'Geflopt bij Charleroi, nu via Letland naar Serie A'

26
'Geflopt bij Charleroi, nu via Letland naar Serie A'

Voetbalcarrières lopen lang niet altijd in een rechte lijn. Maar dat zorgt er wel voor dat soms sprookjes kunnen ontstaan doordat jonge spelers die het aanvankelijk niet maken via soms opmerkelijke omwegen toch de top kunnen halen. Zo zal de naam Julien Célestine bij weinig Belgische voetballiefhebbers een belletje doen rinkelen. Hij kon in ons land dan ook niet doorbreken, maar lijkt nu wel op weg om een fraaie transfer te maken.


De 24-jarige verdediger was in ons land actief van 2016 tot 2020, maar kon daarin weinig indruk maken. Charleroi had de Fransman weggeplukt uit de jeugd van Toulouse, maar in twee jaar op Mambourg kon hij niet doorbreken. Célestine raakte niet verder dan drie wedstrijden als bankzitter bij de A-ploeg, zonder ooit zijn debuut te maken.

Daarna was Célestine nog anderhalf jaar actief in eerste nationale bij RWDM en Visé, alvorens een sprong in het onbekende te wagen bij Valmiera in Letland. Dat bleek echter een gouden zet, want in januari 2021 kon hij zo terugkeren naar Frankrijk, waar hij in de Ligue 2 aan de slag kon bij Rodez. Daar is Célestine inmiddels uitgegroeid tot een sterkhouder en dat kan hem een fraaie transfer opleveren.

BLESSIN
Foot Mercato weet immers dat er heel wat interesse heerst in de ex-speler van Charleroi. Hij zou gegeerd zijn door hoger geklasseerde teams uit de Ligue 2, maar ook in de Ligue 1 en de Nederlandse Eredivisie. De meeste interesse zou echter uit de Serie A komen, waar Célestine op het lijstje zou staan van Sampdoria, Sassuolo, Hellas Verona en Venezia. Het zou echter het Genoa van Alexander Blessin en Zinho Vanheusden zijn dat de beste papieren voor een transfer zou hebben.

Had Charleroi hem nog kunnen gebruiken?

Meest recent

KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

5
5
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

52
52
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

66
66
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

17
17
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

130
130
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

65
65
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

170
170
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

155
155
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

236
236
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

188
188
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

232
232
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

395
395
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

189
189
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

190
190
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

165
165
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

142
142
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

78
78
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

45
45
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

217
217
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

135
135
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

78
78
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

35
35
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

19
19
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

321
321

Meer sportnieuws