Ook UEFA doorbreekt alle banden met Gazprom

door
Ook UEFA doorbreekt alle banden met Gazprom

De oorlog tussen Rusland en Oekraïne beheerst zo goed als al het internationale nieuws de voorbije dagen. Ook in de voetbalwereld wordt geschokt gereageerd op de inval van de Russen. Er werden ondertussen al verschillende boycotmaatregelen genomen tegen Poetin en co.


De FIFA en de UEFA besloten vandaag bijvoorbeeld dat alle Russische teams voorlopig niet meer mogen deelnemen aan hun competities. De maatregel geldt voor zowel clubteams als het nationale elftal van de Russen. Dat zou betekenen dat Spartak Moskou, de enige overgebleven Russische vertegenwoordiger in Europa, niet meer in actie zal komen deze jaargang. De ploeg uit de Russische hoofdstad zou het normaal in de achtste finales van de Europa League opnemen tegen RB Leipzig. Ook zouden de Russen niet mogen deelnemen aan het komende WK.

De UEFA knipt nu ook de banden door met een grote sponsor. Zo laat de Europese voetbalbond op Twitter weten dat het het partnerschap met Gazprom opzegt over alle competities heen. Dat is opmerkelijk, omdat de CEO van het bedrijf deel uitmaakt van het uitvoerend comité van de UEFA. Zo krijgt Rusland dus opnieuw een klap, nadat eerder in de hele wereld al vergevorderde financiële maatregelen werden genomen tegen het land.

SCHALKE 04

Ook Schalke 04 besloot vandaag een duidelijk statement te maken door alle bruggen op te blazen met Gazprom. Dat maakte de club uit het Ruhrgebied vandaag bekend op Twitter. De gasreus prijkte zo'n 15 jaar lang op de truitjes van de Duitse traditieclub, maar daar komt nu dus met onmiddellijke ingang een einde aan. Schalke, dat tegenwoordig in de Duitse tweede klasse speelt, hoopt heel spoedig een vervanger te kunnen voorstellen als shirtsponsor.       

Zullen er nog Russische sponsors sneuvelen?

Meest recent

Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

13
13
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

9
9
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

53
53
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

156
156
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

150
150
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

152
152
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

37
37
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

91
91
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

240
240
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

190
190
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

289
289
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

166
166
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

292
292
Smets vol lof: “Eén van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk speelt namiddag tegen Royal Antwerp FC. Een partij die de Limburgers uiteraard willen ...

148
148
Nu wel crisis bij Club Brugge? Vanaken geeft hét probleem

Mogen we dan nu zeggen dat het toch wel een beetje crisis is bij Club Brugge? Of mag dit ook niet na ...

458
458
Hasi scoort veel punten met het 'Neerpede-effect'

De afgelopen jaren kwam er uit bepaalde hoek de nodige kritiek op Neerpede. Onterecht. Dat bewijst ...

219
219
3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

418
418
Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef, ondanks dat het toch behoorlijk puzzelen is voor ...

746
746
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens ...

100
100
WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

70
70
Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

STVV beleefde een waanzinnige avond op Stayen. In een emotionele rollercoaster werd in het slot nu ...

287
287
Bom barst helemaal: Salah haalt Slot en Liverpool helemaal neer

Het blijft een zeer lastig seizoen voor Liverpool. Zaterdag liet het nog maar eens punten liggen, ...

230
230
Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Na de kwalificatie voor de kwartfinale van de beker kwam AA Gent zaterdag dicht bij een nieuwe grote ...

155
155
Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

In de Challenger Pro League is het Club NXT eindelijk gelukt! Op speeldag 15 (!) pakten de jonge ...

81
81
Fans Club keren zich helemaal tegen duo: "Bol het af!"

Club Brugge gaat door moeilijke weken. Het verloor maar liefst drie van zijn vijf laatste ...

921
921

Meer sportnieuws