RWDM verliest dure punten richting promotiedroom in 1B

156
RWDM verliest dure punten richting promotiedroom in 1B

Na een wedstrijd met behoorlijk wat kansen, hebben Lommel en RWDM de punten onder mekaar verdeeld. Door dit puntenverlies kan Waasland-Beveren weer tot op drie punten komen van de Molenbeekse club, als het zelf morgen wint van Deinze.

Een traag gestart Lommel leek de laatste weken eindelijk op dreef in 1B. De Limburgers speelden een dramatische competitie maar sinds de komst van nieuwe coach Eastick werd het degradatiespook in enkele weken tijd volledig verjaagd. Vanavond werd RWDM in de ogen gekeken, de club uit Molenbeek stond in pole position voor een barrageduel met de voorlaatste uit de Jupiler Pro League en kon een beslissende stap zetten als het de zege meepakte in het Soevereinstadion.
Sterke Smeets bezorgt RWDM heel wat problemen
RWDM werd traditiegetrouw aangemoedigd door een pak supporters in Limburg en begon ook het beste aan de partij. Na een paar minuten spelen trapte Rommens nipt voorlangs. De thuisploeg nam nadien gretig over en twee fraaie pegels van Smeets werden door Defourny knap uit zijn kooi geranseld. Tussendoor mochten de bezoekers niet mopperen dat Keita en Lejoncour geen rood kregen na twee aanslagen. Op slag van rust kreeg Caue nog de beste kans op een Lommelse voorsprong maar oog in oog met de bezoekende doelman faalde hij. Halfweg stond het nog 0-0 maar de grootste kansen waren voor Lommel.

RWDM kon mits een zege mogelijk een beslissende stap zetten richting de tweede plaats in 1B.
Doelmannen zijn absolute uitblinkers na resem missers
Opnieuw waren het de bezoekers die het beste uit de kleedkamer kwamen met een paar gevaarlijke voorzetten, gescoord werd er voorlopig niet. Lommel reageerde na een kleine tien minuten spelen met een dikke kans voor Rosa, die vrij werd gespeeld door Smeets maar nog een prima Defourny op zijn weg vond. Diezelfde Rosa ging een paar minuten later opnieuw op wandel, krulde prima naar de verste hoek maar daar lag andermaal de bezoekende doelman in de weg. De wedstrijd ging nu prima over en weer: eerst schoot Ruyssen van dichtbij over en even later knikte Togui een volgende kans voor RWDM naast. Het werd stilaan een festival van gemiste kansen want ook Smeets vond nog eens Defourny op zijn weg na een snelle uitbraak op een kwartier van het einde. In de slotfase leek het team van Euvrard nog de zege te pakken maar een sterke De Busser en de lat hielden RWDM van een gevleide zege. Het bleef bij een vermakelijke 0-0, Waasland-Beveren kan hierdoor wel dichterbij sluipen morgen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zal RWDM de tweede plaats pakken dit seizoen?

Meest recent

OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

11
11
Ongeziene jackpot Club Brugge: drie recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

28
28
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

21
21
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

11
11
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

35
35
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

31
31
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

78
78
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

176
176
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

12
12
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

80
80
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

28
28
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

252
252
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

102
102
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

47
47
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

30
30
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

72
72
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

173
173
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

52
52
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

125
125
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

71
71
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

108
108
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

63
63
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

54
54

Meer sportnieuws