EL: Frankfurt wint in Spanje, Lyon pakt scalp Porto

door
EL: Frankfurt wint in Spanje, Lyon pakt scalp Porto

In de Europa League stonden er woensdagavond al enkele heenduels op het programma in de achtste finales. Het Olympique Lyon van Jason Denayer moest aan de bak in Portugal. Antwerp-killer Frankfurt trok naar Sevilla om Real Betis partij te geven.


Denayer begon op de bank bij de Fransen en zou daar ook negentig minuten blijven zitten. Chancel Mbemba (ex-RSCA) speelde de hele wedstrijd. In de eerste helft kregen we geen doelpunt te zien in het Estádio do Dragão van Porto. In de tweede helft was het Lucas Paquetá die het verschil maakte. De Braziliaanse middenvelder schoot zijn ploeg op het uur op voorsprong. Dat zou meteen de eindstand zijn. Lyon heeft dus een uitstekende uitgangspositie te pakken voor de return in Frankrijk.

Eintracht Frankfurt, dat in extremis Antwerp uit Europa kegelde in de poulefase, ging winnen bij Real Betis. Filip Kostic trapte na een kwartier de 0-1 binnen. Nabil Fekir hing de bordjes op het halfuur in evenwicht. Lang konden de Andalusiërs niet nagenieten. Oude bekende Daichi Kamada (ex-STVV) bracht Frankfurt slechts twee minuten later opnieuw op voorsprong. Daarna werd er niet meer gescoord. Ook Frankfurt kan dus met een gerust hart terugreizen naar de thuisbasis.

FC BARCELONA

Morgen is het uitkijken naar FC Barcelona. De Spaanse grootmacht ontvangt Galatasaray. In de play-offs heeft Barça alvast vertrouwen getankt. Napoli en Dries Mertens werden in Italië overklast en moesten het Europese toneel verlaten na een 1-4. De heenwedstrijd was op 1-1 geëindigd. Verder kunnen voetballiefhebbers hun hart ophalen met onder meer Atalanta-Leverkusen en Sevilla-West Ham. Philippe Clement trekt met AS Monaco naar Sporting Braga.

LEES OOK: België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

Wie maakt het meeste kans om de EL te winnen?

Meest recent

Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

4
4
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

59
59
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

22
22
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

81
81
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

87
87
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

67
67
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

82
82
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

68
68
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

136
136
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

101
101
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

534
534
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

431
431
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

160
160
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

152
152
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

202
202
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

259
259
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

169
169
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

137
137
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

209
209
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

60
60
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

86
86
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

346
346
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

296
296
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

293
293

Meer sportnieuws