'Geflopt bij Charleroi, nu via Letland naar Serie A'

26 stemmen
'Geflopt bij Charleroi, nu via Letland naar Serie A'

Voetbalcarrières lopen lang niet altijd in een rechte lijn. Maar dat zorgt er wel voor dat soms sprookjes kunnen ontstaan doordat jonge spelers die het aanvankelijk niet maken via soms opmerkelijke omwegen toch de top kunnen halen. Zo zal de naam Julien Célestine bij weinig Belgische voetballiefhebbers een belletje doen rinkelen. Hij kon in ons land dan ook niet doorbreken, maar lijkt nu wel op weg om een fraaie transfer te maken.


De 24-jarige verdediger was in ons land actief van 2016 tot 2020, maar kon daarin weinig indruk maken. Charleroi had de Fransman weggeplukt uit de jeugd van Toulouse, maar in twee jaar op Mambourg kon hij niet doorbreken. Célestine raakte niet verder dan drie wedstrijden als bankzitter bij de A-ploeg, zonder ooit zijn debuut te maken.

Daarna was Célestine nog anderhalf jaar actief in eerste nationale bij RWDM en Visé, alvorens een sprong in het onbekende te wagen bij Valmiera in Letland. Dat bleek echter een gouden zet, want in januari 2021 kon hij zo terugkeren naar Frankrijk, waar hij in de Ligue 2 aan de slag kon bij Rodez. Daar is Célestine inmiddels uitgegroeid tot een sterkhouder en dat kan hem een fraaie transfer opleveren.

BLESSIN
Foot Mercato weet immers dat er heel wat interesse heerst in de ex-speler van Charleroi. Hij zou gegeerd zijn door hoger geklasseerde teams uit de Ligue 2, maar ook in de Ligue 1 en de Nederlandse Eredivisie. De meeste interesse zou echter uit de Serie A komen, waar Célestine op het lijstje zou staan van Sampdoria, Sassuolo, Hellas Verona en Venezia. Het zou echter het Genoa van Alexander Blessin en Zinho Vanheusden zijn dat de beste papieren voor een transfer zou hebben.

Had Charleroi hem nog kunnen gebruiken?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

40
40
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

40
40
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

24
24
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

120
120
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

23
23
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

33
33
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

169
169
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

527
527
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

162
162
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

67
67
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

429
429
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

199
199
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

523
523
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

496
496
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

477
477
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

351
351
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

187
187
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

586
586
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

266
266
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1020
1020
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

324
324
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

662
662
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

473
473
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

151
151

Meer sportnieuws