Vormer krijgt genadeslag bij Club Brugge

2077 stemmen
Vormer krijgt genadeslag bij Club Brugge

Kort na de aanstelling van Alfred Schreuder als nieuwe hoofdcoach twijfelde niemand eraan dat Ruud Vormer terug een belangrijke rol zou opnemen in de basisploeg van Club Brugge. De aanvoerder werd meteen gerehabiliteerd als nieuwe nummer zes, maar ondertussen nam Denis Odoi die veelbesproken rol alweer over. En het ziet er alvast niet naar uit dat Vormer zijn basisplaats als nummer zes snel terug zal krijgen …


CHIPOTEREN MET VORMER

‘Oranje boven’, was de leuze na de aanstelling van Alfred Schreuder als nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. Niemand die eraan twijfelde dat hij zijn landgenoten Bas Dost en Ruud Vormer een sportieve rehabilitatie zou gunnen. Maar na enkele weken zijn Dost en Vormer geruisloos terug naar het achterplan verdwenen. Schreuder zag Vormer als de ideale nummer zes in zijn wedstrijdplan. Maar na twee vroege vervangingen tegen AA Gent is de aanvoerder van Club Brugge opnieuw een bankzitter - zoals dat eerder ook was onder Philippe Clement.



Alfred Schreuder koos vorig weekend tegen Sporting Charleroi voor Denis Odoi als de nummer zes. Op die manier degradeerde Ruud Vormer weeral van basisspeler tot bankzitter. En daar heeft de coach een duidelijke reden voor. Schreuder was in zijn spelerscarrière zelf een verdedigende middenvelder en hij stelt vast dat Odoi hetgeen kan bieden wat er gevraagd wordt om goed te kunnen presteren op die complexe positie. “Balans, agressiviteit. Je bent altijd een ‘safety’ om de ploeg te helpen als er balverlies wordt geleden”, zei Schreuder vorig weekend aan Het Laatste Nieuws.

PASSING

Als we de prestaties vergelijken van Ruud Vormer en Denis Odoi in de rol als nummer zes bij Club Brugge, dan kunnen we begrijpen dat Alfred Schreuder zijn winteraanwinst beschouwt als de beste optie voor die betreffende positie. Vormer heeft zonder twijfel een groter voetballend vermogen en hij komt vaker en liever aan de bal. Net om die reden besliste Schreuder oorspronkelijk om zijn landgenoot uit te proberen als zijn nieuwe verdedigende middenvelder. Voor Schreuder zijn hoogwaardige passing-kwaliteiten op die positie namelijk een vereiste.



Die vaststelling wordt alvast bevestigd door de statistieken en data. In zijn wedstrijden als nummer zes verstuurde Ruud Vormer namelijk dubbel zoveel passes als Dennis Odoi. De aanvoerder van Club Brugge was bovendien maar liefst 14% zuiverder in zijn passing. Anderzijds moet er wel verteld worden dat Vormer op gemiddelde basis veel meer de bal achteruit speelde. Odoi legde dan weer opmerkelijk veel verticaliteit in zijn spel. En dat kan ongetwijfeld een belangrijke indicator geweest zijn voor Schreuder om de wissel Vormer-Odoi door te voeren.

SAFETY FIRST

Op het defensieve vlak neemt Denis Odoi volledig de overhand van Ruud Vormer. De 33-jarige Belg bezit meer verdedigende kwaliteiten en da’s ook geen verrassing omdat Odoi in zijn carrière altijd speelde als verdediger. Bovendien werd hij tegen Sporting Charleroi geholpen door de duidelijke tactiek van Alfred Schreuder. De coach van Club Brugge was toen erg rechtlijnig in de taakverdeling op het centrale middenveld. “Tegen Charleroi was het klaar en duidelijk: Odoi was de zes, Vanaken was de tien. Odoi moest steeds achter de bal en voor de verdediging blijven”, zei Gert Verheyen in Het Nieuwsblad.



Toen Ruud Vormer opereerde als nummer zes, kreeg hij wel de nodige vrijheid om infiltraties en offensieve impulsen te voorzien. Maar dat maakt het net des te vreemder dat Denis Odoi meer verticaliteit in zijn spel legde en Vormer meer passes achteruit gaf. Als verdedigende middenvelder troef Odoi Vormer in elk geval helemaal af op het defensieve gebied. De ‘safety’ waar Alfred Schreuder zoveel belang aan hecht. In dat onderdeel is Odoi natuurlijk in het voordeel, gelet op zijn jarenlange ervaring als verdediger. Vormer is dan weer een dynamische middenvelder die ervan houdt om te infiltreren.

DEFENSIEVE SKILLS

De sterkte van Denis Odoi als nummer zes vertaalt zich voornamelijk in de defensieve acties. De 33-jarige gaat ten eerste veel meer duels aan met zijn tegenstander, die hij bovendien ook vaker wint dan Ruud Vormer. Odoi presteert daarnaast opvallend sterker in de intercepties, de balrecuperatie en de efficiëntie in de defensieve acties. Deze vergelijking werd weliswaar gemaakt in de weinige speelminuten die Odoi en Vormer hebben gepresteerd als nummer zes. Het spreekt voor zich dat deze constatering nog moet bevestigd worden op de lange termijn, maar deze vaststelling is alvast een goede indicatie van de beweegredenen van Alfred Schreuder.



De Nederlandse coach van Club Brugge zal alvast niet elke week met een andere nummer zes komen opdraven. “Elke match wisselen? Dat gaan we niet proberen, neen”, zei Alfred Schreuder vorige week na de match tegen Charleroi. En ook Odoi staat niet weigerachtig tegenover zijn nieuwe rol als verdedigende middenvelder. “Ik wil mijn bijdrage aan de ploeg leveren”, citeerde Het Laatste Nieuws. “Is dat nu als rechtsachter of als ‘zes’, dat maakt niet uit. Het is niet mijn positie, maar ik probeer mijn best te doen. Ik ga de beelden analyseren en zien wat er nog beter kan.”

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

Wie is de beste nummer zes voor Club Brugge?

Meest recent

Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

9
9
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

47
47
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

123
123
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

20
20
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

125
125
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

69
69
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

260
260
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

378
378
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

344
344
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

131
131
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

78
78
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

369
369
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

102
102
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

194
194
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

472
472
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

131
131
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

325
325
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

548
548
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

299
299
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

969
969
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

459
459
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

352
352
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

322
322
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

91
91
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

654
654

Meer sportnieuws