EL: Frankfurt wint in Spanje, Lyon pakt scalp Porto

36
EL: Frankfurt wint in Spanje, Lyon pakt scalp Porto

In de Europa League stonden er woensdagavond al enkele heenduels op het programma in de achtste finales. Het Olympique Lyon van Jason Denayer moest aan de bak in Portugal. Antwerp-killer Frankfurt trok naar Sevilla om Real Betis partij te geven.


Denayer begon op de bank bij de Fransen en zou daar ook negentig minuten blijven zitten. Chancel Mbemba (ex-RSCA) speelde de hele wedstrijd. In de eerste helft kregen we geen doelpunt te zien in het Estádio do Dragão van Porto. In de tweede helft was het Lucas Paquetá die het verschil maakte. De Braziliaanse middenvelder schoot zijn ploeg op het uur op voorsprong. Dat zou meteen de eindstand zijn. Lyon heeft dus een uitstekende uitgangspositie te pakken voor de return in Frankrijk.

Eintracht Frankfurt, dat in extremis Antwerp uit Europa kegelde in de poulefase, ging winnen bij Real Betis. Filip Kostic trapte na een kwartier de 0-1 binnen. Nabil Fekir hing de bordjes op het halfuur in evenwicht. Lang konden de Andalusiërs niet nagenieten. Oude bekende Daichi Kamada (ex-STVV) bracht Frankfurt slechts twee minuten later opnieuw op voorsprong. Daarna werd er niet meer gescoord. Ook Frankfurt kan dus met een gerust hart terugreizen naar de thuisbasis.

FC BARCELONA

Morgen is het uitkijken naar FC Barcelona. De Spaanse grootmacht ontvangt Galatasaray. In de play-offs heeft Barça alvast vertrouwen getankt. Napoli en Dries Mertens werden in Italië overklast en moesten het Europese toneel verlaten na een 1-4. De heenwedstrijd was op 1-1 geëindigd. Verder kunnen voetballiefhebbers hun hart ophalen met onder meer Atalanta-Leverkusen en Sevilla-West Ham. Philippe Clement trekt met AS Monaco naar Sporting Braga.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Wie maakt het meeste kans om de EL te winnen?

Meest recent

Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

1
1
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

4
4
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

39
39
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

22
22
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

123
123
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

92
92
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

56
56
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

174
174
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

162
162
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

29
29
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

221
221
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

126
126
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

209
209
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

215
215
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

285
285
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

231
231
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

305
305
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

467
467
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

223
223
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

203
203
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

182
182
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

162
162
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

80
80
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

49
49

Meer sportnieuws