PSV geeft alweer Belgisch talent een kans in Europese clash

door
PSV geeft alweer Belgisch talent een kans in Europese clash

Het zijn gouden tijden voor de Belgen bij PSV. Vorig seizoen brak Yorbe Vertessen (21) al helemaal door in de hoofdmacht van de Nederlandse topclub en enkele weken geleden mocht ook Johan Bakayoko (18) zijn debuut maken bij het eerste elftal. Er zitten nog een aantal jonge Belgen in de wachtkamer in Eindhoven en eentje mag zich deze week al melden bij de A-kern.


Donderdag komt PSV in actie in de play-offs van de Conference League, waarin het tegen Maccabi Tel Aviv op zoek gaat naar een ticket voor de achtste finales. De Nederlanders staan er goed voor na een 1-0-overwinning in de heenwedstrijd, maar zullen in Israël wel nog vol aan de bak moeten. Daarvoor rekent trainer Roger Schmidt opnieuw op Vertessen en Bakayoko, maar ook een derde Belg maakte nog de trip.

Ook Kjell Peersman heeft immers zijn eerste selectie beet. De 17-jarige keeper is meegereisd als derde doelman. Hij profiteert van de afwezigheid van Vincent Müller en landgenoot Maxime Delanghe, die niet mee kon afreizen omdat hij geen negatieve PCR-test kon voorleggen. De inreisregels voor Israël zijn streng en Delanghe was onlangs besmet met COVID.

ZOON VAN
Peersman mag zo van de sfeer van een Europese avond proeven. Dat is een flinke opsteker voor de jeugdinternational bij de U17, want in de zomer had hij nog een zware knieblessure opgelopen. Daardoor stond hij de volledige eerste helft van het seizoen aan de kant, maar nu lonkt de doorbraak. Hij mocht in januari al zijn debuut maken bij Jong PSV, waar hij inmiddels al drie keer onder de lat stond. Hij is de zoon van Tristan Peersman, die een twintigtal jaar geleden nog onder de lat stond bij Anderlecht en ook vier caps voor de Rode Duivels verzamelde.


LEES OOK: Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

Zal hij ook doorbreken bij PSV?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

2
2
'Anderlecht hakt knoop door: Schreuder of Taravel?'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

41
41
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

98
98
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

229
229
Dilemma voor Leko: opvallende wissel bij Club Brugge?

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

94
94
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

41
41
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

499
499
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

283
283
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

120
120
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

304
304
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

846
846
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

132
132
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

322
322
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

117
117
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

225
225
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

328
328
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

34
34
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

227
227
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

334
334
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

127
127
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

192
192
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

168
168
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

329
329
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

204
204

Meer sportnieuws