Anderlecht moet afrekenen met onheilspellende statistiek

door
Anderlecht moet afrekenen met onheilspellende statistiek

De strijd om de top vier belooft de komende weken nog bijzonder spannend te worden, waarbij Antwerp, Anderlecht en AA Gent onder elkaar strijden voor de laatste twee tickets voor Play-Off I. Er staan bovendien nog enkele onderlinge duels op het programma, te beginnen met zondag. Dan staan in het Lotto Park Anderlecht en Antwerp tegenover elkaar.


Die partij kan voor een stevige verschuiving in de top vier zorgen, waarbij het vooral voor Anderlecht opletten wordt. Bij winst springen ze immers over Antwerp naar de derde plaats, maar bij een nederlaag kunnen ze zowaar uit de top vier vallen. Als AA Gent op Beerschot gaat winnen, zouden Anderlecht en Gent evenveel punten hebben, maar de Buffalo's zouden de vierde plaats claimen omdat ze meer wedstrijden gewonnen hebben.

Vincent Kompany zal echter moeten puzzelen aan zijn defensie, want Wesley Hoedt is geschorst en Zeno Debast en Hannes Delcroix zijn nog niet fit. Omdat ook andere alternatieven als Lissens, Kana of Sadiki met kwaaltjes sukkelen, wordt daardoor Killian Sardella centraal achterin naast Magallan verwacht. Alleen zal Anderlecht dan wel met een zeer vervelende statistiek af moeten rekenen.

DRIE OP DRIE
Het Laatste Nieuws wijst er immers op dat Sardella dit seizoen drie keer aan de aftrap kwam in de competitie en dat Anderlecht telkens de boot in ging. Thuis tegen Union kreeg het op de openingsspeeldag een 1-3 om de oren, Cercle kwam met 0-2 winnen in het Lotto Park en in de heenmatch op de Bosuil verloor Anderlecht ook met 2-0. Toen startte Sardella wel telkens als rechtsachter, de jongeling zal moeten hopen dat het hem centraal beter vergaat.

LEES OOK: Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Zal Anderlecht met Sardella kunnen winnen van Antwerp?

Meest recent

'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

142
142
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

9
9
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

50
50
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

79
79
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

99
99
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

65
65
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

56
56
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

156
156
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

215
215
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

90
90
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

135
135
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

339
339
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

298
298
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

100
100
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

172
172
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

321
321
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

148
148
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

120
120
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

158
158
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

528
528
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

102
102
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

610
610
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

1073
1073
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

159
159
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

501
501

Meer sportnieuws