D’Onofrio-transfer beslist over lot Priske

door
D’Onofrio-transfer beslist over lot Priske

Ondanks de stevige woorden van Paul Gheysens in de kleedkamer van Antwerp - “Hij gaat eruit. Ik zeg het u. Hij gaat eruit.” - blijft Brian Priske voorlopig in het zadel als hoofdcoach van het stamnummer één. De Deen zag dat zijn ploeg vorig weekend een achterstand ophaalde in de stadsderby tegen Beerschot, een remonte waarin Manuel Benson een grote rol had. Priske en Benson zijn grote fans van elkaar en hun onderlinge vertrouwen wordt nu dus cash uitbetaald.


ONMISBARE BENSON

Door een verdraaide knie moest Manuel Benson zes wedstrijden op rij missen bij Antwerp FC, en zijn langdurige afwezigheid betekende uiteraard een fikse aderlating voor the Great Old. “De offensieve creativiteit van pakweg Benson hebben we de voorbije weken gemist”, verklaarde Brian Priske aan Gazet van Antwerpen vóór de derby tegen Beerschot. En de Deense coach loog niet. Zonder Benson mankeerde Antwerp in de voorbije weken de nodige één-tegen-één-kwaliteiten, snelheid en een grote mate van onvoorspelbaarheid.

Manuel Benson haalde vorig weekend terug het wedstrijdblad, maar starten deed hij nog niet tegen Beerschot. “Ik wilde er heel graag bij zijn. Toch had ik nog een beetje schrik om weer pijn te voelen als ik naar mijn rechtervoet draaide. Altijd maar naar links dan ( knipoogt)”, zei Benson aan Gazet van Antwerpen. En draaien en kappen deed de flankenflitser veelvuldig tijdens zijn invalbeurt van 50 minuten (blessuretijd inclusief). Die ietwat korte periode belette Benson echter niet om maar liefst 12 (!) dribbels aan te gaan.



12 dribbels in 50 minuten is heel wat, en aantal werd vorig weekend enkel overtroffen werd door Deniz Undav (Union SG, 13 dribbels) en Andrew Hjulsager (AA Gent, 15 dribbels). Wel met de opmerking dat Undav en Hjulsager 95 minuten (inclusief blessuretijd speelden), wat exact 45 minuten meer is dan Manuel Benson. ‘t Is duidelijk dat de 24-jarige aanvaller zondag met zijn dribbels voor een straffe stoot zorgde. Benson bracht extra schwung tegen Beerschot, en zijn vele dribbels lagen aan de basis om de kentering in te zetten van een achterstand naar een overwinning.

“Leuk dat ze zo over mij praten”, zei Manuel Benson na zijn sterke invalbeurt aan Gazet van Antwerpen. “Die onvoorspelbaarheid zit in mijn spel. Dat we wonnen, was een enorme opluchting. Het was af en toe wat rommelig, maar daar moeten we in een derby niet naar kijken. We focussen nu op ­volgend weekend”, aldus Benson. Hij woog op de verdediging, en hij ook zorgde voor terreur met zijn snelheid en dribbels. Officieel werd Ilias Sebaoui verkozen tot Man van de Match, maar velen vonden Benson de beste speler op het veld.

INDRUKWEKKENDE BENSON

De invalbeurt van Manuel Benson was aldus een schot in de roos van Brian Priske, want niet alleen ging hij 12 dribbels aan, de flankaanvaller was een constante gesel voor de Beerschot-verdediging. Benson ondernam zondag bijvoorbeeld 24 offensieve acties (in 50 minuten speeltijd nota bene), een aantal dat enkel Andrew Hjulsager (AA Gent) kon overtreffen. Daarnaast werd Benson ook 6 keer foutief afgestopt door Beerschot, waarmee hij in de voorbije speeldag zelfs de meest gezochte speler was in de Jupiler Pro League.



Dankzij de inbreng van Manuel Benson tapte Antwerp FC in de tweede helft duidelijk uit een ander vaatje. En dat moést ook na het matige spelbeeld in de eerste helft en na de tirade van voorzitter Paul Gheysens tijdens de rust. Benson verklaarde in Gazet van Antwerpen dat het “er hard aan toeging” in de kleedkamer. “'Ik was zelf aan het opwarmen tijdens de pauze, maar merkte bij de start van de tweede helft dat er een andere sfeer hing in de ploeg”, aldus Benson, die dankzij zijn sterke prestatie - en ommekeer naar 2-1 - en aldus het vel redde van Brian Priske.

D’ONOFRIO-TRANSFER RENDEERT (EINDELIJK)

Antwerp FC haalde Manuel Benson in 2019 naar de club, en daarvoor tastte Luciano D’Onofrio verrassend diep in de geldbuidel. De toenmalige sportief directeur sprong steeds spaarzaam om met zijn financieel budget, maar om Benson aan te trekken, mocht het clubrecord verbroken worden. De Italo-Belg betaalde 3 miljoen euro voor de flankaanvaller maar pas dit seizoen lijkt die grote investering ook effectief aan te slaan. Benson voelt zich uitstekend onder de vleugels van Brian Priske, en dat zie je ook op het veld.



Manuel Benson flitste vorig weekend tegen Beerschot, maar dit seizoen is hij gewoon overduidelijk één van de beste spelers van Antwerp FC. “Hij is een speler waarvoor je een ticket koopt”, zei Filip Joos bijvoorbeeld in Extra Time. “Telkens weer van die straffe baltoetsen en heerlijke versnellingen. Voor zijn acties kom je dus echt naar het stadion”, aldus de analist. Benson voelt het grote vertrouwen van Brian Priske, en dat was iets wat de flankaanvaller miste onder de vorige Antwerp-coaches Laszlo Bölöni en Frank Vercauteren. “De komst van Brian Priske als trainer heeft alles veranderd voor mij”, zei Benson eerder dit seizoen in een interview met Sport/Voetbalmagazine.

LEES OOK: Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

🚀

Is Benson één van de beste spelers in de JPL?

Meest recent

Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

28
28
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

131
131
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

80
80
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

25
25
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

407
407
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

51
51
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

216
216
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

74
74
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

181
181
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

183
183
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

437
437
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

43
43
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

73
73
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

644
644
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

114
114
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

107
107
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

154
154
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

158
158
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

272
272
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

130
130
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

1029
1029
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

550
550
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

85
85
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

343
343

Meer sportnieuws