Late strafschop bezorgt RWDM drie gouden punten

door
Late strafschop bezorgt RWDM drie gouden punten

In 1B heeft RWDM deze namiddag goede zaken gedaan met een zege op Le Cannonier. De bezoekers creëerden quasi geen kansen op het veld van Moeskroen maar hadden het geluk aan hun zijde met een late strafschop. De promotiewedstrijd komt steeds dichterbij voor Euvrard en co.

Op bezoek bij het financieel fel geplaagde Moeskroen kon RWDM weer een nieuwe stap zetten richting de Jupiler Pro League. De nummer twee uit 1B speelt immers barragematchen tegen de voorlaatste (vermoedelijk Seraing) uit 1A. De ploeg uit Molenbeek had voorlopig een kloof van vijf punten met de nummer drie, Waasland-Beveren.
Veel inzet maar weinig kansen op Le Cannonier
Na een handvol minuten spelen ontsnapten de bezoekers al aan een achterstand toen Carcela tot twee maal toe van dichtbij mocht uithalen maar over de bal maaide. Kansen waren nadien schaars op Le Cannonier, pas halfweg de eerste helft was er nog eens een kopbal van Chevalier die meters naast vloog. Iets voor het halfuur had Moeskroen dan weer pech dat een doelpunt van Lepoint werd afgekeurd wegens buitenspel, de bezoekers stelden daar niets tegenover. Pas op slag van rust schoot Sankhon voor RWDM eens richting Gillekens maar zijn poging was slecht gekadreerd. Halfweg stond het nog 0-0.

Moeskroen is voorlopig de betere ploeg tegen de nummer twee, kansen zijn wel schaars.
Dure fout van ervaren pion bezorgt RWDM de punten
Ook na de pauze zagen we aanvankelijk weinig doelrijpe kansen. Na vijf minuten verdween een schot van Mohamed via een bos van benen in hoekschop. De wedstrijd leek lange tijd gedoemd op een 0-0 te eindigen maar dat was buiten RWDM gerekend. Op twintig minuten van het einde ging routinier Chevalier dom in de fout in de eigen zestien meter en met een strafschop zorgde Rommens voor de 0-1. Les Hurlus vochten nadien nog voor wat ze waard waren maar onder meer een schot van Chevalier had niet de goede richting. RWDM pakte uiteindelijk drie gouden punten en zet ferm wat druk op Waasland-Beveren, dat straks nog tegen hekkensluiter Virton speelt.
Scoreverloop:
0-1 (72') Rommens (p)

Pakt RWDM de tweede plek in 1B?

Meest recent

'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

1
1
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

0
0
'Hasi velt verdict: aanwinst Renard verlaat Anderlecht'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

96
96
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten hoofdstuk, zo ...

159
159
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

253
253
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

69
69
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

190
190
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

40
40
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

223
223
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

69
69
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

137
137
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

208
208
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

83
83
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

73
73
Rode Duivels terug thuis bij Standard: vijftal keert terug

De Rode Duivels spelen morgen in een vol huis tegen Liechtenstein. Voor de Luikse fans is het ...

125
125
'Club Brugge blijft in running voor pittige transfer'

Het lijkt er niet op dat we bij Club Brugge al te veel transferactiviteit zullen moeten verwachten ...

209
209
Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Ajax is de laatste weken in een diepe crisis beland. Trainer John Heitinga werd ontslagen en ...

200
200
'Vol huis voor Rode Duivels: KBVB smeedt nu al plan'

Na het gelijkspel van vorig weekend in Kazachstan zijn de Rode Duivels nog niet zeker van hun ticket ...

81
81
Bondscoach benoemt dé reden voor pijnlijke exit op WK U17

Het lijkt voor de Belgische elftallen geen al te beste interlandbreak te worden. De Rode Duivel ...

180
180
Wilmots helemaal overtuigd van Duivel: "Een goudmijn"

De ontgoocheling was de voorbije dagen enorm bij en rond de Rode Duivels na het teleurstellende ...

153
153
'Anderlecht gaat in januari voor Man City-sensatie'

Anderlecht kende al een zeer drukke zomer, maar lijkt ook in januari nog de transfermarkt op te gaan ...

382
382
Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Sinds 2011 wordt in december elk jaar de Trofee Raymond Goethals uitgereikt, die de Belgische ...

190
190
Verrassende Belg duikt op in straf lijstje met Yamal en co

Komend weekend trekt het clubvoetbal zich weer op gang na een korte onderbreking door de ...

56
56
'Lukaku bijna terug: datum voor comeback gepind'

De Rode Duivels moeten het dinsdag tegen Liechtenstein nog altijd zien te stellen zonder Romelu ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe grootmacht voor De Cat, Club mist miljoenen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

166
166

Meer sportnieuws