Jonkies Anderlecht nemen wraak op Club NXT

door
Jonkies Anderlecht nemen wraak op Club NXT

Er staat veel op het spel in de beloftencompetitie dit seizoen. De eerste vier mogen volgend jaar namelijk aantreden in 1B en daar bakken ervaring opdoen. Vandaag stond er een ware topper op het programma. RSC Anderlecht nam het op tegen Club NXT, een duel tussen de nummers 2 en 3 in de stand. Paars-Wit nam wraak na de nederlaag van vorige week.


Afgelopen dinsdag draaide Club NXT de beloften van de recordkampioen een loer in een rechtstreekse confrontatie. Het werd 2-0 voor Blauw-Zwart, na treffers van Perez en Vermant. Daardoor zetten de jonkies van de landskampioen een belangrijke stap richting de top vier. Ze sprongen over Standard in de stand, naar de derde plek. Anderlecht bleef samen met Genk op kop met 37 punten.

REVANCHE

Vandaag kreeg Anderlecht al meteen de kans om revanche te nemen. En dat deed het ook. De Brusselaars deden een beroep op heel wat bekende krachten. Zo kwamen Sardella, El Hadj, Delcroix en Verbruggen allemaal aan spelen toe. Bij de bezoekers zagen we onder meer Sandra aan de aftrap. Anderlecht probeerde voor de rust wel, maar het was Club NXT dat het dichtst bij een goal kwam. Perez raakte echter niet voorbij Verbruggen. Het stond daardoor nog steeds 0-0 bij de rust.

Na de koffiepauze zagen we aan beide kanten weinig gevaar. De wedstrijd leek af te stevenen op een scoreloos gelijkspel, tot RSCA met nog een kwartier te gaan een gelukkige strafschop kreeg. Stassin liet de kans niet liggen en trapte de 1-0 op het bord. Club NXT probeerde daarna te reageren, maar verder dan een kopbal op de lat kwam het niet. Het bleef 1-0. Anderlecht heeft daarmee zijn gewilde wraak beet voor het verlies van vorige week in Roeselare.   

LEES OOK: Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Speelt RSCA kampioen?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

23
23
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

54
54
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

28
28
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

43
43
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

50
50
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

117
117
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

82
82
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

71
71
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

89
89
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

48
48
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

238
238
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

274
274
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

130
130
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

79
79
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

44
44
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

304
304
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

90
90
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

122
122
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

346
346
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

183
183
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

207
207
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

114
114
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

447
447
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

192
192

Meer sportnieuws