'UEFA hakt knoop door: CL-finale wordt verplaatst'

door
'UEFA hakt knoop door: CL-finale wordt verplaatst'

De voetbalwereld kon op donderdag ook niet heen om de ontwikkelingen in Oekraïne, waar Russische troepen het land binnengevallen zijn en verschillende steden in het oosten en hoofdstad Kiev onder vuur nemen. Niet alleen om de directe gevolgen, zoals de Oekraïense competitie die stilgelegd werd en voetballers die wanhopig proberen het land te ontluchten, maar ook de indirecte gevolgen. Zo luidt de algemene teneur dat de Russische acties niet onbestraft mogen blijven.


In eerste instantie worden de ogen daarbij gericht op de finale van de Champions League, want die moet in principe plaatsvinden in Sint-Petersburg. De Russische stad was al aangeduid voor de finales van 2020 en 2021, maar die werden door de pandemie en de strenge reisregels verplaatst naar Portugal. Ook nu zal de finale niet in Sint-Petersburg plaatsvinden, zo lijkt het. The Times meldt immers dat UEFA na een laatste vergadering op maandag zal aankondigen dat de finale verplaatst zal worden.

Om 10u komt het Uitvoerend Comité van de UEFA samen om de knoop door te hakken. De verwachting is dat er weinig tegenstand zal zijn bij de 27 leden, waar volgens Sky Sports slechts één dissidente stem verwacht wordt. Aleksandr Dyukov is immers voorzitter van de Russische voetbalbond en gewezen voorzitter van Zenit Sint-Petersburg. Daarnaast is hij ook CEO van Gazprom, een belangrijke sponsor van de Champions League.

WAAR DAN WEL?
De UEFA zal wel een nieuwe locatie moeten vinden voor de finale van het kampioenenbal. Waar de finale dan wel zou moeten plaatsvinden, is nog niet duidelijk. Steden als Londen, Rome, Milaan, München, Barcelona en Madrid worden alvast naar voor geschoven. De finale staat in principe gepland voor 28 mei.

LEES OOK: Ex-topref onthult: “Daarom werd goal Vermant afgekeurd”

Goede beslissing van de UEFA?

Meest recent

Hard verdict voor Vanheusden: einde carrière wenkt

Rudi Garcia moet centraal achterin straks op zoek naar een vervanger voor Zeno Debast, die ...

0
0
'Pech voor Club Brugge: prijskaartje Thiago lekt uit'

De boekhouding mag op zijn beide oren slapen bij Club Brugge, waar het nu al flink gevulde ...

44
44
"Stop het nu!" Vandenbempt haalt hakbijl boven op televisie

Peter Vandenbempt kennen we vooral als de man die geweldig commentaar levert bij voetbalwedstrijden. ...

244
244
DAZN lacht in vuistje: Proximus bezorgt Pro League kater

De soap rond de mediarechten van het Belgisch voetbal duurt onverminderd voort. Terwijl er achter de ...

263
263
'Club Brugge casht bij grootmacht: deal van 50 miljoen'

De kassa blijft maar rinkelen bij Club Brugge, dat na de recordomzet van afgelopen zomer nog steeds ...

248
248
'Man Utd dropt transferbom van 100 miljoen'

Na een compleet mislukt jaar lijkt Manchester United nu weer te kunnen gaan meedraaien aan de top in ...

33
33
Cinel spreekt duidelijk over mogelijk ontslag bij Cercle

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie in de Jupiler Pro League en opmerkelijk genoeg werd er ...

141
141
'Stassin wrijft zich in de handen na transferwending'

Met Romeo Vermant haalde Rudi Garcia deze maand een nieuwe, jonge spits bij de selectie van de Rode ...

55
55
Genk troeft Spaanse clubs af en strikt talent

De voorbije jaren vergaarde de jeugdopleiding van KRC Genk een stevige reputatie, met dank aan onder ...

99
99
'Strijd helemaal los om nieuw goudhaantje Club Brugge'

Club Brugge nam de voorbije jaren een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

183
183
Mannaert opgelet: komt dit land Rode Duivels leegroven?

De Rode Duivels namen in 2025 een frisse start met Rudi Garcia als bondscoach en Vincent Mannaert ...

125
125
'Bayern pleziert Kompany met pikante transfer'

Bayern München liet vlak voor de interlandbreak voor de eerste keer dit seizoen punten liggen ...

65
65
Voormalig Rode Duivel slachtoffer van gruwelijke feiten

Voetbal hoort te verbinden, niet te verdelen. Voor een ex-Rode Duivel liep een jeugdwedstrijd ...

56
56
Rode Duivel onverwacht toch mee naar Kazachstan?

De Rode Duivels trainen donderdag nog een laatste keer in België, waarna ze zich opmaken voor ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending Kompany, toptransfer Godts'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

299
299
Puzzelwerken bij Rode Duivels: Garcia hakt knopen door

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan, de voorlaatste horde richting het WK van ...

133
133
DAZN bezwijkt: verhuist Belgisch voetbal naar Proximus?

Er is de afgelopen weken en maanden reeds veel inkt gevloeid over DAZN. Halfweg de reguliere ...

804
804
“Niet te geloven!” Ruben Van Gucht onthult duister verleden

Hij is sportanker, radiostem, documentairemaker én regelmatig het onderwerp van ...

88
88
Vermeeren vergeleken met legende: "Als je hem ziet..."

Bij de Rode Duivels was er ook deze maand geen plaats voor Arthur Vermeeren, die zich dan maar ...

97
97
'Westerlo ziet flop in januari alweer vertrekken'

Voor Westerlo is het voorlopig opnieuw een seizoen met pieken en dalen. Onder Issame Charaï ...

50
50
Swerts verklaart mysterieuze afwezige bij Jonge Duivels

Terwijl de Rode Duivels in de komende dagen hun ticket voor het WK willen valideren, hopen de Jonge ...

57
57
'Niet meer te houden: Club speelt zomeraanwinst snel kwijt'

Club Brugge haalde afgelopen zomer al 80 miljoen euro op met uitgaande transfers en het lijkt erop ...

401
401
Zulte Waregem legt zeer straffe financiële cijfers voor

Na enkele moeilijke jaren gaat het Zulte Waregem weer voor de wind. De West-Vlamingen keerden dit ...

315
315
'Club zet zich schrap: grootmacht komt voor Ordoñez'

Afgelopen zomer slaagde Club Brugge er nog in om na een heuse soap Joel Ordoñez aan boord te ...

183
183
Swerts doet boekje open over situatie Bounida en Godts

Ajax kent een rotseizoen, maar met Rayane Bounida en Mika Godts spelen er wel twee jonge Belgen. De ...

103
103

Meer sportnieuws