Anderlecht slaat matig Genk KO in strijd om Play-Off I

door
Anderlecht slaat matig Genk KO in strijd om Play-Off I

Paars-Wit heeft Blaw-Wit een stevige tik verkocht in de strijd om Play-Off I. Anderlecht was vanavond veruit de betere van een matig Racing Genk en lijkt zo al minstens één concurrent kwijt voor een plek bij de eerste vier.

Anderlecht en Racing Genk speelden een razend interessant duel in de strijd om Play-Off I. Het team van Storck moest eigenlijk winnen in het Lotto Park vanavond om nog uitzicht te behouden op een plek bij de eerste vier maar ook Paars-Wit had de punten broodnodig met een jagend KV Mechelen achter zich. Storck wijzigde zijn elftal weer op een pak plaatsen, zo kwamen onder meer Thorstvedt en Bongonda in de ploeg. Kompany van zijn kant behield het vertrouwen in zijn 'winnende' ploeg, ook youngster Debast bleef staan.
Paars-Wit slaat twee maal toe in slot eerste helft
Het was een intense maar weinig hoogstaande openingsfase in het Lotto Park. Beide ploegen slaagden er voorlopig niet in om echt tot doelrijpe kansen te komen. Veel meer dan een afgeblokt schot van Refaelov en een mislukte poging van Bongonda kregen we niet te zien in de eerste twintig minuten. Pas iets voorbij halfweg de eerste helft was er een grote mogelijkheid voor Racing Genk: Ito zette prima voor maar Onuachu kon er zijn voet net niet genoeg tegenzetten.  Even later vloog een schotje van Gomez in de handen van doelman Vandevoordt. Op tien minuten van de rust was het uiteindelijk toch Anderlecht dat de voorsprong nam: Kouamé mocht alleen op de bezoekende doelman afgaan maar die laatste pakte in eerste instantie nog prima, de goed gevolgde Ashimeru maakte het wel af en de 1-0 was een feit. Plots was het al Paars-Wit wat de klok sloeg en nog voor de rust maakte Verschaeren er na een prima assist van Kouamé 2-0 van door centraal de bal knap in de winkelhaak te duwen. De bedrijvige Kouamé maakte het nog voor de pauze bijna helemaal af, zijn afgeweken schot verdween tegen de paal. Anderlecht leek bij de rust al zegezeker.

Anderlecht speelt een sterke eerste helft en lijkt op weg naar drie gouden punten.
Machteloos Racing Genk kan amper een vuist maken
Racing Genk kwam alvast met de juiste intenties uit de kleedkamer en via Bongonda en Hrosovsky kreeg het ook de eerste kansen, beide pogingen vlogen niet binnen het doelkader. Iets voor het uur knikte Onuachu de volgende mogelijkheid voorlangs, Genk drukte wel maar het was ook oppassen voor de tegenprikken van Anderlecht. Iets voorbij het uur hield Vandevoordt de bezoekers in leven door een schot van Murillo tegen de paal te duwen. Omdat de aansluitingstreffer uitbleef, leek ook het geloof bij het team van Storck te verdwijnen. In de slotfase kreeg Arteaga ook nog een rode kaart na een lelijke trap op de kuit van Kouamé. Het team van Kompany trok de zege uiteindelijk eenvoudig over de streep (Amuzu kopte nog op de lat) en staat een ferme stap dichter bij Play-Off I.
Scoreverloop:
1-0 (36') Ashimeru, 2-0 (41') Verschaeren
Bijzonderheid:
Arteaga (Racing Genk) krijgt een rode kaart (84').

LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

2
2
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

27
27
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

19
19
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

18
18
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

58
58
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

42
42
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

253
253
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

211
211
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

193
193
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

19
19
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

82
82
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

191
191
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

82
82
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

61
61
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

218
218
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

341
341
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

83
83
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

260
260
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

266
266
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

309
309
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

280
280
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

52
52
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

359
359
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

28
28
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

250
250

Meer sportnieuws