EL: Frankfurt wint in Spanje, Lyon pakt scalp Porto

door
EL: Frankfurt wint in Spanje, Lyon pakt scalp Porto

In de Europa League stonden er woensdagavond al enkele heenduels op het programma in de achtste finales. Het Olympique Lyon van Jason Denayer moest aan de bak in Portugal. Antwerp-killer Frankfurt trok naar Sevilla om Real Betis partij te geven.


Denayer begon op de bank bij de Fransen en zou daar ook negentig minuten blijven zitten. Chancel Mbemba (ex-RSCA) speelde de hele wedstrijd. In de eerste helft kregen we geen doelpunt te zien in het Estádio do Dragão van Porto. In de tweede helft was het Lucas Paquetá die het verschil maakte. De Braziliaanse middenvelder schoot zijn ploeg op het uur op voorsprong. Dat zou meteen de eindstand zijn. Lyon heeft dus een uitstekende uitgangspositie te pakken voor de return in Frankrijk.

Eintracht Frankfurt, dat in extremis Antwerp uit Europa kegelde in de poulefase, ging winnen bij Real Betis. Filip Kostic trapte na een kwartier de 0-1 binnen. Nabil Fekir hing de bordjes op het halfuur in evenwicht. Lang konden de Andalusiërs niet nagenieten. Oude bekende Daichi Kamada (ex-STVV) bracht Frankfurt slechts twee minuten later opnieuw op voorsprong. Daarna werd er niet meer gescoord. Ook Frankfurt kan dus met een gerust hart terugreizen naar de thuisbasis.

FC BARCELONA

Morgen is het uitkijken naar FC Barcelona. De Spaanse grootmacht ontvangt Galatasaray. In de play-offs heeft Barça alvast vertrouwen getankt. Napoli en Dries Mertens werden in Italië overklast en moesten het Europese toneel verlaten na een 1-4. De heenwedstrijd was op 1-1 geëindigd. Verder kunnen voetballiefhebbers hun hart ophalen met onder meer Atalanta-Leverkusen en Sevilla-West Ham. Philippe Clement trekt met AS Monaco naar Sporting Braga.

LEES OOK: UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Wie maakt het meeste kans om de EL te winnen?

Meest recent

Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

9
9
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

66
66
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

274
274
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

17
17
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

142
142
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

206
206
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

356
356
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

560
560
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

655
655
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

122
122
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

35
35
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

983
983
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

254
254
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

297
297
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

135
135
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

170
170
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

556
556
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

563
563
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

318
318
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

527
527
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

177
177
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

679
679
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

736
736
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

492
492
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

439
439

Meer sportnieuws