De Jong spreekt duidelijke taal over vertrek bij Barça

door
De Jong spreekt duidelijke taal over vertrek bij Barça

Het zijn woelige maanden bij FC Barcelona, dat aan een nieuw elftal aan het bouwen is. Dat gaat uiteraard gepaard met heel wat transferactiviteit, maar om vers bloed te kunnen halen moet de club in eerste instantie spelers verkopen. Daarbij lijkt niemand buiten schot te blijven, want de voorbije maanden werd bijvoorbeeld ook druk gespeculeerd over een mogelijk vertrek van Frenkie de Jong.


In de zomer van 2019 telde Barça nog maar liefst 86 miljoen euro neer om de Nederlandse middenvelder voor de neus van zowat half Europa weg te kapen bij Ajax, maar De Jong kon niet vermijden dat de Catalenen verder wegzakten. Ook dit seizoen heeft de 24-jarige het niet makkelijk om een constant niveau te halen en zat hij al een paar wedstrijden op de bank.

Daar komt nog eens de doorbraak van jong Spaans talent als Pedri, Gavi en Nico Gonzalez op het middenveld bij. Desondanks spreekt De Jong klare taal over een transfer. "Ik ben heel blij dat ik bij Barcelona zit", vertelt hij aan The Guardian. "Ik wou al van jonge leeftijd hier zijn, dus dit is een droom die uitkomt. Ik had alleen meer prijzen willen winnen. Maar verder ben ik hier heel gelukkig en hopelijk zal dat nog vele jaren duren."

PRIJZENKAST
Ondanks een voorlopig magere prijzenkast lijkt De Jong dus niet van plan om Camp Nou te verlaten. Tot dusver won de Nederlander met Barça enkel de Copa del Rey vorig seizoen. Dit seizoen lijkt het ook moeilijk te gaan worden om nog prijzen te winnen, want Barça is al uitgeteld in de titelstrijd en in de Copa del Rey. Enkel de Europa League blijft nog over, maar daarin zullen ze in Napels moeten winnen om nog de achtste finales te halen.

LEES OOK: 'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Zal De Jong de komende jaren een sleutelfiguur zijn voor Barça?

Meest recent

Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

64
64
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

47
47
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

244
244
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

234
234
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

66
66
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

35
35
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

78
78
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

210
210
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

68
68
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

282
282
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

775
775
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

38
38
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

260
260
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

51
51
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

261
261
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

75
75
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

231
231
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

40
40
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

88
88
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

149
149
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

402
402
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

244
244
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

94
94
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

80
80
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

96
96

Meer sportnieuws