De Witte: "Club Brugge heeft nog steeds een streepje voor"

door
De Witte:

AA Gent maakt kans om dit seizoen nog eens een prijs te winnen, want het plaatste zich woensdagavond overtuigend voor de bekerfinale. Het schakelde Club Brugge uit ondanks een thuisnederlaag in de heenwedstrijd door met 0-3 te winnen in het Jan Breydelstadion. Daarmee tekent zich een opvallend patroon af tussen de twee rivalen.


De Buffalo's strijden na een tegenvallend seizoensbegin dan wel nog steeds voor een plaats in de top vier, ze nemen dit seizoen wel consistent de maat van de Brugse rivaal. Het was al de derde zege in vier wedstrijden dit seizoen. In de competitie pakte Gent zes op zes tegen Club, met een onvergetelijke 6-1 in de Ghelamco Arena en een 1-2-zege op Jan Breydel. Enkel in de heenmatch in de beker liet Gent zich verrassen met 0-1.

"Kijk, ik vind dat Club Brugge financieel en organisatorisch nog altijd een streepje voor heeft", stelt voorzitter Ivan De Witte desondanks bij VTM Nieuws. "Er is een groot wederzijds respect. Op het veld en op de tribunes mag de nabuurschap en rivaliteit best bestaan, ja. Voetbal leeft van dat soort pigmenten. Maar op bestuursniveau moet ook het belang van het Belgische voetbal niet uit het oog verloren worden."

NIEUWE PRIJS?
De Witte lijkt dus voorzichtig te blijven, want de voorbije jaren keerden zijn ambitieuze uitspraken al een paar keer als een boemerang in zijn gezicht terug. In 2015 veroverde AA Gent de eerste landstitel uit zijn geschiedenis, maar sindsdien bleef de prijzenkast leeg. Met bekerwinst tegen Anderlecht kan dat euvel verholpen worden én meteen de ontgoocheling van 2019 doorgespoeld worden. De Buffalo's lieten zich toen in de finale verrassen door toenmalig tweedeklasser KV Mechelen.

LEES OOK: Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

Zal AA Gent volgend seizoen weer titelkandidaat zijn?

Meest recent

Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

0
0
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

60
60
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

20
20
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

51
51
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

62
62
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

12
12
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

38
38
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

222
222
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

57
57
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

242
242
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

34
34
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

73
73
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

89
89
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

294
294
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

182
182
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

504
504
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

468
468
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

108
108
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

172
172
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

211
211
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

197
197
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

323
323
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

1266
1266
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

355
355

Meer sportnieuws