EL: Frankfurt wint in Spanje, Lyon pakt scalp Porto

door
EL: Frankfurt wint in Spanje, Lyon pakt scalp Porto

In de Europa League stonden er woensdagavond al enkele heenduels op het programma in de achtste finales. Het Olympique Lyon van Jason Denayer moest aan de bak in Portugal. Antwerp-killer Frankfurt trok naar Sevilla om Real Betis partij te geven.


Denayer begon op de bank bij de Fransen en zou daar ook negentig minuten blijven zitten. Chancel Mbemba (ex-RSCA) speelde de hele wedstrijd. In de eerste helft kregen we geen doelpunt te zien in het Estádio do Dragão van Porto. In de tweede helft was het Lucas Paquetá die het verschil maakte. De Braziliaanse middenvelder schoot zijn ploeg op het uur op voorsprong. Dat zou meteen de eindstand zijn. Lyon heeft dus een uitstekende uitgangspositie te pakken voor de return in Frankrijk.

Eintracht Frankfurt, dat in extremis Antwerp uit Europa kegelde in de poulefase, ging winnen bij Real Betis. Filip Kostic trapte na een kwartier de 0-1 binnen. Nabil Fekir hing de bordjes op het halfuur in evenwicht. Lang konden de Andalusiërs niet nagenieten. Oude bekende Daichi Kamada (ex-STVV) bracht Frankfurt slechts twee minuten later opnieuw op voorsprong. Daarna werd er niet meer gescoord. Ook Frankfurt kan dus met een gerust hart terugreizen naar de thuisbasis.

FC BARCELONA

Morgen is het uitkijken naar FC Barcelona. De Spaanse grootmacht ontvangt Galatasaray. In de play-offs heeft Barça alvast vertrouwen getankt. Napoli en Dries Mertens werden in Italië overklast en moesten het Europese toneel verlaten na een 1-4. De heenwedstrijd was op 1-1 geëindigd. Verder kunnen voetballiefhebbers hun hart ophalen met onder meer Atalanta-Leverkusen en Sevilla-West Ham. Philippe Clement trekt met AS Monaco naar Sporting Braga.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

Wie maakt het meeste kans om de EL te winnen?

Meest recent

‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

12
12
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

64
64
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

128
128
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

25
25
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

377
377
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

120
120
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

66
66
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

14
14
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

27
27
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

363
363
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

153
153
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

513
513
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

68
68
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

101
101
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

331
331
'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

226
226
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

517
517
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

192
192
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

611
611
Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Manchester United speelde maandagavond 4-4-gelijk tegen AFC Bournemouth. Senne Lammens toonde zich ...

257
257
‘Mark van Bommel naar KRC Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

758
758
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt met verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

200
200
'Club Brugge-bom zindert na: twee grove fouten Verhaeghe'

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

966
966
'Vuurwerk op Anderlecht: zicht op spectaculaire transfer'

Hoewel RSC Anderlecht de voorbije jaren zijn boekhouding weer ietwat op orde kreeg, blijven de ...

454
454
Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

81
81

Meer sportnieuws