D’Onofrio-transfer beslist over lot Priske

door
D’Onofrio-transfer beslist over lot Priske

Ondanks de stevige woorden van Paul Gheysens in de kleedkamer van Antwerp - “Hij gaat eruit. Ik zeg het u. Hij gaat eruit.” - blijft Brian Priske voorlopig in het zadel als hoofdcoach van het stamnummer één. De Deen zag dat zijn ploeg vorig weekend een achterstand ophaalde in de stadsderby tegen Beerschot, een remonte waarin Manuel Benson een grote rol had. Priske en Benson zijn grote fans van elkaar en hun onderlinge vertrouwen wordt nu dus cash uitbetaald.


ONMISBARE BENSON

Door een verdraaide knie moest Manuel Benson zes wedstrijden op rij missen bij Antwerp FC, en zijn langdurige afwezigheid betekende uiteraard een fikse aderlating voor the Great Old. “De offensieve creativiteit van pakweg Benson hebben we de voorbije weken gemist”, verklaarde Brian Priske aan Gazet van Antwerpen vóór de derby tegen Beerschot. En de Deense coach loog niet. Zonder Benson mankeerde Antwerp in de voorbije weken de nodige één-tegen-één-kwaliteiten, snelheid en een grote mate van onvoorspelbaarheid.

Manuel Benson haalde vorig weekend terug het wedstrijdblad, maar starten deed hij nog niet tegen Beerschot. “Ik wilde er heel graag bij zijn. Toch had ik nog een beetje schrik om weer pijn te voelen als ik naar mijn rechtervoet draaide. Altijd maar naar links dan ( knipoogt)”, zei Benson aan Gazet van Antwerpen. En draaien en kappen deed de flankenflitser veelvuldig tijdens zijn invalbeurt van 50 minuten (blessuretijd inclusief). Die ietwat korte periode belette Benson echter niet om maar liefst 12 (!) dribbels aan te gaan.



12 dribbels in 50 minuten is heel wat, en aantal werd vorig weekend enkel overtroffen werd door Deniz Undav (Union SG, 13 dribbels) en Andrew Hjulsager (AA Gent, 15 dribbels). Wel met de opmerking dat Undav en Hjulsager 95 minuten (inclusief blessuretijd speelden), wat exact 45 minuten meer is dan Manuel Benson. ‘t Is duidelijk dat de 24-jarige aanvaller zondag met zijn dribbels voor een straffe stoot zorgde. Benson bracht extra schwung tegen Beerschot, en zijn vele dribbels lagen aan de basis om de kentering in te zetten van een achterstand naar een overwinning.

“Leuk dat ze zo over mij praten”, zei Manuel Benson na zijn sterke invalbeurt aan Gazet van Antwerpen. “Die onvoorspelbaarheid zit in mijn spel. Dat we wonnen, was een enorme opluchting. Het was af en toe wat rommelig, maar daar moeten we in een derby niet naar kijken. We focussen nu op ­volgend weekend”, aldus Benson. Hij woog op de verdediging, en hij ook zorgde voor terreur met zijn snelheid en dribbels. Officieel werd Ilias Sebaoui verkozen tot Man van de Match, maar velen vonden Benson de beste speler op het veld.

INDRUKWEKKENDE BENSON

De invalbeurt van Manuel Benson was aldus een schot in de roos van Brian Priske, want niet alleen ging hij 12 dribbels aan, de flankaanvaller was een constante gesel voor de Beerschot-verdediging. Benson ondernam zondag bijvoorbeeld 24 offensieve acties (in 50 minuten speeltijd nota bene), een aantal dat enkel Andrew Hjulsager (AA Gent) kon overtreffen. Daarnaast werd Benson ook 6 keer foutief afgestopt door Beerschot, waarmee hij in de voorbije speeldag zelfs de meest gezochte speler was in de Jupiler Pro League.



Dankzij de inbreng van Manuel Benson tapte Antwerp FC in de tweede helft duidelijk uit een ander vaatje. En dat moést ook na het matige spelbeeld in de eerste helft en na de tirade van voorzitter Paul Gheysens tijdens de rust. Benson verklaarde in Gazet van Antwerpen dat het “er hard aan toeging” in de kleedkamer. “'Ik was zelf aan het opwarmen tijdens de pauze, maar merkte bij de start van de tweede helft dat er een andere sfeer hing in de ploeg”, aldus Benson, die dankzij zijn sterke prestatie - en ommekeer naar 2-1 - en aldus het vel redde van Brian Priske.

D’ONOFRIO-TRANSFER RENDEERT (EINDELIJK)

Antwerp FC haalde Manuel Benson in 2019 naar de club, en daarvoor tastte Luciano D’Onofrio verrassend diep in de geldbuidel. De toenmalige sportief directeur sprong steeds spaarzaam om met zijn financieel budget, maar om Benson aan te trekken, mocht het clubrecord verbroken worden. De Italo-Belg betaalde 3 miljoen euro voor de flankaanvaller maar pas dit seizoen lijkt die grote investering ook effectief aan te slaan. Benson voelt zich uitstekend onder de vleugels van Brian Priske, en dat zie je ook op het veld.



Manuel Benson flitste vorig weekend tegen Beerschot, maar dit seizoen is hij gewoon overduidelijk één van de beste spelers van Antwerp FC. “Hij is een speler waarvoor je een ticket koopt”, zei Filip Joos bijvoorbeeld in Extra Time. “Telkens weer van die straffe baltoetsen en heerlijke versnellingen. Voor zijn acties kom je dus echt naar het stadion”, aldus de analist. Benson voelt het grote vertrouwen van Brian Priske, en dat was iets wat de flankaanvaller miste onder de vorige Antwerp-coaches Laszlo Bölöni en Frank Vercauteren. “De komst van Brian Priske als trainer heeft alles veranderd voor mij”, zei Benson eerder dit seizoen in een interview met Sport/Voetbalmagazine.

LEES OOK: Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Is Benson één van de beste spelers in de JPL?

Meest recent

Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

10
10
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

95
95
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

45
45
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

111
111
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

220
220
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

197
197
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

161
161
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

196
196
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

217
217
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

381
381
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

283
283
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

81
81
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

270
270
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

145
145
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

188
188
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

533
533
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

65
65
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

208
208
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

590
590
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

187
187
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

250
250
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

322
322
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

548
548
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

268
268

Meer sportnieuws