Abramovich zet stap terug bij Chelsea

331 stemmen
Abramovich zet stap terug bij Chelsea

De wereld stond de voorbije dagen in rep en roer door de invasie door Russische troepen in Oekraïne. De gevolgen van die ontketende oorlog worden ook in de voetbalwereld alsmaar meer duidelijk. Vele pijlen werden gericht op de Russische betrokkenheid in het Europese voetbal, die alsmaar meer in het gedrang komt. Dat merken ze nu ook bij Chelsea.


De titelverdediger in de Champions League is sinds 2003 in handen van Roman Abramovich. De Russische miljardair heeft zeer nauwe banden met de Russische president Vladimir Putin en kwam daardoor de voorbije dagen onder druk te liggen. Hij kan door de economische sancties tegen Rusland ook niet meer aan zijn buitenlandse eigendommen en centen en dat alles leidt nu tot een drastische beslissing.

In een communiqué geeft Abramovic immers aan dat hij een stap opzij zet bij Chelsea. Hij geeft de controle en het bestuur van de club door aan de Chelsea Foundation. "Ik heb altijd beslissingen genomen in het belang van de club en ik blijf daaraan toegewijd. De Chelsea Foundation is momenteel in de beste positie om de belangen van de club, de spelers, de staf en de fans te verdedigen", luidt het statement van Abramovich.

VERKOOP?
Het lijkt er voorlopig niet op dat Abramovich van plan lijkt de club te verkopen. Hij geeft enkel de dagelijkse leiding uit handen en treedt dus terug naar de achtergrond. Op die manier hoopt hij allicht dat de druk op zijn persoon wat zal afnemen.


LEES OOK: 'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Zal hij Chelsea verkopen?

Meest recent

'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

15
15
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

24
24
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

19
19
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

124
124
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

15
15
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

64
64
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

177
177
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

473
473
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

324
324
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

40
40
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

467
467
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

483
483
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

214
214
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

227
227
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

46
46
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

335
335
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

245
245
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

681
681
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

108
108
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

91
91
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

810
810
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

178
178
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

73
73
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

161
161
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

369
369

Meer sportnieuws