"Het vertrek van Messi was hét dieptepunt"

door

FC Barcelona lijkt sportief stilaan op de terugweg. In La Liga is de Blaugrana ondertussen al opgeschoven naar plaats 3. Afgelopen weekend pakten de Catalanen de volle buit op het veld van Elche.


Ook in de Europa League is Barça goed bezig. In de play-offs werd Napoli met bijwijlen oogstrelend voetbal uitgeschakeld. De Catalaanse topclub mag zich nu opmaken voor een dubbele confrontatie met Galatasaray. In principe zou dat geen problemen mogen opleveren. Met Xavi aan het roer lijkt het schip in Camp Nou op de goede weg. Naast het veld is het wel nog financieel puin ruimen voor het bestuur.

Een jaar geleden pakte Joan Laporta opnieuw over als voorzitter van Barcelona. Bij de Spaanse krant SPORT blikt hij terug op het afgelopen jaar. Hij duidt voor hem zijn hoogtepunt aan. "Het mooiste is om te zien hoe Xavi en zijn staf voetbal weer de boventoon lieten voeren binnen club. Ik ben ook erg trots op alle mensen bij de club die de fans weer hun vreugde terug willen geven. We zijn hard op weg om dat te realiseren."

GEEN SPIJT

Er was natuurlijk ook het vertrek van Lionel Messi naar PSG. Voor Laporta was dat het dieptepunt, al heeft hij geen spijt. "Het ergste moment vond ik het gedwongen vertrek van Messi. Ik heb geen spijt beslissingen die ik heb genomen. Sommige keuzes werden mij misschien niet in dank afgenomen, maar ik heb altijd het belang van de club voorop gesteld. Er zijn veel verschillen met mijn eerste periode als president, maar ervaring maakt je veeleisender", is Laporta duidelijk.

LEES OOK: Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Wint Barça de EL?

Meest recent

Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

0
0
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

25
25
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

8
8
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

74
74
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

81
81
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

35
35
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

37
37
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

99
99
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

115
115
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

43
43
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

258
258
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

174
174
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

275
275
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

121
121
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

63
63
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

270
270
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

167
167
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

154
154
Taravel ziet probleem: "Zo lukt het niet elke keer"

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Paars-Wit speelde zeker niet goed, maar pakt ...

194
194
‘Kompany blaast mercato op: eerste zomerknaller in aantocht’

Bayern werkt achter de schermen aan een opvallende transferzet. De club ziet een nieuwe ...

86
86
Twijfels bij Club Brugge: topaankoop moet opletten

Club Brugge staat voor een heel belangrijk duel tegen Union SG. Blauw-Zwart heeft tal van ...

313
313
Kompany stelt titelfeest uit: "Spelers vertelden mij dit"

Vincent Kompany kan met Bayern München dit weekend kampioen spelen. Dan moet Borussia Dortmund ...

142
142
Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

107
107
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

131
131
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

72
72

Meer sportnieuws