Brys eerlijk in analyse: "Te sterk voor ons"

door
Brys eerlijk in analyse:

OH Leuven speelde vrijdagavond gastheer voor Union SG. De Vlaams-Brabanders leken even te mogen geloven in een stunt, maar Union zette al snel orde op zaken. Het werd uiteindelijk een duidelijke 1-4 aan Den Dreef.


OHL opende de score via Schrijvers. De ex-speler van Club Brugge trof raak vanop de stip. De bezoekers waren niet van plan om met een achterstand de rust in te gaan. Het was - weinig verrassend - Deniz Undav die net voor het halfuur de gelijkmaker op het bord zette. De Brusselaars gingen erop en (in de tweede helft) over. Opnieuw Undav zorgde voor de 1-2. Teuma nam de 1-3 voor zijn rekening. De kers op de Brusselse taart kwam op naam van ... Undav. Een hattrick dus voor de Duitser, die zo Michael Frey voorbijgaat in de topschuttersstand.

Union zet zo de ploegen onder zich onder druk om ook te winnen. Club Brugge volgt op moment van schrijven op tien punten. Blauw-Zwart kan de kloof tot zeven eenheden terugbrengen als het vanavond zegeviert bij KVO. Antwerp volgt op veertien punten, RSC Anderlecht op vijftien. Zij nemen het zondagmiddag tegen elkaar op in de absolute topper van speeldag 31.

BRYS

OHL-coach Marc Brys zag één man het verschil maken voor de bezoekers. "Wat doet de wedstrijd kantelen? Ik denk dat dat maar één naam is en dat is Undav. De 1-1 was een fantastisch doelpunt. Na twee minuten in de tweede helft stond het plots 1-2 en dan werd het moeilijk. Je speelt tegen een team dat zeer goed georganiseerd is. De kracht en de mentaliteit nemen dan af", vertelt hij op de clubwebsite. "Terechte overwinning voor Union en vooral Undav die voor ons te sterk was", sluit hij nuchter af.

LEES OOK: Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Wordt Union kampioen?

Meest recent

‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

5
5
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

48
48
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

21
21
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

26
26
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

170
170
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

102
102
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

175
175
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

246
246
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

31
31
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

110
110
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

47
47
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

510
510
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

140
140
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

238
238
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

294
294
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

249
249
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

179
179
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

95
95
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

70
70
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

107
107
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

464
464
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

238
238
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

356
356
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

173
173
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

244
244

Meer sportnieuws