'Geflopt bij Charleroi, nu via Letland naar Serie A'

26 stemmen
'Geflopt bij Charleroi, nu via Letland naar Serie A'

Voetbalcarrières lopen lang niet altijd in een rechte lijn. Maar dat zorgt er wel voor dat soms sprookjes kunnen ontstaan doordat jonge spelers die het aanvankelijk niet maken via soms opmerkelijke omwegen toch de top kunnen halen. Zo zal de naam Julien Célestine bij weinig Belgische voetballiefhebbers een belletje doen rinkelen. Hij kon in ons land dan ook niet doorbreken, maar lijkt nu wel op weg om een fraaie transfer te maken.


De 24-jarige verdediger was in ons land actief van 2016 tot 2020, maar kon daarin weinig indruk maken. Charleroi had de Fransman weggeplukt uit de jeugd van Toulouse, maar in twee jaar op Mambourg kon hij niet doorbreken. Célestine raakte niet verder dan drie wedstrijden als bankzitter bij de A-ploeg, zonder ooit zijn debuut te maken.

Daarna was Célestine nog anderhalf jaar actief in eerste nationale bij RWDM en Visé, alvorens een sprong in het onbekende te wagen bij Valmiera in Letland. Dat bleek echter een gouden zet, want in januari 2021 kon hij zo terugkeren naar Frankrijk, waar hij in de Ligue 2 aan de slag kon bij Rodez. Daar is Célestine inmiddels uitgegroeid tot een sterkhouder en dat kan hem een fraaie transfer opleveren.

BLESSIN
Foot Mercato weet immers dat er heel wat interesse heerst in de ex-speler van Charleroi. Hij zou gegeerd zijn door hoger geklasseerde teams uit de Ligue 2, maar ook in de Ligue 1 en de Nederlandse Eredivisie. De meeste interesse zou echter uit de Serie A komen, waar Célestine op het lijstje zou staan van Sampdoria, Sassuolo, Hellas Verona en Venezia. Het zou echter het Genoa van Alexander Blessin en Zinho Vanheusden zijn dat de beste papieren voor een transfer zou hebben.

Had Charleroi hem nog kunnen gebruiken?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

73
73
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

14
14
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

47
47
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

34
34
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

55
55
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

127
127
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

60
60
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

25
25
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

68
68
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

186
186
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

543
543
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

136
136
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

173
173
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

130
130
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

103
103
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

174
174
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

953
953
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

146
146
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

299
299
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

103
103
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

834
834
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

164
164
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

185
185
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

224
224
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

74
74
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

242
242

Meer sportnieuws