Late strafschop bezorgt RWDM drie gouden punten

door
Late strafschop bezorgt RWDM drie gouden punten

In 1B heeft RWDM deze namiddag goede zaken gedaan met een zege op Le Cannonier. De bezoekers creëerden quasi geen kansen op het veld van Moeskroen maar hadden het geluk aan hun zijde met een late strafschop. De promotiewedstrijd komt steeds dichterbij voor Euvrard en co.

Op bezoek bij het financieel fel geplaagde Moeskroen kon RWDM weer een nieuwe stap zetten richting de Jupiler Pro League. De nummer twee uit 1B speelt immers barragematchen tegen de voorlaatste (vermoedelijk Seraing) uit 1A. De ploeg uit Molenbeek had voorlopig een kloof van vijf punten met de nummer drie, Waasland-Beveren.
Veel inzet maar weinig kansen op Le Cannonier
Na een handvol minuten spelen ontsnapten de bezoekers al aan een achterstand toen Carcela tot twee maal toe van dichtbij mocht uithalen maar over de bal maaide. Kansen waren nadien schaars op Le Cannonier, pas halfweg de eerste helft was er nog eens een kopbal van Chevalier die meters naast vloog. Iets voor het halfuur had Moeskroen dan weer pech dat een doelpunt van Lepoint werd afgekeurd wegens buitenspel, de bezoekers stelden daar niets tegenover. Pas op slag van rust schoot Sankhon voor RWDM eens richting Gillekens maar zijn poging was slecht gekadreerd. Halfweg stond het nog 0-0.

Moeskroen is voorlopig de betere ploeg tegen de nummer twee, kansen zijn wel schaars.
Dure fout van ervaren pion bezorgt RWDM de punten
Ook na de pauze zagen we aanvankelijk weinig doelrijpe kansen. Na vijf minuten verdween een schot van Mohamed via een bos van benen in hoekschop. De wedstrijd leek lange tijd gedoemd op een 0-0 te eindigen maar dat was buiten RWDM gerekend. Op twintig minuten van het einde ging routinier Chevalier dom in de fout in de eigen zestien meter en met een strafschop zorgde Rommens voor de 0-1. Les Hurlus vochten nadien nog voor wat ze waard waren maar onder meer een schot van Chevalier had niet de goede richting. RWDM pakte uiteindelijk drie gouden punten en zet ferm wat druk op Waasland-Beveren, dat straks nog tegen hekkensluiter Virton speelt.
Scoreverloop:
0-1 (72') Rommens (p)

LEES OOK: Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

Pakt RWDM de tweede plek in 1B?

Meest recent

'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

21
21
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

14
14
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

53
53
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

118
118
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

234
234
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

95
95
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

142
142
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

100
100
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

448
448
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

478
478
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

38
38
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

345
345
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

160
160
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

203
203
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

204
204
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

415
415
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

548
548
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

133
133
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

121
121
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

65
65
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

75
75
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

238
238
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1917
1917
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

314
314
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

134
134

Meer sportnieuws