De Jong spreekt duidelijke taal over vertrek bij Barça

door
De Jong spreekt duidelijke taal over vertrek bij Barça

Het zijn woelige maanden bij FC Barcelona, dat aan een nieuw elftal aan het bouwen is. Dat gaat uiteraard gepaard met heel wat transferactiviteit, maar om vers bloed te kunnen halen moet de club in eerste instantie spelers verkopen. Daarbij lijkt niemand buiten schot te blijven, want de voorbije maanden werd bijvoorbeeld ook druk gespeculeerd over een mogelijk vertrek van Frenkie de Jong.


In de zomer van 2019 telde Barça nog maar liefst 86 miljoen euro neer om de Nederlandse middenvelder voor de neus van zowat half Europa weg te kapen bij Ajax, maar De Jong kon niet vermijden dat de Catalenen verder wegzakten. Ook dit seizoen heeft de 24-jarige het niet makkelijk om een constant niveau te halen en zat hij al een paar wedstrijden op de bank.

Daar komt nog eens de doorbraak van jong Spaans talent als Pedri, Gavi en Nico Gonzalez op het middenveld bij. Desondanks spreekt De Jong klare taal over een transfer. "Ik ben heel blij dat ik bij Barcelona zit", vertelt hij aan The Guardian. "Ik wou al van jonge leeftijd hier zijn, dus dit is een droom die uitkomt. Ik had alleen meer prijzen willen winnen. Maar verder ben ik hier heel gelukkig en hopelijk zal dat nog vele jaren duren."

PRIJZENKAST
Ondanks een voorlopig magere prijzenkast lijkt De Jong dus niet van plan om Camp Nou te verlaten. Tot dusver won de Nederlander met Barça enkel de Copa del Rey vorig seizoen. Dit seizoen lijkt het ook moeilijk te gaan worden om nog prijzen te winnen, want Barça is al uitgeteld in de titelstrijd en in de Copa del Rey. Enkel de Europa League blijft nog over, maar daarin zullen ze in Napels moeten winnen om nog de achtste finales te halen.

LEES OOK: 'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

Zal De Jong de komende jaren een sleutelfiguur zijn voor Barça?

Meest recent

'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

5
5
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

14
14
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

140
140
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

76
76
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

32
32
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

195
195
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

10
10
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

94
94
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

434
434
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

55
55
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

74
74
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

228
228
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

203
203
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

167
167
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

138
138
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

180
180
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

291
291
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

289
289
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

83
83
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

45
45
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

192
192
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

466
466
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

367
367
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

254
254

Meer sportnieuws