Anderlecht slaat matig Genk KO in strijd om Play-Off I

door
Anderlecht slaat matig Genk KO in strijd om Play-Off I

Paars-Wit heeft Blaw-Wit een stevige tik verkocht in de strijd om Play-Off I. Anderlecht was vanavond veruit de betere van een matig Racing Genk en lijkt zo al minstens één concurrent kwijt voor een plek bij de eerste vier.

Anderlecht en Racing Genk speelden een razend interessant duel in de strijd om Play-Off I. Het team van Storck moest eigenlijk winnen in het Lotto Park vanavond om nog uitzicht te behouden op een plek bij de eerste vier maar ook Paars-Wit had de punten broodnodig met een jagend KV Mechelen achter zich. Storck wijzigde zijn elftal weer op een pak plaatsen, zo kwamen onder meer Thorstvedt en Bongonda in de ploeg. Kompany van zijn kant behield het vertrouwen in zijn 'winnende' ploeg, ook youngster Debast bleef staan.
Paars-Wit slaat twee maal toe in slot eerste helft
Het was een intense maar weinig hoogstaande openingsfase in het Lotto Park. Beide ploegen slaagden er voorlopig niet in om echt tot doelrijpe kansen te komen. Veel meer dan een afgeblokt schot van Refaelov en een mislukte poging van Bongonda kregen we niet te zien in de eerste twintig minuten. Pas iets voorbij halfweg de eerste helft was er een grote mogelijkheid voor Racing Genk: Ito zette prima voor maar Onuachu kon er zijn voet net niet genoeg tegenzetten.  Even later vloog een schotje van Gomez in de handen van doelman Vandevoordt. Op tien minuten van de rust was het uiteindelijk toch Anderlecht dat de voorsprong nam: Kouamé mocht alleen op de bezoekende doelman afgaan maar die laatste pakte in eerste instantie nog prima, de goed gevolgde Ashimeru maakte het wel af en de 1-0 was een feit. Plots was het al Paars-Wit wat de klok sloeg en nog voor de rust maakte Verschaeren er na een prima assist van Kouamé 2-0 van door centraal de bal knap in de winkelhaak te duwen. De bedrijvige Kouamé maakte het nog voor de pauze bijna helemaal af, zijn afgeweken schot verdween tegen de paal. Anderlecht leek bij de rust al zegezeker.

Anderlecht speelt een sterke eerste helft en lijkt op weg naar drie gouden punten.
Machteloos Racing Genk kan amper een vuist maken
Racing Genk kwam alvast met de juiste intenties uit de kleedkamer en via Bongonda en Hrosovsky kreeg het ook de eerste kansen, beide pogingen vlogen niet binnen het doelkader. Iets voor het uur knikte Onuachu de volgende mogelijkheid voorlangs, Genk drukte wel maar het was ook oppassen voor de tegenprikken van Anderlecht. Iets voorbij het uur hield Vandevoordt de bezoekers in leven door een schot van Murillo tegen de paal te duwen. Omdat de aansluitingstreffer uitbleef, leek ook het geloof bij het team van Storck te verdwijnen. In de slotfase kreeg Arteaga ook nog een rode kaart na een lelijke trap op de kuit van Kouamé. Het team van Kompany trok de zege uiteindelijk eenvoudig over de streep (Amuzu kopte nog op de lat) en staat een ferme stap dichter bij Play-Off I.
Scoreverloop:
1-0 (36') Ashimeru, 2-0 (41') Verschaeren
Bijzonderheid:
Arteaga (Racing Genk) krijgt een rode kaart (84').

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

71
71
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

204
204
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

50
50
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

74
74
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

54
54
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

499
499
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

106
106
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

168
168
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

186
186
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

53
53
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

420
420
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

421
421
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

110
110
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

59
59
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

241
241
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

559
559
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

105
105
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

730
730
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

160
160
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

329
329
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

143
143
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

175
175
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

397
397
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

583
583

Meer sportnieuws