Tissoudali heeft glashelder oordeel over Beerschot-penalty

730 stemmen
Tissoudali heeft glashelder oordeel over Beerschot-penalty

Het was opnieuw een bewogen weekend in de JPL. Vooral de Antwerpse derby deed heel wat stof opwaaien. Er waren verschillende fases in die wedstrijd die achteraf voor heel wat discussie zorgden. Zo zag Beerschot een doelpunt afgekeurd na tussenkomt van de VAR voor een lichte overtreding.


Eerder in de wedstrijd was er ook de penaltyfase met Ilias Sebaoui. Die probeerde zich langs Jean Butez te wurmen, maar ging neer na een licht contact. De VAR kwam niet tussen, ondanks dat Sebaoui toch wel effectief geraakt werd door de keeper. Ook in het populaire voetbalprogramma Extra Time kwam de fase aan bod. Meer nog: gelegenheidsgast Tarik Tissoudali (AA Gent en ex-Beerschot) koos het als zijn Moment van de Week.

De spits was duidelijk in zijn oordeel. "Ik dacht live al dat het een penalty was, je ziet dat het een natuurlijke val is. Het is een heel licht contact, maar het haalt hem wel uit balans", vertelt de Marokkaanse international. Hij ziet ook een andere factor meespelen. "Ik heb dit moment ook genomen omdat ik wel vaker het gevoel heb dat wanneer je tegen wat grotere clubs speelt, dat de VAR dan iets minder snel in je voordeel beslist. Bij AA Gent merk ik nu soms het omgekeerde, dat er wat makkelijker gefloten wordt. En bij Beerschot maakte ik het omgekeerd mee."

BEERSCHOT ONDERNEEMT ACTIE

Bij Beerschot waren ze achteraf geschokt door de gang van zaken en de beslissingen in de genoemde fases. Beerschot-voorzitter Francis Vrancken maakte na afloop van het duel ook gewag van een professionele link tussen ref Nathan Verboomen en Antwerp, en trok nadien de integriteit van de scheids zelfs in twijfel. De Ratten plannen om actie te ondernemen en willen dat de zaak onderzocht wordt. Dat liet Vrancken allemaal optekenen bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

🚀

Vond jij het penalty?

Meest recent

'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

37
37
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

93
93
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

34
34
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

27
27
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

129
129
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

71
71
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

84
84
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

72
72
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

39
39
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

152
152
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

59
59
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

260
260
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

112
112
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

236
236
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

37
37
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

317
317
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

193
193
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

959
959
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1237
1237
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

416
416
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

195
195
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

261
261
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

214
214
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

65
65

Meer sportnieuws