D’Onofrio-transfer beslist over lot Priske

door
D’Onofrio-transfer beslist over lot Priske

Ondanks de stevige woorden van Paul Gheysens in de kleedkamer van Antwerp - “Hij gaat eruit. Ik zeg het u. Hij gaat eruit.” - blijft Brian Priske voorlopig in het zadel als hoofdcoach van het stamnummer één. De Deen zag dat zijn ploeg vorig weekend een achterstand ophaalde in de stadsderby tegen Beerschot, een remonte waarin Manuel Benson een grote rol had. Priske en Benson zijn grote fans van elkaar en hun onderlinge vertrouwen wordt nu dus cash uitbetaald.


ONMISBARE BENSON

Door een verdraaide knie moest Manuel Benson zes wedstrijden op rij missen bij Antwerp FC, en zijn langdurige afwezigheid betekende uiteraard een fikse aderlating voor the Great Old. “De offensieve creativiteit van pakweg Benson hebben we de voorbije weken gemist”, verklaarde Brian Priske aan Gazet van Antwerpen vóór de derby tegen Beerschot. En de Deense coach loog niet. Zonder Benson mankeerde Antwerp in de voorbije weken de nodige één-tegen-één-kwaliteiten, snelheid en een grote mate van onvoorspelbaarheid.

Manuel Benson haalde vorig weekend terug het wedstrijdblad, maar starten deed hij nog niet tegen Beerschot. “Ik wilde er heel graag bij zijn. Toch had ik nog een beetje schrik om weer pijn te voelen als ik naar mijn rechtervoet draaide. Altijd maar naar links dan ( knipoogt)”, zei Benson aan Gazet van Antwerpen. En draaien en kappen deed de flankenflitser veelvuldig tijdens zijn invalbeurt van 50 minuten (blessuretijd inclusief). Die ietwat korte periode belette Benson echter niet om maar liefst 12 (!) dribbels aan te gaan.



12 dribbels in 50 minuten is heel wat, en aantal werd vorig weekend enkel overtroffen werd door Deniz Undav (Union SG, 13 dribbels) en Andrew Hjulsager (AA Gent, 15 dribbels). Wel met de opmerking dat Undav en Hjulsager 95 minuten (inclusief blessuretijd speelden), wat exact 45 minuten meer is dan Manuel Benson. ‘t Is duidelijk dat de 24-jarige aanvaller zondag met zijn dribbels voor een straffe stoot zorgde. Benson bracht extra schwung tegen Beerschot, en zijn vele dribbels lagen aan de basis om de kentering in te zetten van een achterstand naar een overwinning.

“Leuk dat ze zo over mij praten”, zei Manuel Benson na zijn sterke invalbeurt aan Gazet van Antwerpen. “Die onvoorspelbaarheid zit in mijn spel. Dat we wonnen, was een enorme opluchting. Het was af en toe wat rommelig, maar daar moeten we in een derby niet naar kijken. We focussen nu op ­volgend weekend”, aldus Benson. Hij woog op de verdediging, en hij ook zorgde voor terreur met zijn snelheid en dribbels. Officieel werd Ilias Sebaoui verkozen tot Man van de Match, maar velen vonden Benson de beste speler op het veld.

INDRUKWEKKENDE BENSON

De invalbeurt van Manuel Benson was aldus een schot in de roos van Brian Priske, want niet alleen ging hij 12 dribbels aan, de flankaanvaller was een constante gesel voor de Beerschot-verdediging. Benson ondernam zondag bijvoorbeeld 24 offensieve acties (in 50 minuten speeltijd nota bene), een aantal dat enkel Andrew Hjulsager (AA Gent) kon overtreffen. Daarnaast werd Benson ook 6 keer foutief afgestopt door Beerschot, waarmee hij in de voorbije speeldag zelfs de meest gezochte speler was in de Jupiler Pro League.



Dankzij de inbreng van Manuel Benson tapte Antwerp FC in de tweede helft duidelijk uit een ander vaatje. En dat moést ook na het matige spelbeeld in de eerste helft en na de tirade van voorzitter Paul Gheysens tijdens de rust. Benson verklaarde in Gazet van Antwerpen dat het “er hard aan toeging” in de kleedkamer. “'Ik was zelf aan het opwarmen tijdens de pauze, maar merkte bij de start van de tweede helft dat er een andere sfeer hing in de ploeg”, aldus Benson, die dankzij zijn sterke prestatie - en ommekeer naar 2-1 - en aldus het vel redde van Brian Priske.

D’ONOFRIO-TRANSFER RENDEERT (EINDELIJK)

Antwerp FC haalde Manuel Benson in 2019 naar de club, en daarvoor tastte Luciano D’Onofrio verrassend diep in de geldbuidel. De toenmalige sportief directeur sprong steeds spaarzaam om met zijn financieel budget, maar om Benson aan te trekken, mocht het clubrecord verbroken worden. De Italo-Belg betaalde 3 miljoen euro voor de flankaanvaller maar pas dit seizoen lijkt die grote investering ook effectief aan te slaan. Benson voelt zich uitstekend onder de vleugels van Brian Priske, en dat zie je ook op het veld.



Manuel Benson flitste vorig weekend tegen Beerschot, maar dit seizoen is hij gewoon overduidelijk één van de beste spelers van Antwerp FC. “Hij is een speler waarvoor je een ticket koopt”, zei Filip Joos bijvoorbeeld in Extra Time. “Telkens weer van die straffe baltoetsen en heerlijke versnellingen. Voor zijn acties kom je dus echt naar het stadion”, aldus de analist. Benson voelt het grote vertrouwen van Brian Priske, en dat was iets wat de flankaanvaller miste onder de vorige Antwerp-coaches Laszlo Bölöni en Frank Vercauteren. “De komst van Brian Priske als trainer heeft alles veranderd voor mij”, zei Benson eerder dit seizoen in een interview met Sport/Voetbalmagazine.

LEES OOK: "Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Is Benson één van de beste spelers in de JPL?

Meest recent

'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

34
34
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

21
21
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

68
68
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

41
41
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

285
285
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

263
263
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

92
92
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

421
421
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

285
285
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

105
105
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

268
268
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

525
525
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

89
89
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

66
66
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

46
46
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

379
379
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

581
581
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

282
282
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

81
81
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

486
486
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

222
222
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

320
320
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

204
204
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

149
149

Meer sportnieuws