Positieve én negatieve evolutie bij Kompany

door
Positieve én negatieve evolutie bij Kompany

Vincent Kompany en RSC Anderlecht vechten om een Europees ticket. De Brusselaars moeten nog flink aan de bak in de Beker van België en in de competitie. Peter Vandenbempt ziet een opvallende evolutie bij Kompany.


Anderlecht telt op dit moment zeven punten meer dan na dertig speeldagen vorig seizoen, maar deze keer is AA Gent en niet KV Oostende de grootste tegenstander. Dat scheelt een stuk. Kompany laat Anderlecht bij momenten zeer aardig spelen, maar de topkwaliteit ontbreekt. Daarom zijn de geluiden bij verschillende waarnemers over 'titelkandidaat Anderlecht' ook vreemd. Het centrale middenveld heeft te weinig de controle over zijn tegenstander en vooraan ontbreekt het aan een killer. 

Kompany heeft stappen voorwaarts gezet, maar de afgelopen maanden was hij ook een aantal keren kritisch voor de spelleiding. Elke ploeg heeft dit seizoen al reden gehad om te klagen over de scheidsrechters, maar Vandenbempt merkt dat dit toch een nieuw feit is bij de trainer van Anderlecht.

DISCOURS

"Kompany had gelijk met zijn protest: de ref had een fout op Raman net daarvoor niet gefloten, de actie werd voortgezet en rechtsachter Murillo pakte rood. Maar de agressieve reactie van Kompany was wel opvallend. Zo kennen we hem toch eigenlijk niet. De evolutie langs de lijn van de trainer Kompany is toch een beetje opmerkelijk. Hij is - daar is iedereen het over eens - in zeer positieve zin geëvolueerd als trainer: flexibeler, het voetbal van zijn ploeg is geëvolueerd. Maar dus ook zijn houding langs de lijn, zijn discours over de scheidsrechter, hij ergert zich ook aan de refs. Dat deed hij in zijn eerste maanden nooit", zegt Vandenbempt aan Sporza.

LEES OOK: Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Gaat RSCA zich donderdag plaatsen voor de bekerfinale?

Meest recent

'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

62
62
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

37
37
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

34
34
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

72
72
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

155
155
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

672
672
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

143
143
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

244
244
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

133
133
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

164
164
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

443
443
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

210
210
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

288
288
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

630
630
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

140
140
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

923
923
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

338
338
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

254
254
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

592
592
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

150
150
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

504
504
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

280
280
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

884
884
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

246
246

Meer sportnieuws