Ook UEFA doorbreekt alle banden met Gazprom

door
Ook UEFA doorbreekt alle banden met Gazprom

De oorlog tussen Rusland en Oekraïne beheerst zo goed als al het internationale nieuws de voorbije dagen. Ook in de voetbalwereld wordt geschokt gereageerd op de inval van de Russen. Er werden ondertussen al verschillende boycotmaatregelen genomen tegen Poetin en co.


De FIFA en de UEFA besloten vandaag bijvoorbeeld dat alle Russische teams voorlopig niet meer mogen deelnemen aan hun competities. De maatregel geldt voor zowel clubteams als het nationale elftal van de Russen. Dat zou betekenen dat Spartak Moskou, de enige overgebleven Russische vertegenwoordiger in Europa, niet meer in actie zal komen deze jaargang. De ploeg uit de Russische hoofdstad zou het normaal in de achtste finales van de Europa League opnemen tegen RB Leipzig. Ook zouden de Russen niet mogen deelnemen aan het komende WK.

De UEFA knipt nu ook de banden door met een grote sponsor. Zo laat de Europese voetbalbond op Twitter weten dat het het partnerschap met Gazprom opzegt over alle competities heen. Dat is opmerkelijk, omdat de CEO van het bedrijf deel uitmaakt van het uitvoerend comité van de UEFA. Zo krijgt Rusland dus opnieuw een klap, nadat eerder in de hele wereld al vergevorderde financiële maatregelen werden genomen tegen het land.

SCHALKE 04

Ook Schalke 04 besloot vandaag een duidelijk statement te maken door alle bruggen op te blazen met Gazprom. Dat maakte de club uit het Ruhrgebied vandaag bekend op Twitter. De gasreus prijkte zo'n 15 jaar lang op de truitjes van de Duitse traditieclub, maar daar komt nu dus met onmiddellijke ingang een einde aan. Schalke, dat tegenwoordig in de Duitse tweede klasse speelt, hoopt heel spoedig een vervanger te kunnen voorstellen als shirtsponsor.       

LEES OOK: Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Zullen er nog Russische sponsors sneuvelen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

82
82
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

5
5
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

66
66
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

45
45
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

24
24
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

52
52
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

123
123
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

31
31
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

144
144
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

74
74
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

66
66
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

61
61
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

59
59
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

181
181
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

222
222
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

150
150
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

74
74
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

218
218
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

477
477
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

69
69
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

391
391
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

94
94
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

66
66
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

504
504
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

115
115
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

237
237

Meer sportnieuws