'Club Brugge krijgt kleine opsteker in stadiondossier'

door
'Club Brugge krijgt kleine opsteker in stadiondossier'

Club Brugge hoopt in het voorjaar eindelijk te kunnen beginnen met de bouw van zijn nieuwe stadion, om zo in de zomer van 2023 eindelijk zijn intrek te kunnen nemen in de tempel die het al vijftien jaar probeert te bouwen. Alleen zijn er nog steeds de nodige obstakels voor de eerste spade de grond in kan. Vrijdag mag Blauw-Zwart alvast een kleine overwinning noteren.


Het Laatste Nieuws weet immers dat de Raad voor Vergunningsbetwistingen een schorsingsberoep tegen de bouwvergunning van Club verworpen heeft. Een groep omwonenden van het Jan Breydelstadion had dat ingediend, maar de Raad oordeelde dat hoogdringendheid van een schorsing niet aangetoond kon worden. Club is immers niet van plan om met de bouw te beginnen voor er een uitspraak is in alle procedures.

Want de uitspraak van de Raad betekent niet dat Club zijn schaapjes al op het droge heeft, want er lopen nog steeds drie vernietigingsverzoeken tegen de vergunning. Daarover moet er nog een uitspraak gedaan worden en het is nog niet meteen duidelijk wanneer dat zal mogen gebeuren. Het wordt dus nog afwachten voor Club of ze hun vooropgestelde planning nog kunnen halen.

WAT MET CERCLE?
Bovendien is er ook nog steeds het vraagstuk rond Cercle, dat ook onderdak nodig zal hebben. Het plan om een stadion te bouwen aan de Blankenbergse Steenweg kreeg enkele dagen geleden nog een negatief advies van de auditeur van de Raad van State, waardoor dat hele plan op de helling staat. Het is daardoor niet meteen duidelijk waar Cercle terecht zou moeten, GROEN pleitte er alvast door om hen opnieuw een stadion met Club te laten delen. Dat zullen beide buren allicht niet zien zitten, tenzij tijdelijk.

Zal Club Brugge nog op tijd met de bouw kunnen beginnen?

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

168
168
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

180
180
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

240
240
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

106
106
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

216
216
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

43
43
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

257
257
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

204
204
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

450
450
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

93
93
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

632
632
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1109
1109
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

412
412
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

321
321
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

339
339
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

480
480
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

503
503
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

226
226
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

443
443
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

236
236
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1012
1012
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

235
235
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

56
56
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws