Jonkies Anderlecht nemen wraak op Club NXT

door
Jonkies Anderlecht nemen wraak op Club NXT

Er staat veel op het spel in de beloftencompetitie dit seizoen. De eerste vier mogen volgend jaar namelijk aantreden in 1B en daar bakken ervaring opdoen. Vandaag stond er een ware topper op het programma. RSC Anderlecht nam het op tegen Club NXT, een duel tussen de nummers 2 en 3 in de stand. Paars-Wit nam wraak na de nederlaag van vorige week.


Afgelopen dinsdag draaide Club NXT de beloften van de recordkampioen een loer in een rechtstreekse confrontatie. Het werd 2-0 voor Blauw-Zwart, na treffers van Perez en Vermant. Daardoor zetten de jonkies van de landskampioen een belangrijke stap richting de top vier. Ze sprongen over Standard in de stand, naar de derde plek. Anderlecht bleef samen met Genk op kop met 37 punten.

REVANCHE

Vandaag kreeg Anderlecht al meteen de kans om revanche te nemen. En dat deed het ook. De Brusselaars deden een beroep op heel wat bekende krachten. Zo kwamen Sardella, El Hadj, Delcroix en Verbruggen allemaal aan spelen toe. Bij de bezoekers zagen we onder meer Sandra aan de aftrap. Anderlecht probeerde voor de rust wel, maar het was Club NXT dat het dichtst bij een goal kwam. Perez raakte echter niet voorbij Verbruggen. Het stond daardoor nog steeds 0-0 bij de rust.

Na de koffiepauze zagen we aan beide kanten weinig gevaar. De wedstrijd leek af te stevenen op een scoreloos gelijkspel, tot RSCA met nog een kwartier te gaan een gelukkige strafschop kreeg. Stassin liet de kans niet liggen en trapte de 1-0 op het bord. Club NXT probeerde daarna te reageren, maar verder dan een kopbal op de lat kwam het niet. Het bleef 1-0. Anderlecht heeft daarmee zijn gewilde wraak beet voor het verlies van vorige week in Roeselare.   

LEES OOK: 'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Speelt RSCA kampioen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

2
2
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

80
80
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

49
49
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

105
105
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

60
60
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

67
67
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

228
228
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

54
54
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

178
178
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

340
340
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

398
398
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

537
537
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

113
113
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

405
405
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

268
268
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

325
325
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

277
277
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

54
54
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

78
78
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

207
207
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

153
153
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

58
58
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

151
151
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

202
202
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

134
134

Meer sportnieuws