Man City zwoegt in slotfase naar zege op Everton

door
Man City zwoegt in slotfase naar zege op Everton

Manchester City heeft zaterdagavond geen steek laten vallen in de Premier League, al bleek dat toch niet zo evident te zijn. Op het veld van het noodlijdende Everton moest de leider tot laat in de partij zwoegen, maar uiteindelijk werd de zege toch over de streep getrokken. Pas acht minuten voor tijd viel het enige doelpunt van de wedstrijd.


Everton kent een bijzonder moeilijk seizoen en strijdt nog steeds volop voor het behoud, maar desondanks had City het niet onder de markt in Goodison Park. Voor rust vond het elftal van Pep Guardiola geen antwoord op de pressing van de thuisploeg, die bovendien een paar keer gevaarlijk kon tegenprikken. Maar na de koffie groeide City wel in de wedstrijd.

Dat leverde ook kansen op, onder meer voor Kevin De Bruyne. Maar telkens stond doelman Pickford in de weg. Pas acht minuten voor tijd viel er een doelpunt. De Everton-defensie maaide massaal naast een voorzet en daardoor was afwerken voor Phil Foden een koud kunstje. Enkele minuten later claimde Everton een penalty nadat Rodri de bal met de arm aangenomen had, maar tot ontsteltenis van velen ging de bal zelfs na een tussenkomst van de VAR niet op de stip.

KOPPOSITIE
Het bleef zo bij 0-1 en daarmee verzekert City dat zijn leidersplaats weer wat steviger is. Ze hebben nu zes punten voorsprong op Liverpool, dat wel nog een wedstrijd minder gespeeld heeft. De Reds komen dit weekend evenwel niet in actie in de Premier League, omdat ze zondag de finale van de League Cup tegen Chelsea spelen.

LEES OOK: Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

🚀

Zal City de titel nog weggeven?

Meest recent

'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

13
13
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

124
124
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

106
106
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

97
97
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

68
68
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

111
111
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

239
239
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

143
143
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

95
95
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

127
127
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

102
102
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

157
157
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

48
48
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

117
117
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

353
353
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

143
143
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

220
220
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

58
58
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

225
225
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

100
100
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

151
151
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

100
100
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

371
371

Meer sportnieuws