Eupen voelt zich gered: "Het mag niet meer fout gaan"

door
Eupen voelt zich gered:

De strijd om het behoud lijkt vier speeldagen voor het einde stilaan in een definitieve plooi te vallen. Beerschot mag het rechtstreekse behoud al zeker vergeten, nadat het de derby tegen Antwerp verloor en AS Eupen zondagavond won van OH Leuven. De Panda's wippen daardoor over Zulte Waregem naar de vijftiende plaats en hebben vijftien punten meer dan Beerschot en acht punten meer dan Seraing.


Eupen won zondag met 3-1 van OHL, dankzij goals van Magnée, Nuhu en Prevljak. De opluchting na die zege was enorm aan de Kehrweg, want het had daarvoor al elf competitiewedstrijden niet meer gewonnen. Het pakte amper 3 op 33 in die periode. "Deze zege doet enorm veel deugd, het was enorm lang geleden", verklaarde Stef Peeters dan ook aan Sporza. De laatste zege was immers op 11 december tegen Beerschot.

"Het was ook echt wel nodig, want we wilden toch wel een marge op Seraing. We doen vandaag een goede zaak. Het mag nu niet meer fout gaan", aldus Peeters. "Seraing heeft het ook heel erg moeilijk, vandaag zou het wel eens beslissend kunnen zijn. Het was ook belangrijk dat Zulte Waregem 2 weken geleden won van Seraing en nu kunnen we allebei wat rustiger naar die onderlinge confrontatie toeleven. De druk ligt nu toch bij Seraing."

SLECHTSTE VAN HET SEIZOEN
Eupen kreeg wel wat hulp van een onherkenbaar OHL. "Dit waren onze slechtste eerste minuten van het hele seizoen", was Siebe Schrijvers snoeihard. "We kwamen overal te laat, de tegenstander was op elke positie scherper. We deden onze taken niet en dan is het makkelijk voetballen voor de opponent. Het enige positieve aan de rust was dat de stand nog gelijk was. Onze reactie na het eerste halfuur was best oké, maar we kwamen weer niet goed uit de kleedkamer. We schoten ook in eigen voet met individuele fouten."

LEES OOK: PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

Is Eupen nu gered?

Meest recent

KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

20
20
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

663
663
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

340
340
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

151
151
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

76
76
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

502
502
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

40
40
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

24
24
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

35
35
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

100
100
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

327
327
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

203
203
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

638
638
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

85
85
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

277
277
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

79
79
CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

96
96
Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste competitiezege sinds 13 december. ...

482
482
Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

454
454
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

399
399
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

390
390
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

96
96
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

23
23
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

376
376
'Kompany beloond: Bayern plant eerste zomertransfer'

In de Bundesliga liet Bayern München zaterdag twee punten liggen tegen Hamburg SV. Op bezoek ...

237
237

Meer sportnieuws