Jonkies Anderlecht nemen wraak op Club NXT

586 stemmen
Jonkies Anderlecht nemen wraak op Club NXT

Er staat veel op het spel in de beloftencompetitie dit seizoen. De eerste vier mogen volgend jaar namelijk aantreden in 1B en daar bakken ervaring opdoen. Vandaag stond er een ware topper op het programma. RSC Anderlecht nam het op tegen Club NXT, een duel tussen de nummers 2 en 3 in de stand. Paars-Wit nam wraak na de nederlaag van vorige week.


Afgelopen dinsdag draaide Club NXT de beloften van de recordkampioen een loer in een rechtstreekse confrontatie. Het werd 2-0 voor Blauw-Zwart, na treffers van Perez en Vermant. Daardoor zetten de jonkies van de landskampioen een belangrijke stap richting de top vier. Ze sprongen over Standard in de stand, naar de derde plek. Anderlecht bleef samen met Genk op kop met 37 punten.

REVANCHE

Vandaag kreeg Anderlecht al meteen de kans om revanche te nemen. En dat deed het ook. De Brusselaars deden een beroep op heel wat bekende krachten. Zo kwamen Sardella, El Hadj, Delcroix en Verbruggen allemaal aan spelen toe. Bij de bezoekers zagen we onder meer Sandra aan de aftrap. Anderlecht probeerde voor de rust wel, maar het was Club NXT dat het dichtst bij een goal kwam. Perez raakte echter niet voorbij Verbruggen. Het stond daardoor nog steeds 0-0 bij de rust.

Na de koffiepauze zagen we aan beide kanten weinig gevaar. De wedstrijd leek af te stevenen op een scoreloos gelijkspel, tot RSCA met nog een kwartier te gaan een gelukkige strafschop kreeg. Stassin liet de kans niet liggen en trapte de 1-0 op het bord. Club NXT probeerde daarna te reageren, maar verder dan een kopbal op de lat kwam het niet. Het bleef 1-0. Anderlecht heeft daarmee zijn gewilde wraak beet voor het verlies van vorige week in Roeselare.   

LEES OOK: 'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Speelt RSCA kampioen?

Meest recent

Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

5
5
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

45
45
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

36
36
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

11
11
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

106
106
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

93
93
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

80
80
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

59
59
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

279
279
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

226
226
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

113
113
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

99
99
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

74
74
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

26
26
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

136
136
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

175
175
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

36
36
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

115
115
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

336
336
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

367
367
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

237
237
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

71
71
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

77
77
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

155
155
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

286
286

Meer sportnieuws