Ceferin haalt uit na plotse herrijzenis Super League

135
Ceferin haalt uit na plotse herrijzenis Super League

In april 2021 stond de voetbalwereld enkele dagen lang in rep en roer toen twaalf Europese topclubs de oprichting van een eigen Super League aankondigden. De reacties waren echter vernietigend van zowel pers, spelers als vooral fans, waardoor het initiatief al na twee dagen weer afgevoerd werd. Enkel Juventus, FC Barcelona en Real Madrid keerden het project nooit de rug toe en nu zou het weer springlevend zijn.


In Londen vindt momenteel de Financial Times Business of Football Summit, waar in de loop van donderdag een toespraak van Juventus-voorzitter Andrea Agnelli gepland staat. Hij zou er de nieuwe plannen voor de Super League gaan toelichten, maar nog voor de bekendmaking zijn die alweer helemaal de grond ingeboord.

Op dezelfde bijeenkomst hield ook Aleksandar Ceferin een toespraak en de voorzitter van de UEFA was snoeihard. "Eerst lanceerden ze hun nonsens midden in een pandemie. Nu lezen we artikels dat ze een nieuw idee gaan lanceren midden in een oorlog", sneerde hij volgens de Daily Mail. "Moet ik nog meer over die mensen zeggen? Ze leven duidelijk in een parallelle wereld. Ze mogen in hun eigen competitie spelen, niemand verbiedt hen dat. Maar als ze hun eigen competitie organiseren, zijn ze in de onze niet welkom."

MEER LIEGEN DAN PUTIN
Zo mogelijk nog harder waren de woorden van Javier Tebas, de grote baas van La Liga. "Elke keer ik er iets over lees, word ik boos. Ze liegen nog meer dan Putin", verwijst hij naar de Russische president. "Ze blijven volhouden dat de Super League geen invloed zal hebben op de nationale competities. Voor mij is dat een belediging. De schade zal niet te overzien zijn. Maar Florentino Perez heeft het al gezegd: de rest moet zich geen zorgen maken, ze zullen ons wat kruimeltjes geven. Dat is de Super League in een notendop: een select groepje rijke clubs wil de rest domineren."

LEES OOK: Gianni Infantino out? UEFA zet FIFA-baas een ferme hak

Maakt de Super League nog kans?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

50
50
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

50
50
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

42
42
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

34
34
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

14
14
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

144
144
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

133
133
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

290
290
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

270
270
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

121
121
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

126
126
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

221
221
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

181
181
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

254
254
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

313
313
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

141
141
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

247
247
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

992
992

Meer sportnieuws