"Het WK met België? Daarvoor ben ik niet bij Standard vertrokken"

192 stemmen

Er waren jaren dat de bondscoach van de Rode Duivels geen valabele rechtsachter had en Toby Alderweireld moest er vaak spelen. Ondertussen heeft Roberto Martinez heel wat meer keuze op die positie. Eén speler hoopt op termijn Rode Duivel te worden.


Hugo Siquet toonde zich bij Standard en hij trok in januari voor vijf miljoen euro naar Freiburg. Daar kwam hij echter nog geen minuut in actie in de Bundesliga. Voorlopig komt hij dus niet in beeld voor de nationale ploeg.

"De Rode Duivels zaten niet in mijn hoofd toen ik besloot naar Freiburg te gaan. Mijn enige ambitie, toen ik er tekende, was om vooruitgang te boeken door mij te meten in een competitie met een meer fysieke, intensere en ook agressievere manier van voetballen. Misschien opent deze transfer de deur naar de nationale ploeg al wat meer, want het is moeilijk om bij de nationale ploeg te komen als je in het Belgisch kampioenschap speelt. Maar ik wil de zaken niet overhaasten en etappes overslaan”, zegt hij aan La Dernière Heure.

CONCURRENTIE

Siquet heeft zeer veel concurrentie bij de Rode Duivels. Met Thomas Meunier, Timothy Castagne en Alexis Saelemaekers staan er heel wat spelers voor hem in de pikorde. Siquet hoopt de komende maanden stelselmatig wat minuten te krijgen bij Freiburg, zodat hij komende zomer alles op alles kan zetten om voor een basisplaats te gaan bij de Duitse club. Nadien kan hij dan stilaan gaan dromen van een selectie en zich zo enkele maanden voor het WK in Qatar tonen aan Martinez. Al lijkt een WK-selectie voorlopig allerminst een realistische gedachtegang te zijn.

LEES OOK: Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Gaat Siquet in 2022 Rode Duivel worden?

Meest recent

Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

1
1
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

20
20
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

28
28
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

126
126
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

57
57
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

297
297
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

324
324
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

316
316
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

713
713
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

161
161
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

218
218
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

318
318
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

49
49
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

528
528
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

194
194
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

166
166
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

60
60
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

93
93
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

67
67
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

456
456
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

263
263
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

592
592
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

186
186
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

127
127
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

146
146

Meer sportnieuws