Man City zwoegt in slotfase naar zege op Everton

53 stemmen
Man City zwoegt in slotfase naar zege op Everton

Manchester City heeft zaterdagavond geen steek laten vallen in de Premier League, al bleek dat toch niet zo evident te zijn. Op het veld van het noodlijdende Everton moest de leider tot laat in de partij zwoegen, maar uiteindelijk werd de zege toch over de streep getrokken. Pas acht minuten voor tijd viel het enige doelpunt van de wedstrijd.


Everton kent een bijzonder moeilijk seizoen en strijdt nog steeds volop voor het behoud, maar desondanks had City het niet onder de markt in Goodison Park. Voor rust vond het elftal van Pep Guardiola geen antwoord op de pressing van de thuisploeg, die bovendien een paar keer gevaarlijk kon tegenprikken. Maar na de koffie groeide City wel in de wedstrijd.

Dat leverde ook kansen op, onder meer voor Kevin De Bruyne. Maar telkens stond doelman Pickford in de weg. Pas acht minuten voor tijd viel er een doelpunt. De Everton-defensie maaide massaal naast een voorzet en daardoor was afwerken voor Phil Foden een koud kunstje. Enkele minuten later claimde Everton een penalty nadat Rodri de bal met de arm aangenomen had, maar tot ontsteltenis van velen ging de bal zelfs na een tussenkomst van de VAR niet op de stip.

KOPPOSITIE
Het bleef zo bij 0-1 en daarmee verzekert City dat zijn leidersplaats weer wat steviger is. Ze hebben nu zes punten voorsprong op Liverpool, dat wel nog een wedstrijd minder gespeeld heeft. De Reds komen dit weekend evenwel niet in actie in de Premier League, omdat ze zondag de finale van de League Cup tegen Chelsea spelen.

LEES OOK: Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

🚀

Zal City de titel nog weggeven?

Meest recent

Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

99
99
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

36
36
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

46
46
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

31
31
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

98
98
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

58
58
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

43
43
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

265
265
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

169
169
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

191
191
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

369
369
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

96
96
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

224
224
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

75
75
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

403
403
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

188
188
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

172
172
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

74
74
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

293
293
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

297
297
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

100
100
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

350
350
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1077
1077
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

520
520
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

445
445

Meer sportnieuws