'Geflopt bij Charleroi, nu via Letland naar Serie A'

door
'Geflopt bij Charleroi, nu via Letland naar Serie A'

Voetbalcarrières lopen lang niet altijd in een rechte lijn. Maar dat zorgt er wel voor dat soms sprookjes kunnen ontstaan doordat jonge spelers die het aanvankelijk niet maken via soms opmerkelijke omwegen toch de top kunnen halen. Zo zal de naam Julien Célestine bij weinig Belgische voetballiefhebbers een belletje doen rinkelen. Hij kon in ons land dan ook niet doorbreken, maar lijkt nu wel op weg om een fraaie transfer te maken.


De 24-jarige verdediger was in ons land actief van 2016 tot 2020, maar kon daarin weinig indruk maken. Charleroi had de Fransman weggeplukt uit de jeugd van Toulouse, maar in twee jaar op Mambourg kon hij niet doorbreken. Célestine raakte niet verder dan drie wedstrijden als bankzitter bij de A-ploeg, zonder ooit zijn debuut te maken.

Daarna was Célestine nog anderhalf jaar actief in eerste nationale bij RWDM en Visé, alvorens een sprong in het onbekende te wagen bij Valmiera in Letland. Dat bleek echter een gouden zet, want in januari 2021 kon hij zo terugkeren naar Frankrijk, waar hij in de Ligue 2 aan de slag kon bij Rodez. Daar is Célestine inmiddels uitgegroeid tot een sterkhouder en dat kan hem een fraaie transfer opleveren.

BLESSIN
Foot Mercato weet immers dat er heel wat interesse heerst in de ex-speler van Charleroi. Hij zou gegeerd zijn door hoger geklasseerde teams uit de Ligue 2, maar ook in de Ligue 1 en de Nederlandse Eredivisie. De meeste interesse zou echter uit de Serie A komen, waar Célestine op het lijstje zou staan van Sampdoria, Sassuolo, Hellas Verona en Venezia. Het zou echter het Genoa van Alexander Blessin en Zinho Vanheusden zijn dat de beste papieren voor een transfer zou hebben.

Had Charleroi hem nog kunnen gebruiken?

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

30
30
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

69
69
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

56
56
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

162
162
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

215
215
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

60
60
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

320
320
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

119
119
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

765
765
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

162
162
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

678
678
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

70
70
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

184
184
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

231
231
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

89
89
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

182
182
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

588
588
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

269
269
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

570
570
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

176
176
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

150
150

Meer sportnieuws