De Witte: "Club Brugge heeft nog steeds een streepje voor"

door
De Witte:

AA Gent maakt kans om dit seizoen nog eens een prijs te winnen, want het plaatste zich woensdagavond overtuigend voor de bekerfinale. Het schakelde Club Brugge uit ondanks een thuisnederlaag in de heenwedstrijd door met 0-3 te winnen in het Jan Breydelstadion. Daarmee tekent zich een opvallend patroon af tussen de twee rivalen.


De Buffalo's strijden na een tegenvallend seizoensbegin dan wel nog steeds voor een plaats in de top vier, ze nemen dit seizoen wel consistent de maat van de Brugse rivaal. Het was al de derde zege in vier wedstrijden dit seizoen. In de competitie pakte Gent zes op zes tegen Club, met een onvergetelijke 6-1 in de Ghelamco Arena en een 1-2-zege op Jan Breydel. Enkel in de heenmatch in de beker liet Gent zich verrassen met 0-1.

"Kijk, ik vind dat Club Brugge financieel en organisatorisch nog altijd een streepje voor heeft", stelt voorzitter Ivan De Witte desondanks bij VTM Nieuws. "Er is een groot wederzijds respect. Op het veld en op de tribunes mag de nabuurschap en rivaliteit best bestaan, ja. Voetbal leeft van dat soort pigmenten. Maar op bestuursniveau moet ook het belang van het Belgische voetbal niet uit het oog verloren worden."

NIEUWE PRIJS?
De Witte lijkt dus voorzichtig te blijven, want de voorbije jaren keerden zijn ambitieuze uitspraken al een paar keer als een boemerang in zijn gezicht terug. In 2015 veroverde AA Gent de eerste landstitel uit zijn geschiedenis, maar sindsdien bleef de prijzenkast leeg. Met bekerwinst tegen Anderlecht kan dat euvel verholpen worden én meteen de ontgoocheling van 2019 doorgespoeld worden. De Buffalo's lieten zich toen in de finale verrassen door toenmalig tweedeklasser KV Mechelen.

LEES OOK: Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

Zal AA Gent volgend seizoen weer titelkandidaat zijn?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

166
166
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

90
90
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

183
183
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

115
115
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

95
95
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

54
54
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

211
211
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

222
222
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

45
45
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

403
403
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

259
259
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

499
499
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

94
94
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

41
41
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

446
446
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

56
56
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

482
482
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

151
151
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

366
366
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

256
256
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

329
329
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

110
110
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

513
513
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

532
532
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

684
684

Meer sportnieuws