RWDM verliest dure punten richting promotiedroom in 1B

156 stemmen
RWDM verliest dure punten richting promotiedroom in 1B

Na een wedstrijd met behoorlijk wat kansen, hebben Lommel en RWDM de punten onder mekaar verdeeld. Door dit puntenverlies kan Waasland-Beveren weer tot op drie punten komen van de Molenbeekse club, als het zelf morgen wint van Deinze.

Een traag gestart Lommel leek de laatste weken eindelijk op dreef in 1B. De Limburgers speelden een dramatische competitie maar sinds de komst van nieuwe coach Eastick werd het degradatiespook in enkele weken tijd volledig verjaagd. Vanavond werd RWDM in de ogen gekeken, de club uit Molenbeek stond in pole position voor een barrageduel met de voorlaatste uit de Jupiler Pro League en kon een beslissende stap zetten als het de zege meepakte in het Soevereinstadion.
Sterke Smeets bezorgt RWDM heel wat problemen
RWDM werd traditiegetrouw aangemoedigd door een pak supporters in Limburg en begon ook het beste aan de partij. Na een paar minuten spelen trapte Rommens nipt voorlangs. De thuisploeg nam nadien gretig over en twee fraaie pegels van Smeets werden door Defourny knap uit zijn kooi geranseld. Tussendoor mochten de bezoekers niet mopperen dat Keita en Lejoncour geen rood kregen na twee aanslagen. Op slag van rust kreeg Caue nog de beste kans op een Lommelse voorsprong maar oog in oog met de bezoekende doelman faalde hij. Halfweg stond het nog 0-0 maar de grootste kansen waren voor Lommel.

RWDM kon mits een zege mogelijk een beslissende stap zetten richting de tweede plaats in 1B.
Doelmannen zijn absolute uitblinkers na resem missers
Opnieuw waren het de bezoekers die het beste uit de kleedkamer kwamen met een paar gevaarlijke voorzetten, gescoord werd er voorlopig niet. Lommel reageerde na een kleine tien minuten spelen met een dikke kans voor Rosa, die vrij werd gespeeld door Smeets maar nog een prima Defourny op zijn weg vond. Diezelfde Rosa ging een paar minuten later opnieuw op wandel, krulde prima naar de verste hoek maar daar lag andermaal de bezoekende doelman in de weg. De wedstrijd ging nu prima over en weer: eerst schoot Ruyssen van dichtbij over en even later knikte Togui een volgende kans voor RWDM naast. Het werd stilaan een festival van gemiste kansen want ook Smeets vond nog eens Defourny op zijn weg na een snelle uitbraak op een kwartier van het einde. In de slotfase leek het team van Euvrard nog de zege te pakken maar een sterke De Busser en de lat hielden RWDM van een gevleide zege. Het bleef bij een vermakelijke 0-0, Waasland-Beveren kan hierdoor wel dichterbij sluipen morgen.

Zal RWDM de tweede plaats pakken dit seizoen?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

19
19
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

31
31
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

22
22
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

111
111
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

21
21
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

31
31
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

166
166
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

516
516
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

157
157
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

66
66
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

426
426
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

73
73
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

196
196
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

519
519
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

487
487
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

475
475
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

349
349
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

185
185
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

579
579
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

264
264
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1012
1012
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

324
324
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

656
656
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

467
467
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

151
151

Meer sportnieuws