'Geflopt bij Charleroi, nu via Letland naar Serie A'

door
'Geflopt bij Charleroi, nu via Letland naar Serie A'

Voetbalcarrières lopen lang niet altijd in een rechte lijn. Maar dat zorgt er wel voor dat soms sprookjes kunnen ontstaan doordat jonge spelers die het aanvankelijk niet maken via soms opmerkelijke omwegen toch de top kunnen halen. Zo zal de naam Julien Célestine bij weinig Belgische voetballiefhebbers een belletje doen rinkelen. Hij kon in ons land dan ook niet doorbreken, maar lijkt nu wel op weg om een fraaie transfer te maken.


De 24-jarige verdediger was in ons land actief van 2016 tot 2020, maar kon daarin weinig indruk maken. Charleroi had de Fransman weggeplukt uit de jeugd van Toulouse, maar in twee jaar op Mambourg kon hij niet doorbreken. Célestine raakte niet verder dan drie wedstrijden als bankzitter bij de A-ploeg, zonder ooit zijn debuut te maken.

Daarna was Célestine nog anderhalf jaar actief in eerste nationale bij RWDM en Visé, alvorens een sprong in het onbekende te wagen bij Valmiera in Letland. Dat bleek echter een gouden zet, want in januari 2021 kon hij zo terugkeren naar Frankrijk, waar hij in de Ligue 2 aan de slag kon bij Rodez. Daar is Célestine inmiddels uitgegroeid tot een sterkhouder en dat kan hem een fraaie transfer opleveren.

BLESSIN
Foot Mercato weet immers dat er heel wat interesse heerst in de ex-speler van Charleroi. Hij zou gegeerd zijn door hoger geklasseerde teams uit de Ligue 2, maar ook in de Ligue 1 en de Nederlandse Eredivisie. De meeste interesse zou echter uit de Serie A komen, waar Célestine op het lijstje zou staan van Sampdoria, Sassuolo, Hellas Verona en Venezia. Het zou echter het Genoa van Alexander Blessin en Zinho Vanheusden zijn dat de beste papieren voor een transfer zou hebben.

Had Charleroi hem nog kunnen gebruiken?

Meest recent

Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

2
2
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

38
38
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

198
198
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

117
117
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

71
71
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

560
560
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

627
627
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

393
393
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

90
90
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

392
392
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

719
719
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

136
136
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

720
720
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

194
194
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

192
192
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

418
418
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

206
206
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

361
361
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

445
445
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

23
23
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

262
262
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

60
60
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

369
369
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

338
338
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

88
88

Meer sportnieuws