Late strafschop bezorgt RWDM drie gouden punten

door
Late strafschop bezorgt RWDM drie gouden punten

In 1B heeft RWDM deze namiddag goede zaken gedaan met een zege op Le Cannonier. De bezoekers creëerden quasi geen kansen op het veld van Moeskroen maar hadden het geluk aan hun zijde met een late strafschop. De promotiewedstrijd komt steeds dichterbij voor Euvrard en co.

Op bezoek bij het financieel fel geplaagde Moeskroen kon RWDM weer een nieuwe stap zetten richting de Jupiler Pro League. De nummer twee uit 1B speelt immers barragematchen tegen de voorlaatste (vermoedelijk Seraing) uit 1A. De ploeg uit Molenbeek had voorlopig een kloof van vijf punten met de nummer drie, Waasland-Beveren.
Veel inzet maar weinig kansen op Le Cannonier
Na een handvol minuten spelen ontsnapten de bezoekers al aan een achterstand toen Carcela tot twee maal toe van dichtbij mocht uithalen maar over de bal maaide. Kansen waren nadien schaars op Le Cannonier, pas halfweg de eerste helft was er nog eens een kopbal van Chevalier die meters naast vloog. Iets voor het halfuur had Moeskroen dan weer pech dat een doelpunt van Lepoint werd afgekeurd wegens buitenspel, de bezoekers stelden daar niets tegenover. Pas op slag van rust schoot Sankhon voor RWDM eens richting Gillekens maar zijn poging was slecht gekadreerd. Halfweg stond het nog 0-0.

Moeskroen is voorlopig de betere ploeg tegen de nummer twee, kansen zijn wel schaars.
Dure fout van ervaren pion bezorgt RWDM de punten
Ook na de pauze zagen we aanvankelijk weinig doelrijpe kansen. Na vijf minuten verdween een schot van Mohamed via een bos van benen in hoekschop. De wedstrijd leek lange tijd gedoemd op een 0-0 te eindigen maar dat was buiten RWDM gerekend. Op twintig minuten van het einde ging routinier Chevalier dom in de fout in de eigen zestien meter en met een strafschop zorgde Rommens voor de 0-1. Les Hurlus vochten nadien nog voor wat ze waard waren maar onder meer een schot van Chevalier had niet de goede richting. RWDM pakte uiteindelijk drie gouden punten en zet ferm wat druk op Waasland-Beveren, dat straks nog tegen hekkensluiter Virton speelt.
Scoreverloop:
0-1 (72') Rommens (p)

Pakt RWDM de tweede plek in 1B?

Meest recent

'Akkoord bereikt: knaltransfer Club in stroomversnelling'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

85
85
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

21
21
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

66
66
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

12
12
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

161
161
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

379
379
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

320
320
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

35
35
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

648
648
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

828
828
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

55
55
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

172
172
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

251
251
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

383
383
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

222
222
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

221
221
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

66
66
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

698
698
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

437
437
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

107
107
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

122
122
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

968
968
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

354
354
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

47
47

Meer sportnieuws