"Het WK met België? Daarvoor ben ik niet bij Standard vertrokken"

door

Er waren jaren dat de bondscoach van de Rode Duivels geen valabele rechtsachter had en Toby Alderweireld moest er vaak spelen. Ondertussen heeft Roberto Martinez heel wat meer keuze op die positie. Eén speler hoopt op termijn Rode Duivel te worden.


Hugo Siquet toonde zich bij Standard en hij trok in januari voor vijf miljoen euro naar Freiburg. Daar kwam hij echter nog geen minuut in actie in de Bundesliga. Voorlopig komt hij dus niet in beeld voor de nationale ploeg.

"De Rode Duivels zaten niet in mijn hoofd toen ik besloot naar Freiburg te gaan. Mijn enige ambitie, toen ik er tekende, was om vooruitgang te boeken door mij te meten in een competitie met een meer fysieke, intensere en ook agressievere manier van voetballen. Misschien opent deze transfer de deur naar de nationale ploeg al wat meer, want het is moeilijk om bij de nationale ploeg te komen als je in het Belgisch kampioenschap speelt. Maar ik wil de zaken niet overhaasten en etappes overslaan”, zegt hij aan La Dernière Heure.

CONCURRENTIE

Siquet heeft zeer veel concurrentie bij de Rode Duivels. Met Thomas Meunier, Timothy Castagne en Alexis Saelemaekers staan er heel wat spelers voor hem in de pikorde. Siquet hoopt de komende maanden stelselmatig wat minuten te krijgen bij Freiburg, zodat hij komende zomer alles op alles kan zetten om voor een basisplaats te gaan bij de Duitse club. Nadien kan hij dan stilaan gaan dromen van een selectie en zich zo enkele maanden voor het WK in Qatar tonen aan Martinez. Al lijkt een WK-selectie voorlopig allerminst een realistische gedachtegang te zijn.

LEES OOK: KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

Gaat Siquet in 2022 Rode Duivel worden?

Meest recent

Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

7
7
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

18
18
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

38
38
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

50
50
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

98
98
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

419
419
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

105
105
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

21
21
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

17
17
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

180
180
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

217
217
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

161
161
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

407
407
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

245
245
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

147
147
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

650
650
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

149
149
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

51
51
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

177
177
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

181
181
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

624
624
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

145
145
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

234
234

Meer sportnieuws