Tissoudali heeft glashelder oordeel over Beerschot-penalty

door
Tissoudali heeft glashelder oordeel over Beerschot-penalty

Het was opnieuw een bewogen weekend in de JPL. Vooral de Antwerpse derby deed heel wat stof opwaaien. Er waren verschillende fases in die wedstrijd die achteraf voor heel wat discussie zorgden. Zo zag Beerschot een doelpunt afgekeurd na tussenkomt van de VAR voor een lichte overtreding.


Eerder in de wedstrijd was er ook de penaltyfase met Ilias Sebaoui. Die probeerde zich langs Jean Butez te wurmen, maar ging neer na een licht contact. De VAR kwam niet tussen, ondanks dat Sebaoui toch wel effectief geraakt werd door de keeper. Ook in het populaire voetbalprogramma Extra Time kwam de fase aan bod. Meer nog: gelegenheidsgast Tarik Tissoudali (AA Gent en ex-Beerschot) koos het als zijn Moment van de Week.

De spits was duidelijk in zijn oordeel. "Ik dacht live al dat het een penalty was, je ziet dat het een natuurlijke val is. Het is een heel licht contact, maar het haalt hem wel uit balans", vertelt de Marokkaanse international. Hij ziet ook een andere factor meespelen. "Ik heb dit moment ook genomen omdat ik wel vaker het gevoel heb dat wanneer je tegen wat grotere clubs speelt, dat de VAR dan iets minder snel in je voordeel beslist. Bij AA Gent merk ik nu soms het omgekeerde, dat er wat makkelijker gefloten wordt. En bij Beerschot maakte ik het omgekeerd mee."

BEERSCHOT ONDERNEEMT ACTIE

Bij Beerschot waren ze achteraf geschokt door de gang van zaken en de beslissingen in de genoemde fases. Beerschot-voorzitter Francis Vrancken maakte na afloop van het duel ook gewag van een professionele link tussen ref Nathan Verboomen en Antwerp, en trok nadien de integriteit van de scheids zelfs in twijfel. De Ratten plannen om actie te ondernemen en willen dat de zaak onderzocht wordt. Dat liet Vrancken allemaal optekenen bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

🚀

Vond jij het penalty?

Meest recent

Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

23
23
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

32
32
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

76
76
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op JPL-routinier'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

84
84
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

281
281
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

159
159
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

100
100
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

72
72
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

304
304
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

251
251
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

236
236
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

356
356
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

90
90
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

186
186
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

196
196
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1098
1098
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

91
91
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

130
130
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

412
412
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

164
164
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

536
536
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

53
53
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

210
210
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

180
180
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

257
257

Meer sportnieuws