De Witte: "Club Brugge heeft nog steeds een streepje voor"

door
De Witte:

AA Gent maakt kans om dit seizoen nog eens een prijs te winnen, want het plaatste zich woensdagavond overtuigend voor de bekerfinale. Het schakelde Club Brugge uit ondanks een thuisnederlaag in de heenwedstrijd door met 0-3 te winnen in het Jan Breydelstadion. Daarmee tekent zich een opvallend patroon af tussen de twee rivalen.


De Buffalo's strijden na een tegenvallend seizoensbegin dan wel nog steeds voor een plaats in de top vier, ze nemen dit seizoen wel consistent de maat van de Brugse rivaal. Het was al de derde zege in vier wedstrijden dit seizoen. In de competitie pakte Gent zes op zes tegen Club, met een onvergetelijke 6-1 in de Ghelamco Arena en een 1-2-zege op Jan Breydel. Enkel in de heenmatch in de beker liet Gent zich verrassen met 0-1.

"Kijk, ik vind dat Club Brugge financieel en organisatorisch nog altijd een streepje voor heeft", stelt voorzitter Ivan De Witte desondanks bij VTM Nieuws. "Er is een groot wederzijds respect. Op het veld en op de tribunes mag de nabuurschap en rivaliteit best bestaan, ja. Voetbal leeft van dat soort pigmenten. Maar op bestuursniveau moet ook het belang van het Belgische voetbal niet uit het oog verloren worden."

NIEUWE PRIJS?
De Witte lijkt dus voorzichtig te blijven, want de voorbije jaren keerden zijn ambitieuze uitspraken al een paar keer als een boemerang in zijn gezicht terug. In 2015 veroverde AA Gent de eerste landstitel uit zijn geschiedenis, maar sindsdien bleef de prijzenkast leeg. Met bekerwinst tegen Anderlecht kan dat euvel verholpen worden én meteen de ontgoocheling van 2019 doorgespoeld worden. De Buffalo's lieten zich toen in de finale verrassen door toenmalig tweedeklasser KV Mechelen.

LEES OOK: 'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Zal AA Gent volgend seizoen weer titelkandidaat zijn?

Meest recent

Transferbom: Messi en Haaland weldra ploegmaats?

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

10
10
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

10
10
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

6
6
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

156
156
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

185
185
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

38
38
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

171
171
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

259
259
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

333
333
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

611
611
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

118
118
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

498
498
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

634
634
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

286
286
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

179
179
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

70
70
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

180
180
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

76
76
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

94
94
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

254
254
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

701
701
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

119
119
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

198
198
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

323
323
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

256
256

Meer sportnieuws