'Club Brugge krijgt kleine opsteker in stadiondossier'

door
'Club Brugge krijgt kleine opsteker in stadiondossier'

Club Brugge hoopt in het voorjaar eindelijk te kunnen beginnen met de bouw van zijn nieuwe stadion, om zo in de zomer van 2023 eindelijk zijn intrek te kunnen nemen in de tempel die het al vijftien jaar probeert te bouwen. Alleen zijn er nog steeds de nodige obstakels voor de eerste spade de grond in kan. Vrijdag mag Blauw-Zwart alvast een kleine overwinning noteren.


Het Laatste Nieuws weet immers dat de Raad voor Vergunningsbetwistingen een schorsingsberoep tegen de bouwvergunning van Club verworpen heeft. Een groep omwonenden van het Jan Breydelstadion had dat ingediend, maar de Raad oordeelde dat hoogdringendheid van een schorsing niet aangetoond kon worden. Club is immers niet van plan om met de bouw te beginnen voor er een uitspraak is in alle procedures.

Want de uitspraak van de Raad betekent niet dat Club zijn schaapjes al op het droge heeft, want er lopen nog steeds drie vernietigingsverzoeken tegen de vergunning. Daarover moet er nog een uitspraak gedaan worden en het is nog niet meteen duidelijk wanneer dat zal mogen gebeuren. Het wordt dus nog afwachten voor Club of ze hun vooropgestelde planning nog kunnen halen.

WAT MET CERCLE?
Bovendien is er ook nog steeds het vraagstuk rond Cercle, dat ook onderdak nodig zal hebben. Het plan om een stadion te bouwen aan de Blankenbergse Steenweg kreeg enkele dagen geleden nog een negatief advies van de auditeur van de Raad van State, waardoor dat hele plan op de helling staat. Het is daardoor niet meteen duidelijk waar Cercle terecht zou moeten, GROEN pleitte er alvast door om hen opnieuw een stadion met Club te laten delen. Dat zullen beide buren allicht niet zien zitten, tenzij tijdelijk.

Zal Club Brugge nog op tijd met de bouw kunnen beginnen?

Meest recent

Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

45
45
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

219
219
Club likt zijn wonden: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

253
253
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

166
166
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

92
92
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

177
177
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

357
357
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

50
50
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

100
100
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

48
48
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

221
221
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

160
160
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

57
57
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

55
55
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

88
88
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

187
187
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

125
125
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

115
115
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

389
389
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

93
93
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

100
100
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

764
764
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

242
242
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

289
289
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

168
168

Meer sportnieuws