Anderlecht slaat matig Genk KO in strijd om Play-Off I

247
Anderlecht slaat matig Genk KO in strijd om Play-Off I

Paars-Wit heeft Blaw-Wit een stevige tik verkocht in de strijd om Play-Off I. Anderlecht was vanavond veruit de betere van een matig Racing Genk en lijkt zo al minstens één concurrent kwijt voor een plek bij de eerste vier.

Anderlecht en Racing Genk speelden een razend interessant duel in de strijd om Play-Off I. Het team van Storck moest eigenlijk winnen in het Lotto Park vanavond om nog uitzicht te behouden op een plek bij de eerste vier maar ook Paars-Wit had de punten broodnodig met een jagend KV Mechelen achter zich. Storck wijzigde zijn elftal weer op een pak plaatsen, zo kwamen onder meer Thorstvedt en Bongonda in de ploeg. Kompany van zijn kant behield het vertrouwen in zijn 'winnende' ploeg, ook youngster Debast bleef staan.
Paars-Wit slaat twee maal toe in slot eerste helft
Het was een intense maar weinig hoogstaande openingsfase in het Lotto Park. Beide ploegen slaagden er voorlopig niet in om echt tot doelrijpe kansen te komen. Veel meer dan een afgeblokt schot van Refaelov en een mislukte poging van Bongonda kregen we niet te zien in de eerste twintig minuten. Pas iets voorbij halfweg de eerste helft was er een grote mogelijkheid voor Racing Genk: Ito zette prima voor maar Onuachu kon er zijn voet net niet genoeg tegenzetten.  Even later vloog een schotje van Gomez in de handen van doelman Vandevoordt. Op tien minuten van de rust was het uiteindelijk toch Anderlecht dat de voorsprong nam: Kouamé mocht alleen op de bezoekende doelman afgaan maar die laatste pakte in eerste instantie nog prima, de goed gevolgde Ashimeru maakte het wel af en de 1-0 was een feit. Plots was het al Paars-Wit wat de klok sloeg en nog voor de rust maakte Verschaeren er na een prima assist van Kouamé 2-0 van door centraal de bal knap in de winkelhaak te duwen. De bedrijvige Kouamé maakte het nog voor de pauze bijna helemaal af, zijn afgeweken schot verdween tegen de paal. Anderlecht leek bij de rust al zegezeker.

Anderlecht speelt een sterke eerste helft en lijkt op weg naar drie gouden punten.
Machteloos Racing Genk kan amper een vuist maken
Racing Genk kwam alvast met de juiste intenties uit de kleedkamer en via Bongonda en Hrosovsky kreeg het ook de eerste kansen, beide pogingen vlogen niet binnen het doelkader. Iets voor het uur knikte Onuachu de volgende mogelijkheid voorlangs, Genk drukte wel maar het was ook oppassen voor de tegenprikken van Anderlecht. Iets voorbij het uur hield Vandevoordt de bezoekers in leven door een schot van Murillo tegen de paal te duwen. Omdat de aansluitingstreffer uitbleef, leek ook het geloof bij het team van Storck te verdwijnen. In de slotfase kreeg Arteaga ook nog een rode kaart na een lelijke trap op de kuit van Kouamé. Het team van Kompany trok de zege uiteindelijk eenvoudig over de streep (Amuzu kopte nog op de lat) en staat een ferme stap dichter bij Play-Off I.
Scoreverloop:
1-0 (36') Ashimeru, 2-0 (41') Verschaeren
Bijzonderheid:
Arteaga (Racing Genk) krijgt een rode kaart (84').

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

0
0
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

18
18
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

14
14
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

11
11
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

51
51
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

86
86
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

97
97
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

211
211
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

226
226
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

107
107
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

116
116
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

197
197
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

167
167
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

238
238
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

296
296
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

200
200
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

226
226
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

107
107
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

90
90
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

243
243
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

48
48
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

136
136
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

237
237
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

935
935
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

109
109

Meer sportnieuws