Kompany zorgt voor verbazende comeback

1174
Kompany zorgt voor verbazende comeback

Als Vincent Kompany met je spreekt, dan luister je. En dat is wat Majeed Ashimeru duidelijk heeft gedaan. In de laatste vijf competitiewedstrijden was de Ghanese middenvelder telkens een basisspeler bij Anderlecht en da’s helemaal geen toeval.


GEMISTE START

In de wintermercato van 2021 werd er bij Anderlecht heel veel verwacht van de transfer van Majeed Ashimeru. De dynamische middenvelder kwam toen over op huurbasis van RB Salzburg, de Oostenrijkse topclub waar hij ook niet echt een meeloper was. Desondanks wilde Ghanees nadrukkelijk op zoek naar meer speelminuten en die dacht hij te vinden bij Anderlecht. Maar zijn eerste halfjaar in het Lotto Park draaide echter helemaal anders uit. Daarvoor kon Ashimeru wel meerdere valabele redenen inroepen.

Vooreerst had hij in zijn debuutseizoen voor een lange periode te kampen met de naweeën van zijn opgelopen corona-besmetting in december, net nadat hij als nieuwe aanwinst arriveerde bij Anderlecht. En alsof dat nog niet genoeg was, speelde Majeed Ashimeru in de laatste drie wedstrijden van het vorige seizoen zelfs met pijn en met een inspuiting. Daardoor maakte Ashimeru de vele hooggespannen verwachtingen, op enkele zeldzame doch klassevolle flitsen na, niet helemaal waar in zijn eerste (half) seizoen bij Anderlecht.



Dat hield Peter Verbeke echter niet tegen om Majeed Ashimeru in de vorige zomermercato op permanente basis aan te trekken, maar helaas voorspelde zijn start in het huidige voetbalseizoen niet veel goeds. In de eerste 25 competitiewedstrijden telde hij bijvoorbeeld maar 3 (!) basisplaatsen. “Starten is nog altijd de beste manier om je te laten gelden. Als je maar een kwartiertje krijgt, is het moeilijk om je stempel te drukken”, zei Ashimeru in februari aan Het Nieuwsblad. Maar sinds kort is Magic Majeed niet meer weg te denken uit het basiselftal van Sporting.

VINCENT KOMPANY

Ondanks zijn status als bankzitter en invaller, liet Vincent Kompany zijn middenvelder nooit vallen want de coach van Anderlecht beseft ten volle hoeveel intrinsieke kwaliteiten Majeed Ashimeru wel heeft. De Ghanees kende de nodige pech in zijn aanvangsfase bij Anderlecht en op de koop toe werd Kristoffer Olsen in de vorige zomermercato aangetrokken, een rechtstreekse concurrent voor Ashimeru. Kompany liet Ashimeru vervolgens op wekelijkse basis minuten opdoen als invaller, in een ultieme poging om hem geleidelijk aan terug naar zijn gewoonlijk niveau te brengen van bij RB Salzburg.



Daarnaast trad Vincent Kompany dit seizoen vaak in dialoog met Majeed Ashimeru. De coach van Anderlecht nam de Ghanees vaak apart om hem uit te leggen wat hij nu eigenlijk precies verwacht van de middenvelder. Kompany vroeg Ashimeru vooral om niet te veel risico’s te nemen in het balbezit, en deze enkel te beperken op de momenten wanneer er verticaal gevoetbald moet worden. Dat laatste is trouwens één van pure kernkwaliteiten van Ashimeru en ook één van de hoofdredenen waarom Peter Verbeke hem oorspronkelijk ging halen in Oostenrijk.

COMEBACK KID

Op 6 februari verscheen Majeed Ashimeru nog eens in het basiselftal van Anderlecht, nadat Kristoffer Olsson verstek moest geven wegens ziekte, maar sindsdien is hij niet meer weg te denken uit de startende elf van Sporting. ‘t Is duidelijk dat het ultieme plan van Vincent Kompany lukte, door Ashimeru wekelijks minuten te geven in de hoop dat hij zijn beste vorm zou kunnen terugvinden. Daarnaast nam Ashimeru de vele raad van Kompany duidelijk ter harte.

Majeed Ashimeru moest het balverlies proberen te beperken in zijn spel en dat lukte hem vorig weekend alvast heel aardig. Toen liet hij 59 passes noteren waarvan er 56 geslaagd waren. Met een passing-zuiverheid van 95% was hij - samen met ploegmaat Josh Cullen - in de vorige speeldag de best presterende speler van de Jupiler Pro League in dat onderdeel. Daarnaast leed Ashimeru opvallend weinig balverlies. En dat zal Kompany ongetwijfeld graag gezien hebben.



Majeed Ashimeru brengt de ploeg van Anderlecht ook pakken meer verticaliteit bij, veel meer zelfs dan Kristoffer Olsson, de vorige basisspeler op het centrale middenvelder. Anderzijds blijkt Ashimeru tegen sterke tegenstanders niet altijd even balvast te zijn en algemeen gesteld bezit zijn spel soms nog (te) veel afval. Dat laatste komt evenwel vanwege de wil om het te goed te willen doen in plaats van een gebrek aan technische kwaliteiten.

LEES OOK: Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Wie is de beste centrale middenvelder voor Anderlecht?

Meest recent

Extra wapen voor Anderlecht: groot debuut in aantocht

RSC Anderlecht haalde in het slot van de transferperiode nog een waslijst aan nieuwkomers in huis. ...

51
51
'Exodus Man City: gigantisch prijskaartje rond Cherki'

Gezien de draconische sancties die de club boven het hoofd hangt, wordt nadrukkelijk rekening ...

22
22
"Lijkt te traag" - Vanaken fors aangepakt na Duivels-vierluik

Hans Vanaken kreeg in het voorbije vierluik behoorlijk wat minuten van nieuwe bondscoach Mark van ...

120
120
Respect! Ronaldo gaat viraal met reactie op afscheidspost Messi

Lionel Messi heeft dinsdagnacht een grandioos afscheid gekregen als international van ...

51
51
Waanzinnig: Club staat voor duizelingwekkende marathon

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

158
158
Loodzwaar dilemma Van Bommel: WK-titularis uit ploeg gezet?

Nu de interland-break erop zit, kan Mark van Bommel een uitgebreide evaluatie maken van zijn eerste ...

243
243
Drama Dolberg: Ajax-spits krijgt afgrijselijk verdict

Sinds zijn vertrek bij RSC Anderlecht gaat het niet bepaald goed met Kasper Dolberg. En net nu hij ...

44
44
"Kwestie van tijd" - Van Bommel doet straffe Duivels-voorspelling

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

337
337
'Tzolis trekt bleek weg: groots transferplan Arsenal gelekt'

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Christos Tzolis. De flankaanvaller viel geblesseerd uit ...

152
152
Onthuld: bizarre aanwezige op crisismeeting Ronaldo

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

106
106
Fransen slachten Van Bommel af: zelfs Zidane trapt na

Zinédine Zidane klopt de Rode Duivels met een ploeg die niet eens zijn beste elf was, en ...

203
203
Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

50
50
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

441
441
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

110
110
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

112
112
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

109
109
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

41
41
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

289
289
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

64
64
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

63
63
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

193
193
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

89
89
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

84
84
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

39
39
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

127
127

Meer sportnieuws