"Het WK met België? Daarvoor ben ik niet bij Standard vertrokken"

door

Er waren jaren dat de bondscoach van de Rode Duivels geen valabele rechtsachter had en Toby Alderweireld moest er vaak spelen. Ondertussen heeft Roberto Martinez heel wat meer keuze op die positie. Eén speler hoopt op termijn Rode Duivel te worden.


Hugo Siquet toonde zich bij Standard en hij trok in januari voor vijf miljoen euro naar Freiburg. Daar kwam hij echter nog geen minuut in actie in de Bundesliga. Voorlopig komt hij dus niet in beeld voor de nationale ploeg.

"De Rode Duivels zaten niet in mijn hoofd toen ik besloot naar Freiburg te gaan. Mijn enige ambitie, toen ik er tekende, was om vooruitgang te boeken door mij te meten in een competitie met een meer fysieke, intensere en ook agressievere manier van voetballen. Misschien opent deze transfer de deur naar de nationale ploeg al wat meer, want het is moeilijk om bij de nationale ploeg te komen als je in het Belgisch kampioenschap speelt. Maar ik wil de zaken niet overhaasten en etappes overslaan”, zegt hij aan La Dernière Heure.

CONCURRENTIE

Siquet heeft zeer veel concurrentie bij de Rode Duivels. Met Thomas Meunier, Timothy Castagne en Alexis Saelemaekers staan er heel wat spelers voor hem in de pikorde. Siquet hoopt de komende maanden stelselmatig wat minuten te krijgen bij Freiburg, zodat hij komende zomer alles op alles kan zetten om voor een basisplaats te gaan bij de Duitse club. Nadien kan hij dan stilaan gaan dromen van een selectie en zich zo enkele maanden voor het WK in Qatar tonen aan Martinez. Al lijkt een WK-selectie voorlopig allerminst een realistische gedachtegang te zijn.

LEES OOK: 'Duivels vrezen: meteen mokerslag in WK-groepsfase'

Gaat Siquet in 2022 Rode Duivel worden?

Meest recent

Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

3
3
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

42
42
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

65
65
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

10
10
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

60
60
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

214
214
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

92
92
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

424
424
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

146
146
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

141
141
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

168
168
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

115
115
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

238
238
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

183
183
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

218
218
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

334
334
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

239
239
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

399
399
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

170
170
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

184
184
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

110
110
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

245
245
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

901
901
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

233
233
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

597
597

Meer sportnieuws