Ook UEFA doorbreekt alle banden met Gazprom

door
Ook UEFA doorbreekt alle banden met Gazprom

De oorlog tussen Rusland en Oekraïne beheerst zo goed als al het internationale nieuws de voorbije dagen. Ook in de voetbalwereld wordt geschokt gereageerd op de inval van de Russen. Er werden ondertussen al verschillende boycotmaatregelen genomen tegen Poetin en co.


De FIFA en de UEFA besloten vandaag bijvoorbeeld dat alle Russische teams voorlopig niet meer mogen deelnemen aan hun competities. De maatregel geldt voor zowel clubteams als het nationale elftal van de Russen. Dat zou betekenen dat Spartak Moskou, de enige overgebleven Russische vertegenwoordiger in Europa, niet meer in actie zal komen deze jaargang. De ploeg uit de Russische hoofdstad zou het normaal in de achtste finales van de Europa League opnemen tegen RB Leipzig. Ook zouden de Russen niet mogen deelnemen aan het komende WK.

De UEFA knipt nu ook de banden door met een grote sponsor. Zo laat de Europese voetbalbond op Twitter weten dat het het partnerschap met Gazprom opzegt over alle competities heen. Dat is opmerkelijk, omdat de CEO van het bedrijf deel uitmaakt van het uitvoerend comité van de UEFA. Zo krijgt Rusland dus opnieuw een klap, nadat eerder in de hele wereld al vergevorderde financiële maatregelen werden genomen tegen het land.

SCHALKE 04

Ook Schalke 04 besloot vandaag een duidelijk statement te maken door alle bruggen op te blazen met Gazprom. Dat maakte de club uit het Ruhrgebied vandaag bekend op Twitter. De gasreus prijkte zo'n 15 jaar lang op de truitjes van de Duitse traditieclub, maar daar komt nu dus met onmiddellijke ingang een einde aan. Schalke, dat tegenwoordig in de Duitse tweede klasse speelt, hoopt heel spoedig een vervanger te kunnen voorstellen als shirtsponsor.       

LEES OOK: Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

Zullen er nog Russische sponsors sneuvelen?

Meest recent

'Genk strijdt met AC Milan om nieuwe parel'

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

2
2
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

5
5
Smaakmaker kondigt zomers vertrek bij Club aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

88
88
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

85
85
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

49
49
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

58
58
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

228
228
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

349
349
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

150
150
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

94
94
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

357
357
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

443
443
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

97
97
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

76
76
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

271
271
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

536
536
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

243
243
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

429
429
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

228
228
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

171
171
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

239
239
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

440
440
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

159
159
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

666
666
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

242
242

Meer sportnieuws