Xavi legt uit waarom Haaland voor Barça zal tekenen

door
Xavi legt uit waarom Haaland voor Barça zal tekenen

FC Barcelona is al uitgeschakeld in de Copa del Rey en ook de Spaanse titel lijkt een utopie met een achterstand van vijftien punten op aartsrivaal Real Madrid, waardoor ze in Catalonië nog maar op één trofee uitzicht hebben: de Europa League. Donderdag staat Barça daarin tegenover Galatasaray in zijn heenwedstrijd in de achtste finale.


Daags voor de wedstrijd sprak trainer Xavi naar goede gewoonte de pers toe en daarbij kwam ook de mogelijke komst van Erling Haaland ter sprake. De Spaanse pers kwam enkele dagen geleden met het nieuws dat Xavi vorige week in München al samen met technisch directeur Jordi Cruijff een meeting had met de Noorse goalgetter om hem te overtuigen om naar Camp Nou te komen.

Of die meeting effectief plaatsvond, liet Xavi op zijn persconferentie nog in het midden. Maar de coach toonde zich wel vrij zeker dat Haaland naar Barça zal komen. "Het is altijd het goede moment om bij Barça te tekenen, want dit is de beste club ter wereld", verklaarde hij immers. "Ik heb nog nooit een speler gezien die 'nee' zegt tegen Barça. Als je met een speler kan praten, hem onze manier van spelen en trainen uitlegt... Je laat hem weten dat dit de beste club is en dat de stad geweldig is... Ik heb nog nooit iemand 'nee' zien zeggen."

CENTEN
Het voornaamste struikelblok voor een transfer van Haaland naar Camp Nou lijkt evenwel het financiële luik te blijven. Ondanks zijn clausule bij Dortmund zal Haaland nog steeds 75 miljoen euro moeten kosten bovendien zullen de financiële eisen van Haaland en zijn entourage ook niet van de poes zijn. Bovendien liggen er meer kapitaalkrachtige concurrenten als Manchester City of Real Madrid op de loer.

LEES OOK: 'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

Zal Haaland bij Barcelona tekenen?

Meest recent

'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

17
17
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

47
47
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

100
100
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

73
73
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

204
204
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

108
108
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

258
258
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

57
57
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

21
21
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

148
148
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

270
270
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

229
229
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

86
86
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

674
674
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

129
129
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

423
423
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

94
94
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

446
446
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

451
451
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

134
134
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

494
494
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

351
351
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

536
536
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

635
635
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

456
456

Meer sportnieuws