'Club Brugge krijgt kleine opsteker in stadiondossier'

417 stemmen
'Club Brugge krijgt kleine opsteker in stadiondossier'

Club Brugge hoopt in het voorjaar eindelijk te kunnen beginnen met de bouw van zijn nieuwe stadion, om zo in de zomer van 2023 eindelijk zijn intrek te kunnen nemen in de tempel die het al vijftien jaar probeert te bouwen. Alleen zijn er nog steeds de nodige obstakels voor de eerste spade de grond in kan. Vrijdag mag Blauw-Zwart alvast een kleine overwinning noteren.


Het Laatste Nieuws weet immers dat de Raad voor Vergunningsbetwistingen een schorsingsberoep tegen de bouwvergunning van Club verworpen heeft. Een groep omwonenden van het Jan Breydelstadion had dat ingediend, maar de Raad oordeelde dat hoogdringendheid van een schorsing niet aangetoond kon worden. Club is immers niet van plan om met de bouw te beginnen voor er een uitspraak is in alle procedures.

Want de uitspraak van de Raad betekent niet dat Club zijn schaapjes al op het droge heeft, want er lopen nog steeds drie vernietigingsverzoeken tegen de vergunning. Daarover moet er nog een uitspraak gedaan worden en het is nog niet meteen duidelijk wanneer dat zal mogen gebeuren. Het wordt dus nog afwachten voor Club of ze hun vooropgestelde planning nog kunnen halen.

WAT MET CERCLE?
Bovendien is er ook nog steeds het vraagstuk rond Cercle, dat ook onderdak nodig zal hebben. Het plan om een stadion te bouwen aan de Blankenbergse Steenweg kreeg enkele dagen geleden nog een negatief advies van de auditeur van de Raad van State, waardoor dat hele plan op de helling staat. Het is daardoor niet meteen duidelijk waar Cercle terecht zou moeten, GROEN pleitte er alvast door om hen opnieuw een stadion met Club te laten delen. Dat zullen beide buren allicht niet zien zitten, tenzij tijdelijk.

Zal Club Brugge nog op tijd met de bouw kunnen beginnen?

Meest recent

SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

0
0
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

22
22
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

156
156
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

392
392
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

55
55
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

167
167
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

107
107
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

115
115
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

220
220
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

35
35
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

37
37
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

139
139
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

456
456
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

221
221
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

208
208
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

134
134
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

86
86
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

434
434
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

334
334
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

142
142
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

136
136
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

24
24
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

127
127
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

566
566
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

347
347

Meer sportnieuws