"Het WK met België? Daarvoor ben ik niet bij Standard vertrokken"

192 stemmen

Er waren jaren dat de bondscoach van de Rode Duivels geen valabele rechtsachter had en Toby Alderweireld moest er vaak spelen. Ondertussen heeft Roberto Martinez heel wat meer keuze op die positie. Eén speler hoopt op termijn Rode Duivel te worden.


Hugo Siquet toonde zich bij Standard en hij trok in januari voor vijf miljoen euro naar Freiburg. Daar kwam hij echter nog geen minuut in actie in de Bundesliga. Voorlopig komt hij dus niet in beeld voor de nationale ploeg.

"De Rode Duivels zaten niet in mijn hoofd toen ik besloot naar Freiburg te gaan. Mijn enige ambitie, toen ik er tekende, was om vooruitgang te boeken door mij te meten in een competitie met een meer fysieke, intensere en ook agressievere manier van voetballen. Misschien opent deze transfer de deur naar de nationale ploeg al wat meer, want het is moeilijk om bij de nationale ploeg te komen als je in het Belgisch kampioenschap speelt. Maar ik wil de zaken niet overhaasten en etappes overslaan”, zegt hij aan La Dernière Heure.

CONCURRENTIE

Siquet heeft zeer veel concurrentie bij de Rode Duivels. Met Thomas Meunier, Timothy Castagne en Alexis Saelemaekers staan er heel wat spelers voor hem in de pikorde. Siquet hoopt de komende maanden stelselmatig wat minuten te krijgen bij Freiburg, zodat hij komende zomer alles op alles kan zetten om voor een basisplaats te gaan bij de Duitse club. Nadien kan hij dan stilaan gaan dromen van een selectie en zich zo enkele maanden voor het WK in Qatar tonen aan Martinez. Al lijkt een WK-selectie voorlopig allerminst een realistische gedachtegang te zijn.

LEES OOK: Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Gaat Siquet in 2022 Rode Duivel worden?

Meest recent

Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

26
26
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

44
44
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

13
13
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

52
52
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

229
229
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

70
70
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

40
40
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

43
43
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

106
106
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

114
114
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

48
48
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

134
134
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

344
344
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

227
227
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

510
510
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

132
132
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

123
123
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

108
108
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

405
405
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

745
745
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

102
102
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

279
279
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

451
451
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

331
331
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

191
191

Meer sportnieuws