'Club Brugge krijgt kleine opsteker in stadiondossier'

door
'Club Brugge krijgt kleine opsteker in stadiondossier'

Club Brugge hoopt in het voorjaar eindelijk te kunnen beginnen met de bouw van zijn nieuwe stadion, om zo in de zomer van 2023 eindelijk zijn intrek te kunnen nemen in de tempel die het al vijftien jaar probeert te bouwen. Alleen zijn er nog steeds de nodige obstakels voor de eerste spade de grond in kan. Vrijdag mag Blauw-Zwart alvast een kleine overwinning noteren.


Het Laatste Nieuws weet immers dat de Raad voor Vergunningsbetwistingen een schorsingsberoep tegen de bouwvergunning van Club verworpen heeft. Een groep omwonenden van het Jan Breydelstadion had dat ingediend, maar de Raad oordeelde dat hoogdringendheid van een schorsing niet aangetoond kon worden. Club is immers niet van plan om met de bouw te beginnen voor er een uitspraak is in alle procedures.

Want de uitspraak van de Raad betekent niet dat Club zijn schaapjes al op het droge heeft, want er lopen nog steeds drie vernietigingsverzoeken tegen de vergunning. Daarover moet er nog een uitspraak gedaan worden en het is nog niet meteen duidelijk wanneer dat zal mogen gebeuren. Het wordt dus nog afwachten voor Club of ze hun vooropgestelde planning nog kunnen halen.

WAT MET CERCLE?
Bovendien is er ook nog steeds het vraagstuk rond Cercle, dat ook onderdak nodig zal hebben. Het plan om een stadion te bouwen aan de Blankenbergse Steenweg kreeg enkele dagen geleden nog een negatief advies van de auditeur van de Raad van State, waardoor dat hele plan op de helling staat. Het is daardoor niet meteen duidelijk waar Cercle terecht zou moeten, GROEN pleitte er alvast door om hen opnieuw een stadion met Club te laten delen. Dat zullen beide buren allicht niet zien zitten, tenzij tijdelijk.

Zal Club Brugge nog op tijd met de bouw kunnen beginnen?

Meest recent

Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

35
35
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

66
66
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

33
33
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

344
344
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

198
198
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

45
45
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

54
54
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

145
145
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

139
139
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

106
106
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

430
430
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

35
35
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

188
188
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

298
298
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

32
32
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

54
54
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

305
305
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

314
314
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

161
161
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

280
280
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

101
101
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

102
102
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

143
143
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

124
124

Meer sportnieuws