Trebel slaat iedereen met verstomming

door
Trebel slaat iedereen met verstomming

Door zijn rode kaart vorig weekend heerste de perceptie dat Adrien Trebel een mislukte start maakte bij FC Lausanne-Sports. Maar niets is minder waar. De Franse huurling van Anderlecht drukt meteen zijn stempel in Zwitserland en hij werpt zich op als een belangrijke kracht. En dat ziet Anderlecht uiteraard graag gebeuren …


CRUCIAAL PROFIEL

Na amper 186 minuten bij FC Lausanne-Sport incasseerde Adrien Trebel al zijn eerste rode kaart voor zijn nieuwe ploeg. De Franse middenvelder beleeft ogenschijnlijk dramatische debuutweken in Zwitserland, want Trebel verloor op de koop toe zijn eerste twee wedstrijden met Lausanne. Les bleu et blanc lijken een vogel voor de kat te zijn in de degradatiestrijd want Lausanne staat momenteel moederziel onderaan het klassement in de Super League. Ze wonnen dit seizoen zelfs nog maar twee competitiematchen.

De komst van Adrien Trebel moest FC Lausanne-Sport een nieuwe boost geven, en zeker omdat sterkhouder Cameron Puertas in januari zijn biezen pakte en naar Union SG trok. Het nieuwe nummer 30 moest in het Stade de la Tuilière dus een grote dosis ervaring, grinta en mentaliteit brengen om de degradatie alsnog te kunnen vermijden. Sinds eind november kon Lausanne namelijk geen enkele wedstrijd winnen en dan is een type-speler zoals Trebel érg welkom aan het meer van Genève.



FC Lausanne-Sports kon Adrien Trebel tot aan het einde van dit seizoen huren van Anderlecht, waarbij de Zwitsers een (miniem) deel van zijn royaal salaris overnemen. Een aankoopoptie was niet inbegrepen in deze huurdeal. Lausanne moet dus hopen op een directe impact van Trebel, en verrassend genoeg is die er ook. Ook al speelde de Fransman nog maar twee wedstrijden (tegen Grasshopper Zürich en Servette Genève), hij bewijst in deze beperkte periode toch een grote meerwaarde te brengen bij Lausanne.

TREBEL VERRAST

Na zijn rode kaart vorig weekend tegen Grasshopper Zürich kwam Adrien Trebel in een slecht daglicht te staan, maar algemeen gesteld was de teneur over zijn prestatie erg positief. De Fransman probeerde om zijn ploeg aan te voeren en om de juiste toon te zetten, maar Trebel vocht precies tegen de bierkaai. Erg vreemd is dat ook niet, omdat FC Lausanne-Sports in Zwitserland het minste expected goals telt maar wel het meeste expected goals against.

Adrien Trebel telde tegen Grasshopper Zürich het meeste succesvolle acties (56) van de ploeg en hij won bovendien ook het meeste duels (14). De Fransman was ook een cruciale factor op het middenveld, waar hij de spilfiguur was in balbezit. Trebel eiste de ballen op, kreeg die ook, en hij speelde vervolgens erg verticaal. Trebel was bovendien ook sterk op het defensief vlak, hij was de beste recuperator en hij pakte het meeste geslaagde defensieve duels.



Adrien Trebel vindt dus opvallend snel zijn draai bij FC Lausanne-Sports en dat is door zijn beperkte minuten bij Anderlecht toch wel erg opvallend. De Fransman maakte daar immers geen deel meer uit van de A-kern maar bij de U21 stelde hij zich tijdens de trainingen en matchen altijd erg professioneel op. Daarnaast werkte Trebel ook met een personal trainer, waardoor zijn fysieke conditie altijd op een goed niveau bleef hangen.

AFGESLOTEN HOOFDSTUK

Ondanks zijn rode kaart is Adrien Trebel dus goed gestart aan zijn tijdelijk verhaal bij FC Lausanne-Sports, en dat is exact het scenario waar men van droomt bij RSC Anderlecht. De 30-jarige strijkt sinds 2018 een hallucinant salaris op van maar liefst 3 miljoen euro bruto per jaar. En van dat zwaar contract wil men bij Anderlecht zo snel mogelijk af. Trebel heeft echter nog een lopend contract tot en met 2023 waardoor de uitleenbeurt aan Lausanne een uitgelezen kans is om hem terug goed in de markt te kunnen plaatsen.

Ook Adrien Trebel hoopt alvast dat hij niet meer hoeft terug te keren naar Anderlecht. Hij gaf onlangs een interview aan Blick en hij verklaarde in de Zwitserse krant dat de pagina tussen hem en Anderlecht volledig is omgedraaid. “Ik denk er niet meer aan en focus me volledig op Lausanne. Ik heb me bij Anderlecht altijd goed gedragen, maar er zijn enkele beloftes niet nagekomen.”



Het is nog maar de vraag of er in de komende zomermercato enkele clubs zullen bereid zijn om Adrien Trebel uit zijn lijden te komen verlossen bij Anderlecht. Een nieuwe huurdeal is de meest logische optie, maar ook een definitieve optie dringt zich stilaan op. “Mocht ik hier kunnen blijven, zou ik dat met alle plezier doen”, zei Trebel aan Blick. Al zal die optie uitgesloten zijn indien FC Lausanne-Sports zou degraderen. Aan Trebel om dat laatste scenario te vermijden.

LEES OOK: ‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

Is Trebel een onderschatte speler?

Meest recent

'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

15
15
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

32
32
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

107
107
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

33
33
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

210
210
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

270
270
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

60
60
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

51
51
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

86
86
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

57
57
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

159
159
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

422
422
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

116
116
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

202
202
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

657
657
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

72
72
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

309
309
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

221
221
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

1327
1327
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

274
274
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

965
965
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

665
665
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

720
720
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

641
641

Meer sportnieuws