Kompany zorgt voor verbazende comeback

1174 stemmen
Kompany zorgt voor verbazende comeback

Als Vincent Kompany met je spreekt, dan luister je. En dat is wat Majeed Ashimeru duidelijk heeft gedaan. In de laatste vijf competitiewedstrijden was de Ghanese middenvelder telkens een basisspeler bij Anderlecht en da’s helemaal geen toeval.


GEMISTE START

In de wintermercato van 2021 werd er bij Anderlecht heel veel verwacht van de transfer van Majeed Ashimeru. De dynamische middenvelder kwam toen over op huurbasis van RB Salzburg, de Oostenrijkse topclub waar hij ook niet echt een meeloper was. Desondanks wilde Ghanees nadrukkelijk op zoek naar meer speelminuten en die dacht hij te vinden bij Anderlecht. Maar zijn eerste halfjaar in het Lotto Park draaide echter helemaal anders uit. Daarvoor kon Ashimeru wel meerdere valabele redenen inroepen.

Vooreerst had hij in zijn debuutseizoen voor een lange periode te kampen met de naweeën van zijn opgelopen corona-besmetting in december, net nadat hij als nieuwe aanwinst arriveerde bij Anderlecht. En alsof dat nog niet genoeg was, speelde Majeed Ashimeru in de laatste drie wedstrijden van het vorige seizoen zelfs met pijn en met een inspuiting. Daardoor maakte Ashimeru de vele hooggespannen verwachtingen, op enkele zeldzame doch klassevolle flitsen na, niet helemaal waar in zijn eerste (half) seizoen bij Anderlecht.



Dat hield Peter Verbeke echter niet tegen om Majeed Ashimeru in de vorige zomermercato op permanente basis aan te trekken, maar helaas voorspelde zijn start in het huidige voetbalseizoen niet veel goeds. In de eerste 25 competitiewedstrijden telde hij bijvoorbeeld maar 3 (!) basisplaatsen. “Starten is nog altijd de beste manier om je te laten gelden. Als je maar een kwartiertje krijgt, is het moeilijk om je stempel te drukken”, zei Ashimeru in februari aan Het Nieuwsblad. Maar sinds kort is Magic Majeed niet meer weg te denken uit het basiselftal van Sporting.

VINCENT KOMPANY

Ondanks zijn status als bankzitter en invaller, liet Vincent Kompany zijn middenvelder nooit vallen want de coach van Anderlecht beseft ten volle hoeveel intrinsieke kwaliteiten Majeed Ashimeru wel heeft. De Ghanees kende de nodige pech in zijn aanvangsfase bij Anderlecht en op de koop toe werd Kristoffer Olsen in de vorige zomermercato aangetrokken, een rechtstreekse concurrent voor Ashimeru. Kompany liet Ashimeru vervolgens op wekelijkse basis minuten opdoen als invaller, in een ultieme poging om hem geleidelijk aan terug naar zijn gewoonlijk niveau te brengen van bij RB Salzburg.



Daarnaast trad Vincent Kompany dit seizoen vaak in dialoog met Majeed Ashimeru. De coach van Anderlecht nam de Ghanees vaak apart om hem uit te leggen wat hij nu eigenlijk precies verwacht van de middenvelder. Kompany vroeg Ashimeru vooral om niet te veel risico’s te nemen in het balbezit, en deze enkel te beperken op de momenten wanneer er verticaal gevoetbald moet worden. Dat laatste is trouwens één van pure kernkwaliteiten van Ashimeru en ook één van de hoofdredenen waarom Peter Verbeke hem oorspronkelijk ging halen in Oostenrijk.

COMEBACK KID

Op 6 februari verscheen Majeed Ashimeru nog eens in het basiselftal van Anderlecht, nadat Kristoffer Olsson verstek moest geven wegens ziekte, maar sindsdien is hij niet meer weg te denken uit de startende elf van Sporting. ‘t Is duidelijk dat het ultieme plan van Vincent Kompany lukte, door Ashimeru wekelijks minuten te geven in de hoop dat hij zijn beste vorm zou kunnen terugvinden. Daarnaast nam Ashimeru de vele raad van Kompany duidelijk ter harte.

