'Praet krijgt uitsluitsel over transfer'

door
'Praet krijgt uitsluitsel over transfer'

Binnen een week maakt Roberto Martinez zijn selectie bekend voor de komende interlands van de Rode Duivels, waarbij hij zijn ervaren sterkhouders rust zal gunnen. Doordat er geen spelers met meer dan 50 caps opgeroepen zullen worden, zullen enkele bankzitters kansen krijgen. Dennis Praet leek daardoor te mogen hopen op speelminuten, maar de middenvelder zal er ook niet bij zijn.


De 27-jarige staat immers al een maand aan de kant met een gebroken middenvoetsbeentje en door die blessure zal hij ook de rest van het seizoen niet meer in actie komen. Daardoor klokt hij dit seizoen bij Torino af op twee doelpunten en één assist in achttien wedstrijden en is het de vraag waar zijn toekomst zal liggen. De Italianen huren hem immers slechts van Leicester City, maar beschikken ook over een aankoopoptie.

Die zou rond de 15 miljoen euro bedragen en volgens Tuttosport zijn ze bij Torino niet van plan om een dergelijke som op tafel te leggen. Dat betekent echter niet dat Praet sowieso terug zal keren naar Leicester, want trainer Ivan Juric wil onze landgenoot desondanks zeer graag in Turijn houden. De clubs zullen de komende weken of maanden dus wellicht rond de tafel gaan zitten.

OPTIE BIJSTELLEN
Een optie die daarbij op tafel ligt, is om de uitleenbeurt van Praet nog met een jaar te verlengen. In dat geval zou Torino een deal kunnen proberen te sluiten waarbij het wel een iets hogere huursom op tafel legt dan de 1 miljoen die ze deze jaargang betaalden, maar dat in ruil daarvoor wel de aankoopoptie naar beneden bijgesteld zal worden. Praet lijkt dus snel uitsluitsel over zijn toekomst te gaan krijgen.

Moet Praet bij Torino blijven?

Meest recent

JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

22
22
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

23
23
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

16
16
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

117
117
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

99
99
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

104
104
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

327
327
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

494
494
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

161
161
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

149
149
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

342
342
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

22
22
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

109
109
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

110
110
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

258
258
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

125
125
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

76
76
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

94
94
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

202
202
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

48
48
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

189
189
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

36
36
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

196
196
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

281
281
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

84
84

Meer sportnieuws