'UEFA hakt knoop door: CL-finale wordt verplaatst'

door
'UEFA hakt knoop door: CL-finale wordt verplaatst'

De voetbalwereld kon op donderdag ook niet heen om de ontwikkelingen in Oekraïne, waar Russische troepen het land binnengevallen zijn en verschillende steden in het oosten en hoofdstad Kiev onder vuur nemen. Niet alleen om de directe gevolgen, zoals de Oekraïense competitie die stilgelegd werd en voetballers die wanhopig proberen het land te ontluchten, maar ook de indirecte gevolgen. Zo luidt de algemene teneur dat de Russische acties niet onbestraft mogen blijven.


In eerste instantie worden de ogen daarbij gericht op de finale van de Champions League, want die moet in principe plaatsvinden in Sint-Petersburg. De Russische stad was al aangeduid voor de finales van 2020 en 2021, maar die werden door de pandemie en de strenge reisregels verplaatst naar Portugal. Ook nu zal de finale niet in Sint-Petersburg plaatsvinden, zo lijkt het. The Times meldt immers dat UEFA na een laatste vergadering op maandag zal aankondigen dat de finale verplaatst zal worden.

Om 10u komt het Uitvoerend Comité van de UEFA samen om de knoop door te hakken. De verwachting is dat er weinig tegenstand zal zijn bij de 27 leden, waar volgens Sky Sports slechts één dissidente stem verwacht wordt. Aleksandr Dyukov is immers voorzitter van de Russische voetbalbond en gewezen voorzitter van Zenit Sint-Petersburg. Daarnaast is hij ook CEO van Gazprom, een belangrijke sponsor van de Champions League.

WAAR DAN WEL?
De UEFA zal wel een nieuwe locatie moeten vinden voor de finale van het kampioenenbal. Waar de finale dan wel zou moeten plaatsvinden, is nog niet duidelijk. Steden als Londen, Rome, Milaan, München, Barcelona en Madrid worden alvast naar voor geschoven. De finale staat in principe gepland voor 28 mei.

LEES OOK: Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Goede beslissing van de UEFA?

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

20
20
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

23
23
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

17
17
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

18
18
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

101
101
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

31
31
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

101
101
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

162
162
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

317
317
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

107
107
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

161
161
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

115
115
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

558
558
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

564
564
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

43
43
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

374
374
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

174
174
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

210
210
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

234
234
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

465
465
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

602
602
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

128
128
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

76
76

Meer sportnieuws