Jonkies Anderlecht nemen wraak op Club NXT

door
Jonkies Anderlecht nemen wraak op Club NXT

Er staat veel op het spel in de beloftencompetitie dit seizoen. De eerste vier mogen volgend jaar namelijk aantreden in 1B en daar bakken ervaring opdoen. Vandaag stond er een ware topper op het programma. RSC Anderlecht nam het op tegen Club NXT, een duel tussen de nummers 2 en 3 in de stand. Paars-Wit nam wraak na de nederlaag van vorige week.


Afgelopen dinsdag draaide Club NXT de beloften van de recordkampioen een loer in een rechtstreekse confrontatie. Het werd 2-0 voor Blauw-Zwart, na treffers van Perez en Vermant. Daardoor zetten de jonkies van de landskampioen een belangrijke stap richting de top vier. Ze sprongen over Standard in de stand, naar de derde plek. Anderlecht bleef samen met Genk op kop met 37 punten.

REVANCHE

Vandaag kreeg Anderlecht al meteen de kans om revanche te nemen. En dat deed het ook. De Brusselaars deden een beroep op heel wat bekende krachten. Zo kwamen Sardella, El Hadj, Delcroix en Verbruggen allemaal aan spelen toe. Bij de bezoekers zagen we onder meer Sandra aan de aftrap. Anderlecht probeerde voor de rust wel, maar het was Club NXT dat het dichtst bij een goal kwam. Perez raakte echter niet voorbij Verbruggen. Het stond daardoor nog steeds 0-0 bij de rust.

Na de koffiepauze zagen we aan beide kanten weinig gevaar. De wedstrijd leek af te stevenen op een scoreloos gelijkspel, tot RSCA met nog een kwartier te gaan een gelukkige strafschop kreeg. Stassin liet de kans niet liggen en trapte de 1-0 op het bord. Club NXT probeerde daarna te reageren, maar verder dan een kopbal op de lat kwam het niet. Het bleef 1-0. Anderlecht heeft daarmee zijn gewilde wraak beet voor het verlies van vorige week in Roeselare.   

LEES OOK: Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

Speelt RSCA kampioen?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

32
32
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

24
24
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

55
55
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

160
160
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

66
66
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

210
210
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

78
78
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

144
144
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

126
126
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

219
219
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

510
510
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

126
126
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

242
242
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

58
58
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

194
194
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

93
93
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

146
146
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

313
313
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

281
281
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

142
142
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

324
324
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

243
243
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

251
251
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

916
916
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

289
289

Meer sportnieuws