D’Onofrio-transfer beslist over lot Priske

door
D’Onofrio-transfer beslist over lot Priske

Ondanks de stevige woorden van Paul Gheysens in de kleedkamer van Antwerp - “Hij gaat eruit. Ik zeg het u. Hij gaat eruit.” - blijft Brian Priske voorlopig in het zadel als hoofdcoach van het stamnummer één. De Deen zag dat zijn ploeg vorig weekend een achterstand ophaalde in de stadsderby tegen Beerschot, een remonte waarin Manuel Benson een grote rol had. Priske en Benson zijn grote fans van elkaar en hun onderlinge vertrouwen wordt nu dus cash uitbetaald.


ONMISBARE BENSON

Door een verdraaide knie moest Manuel Benson zes wedstrijden op rij missen bij Antwerp FC, en zijn langdurige afwezigheid betekende uiteraard een fikse aderlating voor the Great Old. “De offensieve creativiteit van pakweg Benson hebben we de voorbije weken gemist”, verklaarde Brian Priske aan Gazet van Antwerpen vóór de derby tegen Beerschot. En de Deense coach loog niet. Zonder Benson mankeerde Antwerp in de voorbije weken de nodige één-tegen-één-kwaliteiten, snelheid en een grote mate van onvoorspelbaarheid.

Manuel Benson haalde vorig weekend terug het wedstrijdblad, maar starten deed hij nog niet tegen Beerschot. “Ik wilde er heel graag bij zijn. Toch had ik nog een beetje schrik om weer pijn te voelen als ik naar mijn rechtervoet draaide. Altijd maar naar links dan ( knipoogt)”, zei Benson aan Gazet van Antwerpen. En draaien en kappen deed de flankenflitser veelvuldig tijdens zijn invalbeurt van 50 minuten (blessuretijd inclusief). Die ietwat korte periode belette Benson echter niet om maar liefst 12 (!) dribbels aan te gaan.



12 dribbels in 50 minuten is heel wat, en aantal werd vorig weekend enkel overtroffen werd door Deniz Undav (Union SG, 13 dribbels) en Andrew Hjulsager (AA Gent, 15 dribbels). Wel met de opmerking dat Undav en Hjulsager 95 minuten (inclusief blessuretijd speelden), wat exact 45 minuten meer is dan Manuel Benson. ‘t Is duidelijk dat de 24-jarige aanvaller zondag met zijn dribbels voor een straffe stoot zorgde. Benson bracht extra schwung tegen Beerschot, en zijn vele dribbels lagen aan de basis om de kentering in te zetten van een achterstand naar een overwinning.

“Leuk dat ze zo over mij praten”, zei Manuel Benson na zijn sterke invalbeurt aan Gazet van Antwerpen. “Die onvoorspelbaarheid zit in mijn spel. Dat we wonnen, was een enorme opluchting. Het was af en toe wat rommelig, maar daar moeten we in een derby niet naar kijken. We focussen nu op ­volgend weekend”, aldus Benson. Hij woog op de verdediging, en hij ook zorgde voor terreur met zijn snelheid en dribbels. Officieel werd Ilias Sebaoui verkozen tot Man van de Match, maar velen vonden Benson de beste speler op het veld.

INDRUKWEKKENDE BENSON

De invalbeurt van Manuel Benson was aldus een schot in de roos van Brian Priske, want niet alleen ging hij 12 dribbels aan, de flankaanvaller was een constante gesel voor de Beerschot-verdediging. Benson ondernam zondag bijvoorbeeld 24 offensieve acties (in 50 minuten speeltijd nota bene), een aantal dat enkel Andrew Hjulsager (AA Gent) kon overtreffen. Daarnaast werd Benson ook 6 keer foutief afgestopt door Beerschot, waarmee hij in de voorbije speeldag zelfs de meest gezochte speler was in de Jupiler Pro League.



Dankzij de inbreng van Manuel Benson tapte Antwerp FC in de tweede helft duidelijk uit een ander vaatje. En dat moést ook na het matige spelbeeld in de eerste helft en na de tirade van voorzitter Paul Gheysens tijdens de rust. Benson verklaarde in Gazet van Antwerpen dat het “er hard aan toeging” in de kleedkamer. “'Ik was zelf aan het opwarmen tijdens de pauze, maar merkte bij de start van de tweede helft dat er een andere sfeer hing in de ploeg”, aldus Benson, die dankzij zijn sterke prestatie - en ommekeer naar 2-1 - en aldus het vel redde van Brian Priske.

D’ONOFRIO-TRANSFER RENDEERT (EINDELIJK)

Antwerp FC haalde Manuel Benson in 2019 naar de club, en daarvoor tastte Luciano D’Onofrio verrassend diep in de geldbuidel. De toenmalige sportief directeur sprong steeds spaarzaam om met zijn financieel budget, maar om Benson aan te trekken, mocht het clubrecord verbroken worden. De Italo-Belg betaalde 3 miljoen euro voor de flankaanvaller maar pas dit seizoen lijkt die grote investering ook effectief aan te slaan. Benson voelt zich uitstekend onder de vleugels van Brian Priske, en dat zie je ook op het veld.



Manuel Benson flitste vorig weekend tegen Beerschot, maar dit seizoen is hij gewoon overduidelijk één van de beste spelers van Antwerp FC. “Hij is een speler waarvoor je een ticket koopt”, zei Filip Joos bijvoorbeeld in Extra Time. “Telkens weer van die straffe baltoetsen en heerlijke versnellingen. Voor zijn acties kom je dus echt naar het stadion”, aldus de analist. Benson voelt het grote vertrouwen van Brian Priske, en dat was iets wat de flankaanvaller miste onder de vorige Antwerp-coaches Laszlo Bölöni en Frank Vercauteren. “De komst van Brian Priske als trainer heeft alles veranderd voor mij”, zei Benson eerder dit seizoen in een interview met Sport/Voetbalmagazine.

LEES OOK: Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Is Benson één van de beste spelers in de JPL?

Meest recent

Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

7
7
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

43
43
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

44
44
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

35
35
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

132
132
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

113
113
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

39
39
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

204
204
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

138
138
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

254
254
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

143
143
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

283
283
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

271
271
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

148
148
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

100
100
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

195
195
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

54
54
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

189
189
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

75
75
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

312
312
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

98
98
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

92
92
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

378
378
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

127
127
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

65
65

Meer sportnieuws