'Club Brugge krijgt kleine opsteker in stadiondossier'

door
'Club Brugge krijgt kleine opsteker in stadiondossier'

Club Brugge hoopt in het voorjaar eindelijk te kunnen beginnen met de bouw van zijn nieuwe stadion, om zo in de zomer van 2023 eindelijk zijn intrek te kunnen nemen in de tempel die het al vijftien jaar probeert te bouwen. Alleen zijn er nog steeds de nodige obstakels voor de eerste spade de grond in kan. Vrijdag mag Blauw-Zwart alvast een kleine overwinning noteren.


Het Laatste Nieuws weet immers dat de Raad voor Vergunningsbetwistingen een schorsingsberoep tegen de bouwvergunning van Club verworpen heeft. Een groep omwonenden van het Jan Breydelstadion had dat ingediend, maar de Raad oordeelde dat hoogdringendheid van een schorsing niet aangetoond kon worden. Club is immers niet van plan om met de bouw te beginnen voor er een uitspraak is in alle procedures.

Want de uitspraak van de Raad betekent niet dat Club zijn schaapjes al op het droge heeft, want er lopen nog steeds drie vernietigingsverzoeken tegen de vergunning. Daarover moet er nog een uitspraak gedaan worden en het is nog niet meteen duidelijk wanneer dat zal mogen gebeuren. Het wordt dus nog afwachten voor Club of ze hun vooropgestelde planning nog kunnen halen.

WAT MET CERCLE?
Bovendien is er ook nog steeds het vraagstuk rond Cercle, dat ook onderdak nodig zal hebben. Het plan om een stadion te bouwen aan de Blankenbergse Steenweg kreeg enkele dagen geleden nog een negatief advies van de auditeur van de Raad van State, waardoor dat hele plan op de helling staat. Het is daardoor niet meteen duidelijk waar Cercle terecht zou moeten, GROEN pleitte er alvast door om hen opnieuw een stadion met Club te laten delen. Dat zullen beide buren allicht niet zien zitten, tenzij tijdelijk.

Zal Club Brugge nog op tijd met de bouw kunnen beginnen?

Meest recent

Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

38
38
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

181
181
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

35
35
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

184
184
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

170
170
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

111
111
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

347
347
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

210
210
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

443
443
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

38
38
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

382
382
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

176
176
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

222
222
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

385
385
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

461
461
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

274
274
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

149
149
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

72
72
Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

62
62
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

136
136
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

416
416
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

333
333
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

308
308
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

399
399

Meer sportnieuws