Vormer krijgt genadeslag bij Club Brugge

2077 stemmen
Vormer krijgt genadeslag bij Club Brugge

Kort na de aanstelling van Alfred Schreuder als nieuwe hoofdcoach twijfelde niemand eraan dat Ruud Vormer terug een belangrijke rol zou opnemen in de basisploeg van Club Brugge. De aanvoerder werd meteen gerehabiliteerd als nieuwe nummer zes, maar ondertussen nam Denis Odoi die veelbesproken rol alweer over. En het ziet er alvast niet naar uit dat Vormer zijn basisplaats als nummer zes snel terug zal krijgen …


CHIPOTEREN MET VORMER

‘Oranje boven’, was de leuze na de aanstelling van Alfred Schreuder als nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. Niemand die eraan twijfelde dat hij zijn landgenoten Bas Dost en Ruud Vormer een sportieve rehabilitatie zou gunnen. Maar na enkele weken zijn Dost en Vormer geruisloos terug naar het achterplan verdwenen. Schreuder zag Vormer als de ideale nummer zes in zijn wedstrijdplan. Maar na twee vroege vervangingen tegen AA Gent is de aanvoerder van Club Brugge opnieuw een bankzitter - zoals dat eerder ook was onder Philippe Clement.



Alfred Schreuder koos vorig weekend tegen Sporting Charleroi voor Denis Odoi als de nummer zes. Op die manier degradeerde Ruud Vormer weeral van basisspeler tot bankzitter. En daar heeft de coach een duidelijke reden voor. Schreuder was in zijn spelerscarrière zelf een verdedigende middenvelder en hij stelt vast dat Odoi hetgeen kan bieden wat er gevraagd wordt om goed te kunnen presteren op die complexe positie. “Balans, agressiviteit. Je bent altijd een ‘safety’ om de ploeg te helpen als er balverlies wordt geleden”, zei Schreuder vorig weekend aan Het Laatste Nieuws.

PASSING

Als we de prestaties vergelijken van Ruud Vormer en Denis Odoi in de rol als nummer zes bij Club Brugge, dan kunnen we begrijpen dat Alfred Schreuder zijn winteraanwinst beschouwt als de beste optie voor die betreffende positie. Vormer heeft zonder twijfel een groter voetballend vermogen en hij komt vaker en liever aan de bal. Net om die reden besliste Schreuder oorspronkelijk om zijn landgenoot uit te proberen als zijn nieuwe verdedigende middenvelder. Voor Schreuder zijn hoogwaardige passing-kwaliteiten op die positie namelijk een vereiste.



Die vaststelling wordt alvast bevestigd door de statistieken en data. In zijn wedstrijden als nummer zes verstuurde Ruud Vormer namelijk dubbel zoveel passes als Dennis Odoi. De aanvoerder van Club Brugge was bovendien maar liefst 14% zuiverder in zijn passing. Anderzijds moet er wel verteld worden dat Vormer op gemiddelde basis veel meer de bal achteruit speelde. Odoi legde dan weer opmerkelijk veel verticaliteit in zijn spel. En dat kan ongetwijfeld een belangrijke indicator geweest zijn voor Schreuder om de wissel Vormer-Odoi door te voeren.

SAFETY FIRST

Op het defensieve vlak neemt Denis Odoi volledig de overhand van Ruud Vormer. De 33-jarige Belg bezit meer verdedigende kwaliteiten en da’s ook geen verrassing omdat Odoi in zijn carrière altijd speelde als verdediger. Bovendien werd hij tegen Sporting Charleroi geholpen door de duidelijke tactiek van Alfred Schreuder. De coach van Club Brugge was toen erg rechtlijnig in de taakverdeling op het centrale middenveld. “Tegen Charleroi was het klaar en duidelijk: Odoi was de zes, Vanaken was de tien. Odoi moest steeds achter de bal en voor de verdediging blijven”, zei Gert Verheyen in Het Nieuwsblad.



Toen Ruud Vormer opereerde als nummer zes, kreeg hij wel de nodige vrijheid om infiltraties en offensieve impulsen te voorzien. Maar dat maakt het net des te vreemder dat Denis Odoi meer verticaliteit in zijn spel legde en Vormer meer passes achteruit gaf. Als verdedigende middenvelder troef Odoi Vormer in elk geval helemaal af op het defensieve gebied. De ‘safety’ waar Alfred Schreuder zoveel belang aan hecht. In dat onderdeel is Odoi natuurlijk in het voordeel, gelet op zijn jarenlange ervaring als verdediger. Vormer is dan weer een dynamische middenvelder die ervan houdt om te infiltreren.

DEFENSIEVE SKILLS

De sterkte van Denis Odoi als nummer zes vertaalt zich voornamelijk in de defensieve acties. De 33-jarige gaat ten eerste veel meer duels aan met zijn tegenstander, die hij bovendien ook vaker wint dan Ruud Vormer. Odoi presteert daarnaast opvallend sterker in de intercepties, de balrecuperatie en de efficiëntie in de defensieve acties. Deze vergelijking werd weliswaar gemaakt in de weinige speelminuten die Odoi en Vormer hebben gepresteerd als nummer zes. Het spreekt voor zich dat deze constatering nog moet bevestigd worden op de lange termijn, maar deze vaststelling is alvast een goede indicatie van de beweegredenen van Alfred Schreuder.



De Nederlandse coach van Club Brugge zal alvast niet elke week met een andere nummer zes komen opdraven. “Elke match wisselen? Dat gaan we niet proberen, neen”, zei Alfred Schreuder vorige week na de match tegen Charleroi. En ook Odoi staat niet weigerachtig tegenover zijn nieuwe rol als verdedigende middenvelder. “Ik wil mijn bijdrage aan de ploeg leveren”, citeerde Het Laatste Nieuws. “Is dat nu als rechtsachter of als ‘zes’, dat maakt niet uit. Het is niet mijn positie, maar ik probeer mijn best te doen. Ik ga de beelden analyseren en zien wat er nog beter kan.”

LEES OOK: Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Wie is de beste nummer zes voor Club Brugge?

Meest recent

Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

26
26
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

26
26
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

251
251
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

43
43
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

226
226
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

34
34
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

64
64
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

119
119
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

243
243
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

70
70
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

778
778
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

207
207
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

277
277
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

423
423
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

88
88
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

529
529
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

109
109
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

285
285
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

155
155
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

87
87
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

295
295
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

31
31
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

88
88
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

71
71

Meer sportnieuws