EL: Frankfurt wint in Spanje, Lyon pakt scalp Porto

36 stemmen
EL: Frankfurt wint in Spanje, Lyon pakt scalp Porto

In de Europa League stonden er woensdagavond al enkele heenduels op het programma in de achtste finales. Het Olympique Lyon van Jason Denayer moest aan de bak in Portugal. Antwerp-killer Frankfurt trok naar Sevilla om Real Betis partij te geven.


Denayer begon op de bank bij de Fransen en zou daar ook negentig minuten blijven zitten. Chancel Mbemba (ex-RSCA) speelde de hele wedstrijd. In de eerste helft kregen we geen doelpunt te zien in het Estádio do Dragão van Porto. In de tweede helft was het Lucas Paquetá die het verschil maakte. De Braziliaanse middenvelder schoot zijn ploeg op het uur op voorsprong. Dat zou meteen de eindstand zijn. Lyon heeft dus een uitstekende uitgangspositie te pakken voor de return in Frankrijk.

Eintracht Frankfurt, dat in extremis Antwerp uit Europa kegelde in de poulefase, ging winnen bij Real Betis. Filip Kostic trapte na een kwartier de 0-1 binnen. Nabil Fekir hing de bordjes op het halfuur in evenwicht. Lang konden de Andalusiërs niet nagenieten. Oude bekende Daichi Kamada (ex-STVV) bracht Frankfurt slechts twee minuten later opnieuw op voorsprong. Daarna werd er niet meer gescoord. Ook Frankfurt kan dus met een gerust hart terugreizen naar de thuisbasis.

FC BARCELONA

Morgen is het uitkijken naar FC Barcelona. De Spaanse grootmacht ontvangt Galatasaray. In de play-offs heeft Barça alvast vertrouwen getankt. Napoli en Dries Mertens werden in Italië overklast en moesten het Europese toneel verlaten na een 1-4. De heenwedstrijd was op 1-1 geëindigd. Verder kunnen voetballiefhebbers hun hart ophalen met onder meer Atalanta-Leverkusen en Sevilla-West Ham. Philippe Clement trekt met AS Monaco naar Sporting Braga.

LEES OOK: 'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Wie maakt het meeste kans om de EL te winnen?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

12
12
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

50
50
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

167
167
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

117
117
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

60
60
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

201
201
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

246
246
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

91
91
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

63
63
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

41
41
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

97
97
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

480
480
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

97
97
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

226
226
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

89
89
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

78
78
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

140
140
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

413
413
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws