Vormer krijgt genadeslag bij Club Brugge

door
Vormer krijgt genadeslag bij Club Brugge

Kort na de aanstelling van Alfred Schreuder als nieuwe hoofdcoach twijfelde niemand eraan dat Ruud Vormer terug een belangrijke rol zou opnemen in de basisploeg van Club Brugge. De aanvoerder werd meteen gerehabiliteerd als nieuwe nummer zes, maar ondertussen nam Denis Odoi die veelbesproken rol alweer over. En het ziet er alvast niet naar uit dat Vormer zijn basisplaats als nummer zes snel terug zal krijgen …


CHIPOTEREN MET VORMER

‘Oranje boven’, was de leuze na de aanstelling van Alfred Schreuder als nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. Niemand die eraan twijfelde dat hij zijn landgenoten Bas Dost en Ruud Vormer een sportieve rehabilitatie zou gunnen. Maar na enkele weken zijn Dost en Vormer geruisloos terug naar het achterplan verdwenen. Schreuder zag Vormer als de ideale nummer zes in zijn wedstrijdplan. Maar na twee vroege vervangingen tegen AA Gent is de aanvoerder van Club Brugge opnieuw een bankzitter - zoals dat eerder ook was onder Philippe Clement.



Alfred Schreuder koos vorig weekend tegen Sporting Charleroi voor Denis Odoi als de nummer zes. Op die manier degradeerde Ruud Vormer weeral van basisspeler tot bankzitter. En daar heeft de coach een duidelijke reden voor. Schreuder was in zijn spelerscarrière zelf een verdedigende middenvelder en hij stelt vast dat Odoi hetgeen kan bieden wat er gevraagd wordt om goed te kunnen presteren op die complexe positie. “Balans, agressiviteit. Je bent altijd een ‘safety’ om de ploeg te helpen als er balverlies wordt geleden”, zei Schreuder vorig weekend aan Het Laatste Nieuws.

PASSING

Als we de prestaties vergelijken van Ruud Vormer en Denis Odoi in de rol als nummer zes bij Club Brugge, dan kunnen we begrijpen dat Alfred Schreuder zijn winteraanwinst beschouwt als de beste optie voor die betreffende positie. Vormer heeft zonder twijfel een groter voetballend vermogen en hij komt vaker en liever aan de bal. Net om die reden besliste Schreuder oorspronkelijk om zijn landgenoot uit te proberen als zijn nieuwe verdedigende middenvelder. Voor Schreuder zijn hoogwaardige passing-kwaliteiten op die positie namelijk een vereiste.



Die vaststelling wordt alvast bevestigd door de statistieken en data. In zijn wedstrijden als nummer zes verstuurde Ruud Vormer namelijk dubbel zoveel passes als Dennis Odoi. De aanvoerder van Club Brugge was bovendien maar liefst 14% zuiverder in zijn passing. Anderzijds moet er wel verteld worden dat Vormer op gemiddelde basis veel meer de bal achteruit speelde. Odoi legde dan weer opmerkelijk veel verticaliteit in zijn spel. En dat kan ongetwijfeld een belangrijke indicator geweest zijn voor Schreuder om de wissel Vormer-Odoi door te voeren.

SAFETY FIRST

Op het defensieve vlak neemt Denis Odoi volledig de overhand van Ruud Vormer. De 33-jarige Belg bezit meer verdedigende kwaliteiten en da’s ook geen verrassing omdat Odoi in zijn carrière altijd speelde als verdediger. Bovendien werd hij tegen Sporting Charleroi geholpen door de duidelijke tactiek van Alfred Schreuder. De coach van Club Brugge was toen erg rechtlijnig in de taakverdeling op het centrale middenveld. “Tegen Charleroi was het klaar en duidelijk: Odoi was de zes, Vanaken was de tien. Odoi moest steeds achter de bal en voor de verdediging blijven”, zei Gert Verheyen in Het Nieuwsblad.



Toen Ruud Vormer opereerde als nummer zes, kreeg hij wel de nodige vrijheid om infiltraties en offensieve impulsen te voorzien. Maar dat maakt het net des te vreemder dat Denis Odoi meer verticaliteit in zijn spel legde en Vormer meer passes achteruit gaf. Als verdedigende middenvelder troef Odoi Vormer in elk geval helemaal af op het defensieve gebied. De ‘safety’ waar Alfred Schreuder zoveel belang aan hecht. In dat onderdeel is Odoi natuurlijk in het voordeel, gelet op zijn jarenlange ervaring als verdediger. Vormer is dan weer een dynamische middenvelder die ervan houdt om te infiltreren.

DEFENSIEVE SKILLS

De sterkte van Denis Odoi als nummer zes vertaalt zich voornamelijk in de defensieve acties. De 33-jarige gaat ten eerste veel meer duels aan met zijn tegenstander, die hij bovendien ook vaker wint dan Ruud Vormer. Odoi presteert daarnaast opvallend sterker in de intercepties, de balrecuperatie en de efficiëntie in de defensieve acties. Deze vergelijking werd weliswaar gemaakt in de weinige speelminuten die Odoi en Vormer hebben gepresteerd als nummer zes. Het spreekt voor zich dat deze constatering nog moet bevestigd worden op de lange termijn, maar deze vaststelling is alvast een goede indicatie van de beweegredenen van Alfred Schreuder.



De Nederlandse coach van Club Brugge zal alvast niet elke week met een andere nummer zes komen opdraven. “Elke match wisselen? Dat gaan we niet proberen, neen”, zei Alfred Schreuder vorige week na de match tegen Charleroi. En ook Odoi staat niet weigerachtig tegenover zijn nieuwe rol als verdedigende middenvelder. “Ik wil mijn bijdrage aan de ploeg leveren”, citeerde Het Laatste Nieuws. “Is dat nu als rechtsachter of als ‘zes’, dat maakt niet uit. Het is niet mijn positie, maar ik probeer mijn best te doen. Ik ga de beelden analyseren en zien wat er nog beter kan.”

LEES OOK: Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Wie is de beste nummer zes voor Club Brugge?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

10
10
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

16
16
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

18
18
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

53
53
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

79
79
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

39
39
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

239
239
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

116
116
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

226
226
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

181
181
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

234
234
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

150
150
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

49
49
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

183
183
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

123
123
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

167
167
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

146
146
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

59
59
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

238
238
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

268
268
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

53
53
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

366
366
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

219
219
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

305
305
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

178
178

Meer sportnieuws