Ook UEFA doorbreekt alle banden met Gazprom

door
Ook UEFA doorbreekt alle banden met Gazprom

De oorlog tussen Rusland en Oekraïne beheerst zo goed als al het internationale nieuws de voorbije dagen. Ook in de voetbalwereld wordt geschokt gereageerd op de inval van de Russen. Er werden ondertussen al verschillende boycotmaatregelen genomen tegen Poetin en co.


De FIFA en de UEFA besloten vandaag bijvoorbeeld dat alle Russische teams voorlopig niet meer mogen deelnemen aan hun competities. De maatregel geldt voor zowel clubteams als het nationale elftal van de Russen. Dat zou betekenen dat Spartak Moskou, de enige overgebleven Russische vertegenwoordiger in Europa, niet meer in actie zal komen deze jaargang. De ploeg uit de Russische hoofdstad zou het normaal in de achtste finales van de Europa League opnemen tegen RB Leipzig. Ook zouden de Russen niet mogen deelnemen aan het komende WK.

De UEFA knipt nu ook de banden door met een grote sponsor. Zo laat de Europese voetbalbond op Twitter weten dat het het partnerschap met Gazprom opzegt over alle competities heen. Dat is opmerkelijk, omdat de CEO van het bedrijf deel uitmaakt van het uitvoerend comité van de UEFA. Zo krijgt Rusland dus opnieuw een klap, nadat eerder in de hele wereld al vergevorderde financiële maatregelen werden genomen tegen het land.

SCHALKE 04

Ook Schalke 04 besloot vandaag een duidelijk statement te maken door alle bruggen op te blazen met Gazprom. Dat maakte de club uit het Ruhrgebied vandaag bekend op Twitter. De gasreus prijkte zo'n 15 jaar lang op de truitjes van de Duitse traditieclub, maar daar komt nu dus met onmiddellijke ingang een einde aan. Schalke, dat tegenwoordig in de Duitse tweede klasse speelt, hoopt heel spoedig een vervanger te kunnen voorstellen als shirtsponsor.       

LEES OOK: Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Zullen er nog Russische sponsors sneuvelen?

Meest recent

Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

41
41
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

58
58
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

66
66
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

145
145
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

285
285
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

112
112
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

121
121
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

194
194
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

81
81
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

273
273
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

189
189
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

67
67
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

315
315
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

222
222
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

307
307
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

469
469
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

141
141
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

101
101
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

629
629
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

303
303
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

331
331
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

196
196
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

313
313
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

442
442
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

88
88

Meer sportnieuws