Majeed Ashimeru moest het balverlies proberen te beperken in zijn spel en dat lukte hem vorig weekend alvast heel aardig. Toen liet hij 59 passes noteren waarvan er 56 geslaagd waren. Met een passing-zuiverheid van 95% was hij - samen met ploegmaat Josh Cullen - in de vorige speeldag de best presterende speler van de Jupiler Pro League in dat onderdeel. Daarnaast leed Ashimeru opvallend weinig balverlies. En dat zal Kompany ongetwijfeld graag gezien hebben.



Majeed Ashimeru brengt de ploeg van Anderlecht ook pakken meer verticaliteit bij, veel meer zelfs dan Kristoffer Olsson, de vorige basisspeler op het centrale middenvelder. Anderzijds blijkt Ashimeru tegen sterke tegenstanders niet altijd even balvast te zijn en algemeen gesteld bezit zijn spel soms nog (te) veel afval. Dat laatste komt evenwel vanwege de wil om het te goed te willen doen in plaats van een gebrek aan technische kwaliteiten.

LEES OOK: 'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Wie is de beste centrale middenvelder voor Anderlecht?

Meest recent

'Witte rook bij Club Brugge: steunpilaar neemt afscheid'

Tot dusver zag Club Brugge met Simon Mignolet, Aleksandar Stankovic en Christos Tzolis al drie ...

150
150
Alarm in Anderlecht: rode cijfers en onvrede op werkvloer

Sinds de aftocht van Wouter Vandenhaute, die inmiddels zijn intrede vierde bij Antwerp, waait ...

348
348
'Union SG vindt oplossing voor twee floptransfers'

Bij Union SG mogen er nog een aantal spelers de club verlaten. Mogelijk kan de Hongaarse club ...

43
43
'Anderlecht zet door en wil drie contracten openbreken'

Antoine Sibierski heeft nog heel veel werk. Tegen Hammarby werd duidelijk dat er nog veel ...

187
187
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

135
135
'Nieuwste Karetsas-wending: transfersom door het dak'

KRC Genk heeft zijn recordaanwinst beet. Voor spits Rafiu Durosinmi legden de Limburgers een ...

339
339
'Mourinho in zevende hemel: Real zet mercato in vuur en vlam'

Real Madrid begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder José Mourinho. De Portugese ...

98
98
Van Bommel bondscoach: daverende verrassing in doel?

Mark van Bommel is officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van België. En de Nederlander zal ...

657
657
Nieuw Anderlecht krijgt vorm: miljoenenaankoop in nesten

Terwijl coach Vitor Bruno en zijn manschappen zich momenteel voorbereiden op de levensbelangrijke ...

477
477
Pijnlijke waarheid achter keuze voor Van Bommel

Mark van Bommel moet de Rode Duivels naar het EK van 2028 leiden. De keuze van Vincent Mannaert zegt ...

165
165
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfer van 50 miljoen'

Club Brugge heeft de duurste uitgaande transfer uit de geschiedenis van het Belgische clubvoetbal ...

1157
1157
'Zulte Waregem heeft beet en vindt nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem kijkt vooral naar jonge buitenlandse spelers om de kern te versterken. Essevee staat ...

249
249
Rodri-gekte barst los: Maresca spreekt over Real Madrid

Volgens recente geruchten zou Rodri openstaan voor een mogelijke transfer naar Real Madrid. De ...

110
110
Alderweireld reageert en laat fans nu al dromen

Toby Alderweireld stapt mee in het nieuwe project bij Royal Antwerp FC. Hij is een van de vele ...

429
429
Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

191
191
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

93
93
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

107
107
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

53
53
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

220
220
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

689
689
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

414
414
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

348
348
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

322
322
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

122
122
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

50
50

Meer sportnieuws