Eerste bekende naam kondigt vertrek bij AS Eupen aan

door
Eerste bekende naam kondigt vertrek bij AS Eupen aan

AS Eupen was nog goed aan het seizoen begonnen en draaide daardoor zelfs een tijdje mee in de top acht, maar zakte daarna diep weg. De Panda's belandden zelfs op de zestiende plaats en zijn nog steeds niet helemaal zeker van het behoud, al ziet hun situatie er na een vier op zes toch weer een tikkeltje rooskleuriger uit. Het lijkt echter een moeilijke zomer te gaan worden de club.


Voor dit seizoen werd de geldkraan vanuit Qatar al dichtgedraaid en het lijkt er sterk op dat Eupen in de zomer een leegloop zal kennen. Eén bekende naam heeft alvast zijn vertrek aangekondigd. Tegenover L'Avenir bevestigt de ervaren middenvelder Jens Cools immers dat zijn aflopende contract bij Eupen niet verlengd zal worden. Hij hoorde sinds november niets meer van de club en hij is inmiddels ook op de bank beland na de komst van de Australische international James Jeggo.

"Ik heb altijd respect getoond voor de club, maar omgekeerd is dat niet altijd het geval geweest", aldus een verbitterde Cools. "Ik moet aan mezelf en aan mijn toekomst denken. Het vervolg van mijn carrière zal elders zijn. Maar ik zal tot het einde van het seizoen alles blijven geven voor Eupen, zelfs al krijg ik nog maar een handvol speelminuten."

DRIE JAAR
De 31-jarige Cools neemt na drie jaar afscheid van Eupen, dat hem in de zomer van 2019 in Cyprus opgepikt had bij FC Pafos. Eerder had Cools in eigen land gespeeld voor Westerlo, waar hij ook zijn opleiding genoot, en voor Waasland-Beveren. Hij heeft meer dan 200 wedstrijden in de Jupiler Pro League achter zijn naam staan en kan dus zeker een ervaren rot genoemd worden.

POLL: Zal hij nog een club in 1A vinden?

Meest recent

'Anderlecht geeft grote Vertonghen-hint voor bekerfinale'

Er viel donderdagnamiddag niets dan goed nieuws te rapen bij Anderlecht. Het bezorgde zichzelf een ...

0
0
PSV-trainer schenkt klare wijn over 'degradatie' Bakayoko

Vorig seizoen had hij nog een groot aandeel in het boerenjaar van PSV, maar deze jaargang verging ...

3
3
'Real schakelt Man Utd in: transfer aan halve prijs'

Er hangen dezer dagen stormwolken boven het Bernabeu. De uitschakeling in de kwartfinale van de ...

27
27
Antwerp-target geeft hint: "Zou een goede stap zijn"

Antwerp beleefde donderdag een pijnlijke namiddag tegen Anderlecht. Dat was met een rasecht B-elftal ...

75
75
Hoezo wrevel? Müller komt met mooie woorden voor Kompany

Op het einde van het seizoen neemt Bayern München na maar liefst 25 jaar afscheid van Thomas ...

67
67
Vandenbempt voorspelt zware jaren voor deze topclub

De Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League is al snel een competitie op twee snelheden ...

326
326
TRANSFERUURTJE: 'Transferwending bij Anderlecht, ster wil Real verlaten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

392
392
Peter Croonen grijpt in na ‘titelstress’ KRC Genk

KRC Genk stond in de reguliere competitie een heel seizoen aan de leiding, maar in de Champions ...

289
289
'Pijnlijk vertrek bij KV Mechelen in de maak'

Bas Van den Eynden speelde in de jeugd van Beerschot en Westerlo, maar sinds 2018 draagt hij het ...

273
273
Rode Duivels eren ‘legende’ Jan Vertonghen tegen Wales

Jan Vertonghen stopt aan het einde van het seizoen met voetballen. De verdediger kende een straffe ...

44
44
‘Knaller Rodrygo: grootmacht legt 80 miljoen op tafel’

Real Madrid staat op het punt om ferm te veranderen. Carlo Ancelotti kon dit seizoen geen prijs ...

83
83
Standard Luik draait Anderlecht een ferme transferloer

Standard Luik wil de weg naar de top weer inzetten. Achter de schermen is de club volop bezig met de ...

189
189
Club-smaakmaker verrast: ‘Kans is groot dat hij blijft’

Club Brugge won met 4-1 van KAA Gent in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart kwam op achterstand, ...

643
643
'AA Gent hoopt op miljoenen: wachten op akkoord'

Voor AA Gent zijn de play-offs stilaan een calvarietocht aan het worden. Ze slikten donderdag alweer ...

124
124
Proto ziet het erg somber in voor Anderlecht

Voor Anderlecht staat zondag dé match van het jaar op het programma. Dan staat Paars-Wit in ...

337
337
Deze uitslag verknalt extra CL-ticket voor België

Donderdagavond werden de halve finales gespeeld in de Europa League en Conference League. Ondanks ...

282
282
'Knaltransfer nabij: één club in polepositie voor De Bruyne'

Vrijdagavond probeert Kevin De Bruyne met Manchester City een nieuwe stap te zetten richting het ...

290
290
'Absoluut rampscenario voor AA Gent'

AA Gent moest donderdag alweer een tik incasseren van Club Brugge. Na de 0-5 die het onlangs om de ...

248
248
Belgische topclubs missen kans bij smaakmaker Westerlo

Westerlo leek in het begin van het seizoen een outsider voor de top zes te gaan worden. Uiteindelijk ...

115
115
Ulderink scherp voor kop van Jut bij Antwerp

Antwerp lijkt een kruis te mogen maken over Europa League-voetbal volgend seizoen. De Great Old ging ...

190
190

Meer sportnieuws