'UEFA hakt knoop door: CL-finale wordt verplaatst'

288 stemmen
'UEFA hakt knoop door: CL-finale wordt verplaatst'

De voetbalwereld kon op donderdag ook niet heen om de ontwikkelingen in Oekraïne, waar Russische troepen het land binnengevallen zijn en verschillende steden in het oosten en hoofdstad Kiev onder vuur nemen. Niet alleen om de directe gevolgen, zoals de Oekraïense competitie die stilgelegd werd en voetballers die wanhopig proberen het land te ontluchten, maar ook de indirecte gevolgen. Zo luidt de algemene teneur dat de Russische acties niet onbestraft mogen blijven.


In eerste instantie worden de ogen daarbij gericht op de finale van de Champions League, want die moet in principe plaatsvinden in Sint-Petersburg. De Russische stad was al aangeduid voor de finales van 2020 en 2021, maar die werden door de pandemie en de strenge reisregels verplaatst naar Portugal. Ook nu zal de finale niet in Sint-Petersburg plaatsvinden, zo lijkt het. The Times meldt immers dat UEFA na een laatste vergadering op maandag zal aankondigen dat de finale verplaatst zal worden.

Om 10u komt het Uitvoerend Comité van de UEFA samen om de knoop door te hakken. De verwachting is dat er weinig tegenstand zal zijn bij de 27 leden, waar volgens Sky Sports slechts één dissidente stem verwacht wordt. Aleksandr Dyukov is immers voorzitter van de Russische voetbalbond en gewezen voorzitter van Zenit Sint-Petersburg. Daarnaast is hij ook CEO van Gazprom, een belangrijke sponsor van de Champions League.

WAAR DAN WEL?
De UEFA zal wel een nieuwe locatie moeten vinden voor de finale van het kampioenenbal. Waar de finale dan wel zou moeten plaatsvinden, is nog niet duidelijk. Steden als Londen, Rome, Milaan, München, Barcelona en Madrid worden alvast naar voor geschoven. De finale staat in principe gepland voor 28 mei.

LEES OOK: UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Goede beslissing van de UEFA?

Meest recent

Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

14
14
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

32
32
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

166
166
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

41
41
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

175
175
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

92
92
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

189
189
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

168
168
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

223
223
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

97
97
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

209
209
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

967
967
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

423
423
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

226
226
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

245
245
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

404
404
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

329
329
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

71
71
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

285
285
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

366
366
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

497
497
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

230
230
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

401
401
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

214
214
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

175
175

Meer sportnieuws