Russische bond vernietigend na boycot FIFA en UEFA

817 stemmen
Russische bond vernietigend na boycot FIFA en UEFA

Ook de voetbalwereld staat in rep en roer door de gebeurtenissen in Oekraïne. De FIFA en UEFA beraadden zich over maatregelen en hebben vandaag ook de knoop doorgehakt. Zo zijn alle Russische clubs en het nationale team van het land niet meer welkom in de competities van beide bonden.


Een drastische beslissing, die op heel wat gejuich onthaald wordt op sociale media. De UEFA en Schalke 04 besloten ook de banden met gasreus Gazprom door te knippen. Het Russische bedrijf is al jarenlang de sponsor van de Duitse club, maar ziet nu dus een einde komen aan de samenwerking. Op deze manier hopen alle partijen een statement te maken naar de Russen toe.

RUSSISCHE BOND FURIEUS

In Rusland zelf wordt er vol ongeloof gereageerd op de beslissing van de FIFA en de UEFA. RFS, de Russische voetbalbond, trekt hard van leer tegen de beslissing van vandaag. "Het zijn discriminerende maatregelen. Deze beslissing is in strijd met de normen en principes van internationale competitie, evenals met de geest van de sport. Ze heeft een duidelijk discriminerend karakter en schaadt een groot aantal atleten, coaches, medewerkers, en vooral miljoenen Russische en buitenlandse fans, wiens belangen op de eerste plaats beschermd zouden moeten worden", wordt de bond geciteerd door Het Laatste Nieuws.

"Dergelijke acties zorgen dan ook alleen maar voor verdeeldheid. Tot slot is het ons recht om deze beslissing juridisch aan te vechten in overeenstemming met de internationale sportwetgeving", voegt RFS er nog aan toe. Mogelijk volgen er in de hele sportwereld nog maatregelen in navolging van de boycot van de FIFA en de UEFA.

LEES OOK: Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

Goede beslissing van de FIFA en UEFA?

Meest recent

Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

46
46
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

185
185
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

116
116
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

100
100
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

115
115
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

139
139
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

96
96
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

243
243
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

316
316
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

518
518
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

409
409
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

495
495
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

276
276
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

79
79
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

553
553
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

354
354
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

364
364
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

168
168
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

62
62
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

298
298
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

359
359
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

482
482
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

259
259
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1810
1810
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

670
670

Meer sportnieuws