Bondsparket 'verdedigt' Vanaken & Odoi in zaak-Dussenne

door
Bondsparket 'verdedigt' Vanaken & Odoi in zaak-Dussenne

De afgelopen weken bleek er in de Jupiler Pro League heel wat te doen om wapperende handjes. Eerst deelde Union-spits Dante Vanzeir een forse tik uit, nadien maakten Club Brugge-spelers Hans Vanaken en Dennis Odoi contact met het gezicht van hun tegenstrever. En ook Noë Dussenne kwam woensdag in een gelijkaardige situatie terecht.


In de inhaalmatch tegen Beerschot zocht de verdediger bij een tegenaanval van de bezoekers Ramiro Vaca op, waarbij hij hem een slag in het gezicht verkocht. Het gevolg was een rechtstreekse rode kaart. Daags nadien kreeg Dussenne bovendien een uiterst forse sanctie opgelegd. Het bondsparket eiste immers vier speeldagen schorsing, waarvan drie effectief. Een straf waar Standard niet zomaar mee akkoord ging. Meer nog: bij het Disciplinair Comité vroegen de Luikenaars zopas zelfs om de vrijspraak.

"We zien op de beelden dat er geen sprake is van een elleboogstoot. Wat het vrijwillige karakter betreft: op geen enkel moment kijkt meneer Dussenne naar zijn tegenstander. Ik vraag u daarom om de minimale sanctie toe te passen, namelijk dat de uitsluiting volstaat", luisterde La Dernière Heure naar het pleidooi van Grégory Ernes, de raadsman van de Rouches. Die verwees vervolgens tevens naar de recente soortgelijke fases met Vanaken en Odoi, die er allebei zonder directe rode kaart vanaf kwamen.

ODOI & VANAKEN
Argumenten die echter weinig indruk maakten op voorzitster van het Disciplinair Comité Barbara Huylebroek. "We hebben hier wel degelijk te maken met een bewuste slag. De beelden van de verdediging veranderen niks aan mijn aanklacht. Dussenne plant duidelijk zijn hand krachtig in het gezicht van zijn tegenstander. Hij wist ook zeer goed dat die zich achter hem bevond. Anders dan Dussenne waren Vanaken en Odoi immers in balbezit", werd de procureur geciteerd door LDH. In de loop van de namiddag volgt een uitspraak.

LEES OOK: Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Goede argumentatie van het Disciplinair Comité?

Meest recent

'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

0
0
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

6
6
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

63
63
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

159
159
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

52
52
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

92
92
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

47
47
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

163
163
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

176
176
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

112
112
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

181
181
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

188
188
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

261
261
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

118
118
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

110
110
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

66
66
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

350
350
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

246
246
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

298
298
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

450
450
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

171
171
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

367
367
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1486
1486
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

126
126

Meer sportnieuws