er verticaal gevoetbald moet worden. Dat laatste is trouwens één van pure kernkwaliteiten van Ashimeru en ook één van de hoofdredenen waarom Peter Verbeke hem oorspronkelijk ging halen in Oostenrijk.

COMEBACK KID

Op 6 februari verscheen Majeed Ashimeru nog eens in het basiselftal van Anderlecht, nadat Kristoffer Olsson verstek moest geven wegens ziekte, maar sindsdien is hij niet meer weg te denken uit de startende elf van Sporting. ‘t Is duidelijk dat het ultieme plan van Vincent Kompany lukte, door Ashimeru wekelijks minuten te geven in de hoop dat hij zijn beste vorm zou kunnen terugvinden. Daarnaast nam Ashimeru de vele raad van Kompany duidelijk ter harte.

Majeed Ashimeru moest het balverlies proberen te beperken in zijn spel en dat lukte hem vorig weekend alvast heel aardig. Toen liet hij 59 passes noteren waarvan er 56 geslaagd waren. Met een passing-zuiverheid van 95% was hij - samen met ploegmaat Josh Cullen - in de vorige speeldag de best presterende speler van de Jupiler Pro League in dat onderdeel. Daarnaast leed Ashimeru opvallend weinig balverlies. En dat zal Kompany ongetwijfeld graag gezien hebben.



Majeed Ashimeru brengt de ploeg van Anderlecht ook pakken meer verticaliteit bij, veel meer zelfs dan Kristoffer Olsson, de vorige basisspeler op het centrale middenvelder. Anderzijds blijkt Ashimeru tegen sterke tegenstanders niet altijd even balvast te zijn en algemeen gesteld bezit zijn spel soms nog (te) veel afval. Dat laatste komt evenwel vanwege de wil om het te goed te willen doen in plaats van een gebrek aan technische kwaliteiten.

LEES OOK: 'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Wie is de beste centrale middenvelder voor Anderlecht?

Meest recent

OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

10
10
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

192
192
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

94
94
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

64
64
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

127
127
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

53
53
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

83
83
Italië op stelten: ‘Pirlo-ramp, Maldini en co furieus'

Het gaat van kwaad naar erger met de Italiaanse ploeg. Afgelopen WK zagen we de Europese grootmacht ...

102
102
‘Nieuwe Karetsas-wending: grootmacht plots in de running’

Konstantinos Karetsas is op weg naar een zomerse knaltransfer. De clubs staan in de rij voor het ...

358
358
'Maziz verlaat OHL voor droombestemming'

Youssef Maziz vertrok een maandje geleden geruisloos bij OH Leuven. De aanvallende middenvelder zijn ...

47
47
Hayen komt met bizarre uitspraken na match tegen Ajax

Nicky Hayen werkt bij Burnley volop aan het klaarstomen van zijn team voor het seizoen in de ...

130
130
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

183
183
'Rigaux plant volgende aanwinst in Jupiler Pro League'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

58
58
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

218
218
Infantino met vlammend statement over Balogun-zaak

Puur op voetballend vlak zagen we een bij momenten zeer goed WK. Alleen waren er bepaalde zaken die ...

542
542
Euvrard geeft ambities van Standard prijs

Standard verloor met 0-1 van Juventus. De Rouches trekken met de nodige ambities het nieuwe seizoen ...

166
166
De Bruyne geniet op vakantie in gezelschap ... De Ketelaere

Alvorens ze straks weer bij hun respetievelijke clubs worden verwacht, genieten de meeste Belgische ...

160
160
Club Brugge houdt hart vast: tóch toptransfer voor Seys?

Club Brugge verwacht deze week zijn Belgische WK-gangers terug op training. Ook Joaquin Seys zal dan ...

731
731
Dé wissel van het WK: Courtois doet eindelijk boekje open

Ondanks een geslaagd WK, besloot de KBVB om het aflopende contract van Rudi Garcia als bondscoach ...

1956
1956
'Karetsas-climax in zicht: derde club komt zich moeien'

De transfersoap rond Konstantinos Karetsas blijft maar aanslepen. Borussia Dortmund drukt al een ...

241
241
'Man City breekt de bank: grote WK-smaakmaker onderweg'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

232
232
‘Club slaat toe: Leko krijgt zijn droomaanvaller van 9M’

Club Brugge drukt door voor de droomaanvaller van Ivan Leko. Blauw-zwart heeft negen miljoen euro ...

1022
1022
Uittocht bij Anderlecht: nieuwste vertrekker al genoemd

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de Europese terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

605
605
Volgende Rode Duivel transfereert: deal van 3 miljoen

Leandro Trossard, Youri Tielemans, Thomas Meunier, ... verschillende Rode Duivels veranderden de ...

138
138

Meer sportnieuws