'UEFA hakt knoop door: CL-finale wordt verplaatst'

288 stemmen
'UEFA hakt knoop door: CL-finale wordt verplaatst'

De voetbalwereld kon op donderdag ook niet heen om de ontwikkelingen in Oekraïne, waar Russische troepen het land binnengevallen zijn en verschillende steden in het oosten en hoofdstad Kiev onder vuur nemen. Niet alleen om de directe gevolgen, zoals de Oekraïense competitie die stilgelegd werd en voetballers die wanhopig proberen het land te ontluchten, maar ook de indirecte gevolgen. Zo luidt de algemene teneur dat de Russische acties niet onbestraft mogen blijven.


In eerste instantie worden de ogen daarbij gericht op de finale van de Champions League, want die moet in principe plaatsvinden in Sint-Petersburg. De Russische stad was al aangeduid voor de finales van 2020 en 2021, maar die werden door de pandemie en de strenge reisregels verplaatst naar Portugal. Ook nu zal de finale niet in Sint-Petersburg plaatsvinden, zo lijkt het. The Times meldt immers dat UEFA na een laatste vergadering op maandag zal aankondigen dat de finale verplaatst zal worden.

Om 10u komt het Uitvoerend Comité van de UEFA samen om de knoop door te hakken. De verwachting is dat er weinig tegenstand zal zijn bij de 27 leden, waar volgens Sky Sports slechts één dissidente stem verwacht wordt. Aleksandr Dyukov is immers voorzitter van de Russische voetbalbond en gewezen voorzitter van Zenit Sint-Petersburg. Daarnaast is hij ook CEO van Gazprom, een belangrijke sponsor van de Champions League.

WAAR DAN WEL?
De UEFA zal wel een nieuwe locatie moeten vinden voor de finale van het kampioenenbal. Waar de finale dan wel zou moeten plaatsvinden, is nog niet duidelijk. Steden als Londen, Rome, Milaan, München, Barcelona en Madrid worden alvast naar voor geschoven. De finale staat in principe gepland voor 28 mei.

Goede beslissing van de UEFA?

Meest recent

Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

2
2
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

38
38
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

56
56
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

48
48
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

41
41
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

370
370
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

346
346
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

142
142
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

220
220
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

66
66
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

59
59
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

64
64
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

283
283
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

657
657
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

160
160
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

485
485
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

242
242
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

346
346
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

238
238
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

182
182
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

114
114
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

279
279
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

470
470
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

784
784
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

541
541

Meer sportnieuws