Abramovich zet stap terug bij Chelsea

331 stemmen
Abramovich zet stap terug bij Chelsea

De wereld stond de voorbije dagen in rep en roer door de invasie door Russische troepen in Oekraïne. De gevolgen van die ontketende oorlog worden ook in de voetbalwereld alsmaar meer duidelijk. Vele pijlen werden gericht op de Russische betrokkenheid in het Europese voetbal, die alsmaar meer in het gedrang komt. Dat merken ze nu ook bij Chelsea.


De titelverdediger in de Champions League is sinds 2003 in handen van Roman Abramovich. De Russische miljardair heeft zeer nauwe banden met de Russische president Vladimir Putin en kwam daardoor de voorbije dagen onder druk te liggen. Hij kan door de economische sancties tegen Rusland ook niet meer aan zijn buitenlandse eigendommen en centen en dat alles leidt nu tot een drastische beslissing.

In een communiqué geeft Abramovic immers aan dat hij een stap opzij zet bij Chelsea. Hij geeft de controle en het bestuur van de club door aan de Chelsea Foundation. "Ik heb altijd beslissingen genomen in het belang van de club en ik blijf daaraan toegewijd. De Chelsea Foundation is momenteel in de beste positie om de belangen van de club, de spelers, de staf en de fans te verdedigen", luidt het statement van Abramovich.

VERKOOP?
Het lijkt er voorlopig niet op dat Abramovich van plan lijkt de club te verkopen. Hij geeft enkel de dagelijkse leiding uit handen en treedt dus terug naar de achtergrond. Op die manier hoopt hij allicht dat de druk op zijn persoon wat zal afnemen.


LEES OOK: 'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Zal hij Chelsea verkopen?

Meest recent

Transfers bij KV Kortrijk? Jonckheere geeft update

KV Kortrijk promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Kerels haalden al een aantal nieuwe spelers, ...

7
7
'Zulte Waregem verrast en vindt akkoord met Schalke 04'

Zulte Waregem was nog vrij rustig op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. Essevee staat ...

26
26
Stef Wils verrast en heeft nieuwe uitdaging helemaal beet

Stef Wils ging de afgelopen maanden in Europa rond bij tal van clubs. Hij bouwde zijn netwerk uit en ...

52
52
KBVB met update in zaak-Balogun: "Maken ons grote zorgen"

De zaak rondom Folarin Balogun blijft voor ophef zorgen. De Verenigde Staten vinden het logisch dat ...

622
622
'Charleroi heeft vervanger Camera in vizier'

Charleroi kende een bewogen seizoen, dat dankzij sterke play-offs wel afgesloten werd op een ...

12
12
Transfer ex-STVV'er veroorzaakt golf van verontwaardiging

Een transfer die sportief nauwelijks ophef zou veroorzaken, heeft internationaal toch voor felle ...

28
28
Ook Minister van Buitenlandse Zaken haalt uit naar FIFA

Er is de voorbije 24 uur een onwaarschijnlijk schandaal losgebarsten op het WK rond de komende ...

242
242
'Stroeykens kiest tussen twee intrigerende clubs'

Bij Anderlecht is het nog wachten tot de transferactiviteit echt op gang komt. Met de Franse ...

385
385
Boyata bejubelt Duivel: "Praten niet genoeg over hem"

De Rode Duivels staan om 2u voor hun volgende opdracht op het WK, want in de achtste finale wacht ...

60
60
'Rode Duivels mogen hopen na wéér wending rond Balogun'

De wedstrijd van de Rode Duivels tegen de Verenigde Staten zal straks om 2u onder hoogspanning ...

511
511
'Khalaili en Inter reageren na verrassende transferwending'

Union is zijn voorbereiding uitstekend begonnen, want na een monsterzege tegen Diegem werd afgelopen ...

42
42
Tottenham rondt nieuwe monstertransfer van 100 miljoen af

Vorig seizoen flirtte Tottenham met degradatie uit de Premier League en dat is toch vrij ongezien ...

72
72
KV Mechelen rondt miljoenentransfer van goudhaantje af

KV Mechelen was vorig seizoen één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro ...

137
137
Ook UEFA moeit zich in zaak-Balogun met vlammend statement

Komende nacht om 2u geven de Rode Duivels in hun achtste finale van het WK de Verenigde Staten ...

796
796
TRANSFERUURTJE: 'Droomtrainer Duitsland, Tresoldi is grof wild'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

171
171
Kljestan ziet groot struikelblok Rode Duivels voor VS

De Rode Duivels nemen het op tegen de Verenigde Staten in de 1/16e finales. De wedstrijd staat ...

208
208
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

467
467
België krijgt Balogun-deadline: Blatter roept corruptie

De situatie rond Folarin Balogun blijft de gemoederen bezighouden. De topscorer van de Verenigde ...

543
543
'Lukaku grof wild: weldra ploegmaat van Rode Duivel?'

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Daar zal na het WK duidelijkheid over komen. Het lijkt er ...

137
137
Courtois ziet iets héél opmerkelijks in de Verenigde Staten

Thibaut Courtois maakt zich met België klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. Dat ...

263
263
'Plotse transferwending voor Union SG en Khalaili'

Anan Khalaili speelt volgend seizoen in de Serie A, dat staat vast. De flankverdediger van Union SG ...

48
48
Tuchel en Solbakken trekken van leer en steunen België

Dat het voetbal al vele jaren geen compleet eerlijk spelletje is, dat zal iedereen wel beseffen. ...

369
369
Neymar hakt de knoop door en kondigt afscheid aan

Brazilië ligt uit het WK en dat is voor niemand een verrassing. Deze Braziliaanse ploeg is niet ...

63
63
Rode Duivels ruiken kwartfinale al na mokerslag voor VS

De Rode Duivels mogen plots weer dromen op het WK. De kwartfinale voelt opnieuw een pak dichterbij, ...

343
343
Nieuwe wending in drama rond ex-Rode Duivel Snoeckx

De Belgische voetbalwereld leeft al sinds zaterdag in spanning mee met de toestand van ...

447
447

Meer sportnieuws