Ook UEFA doorbreekt alle banden met Gazprom

131 stemmen
Ook UEFA doorbreekt alle banden met Gazprom

De oorlog tussen Rusland en Oekraïne beheerst zo goed als al het internationale nieuws de voorbije dagen. Ook in de voetbalwereld wordt geschokt gereageerd op de inval van de Russen. Er werden ondertussen al verschillende boycotmaatregelen genomen tegen Poetin en co.


De FIFA en de UEFA besloten vandaag bijvoorbeeld dat alle Russische teams voorlopig niet meer mogen deelnemen aan hun competities. De maatregel geldt voor zowel clubteams als het nationale elftal van de Russen. Dat zou betekenen dat Spartak Moskou, de enige overgebleven Russische vertegenwoordiger in Europa, niet meer in actie zal komen deze jaargang. De ploeg uit de Russische hoofdstad zou het normaal in de achtste finales van de Europa League opnemen tegen RB Leipzig. Ook zouden de Russen niet mogen deelnemen aan het komende WK.

De UEFA knipt nu ook de banden door met een grote sponsor. Zo laat de Europese voetbalbond op Twitter weten dat het het partnerschap met Gazprom opzegt over alle competities heen. Dat is opmerkelijk, omdat de CEO van het bedrijf deel uitmaakt van het uitvoerend comité van de UEFA. Zo krijgt Rusland dus opnieuw een klap, nadat eerder in de hele wereld al vergevorderde financiële maatregelen werden genomen tegen het land.

SCHALKE 04

Ook Schalke 04 besloot vandaag een duidelijk statement te maken door alle bruggen op te blazen met Gazprom. Dat maakte de club uit het Ruhrgebied vandaag bekend op Twitter. De gasreus prijkte zo'n 15 jaar lang op de truitjes van de Duitse traditieclub, maar daar komt nu dus met onmiddellijke ingang een einde aan. Schalke, dat tegenwoordig in de Duitse tweede klasse speelt, hoopt heel spoedig een vervanger te kunnen voorstellen als shirtsponsor.       

Zullen er nog Russische sponsors sneuvelen?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

33
33
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

68
68
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

18
18
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

125
125
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

125
125
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

23
23
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

114
114
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

202
202
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

55
55
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

182
182
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

188
188
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

265
265
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

104
104
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

411
411
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

577
577
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

149
149
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

227
227
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

307
307
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

299
299
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

582
582
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws