Brys eerlijk in analyse: "Te sterk voor ons"

door
Brys eerlijk in analyse:

OH Leuven speelde vrijdagavond gastheer voor Union SG. De Vlaams-Brabanders leken even te mogen geloven in een stunt, maar Union zette al snel orde op zaken. Het werd uiteindelijk een duidelijke 1-4 aan Den Dreef.


OHL opende de score via Schrijvers. De ex-speler van Club Brugge trof raak vanop de stip. De bezoekers waren niet van plan om met een achterstand de rust in te gaan. Het was - weinig verrassend - Deniz Undav die net voor het halfuur de gelijkmaker op het bord zette. De Brusselaars gingen erop en (in de tweede helft) over. Opnieuw Undav zorgde voor de 1-2. Teuma nam de 1-3 voor zijn rekening. De kers op de Brusselse taart kwam op naam van ... Undav. Een hattrick dus voor de Duitser, die zo Michael Frey voorbijgaat in de topschuttersstand.

Union zet zo de ploegen onder zich onder druk om ook te winnen. Club Brugge volgt op moment van schrijven op tien punten. Blauw-Zwart kan de kloof tot zeven eenheden terugbrengen als het vanavond zegeviert bij KVO. Antwerp volgt op veertien punten, RSC Anderlecht op vijftien. Zij nemen het zondagmiddag tegen elkaar op in de absolute topper van speeldag 31.

BRYS

OHL-coach Marc Brys zag één man het verschil maken voor de bezoekers. "Wat doet de wedstrijd kantelen? Ik denk dat dat maar één naam is en dat is Undav. De 1-1 was een fantastisch doelpunt. Na twee minuten in de tweede helft stond het plots 1-2 en dan werd het moeilijk. Je speelt tegen een team dat zeer goed georganiseerd is. De kracht en de mentaliteit nemen dan af", vertelt hij op de clubwebsite. "Terechte overwinning voor Union en vooral Undav die voor ons te sterk was", sluit hij nuchter af.

LEES OOK: Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

Wordt Union kampioen?

Meest recent

Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

12
12
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

79
79
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

25
25
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

224
224
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

83
83
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

116
116
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

113
113
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

60
60
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

69
69
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

69
69
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

164
164
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

170
170
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

308
308
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

392
392
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

194
194
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

367
367
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

52
52
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

183
183
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

167
167
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

197
197
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

62
62
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

172
172
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

210
210
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

266
266

Meer sportnieuws