De Jong spreekt duidelijke taal over vertrek bij Barça

door
De Jong spreekt duidelijke taal over vertrek bij Barça

Het zijn woelige maanden bij FC Barcelona, dat aan een nieuw elftal aan het bouwen is. Dat gaat uiteraard gepaard met heel wat transferactiviteit, maar om vers bloed te kunnen halen moet de club in eerste instantie spelers verkopen. Daarbij lijkt niemand buiten schot te blijven, want de voorbije maanden werd bijvoorbeeld ook druk gespeculeerd over een mogelijk vertrek van Frenkie de Jong.


In de zomer van 2019 telde Barça nog maar liefst 86 miljoen euro neer om de Nederlandse middenvelder voor de neus van zowat half Europa weg te kapen bij Ajax, maar De Jong kon niet vermijden dat de Catalenen verder wegzakten. Ook dit seizoen heeft de 24-jarige het niet makkelijk om een constant niveau te halen en zat hij al een paar wedstrijden op de bank.

Daar komt nog eens de doorbraak van jong Spaans talent als Pedri, Gavi en Nico Gonzalez op het middenveld bij. Desondanks spreekt De Jong klare taal over een transfer. "Ik ben heel blij dat ik bij Barcelona zit", vertelt hij aan The Guardian. "Ik wou al van jonge leeftijd hier zijn, dus dit is een droom die uitkomt. Ik had alleen meer prijzen willen winnen. Maar verder ben ik hier heel gelukkig en hopelijk zal dat nog vele jaren duren."

PRIJZENKAST
Ondanks een voorlopig magere prijzenkast lijkt De Jong dus niet van plan om Camp Nou te verlaten. Tot dusver won de Nederlander met Barça enkel de Copa del Rey vorig seizoen. Dit seizoen lijkt het ook moeilijk te gaan worden om nog prijzen te winnen, want Barça is al uitgeteld in de titelstrijd en in de Copa del Rey. Enkel de Europa League blijft nog over, maar daarin zullen ze in Napels moeten winnen om nog de achtste finales te halen.

LEES OOK: 'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

Zal De Jong de komende jaren een sleutelfiguur zijn voor Barça?

Meest recent

'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

8
8
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

456
456
Genk plots in top zes: Hayen ziet drastische metamorfose

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

45
45
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

184
184
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

335
335
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

53
53
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

111
111
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

122
122
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

49
49
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

146
146
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

71
71
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

156
156
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

74
74
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

128
128
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

35
35
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

164
164
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

590
590
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

185
185
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

595
595
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

102
102
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

505
505
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

136
136
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

57
57
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

369
369
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

149
149

Meer sportnieuws