Kompany zorgt voor verbazende comeback

door
Kompany zorgt voor verbazende comeback

Als Vincent Kompany met je spreekt, dan luister je. En dat is wat Majeed Ashimeru duidelijk heeft gedaan. In de laatste vijf competitiewedstrijden was de Ghanese middenvelder telkens een basisspeler bij Anderlecht en da’s helemaal geen toeval.


GEMISTE START

In de wintermercato van 2021 werd er bij Anderlecht heel veel verwacht van de transfer van Majeed Ashimeru. De dynamische middenvelder kwam toen over op huurbasis van RB Salzburg, de Oostenrijkse topclub waar hij ook niet echt een meeloper was. Desondanks wilde Ghanees nadrukkelijk op zoek naar meer speelminuten en die dacht hij te vinden bij Anderlecht. Maar zijn eerste halfjaar in het Lotto Park draaide echter helemaal anders uit. Daarvoor kon Ashimeru wel meerdere valabele redenen inroepen.

Vooreerst had hij in zijn debuutseizoen voor een lange periode te kampen met de naweeën van zijn opgelopen corona-besmetting in december, net nadat hij als nieuwe aanwinst arriveerde bij Anderlecht. En alsof dat nog niet genoeg was, speelde Majeed Ashimeru in de laatste drie wedstrijden van het vorige seizoen zelfs met pijn en met een inspuiting. Daardoor maakte Ashimeru de vele hooggespannen verwachtingen, op enkele zeldzame doch klassevolle flitsen na, niet helemaal waar in zijn eerste (half) seizoen bij Anderlecht.



Dat hield Peter Verbeke echter niet tegen om Majeed Ashimeru in de vorige zomermercato op permanente basis aan te trekken, maar helaas voorspelde zijn start in het huidige voetbalseizoen niet veel goeds. In de eerste 25 competitiewedstrijden telde hij bijvoorbeeld maar 3 (!) basisplaatsen. “Starten is nog altijd de beste manier om je te laten gelden. Als je maar een kwartiertje krijgt, is het moeilijk om je stempel te drukken”, zei Ashimeru in februari aan Het Nieuwsblad. Maar sinds kort is Magic Majeed niet meer weg te denken uit het basiselftal van Sporting.

VINCENT KOMPANY

Ondanks zijn status als bankzitter en invaller, liet Vincent Kompany zijn middenvelder nooit vallen want de coach van Anderlecht beseft ten volle hoeveel intrinsieke kwaliteiten Majeed Ashimeru wel heeft. De Ghanees kende de nodige pech in zijn aanvangsfase bij Anderlecht en op de koop toe werd Kristoffer Olsen in de vorige zomermercato aangetrokken, een rechtstreekse concurrent voor Ashimeru. Kompany liet Ashimeru vervolgens op wekelijkse basis minuten opdoen als invaller, in een ultieme poging om hem geleidelijk aan terug naar zijn gewoonlijk niveau te brengen van bij RB Salzburg.



Daarnaast trad Vincent Kompany dit seizoen vaak in dialoog met Majeed Ashimeru. De coach van Anderlecht nam de Ghanees vaak apart om hem uit te leggen wat hij nu eigenlijk precies verwacht van de middenvelder. Kompany vroeg Ashimeru vooral om niet te veel risico’s te nemen in het balbezit, en deze enkel te beperken op de momenten wanneer er verticaal gevoetbald moet worden. Dat laatste is trouwens één van pure kernkwaliteiten van Ashimeru en ook één van de hoofdredenen waarom Peter Verbeke hem oorspronkelijk ging halen in Oostenrijk.

COMEBACK KID

Op 6 februari verscheen Majeed Ashimeru nog eens in het basiselftal van Anderlecht, nadat Kristoffer Olsson verstek moest geven wegens ziekte, maar sindsdien is hij niet meer weg te denken uit de startende elf van Sporting. ‘t Is duidelijk dat het ultieme plan van Vincent Kompany lukte, door Ashimeru wekelijks minuten te geven in de hoop dat hij zijn beste vorm zou kunnen terugvinden. Daarnaast nam Ashimeru de vele raad van Kompany duidelijk ter harte.

Majeed Ashimeru moest het balverlies proberen te beperken in zijn spel en dat lukte hem vorig weekend alvast heel aardig. Toen liet hij 59 passes noteren waarvan er 56 geslaagd waren. Met een passing-zuiverheid van 95% was hij - samen met ploegmaat Josh Cullen - in de vorige speeldag de best presterende speler van de Jupiler Pro League in dat onderdeel. Daarnaast leed Ashimeru opvallend weinig balverlies. En dat zal Kompany ongetwijfeld graag gezien hebben.



Majeed Ashimeru brengt de ploeg van Anderlecht ook pakken meer verticaliteit bij, veel meer zelfs dan Kristoffer Olsson, de vorige basisspeler op het centrale middenvelder. Anderzijds blijkt Ashimeru tegen sterke tegenstanders niet altijd even balvast te zijn en algemeen gesteld bezit zijn spel soms nog (te) veel afval. Dat laatste komt evenwel vanwege de wil om het te goed te willen doen in plaats van een gebrek aan technische kwaliteiten.

LEES OOK: Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Wie is de beste centrale middenvelder voor Anderlecht?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

20
20
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

22
22
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

40
40
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

24
24
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

23
23
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

117
117
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

52
52
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

165
165
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

27
27
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

557
557
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

238
238
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

193
193
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

94
94
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

105
105
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

61
61
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

106
106
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

711
711
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

190
190
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

325
325
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

679
679
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

282
282
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

99
99
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

148
148

Meer sportnieuws