Anderlecht slaat matig Genk KO in strijd om Play-Off I

247 stemmen
Anderlecht slaat matig Genk KO in strijd om Play-Off I

Paars-Wit heeft Blaw-Wit een stevige tik verkocht in de strijd om Play-Off I. Anderlecht was vanavond veruit de betere van een matig Racing Genk en lijkt zo al minstens één concurrent kwijt voor een plek bij de eerste vier.

Anderlecht en Racing Genk speelden een razend interessant duel in de strijd om Play-Off I. Het team van Storck moest eigenlijk winnen in het Lotto Park vanavond om nog uitzicht te behouden op een plek bij de eerste vier maar ook Paars-Wit had de punten broodnodig met een jagend KV Mechelen achter zich. Storck wijzigde zijn elftal weer op een pak plaatsen, zo kwamen onder meer Thorstvedt en Bongonda in de ploeg. Kompany van zijn kant behield het vertrouwen in zijn 'winnende' ploeg, ook youngster Debast bleef staan.
Paars-Wit slaat twee maal toe in slot eerste helft
Het was een intense maar weinig hoogstaande openingsfase in het Lotto Park. Beide ploegen slaagden er voorlopig niet in om echt tot doelrijpe kansen te komen. Veel meer dan een afgeblokt schot van Refaelov en een mislukte poging van Bongonda kregen we niet te zien in de eerste twintig minuten. Pas iets voorbij halfweg de eerste helft was er een grote mogelijkheid voor Racing Genk: Ito zette prima voor maar Onuachu kon er zijn voet net niet genoeg tegenzetten.  Even later vloog een schotje van Gomez in de handen van doelman Vandevoordt. Op tien minuten van de rust was het uiteindelijk toch Anderlecht dat de voorsprong nam: Kouamé mocht alleen op de bezoekende doelman afgaan maar die laatste pakte in eerste instantie nog prima, de goed gevolgde Ashimeru maakte het wel af en de 1-0 was een feit. Plots was het al Paars-Wit wat de klok sloeg en nog voor de rust maakte Verschaeren er na een prima assist van Kouamé 2-0 van door centraal de bal knap in de winkelhaak te duwen. De bedrijvige Kouamé maakte het nog voor de pauze bijna helemaal af, zijn afgeweken schot verdween tegen de paal. Anderlecht leek bij de rust al zegezeker.

Anderlecht speelt een sterke eerste helft en lijkt op weg naar drie gouden punten.
Machteloos Racing Genk kan amper een vuist maken
Racing Genk kwam alvast met de juiste intenties uit de kleedkamer en via Bongonda en Hrosovsky kreeg het ook de eerste kansen, beide pogingen vlogen niet binnen het doelkader. Iets voor het uur knikte Onuachu de volgende mogelijkheid voorlangs, Genk drukte wel maar het was ook oppassen voor de tegenprikken van Anderlecht. Iets voorbij het uur hield Vandevoordt de bezoekers in leven door een schot van Murillo tegen de paal te duwen. Omdat de aansluitingstreffer uitbleef, leek ook het geloof bij het team van Storck te verdwijnen. In de slotfase kreeg Arteaga ook nog een rode kaart na een lelijke trap op de kuit van Kouamé. Het team van Kompany trok de zege uiteindelijk eenvoudig over de streep (Amuzu kopte nog op de lat) en staat een ferme stap dichter bij Play-Off I.
Scoreverloop:
1-0 (36') Ashimeru, 2-0 (41') Verschaeren
Bijzonderheid:
Arteaga (Racing Genk) krijgt een rode kaart (84').

LEES OOK: Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

België dé WK-verrassing? Hazard spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

21
21
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

237
237
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

167
167
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

115
115
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

59
59
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

270
270
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

180
180
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

206
206
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

377
377
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

156
156
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

112
112
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

409
409
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

137
137
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

148
148
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

531
531
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

808
808
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

83
83
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

218
218
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

257
257
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

56
56
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

633
633
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

130
130
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

203
203
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

245
245
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

204
204

Meer sportnieuws