RWDM verliest dure punten richting promotiedroom in 1B

156 stemmen
RWDM verliest dure punten richting promotiedroom in 1B

Na een wedstrijd met behoorlijk wat kansen, hebben Lommel en RWDM de punten onder mekaar verdeeld. Door dit puntenverlies kan Waasland-Beveren weer tot op drie punten komen van de Molenbeekse club, als het zelf morgen wint van Deinze.

Een traag gestart Lommel leek de laatste weken eindelijk op dreef in 1B. De Limburgers speelden een dramatische competitie maar sinds de komst van nieuwe coach Eastick werd het degradatiespook in enkele weken tijd volledig verjaagd. Vanavond werd RWDM in de ogen gekeken, de club uit Molenbeek stond in pole position voor een barrageduel met de voorlaatste uit de Jupiler Pro League en kon een beslissende stap zetten als het de zege meepakte in het Soevereinstadion.
Sterke Smeets bezorgt RWDM heel wat problemen
RWDM werd traditiegetrouw aangemoedigd door een pak supporters in Limburg en begon ook het beste aan de partij. Na een paar minuten spelen trapte Rommens nipt voorlangs. De thuisploeg nam nadien gretig over en twee fraaie pegels van Smeets werden door Defourny knap uit zijn kooi geranseld. Tussendoor mochten de bezoekers niet mopperen dat Keita en Lejoncour geen rood kregen na twee aanslagen. Op slag van rust kreeg Caue nog de beste kans op een Lommelse voorsprong maar oog in oog met de bezoekende doelman faalde hij. Halfweg stond het nog 0-0 maar de grootste kansen waren voor Lommel.

RWDM kon mits een zege mogelijk een beslissende stap zetten richting de tweede plaats in 1B.
Doelmannen zijn absolute uitblinkers na resem missers
Opnieuw waren het de bezoekers die het beste uit de kleedkamer kwamen met een paar gevaarlijke voorzetten, gescoord werd er voorlopig niet. Lommel reageerde na een kleine tien minuten spelen met een dikke kans voor Rosa, die vrij werd gespeeld door Smeets maar nog een prima Defourny op zijn weg vond. Diezelfde Rosa ging een paar minuten later opnieuw op wandel, krulde prima naar de verste hoek maar daar lag andermaal de bezoekende doelman in de weg. De wedstrijd ging nu prima over en weer: eerst schoot Ruyssen van dichtbij over en even later knikte Togui een volgende kans voor RWDM naast. Het werd stilaan een festival van gemiste kansen want ook Smeets vond nog eens Defourny op zijn weg na een snelle uitbraak op een kwartier van het einde. In de slotfase leek het team van Euvrard nog de zege te pakken maar een sterke De Busser en de lat hielden RWDM van een gevleide zege. Het bleef bij een vermakelijke 0-0, Waasland-Beveren kan hierdoor wel dichterbij sluipen morgen.

LEES OOK: Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Zal RWDM de tweede plaats pakken dit seizoen?

Meest recent

'Gesprekken lopen: grote JPL-comeback Carl Hoefkens'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

44
44
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

166
166
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

344
344
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

107
107
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

23
23
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

216
216
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

81
81
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

67
67
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

47
47
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

362
362
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

200
200
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

241
241
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

122
122
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

158
158
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

416
416
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

287
287
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

252
252
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

213
213
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

303
303
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

237
237
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

97
97
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

572
572
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

251
251
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

416
416

Meer sportnieuws