Anderlecht slaat matig Genk KO in strijd om Play-Off I

door
Anderlecht slaat matig Genk KO in strijd om Play-Off I

Paars-Wit heeft Blaw-Wit een stevige tik verkocht in de strijd om Play-Off I. Anderlecht was vanavond veruit de betere van een matig Racing Genk en lijkt zo al minstens één concurrent kwijt voor een plek bij de eerste vier.

Anderlecht en Racing Genk speelden een razend interessant duel in de strijd om Play-Off I. Het team van Storck moest eigenlijk winnen in het Lotto Park vanavond om nog uitzicht te behouden op een plek bij de eerste vier maar ook Paars-Wit had de punten broodnodig met een jagend KV Mechelen achter zich. Storck wijzigde zijn elftal weer op een pak plaatsen, zo kwamen onder meer Thorstvedt en Bongonda in de ploeg. Kompany van zijn kant behield het vertrouwen in zijn 'winnende' ploeg, ook youngster Debast bleef staan.
Paars-Wit slaat twee maal toe in slot eerste helft
Het was een intense maar weinig hoogstaande openingsfase in het Lotto Park. Beide ploegen slaagden er voorlopig niet in om echt tot doelrijpe kansen te komen. Veel meer dan een afgeblokt schot van Refaelov en een mislukte poging van Bongonda kregen we niet te zien in de eerste twintig minuten. Pas iets voorbij halfweg de eerste helft was er een grote mogelijkheid voor Racing Genk: Ito zette prima voor maar Onuachu kon er zijn voet net niet genoeg tegenzetten.  Even later vloog een schotje van Gomez in de handen van doelman Vandevoordt. Op tien minuten van de rust was het uiteindelijk toch Anderlecht dat de voorsprong nam: Kouamé mocht alleen op de bezoekende doelman afgaan maar die laatste pakte in eerste instantie nog prima, de goed gevolgde Ashimeru maakte het wel af en de 1-0 was een feit. Plots was het al Paars-Wit wat de klok sloeg en nog voor de rust maakte Verschaeren er na een prima assist van Kouamé 2-0 van door centraal de bal knap in de winkelhaak te duwen. De bedrijvige Kouamé maakte het nog voor de pauze bijna helemaal af, zijn afgeweken schot verdween tegen de paal. Anderlecht leek bij de rust al zegezeker.

Anderlecht speelt een sterke eerste helft en lijkt op weg naar drie gouden punten.
Machteloos Racing Genk kan amper een vuist maken
Racing Genk kwam alvast met de juiste intenties uit de kleedkamer en via Bongonda en Hrosovsky kreeg het ook de eerste kansen, beide pogingen vlogen niet binnen het doelkader. Iets voor het uur knikte Onuachu de volgende mogelijkheid voorlangs, Genk drukte wel maar het was ook oppassen voor de tegenprikken van Anderlecht. Iets voorbij het uur hield Vandevoordt de bezoekers in leven door een schot van Murillo tegen de paal te duwen. Omdat de aansluitingstreffer uitbleef, leek ook het geloof bij het team van Storck te verdwijnen. In de slotfase kreeg Arteaga ook nog een rode kaart na een lelijke trap op de kuit van Kouamé. Het team van Kompany trok de zege uiteindelijk eenvoudig over de streep (Amuzu kopte nog op de lat) en staat een ferme stap dichter bij Play-Off I.
Scoreverloop:
1-0 (36') Ashimeru, 2-0 (41') Verschaeren
Bijzonderheid:
Arteaga (Racing Genk) krijgt een rode kaart (84').

LEES OOK: Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

0
0
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

9
9
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

187
187
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

50
50
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

40
40
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

290
290
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

383
383
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

304
304
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

419
419
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

641
641
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

802
802
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

528
528
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1274
1274
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

820
820
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

457
457
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1142
1142
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

136
136
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

233
233
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

157
157
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

239
239
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

676
676
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42

Meer sportnieuws