"Het WK met België? Daarvoor ben ik niet bij Standard vertrokken"

door

Er waren jaren dat de bondscoach van de Rode Duivels geen valabele rechtsachter had en Toby Alderweireld moest er vaak spelen. Ondertussen heeft Roberto Martinez heel wat meer keuze op die positie. Eén speler hoopt op termijn Rode Duivel te worden.


Hugo Siquet toonde zich bij Standard en hij trok in januari voor vijf miljoen euro naar Freiburg. Daar kwam hij echter nog geen minuut in actie in de Bundesliga. Voorlopig komt hij dus niet in beeld voor de nationale ploeg.

"De Rode Duivels zaten niet in mijn hoofd toen ik besloot naar Freiburg te gaan. Mijn enige ambitie, toen ik er tekende, was om vooruitgang te boeken door mij te meten in een competitie met een meer fysieke, intensere en ook agressievere manier van voetballen. Misschien opent deze transfer de deur naar de nationale ploeg al wat meer, want het is moeilijk om bij de nationale ploeg te komen als je in het Belgisch kampioenschap speelt. Maar ik wil de zaken niet overhaasten en etappes overslaan”, zegt hij aan La Dernière Heure.

CONCURRENTIE

Siquet heeft zeer veel concurrentie bij de Rode Duivels. Met Thomas Meunier, Timothy Castagne en Alexis Saelemaekers staan er heel wat spelers voor hem in de pikorde. Siquet hoopt de komende maanden stelselmatig wat minuten te krijgen bij Freiburg, zodat hij komende zomer alles op alles kan zetten om voor een basisplaats te gaan bij de Duitse club. Nadien kan hij dan stilaan gaan dromen van een selectie en zich zo enkele maanden voor het WK in Qatar tonen aan Martinez. Al lijkt een WK-selectie voorlopig allerminst een realistische gedachtegang te zijn.

LEES OOK: 'Duivels vrezen: meteen mokerslag in WK-groepsfase'

Gaat Siquet in 2022 Rode Duivel worden?

Meest recent

Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

7
7
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

14
14
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

43
43
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

61
61
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

129
129
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

216
216
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

119
119
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

72
72
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

185
185
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

71
71
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

78
78
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

74
74
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

140
140
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

180
180
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

371
371
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

229
229
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

113
113
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

274
274
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

96
96
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

99
99
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

376
376
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

176
176
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

297
297

Meer sportnieuws