Vormer krijgt genadeslag bij Club Brugge

door
Vormer krijgt genadeslag bij Club Brugge

Kort na de aanstelling van Alfred Schreuder als nieuwe hoofdcoach twijfelde niemand eraan dat Ruud Vormer terug een belangrijke rol zou opnemen in de basisploeg van Club Brugge. De aanvoerder werd meteen gerehabiliteerd als nieuwe nummer zes, maar ondertussen nam Denis Odoi die veelbesproken rol alweer over. En het ziet er alvast niet naar uit dat Vormer zijn basisplaats als nummer zes snel terug zal krijgen …


CHIPOTEREN MET VORMER

‘Oranje boven’, was de leuze na de aanstelling van Alfred Schreuder als nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. Niemand die eraan twijfelde dat hij zijn landgenoten Bas Dost en Ruud Vormer een sportieve rehabilitatie zou gunnen. Maar na enkele weken zijn Dost en Vormer geruisloos terug naar het achterplan verdwenen. Schreuder zag Vormer als de ideale nummer zes in zijn wedstrijdplan. Maar na twee vroege vervangingen tegen AA Gent is de aanvoerder van Club Brugge opnieuw een bankzitter - zoals dat eerder ook was onder Philippe Clement.



Alfred Schreuder koos vorig weekend tegen Sporting Charleroi voor Denis Odoi als de nummer zes. Op die manier degradeerde Ruud Vormer weeral van basisspeler tot bankzitter. En daar heeft de coach een duidelijke reden voor. Schreuder was in zijn spelerscarrière zelf een verdedigende middenvelder en hij stelt vast dat Odoi hetgeen kan bieden wat er gevraagd wordt om goed te kunnen presteren op die complexe positie. “Balans, agressiviteit. Je bent altijd een ‘safety’ om de ploeg te helpen als er balverlies wordt geleden”, zei Schreuder vorig weekend aan Het Laatste Nieuws.

PASSING

Als we de prestaties vergelijken van Ruud Vormer en Denis Odoi in de rol als nummer zes bij Club Brugge, dan kunnen we begrijpen dat Alfred Schreuder zijn winteraanwinst beschouwt als de beste optie voor die betreffende positie. Vormer heeft zonder twijfel een groter voetballend vermogen en hij komt vaker en liever aan de bal. Net om die reden besliste Schreuder oorspronkelijk om zijn landgenoot uit te proberen als zijn nieuwe verdedigende middenvelder. Voor Schreuder zijn hoogwaardige passing-kwaliteiten op die positie namelijk een vereiste.



Die vaststelling wordt alvast bevestigd door de statistieken en data. In zijn wedstrijden als nummer zes verstuurde Ruud Vormer namelijk dubbel zoveel passes als Dennis Odoi. De aanvoerder van Club Brugge was bovendien maar liefst 14% zuiverder in zijn passing. Anderzijds moet er wel verteld worden dat Vormer op gemiddelde basis veel meer de bal achteruit speelde. Odoi legde dan weer opmerkelijk veel verticaliteit in zijn spel. En dat kan ongetwijfeld een belangrijke indicator geweest zijn voor Schreuder om de wissel Vormer-Odoi door te voeren.

SAFETY FIRST

Op het defensieve vlak neemt Denis Odoi volledig de overhand van Ruud Vormer. De 33-jarige Belg bezit meer verdedigende kwaliteiten en da’s ook geen verrassing omdat Odoi in zijn carrière altijd speelde als verdediger. Bovendien werd hij tegen Sporting Charleroi geholpen door de duidelijke tactiek van Alfred Schreuder. De coach van Club Brugge was toen erg rechtlijnig in de taakverdeling op het centrale middenveld. “Tegen Charleroi was het klaar en duidelijk: Odoi was de zes, Vanaken was de tien. Odoi moest steeds achter de bal en voor de verdediging blijven”, zei Gert Verheyen in Het Nieuwsblad.



Toen Ruud Vormer opereerde als nummer zes, kreeg hij wel de nodige vrijheid om infiltraties en offensieve impulsen te voorzien. Maar dat maakt het net des te vreemder dat Denis Odoi meer verticaliteit in zijn spel legde en Vormer meer passes achteruit gaf. Als verdedigende middenvelder troef Odoi Vormer in elk geval helemaal af op het defensieve gebied. De ‘safety’ waar Alfred Schreuder zoveel belang aan hecht. In dat onderdeel is Odoi natuurlijk in het voordeel, gelet op zijn jarenlange ervaring als verdediger. Vormer is dan weer een dynamische middenvelder die ervan houdt om te infiltreren.

DEFENSIEVE SKILLS

De sterkte van Denis Odoi als nummer zes vertaalt zich voornamelijk in de defensieve acties. De 33-jarige gaat ten eerste veel meer duels aan met zijn tegenstander, die hij bovendien ook vaker wint dan Ruud Vormer. Odoi presteert daarnaast opvallend sterker in de intercepties, de balrecuperatie en de efficiëntie in de defensieve acties. Deze vergelijking werd weliswaar gemaakt in de weinige speelminuten die Odoi en Vormer hebben gepresteerd als nummer zes. Het spreekt voor zich dat deze constatering nog moet bevestigd worden op de lange termijn, maar deze vaststelling is alvast een goede indicatie van de beweegredenen van Alfred Schreuder.



De Nederlandse coach van Club Brugge zal alvast niet elke week met een andere nummer zes komen opdraven. “Elke match wisselen? Dat gaan we niet proberen, neen”, zei Alfred Schreuder vorige week na de match tegen Charleroi. En ook Odoi staat niet weigerachtig tegenover zijn nieuwe rol als verdedigende middenvelder. “Ik wil mijn bijdrage aan de ploeg leveren”, citeerde Het Laatste Nieuws. “Is dat nu als rechtsachter of als ‘zes’, dat maakt niet uit. Het is niet mijn positie, maar ik probeer mijn best te doen. Ik ga de beelden analyseren en zien wat er nog beter kan.”

LEES OOK: Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Wie is de beste nummer zes voor Club Brugge?

Meest recent

Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

0
0
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

39
39
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

54
54
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

79
79
Grote honger Anderlecht: twee topdoelen in seizoenslot

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

248
248
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

152
152
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

66
66
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

130
130
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

42
42
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

30
30
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

114
114
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

113
113
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

185
185
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

108
108
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

159
159
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

146
146
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

499
499
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

183
183
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

75
75
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

91
91
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

42
42
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

154
154
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

239
239
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

584
584

Meer sportnieuws