D’Onofrio-transfer beslist over lot Priske

door
D’Onofrio-transfer beslist over lot Priske

Ondanks de stevige woorden van Paul Gheysens in de kleedkamer van Antwerp - “Hij gaat eruit. Ik zeg het u. Hij gaat eruit.” - blijft Brian Priske voorlopig in het zadel als hoofdcoach van het stamnummer één. De Deen zag dat zijn ploeg vorig weekend een achterstand ophaalde in de stadsderby tegen Beerschot, een remonte waarin Manuel Benson een grote rol had. Priske en Benson zijn grote fans van elkaar en hun onderlinge vertrouwen wordt nu dus cash uitbetaald.


ONMISBARE BENSON

Door een verdraaide knie moest Manuel Benson zes wedstrijden op rij missen bij Antwerp FC, en zijn langdurige afwezigheid betekende uiteraard een fikse aderlating voor the Great Old. “De offensieve creativiteit van pakweg Benson hebben we de voorbije weken gemist”, verklaarde Brian Priske aan Gazet van Antwerpen vóór de derby tegen Beerschot. En de Deense coach loog niet. Zonder Benson mankeerde Antwerp in de voorbije weken de nodige één-tegen-één-kwaliteiten, snelheid en een grote mate van onvoorspelbaarheid.

Manuel Benson haalde vorig weekend terug het wedstrijdblad, maar starten deed hij nog niet tegen Beerschot. “Ik wilde er heel graag bij zijn. Toch had ik nog een beetje schrik om weer pijn te voelen als ik naar mijn rechtervoet draaide. Altijd maar naar links dan ( knipoogt)”, zei Benson aan Gazet van Antwerpen. En draaien en kappen deed de flankenflitser veelvuldig tijdens zijn invalbeurt van 50 minuten (blessuretijd inclusief). Die ietwat korte periode belette Benson echter niet om maar liefst 12 (!) dribbels aan te gaan.



12 dribbels in 50 minuten is heel wat, en aantal werd vorig weekend enkel overtroffen werd door Deniz Undav (Union SG, 13 dribbels) en Andrew Hjulsager (AA Gent, 15 dribbels). Wel met de opmerking dat Undav en Hjulsager 95 minuten (inclusief blessuretijd speelden), wat exact 45 minuten meer is dan Manuel Benson. ‘t Is duidelijk dat de 24-jarige aanvaller zondag met zijn dribbels voor een straffe stoot zorgde. Benson bracht extra schwung tegen Beerschot, en zijn vele dribbels lagen aan de basis om de kentering in te zetten van een achterstand naar een overwinning.

“Leuk dat ze zo over mij praten”, zei Manuel Benson na zijn sterke invalbeurt aan Gazet van Antwerpen. “Die onvoorspelbaarheid zit in mijn spel. Dat we wonnen, was een enorme opluchting. Het was af en toe wat rommelig, maar daar moeten we in een derby niet naar kijken. We focussen nu op ­volgend weekend”, aldus Benson. Hij woog op de verdediging, en hij ook zorgde voor terreur met zijn snelheid en dribbels. Officieel werd Ilias Sebaoui verkozen tot Man van de Match, maar velen vonden Benson de beste speler op het veld.

INDRUKWEKKENDE BENSON

De invalbeurt van Manuel Benson was aldus een schot in de roos van Brian Priske, want niet alleen ging hij 12 dribbels aan, de flankaanvaller was een constante gesel voor de Beerschot-verdediging. Benson ondernam zondag bijvoorbeeld 24 offensieve acties (in 50 minuten speeltijd nota bene), een aantal dat enkel Andrew Hjulsager (AA Gent) kon overtreffen. Daarnaast werd Benson ook 6 keer foutief afgestopt door Beerschot, waarmee hij in de voorbije speeldag zelfs de meest gezochte speler was in de Jupiler Pro League.



Dankzij de inbreng van Manuel Benson tapte Antwerp FC in de tweede helft duidelijk uit een ander vaatje. En dat moést ook na het matige spelbeeld in de eerste helft en na de tirade van voorzitter Paul Gheysens tijdens de rust. Benson verklaarde in Gazet van Antwerpen dat het “er hard aan toeging” in de kleedkamer. “'Ik was zelf aan het opwarmen tijdens de pauze, maar merkte bij de start van de tweede helft dat er een andere sfeer hing in de ploeg”, aldus Benson, die dankzij zijn sterke prestatie - en ommekeer naar 2-1 - en aldus het vel redde van Brian Priske.

D’ONOFRIO-TRANSFER RENDEERT (EINDELIJK)

Antwerp FC haalde Manuel Benson in 2019 naar de club, en daarvoor tastte Luciano D’Onofrio verrassend diep in de geldbuidel. De toenmalige sportief directeur sprong steeds spaarzaam om met zijn financieel budget, maar om Benson aan te trekken, mocht het clubrecord verbroken worden. De Italo-Belg betaalde 3 miljoen euro voor de flankaanvaller maar pas dit seizoen lijkt die grote investering ook effectief aan te slaan. Benson voelt zich uitstekend onder de vleugels van Brian Priske, en dat zie je ook op het veld.



Manuel Benson flitste vorig weekend tegen Beerschot, maar dit seizoen is hij gewoon overduidelijk één van de beste spelers van Antwerp FC. “Hij is een speler waarvoor je een ticket koopt”, zei Filip Joos bijvoorbeeld in Extra Time. “Telkens weer van die straffe baltoetsen en heerlijke versnellingen. Voor zijn acties kom je dus echt naar het stadion”, aldus de analist. Benson voelt het grote vertrouwen van Brian Priske, en dat was iets wat de flankaanvaller miste onder de vorige Antwerp-coaches Laszlo Bölöni en Frank Vercauteren. “De komst van Brian Priske als trainer heeft alles veranderd voor mij”, zei Benson eerder dit seizoen in een interview met Sport/Voetbalmagazine.

LEES OOK: Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Is Benson één van de beste spelers in de JPL?

Meest recent

'Club Brugge zoekt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

65
65
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

165
165
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

196
196
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

70
70
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

131
131
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

22
22
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

100
100
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

277
277
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

69
69
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

133
133
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

174
174
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

194
194
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

91
91
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

81
81
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

221
221
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

268
268
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

156
156
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

216
216
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

185
185
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

31
31
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

287
287
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

257
257
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

354
354
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

102
102
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

467
467

Meer sportnieuws