Trebel slaat iedereen met verstomming

1350
Trebel slaat iedereen met verstomming

Door zijn rode kaart vorig weekend heerste de perceptie dat Adrien Trebel een mislukte start maakte bij FC Lausanne-Sports. Maar niets is minder waar. De Franse huurling van Anderlecht drukt meteen zijn stempel in Zwitserland en hij werpt zich op als een belangrijke kracht. En dat ziet Anderlecht uiteraard graag gebeuren …


CRUCIAAL PROFIEL

Na amper 186 minuten bij FC Lausanne-Sport incasseerde Adrien Trebel al zijn eerste rode kaart voor zijn nieuwe ploeg. De Franse middenvelder beleeft ogenschijnlijk dramatische debuutweken in Zwitserland, want Trebel verloor op de koop toe zijn eerste twee wedstrijden met Lausanne. Les bleu et blanc lijken een vogel voor de kat te zijn in de degradatiestrijd want Lausanne staat momenteel moederziel onderaan het klassement in de Super League. Ze wonnen dit seizoen zelfs nog maar twee competitiematchen.

De komst van Adrien Trebel moest FC Lausanne-Sport een nieuwe boost geven, en zeker omdat sterkhouder Cameron Puertas in januari zijn biezen pakte en naar Union SG trok. Het nieuwe nummer 30 moest in het Stade de la Tuilière dus een grote dosis ervaring, grinta en mentaliteit brengen om de degradatie alsnog te kunnen vermijden. Sinds eind november kon Lausanne namelijk geen enkele wedstrijd winnen en dan is een type-speler zoals Trebel érg welkom aan het meer van Genève.



FC Lausanne-Sports kon Adrien Trebel tot aan het einde van dit seizoen huren van Anderlecht, waarbij de Zwitsers een (miniem) deel van zijn royaal salaris overnemen. Een aankoopoptie was niet inbegrepen in deze huurdeal. Lausanne moet dus hopen op een directe impact van Trebel, en verrassend genoeg is die er ook. Ook al speelde de Fransman nog maar twee wedstrijden (tegen Grasshopper Zürich en Servette Genève), hij bewijst in deze beperkte periode toch een grote meerwaarde te brengen bij Lausanne.

TREBEL VERRAST

Na zijn rode kaart vorig weekend tegen Grasshopper Zürich kwam Adrien Trebel in een slecht daglicht te staan, maar algemeen gesteld was de teneur over zijn prestatie erg positief. De Fransman probeerde om zijn ploeg aan te voeren en om de juiste toon te zetten, maar Trebel vocht precies tegen de bierkaai. Erg vreemd is dat ook niet, omdat FC Lausanne-Sports in Zwitserland het minste expected goals telt maar wel het meeste expected goals against.

Adrien Trebel telde tegen Grasshopper Zürich het meeste succesvolle acties (56) van de ploeg en hij won bovendien ook het meeste duels (14). De Fransman was ook een cruciale factor op het middenveld, waar hij de spilfiguur was in balbezit. Trebel eiste de ballen op, kreeg die ook, en hij speelde vervolgens erg verticaal. Trebel was bovendien ook sterk op het defensief vlak, hij was de beste recuperator en hij pakte het meeste geslaagde defensieve duels.



Adrien Trebel vindt dus opvallend snel zijn draai bij FC Lausanne-Sports en dat is door zijn beperkte minuten bij Anderlecht toch wel erg opvallend. De Fransman maakte daar immers geen deel meer uit van de A-kern maar bij de U21 stelde hij zich tijdens de trainingen en matchen altijd erg professioneel op. Daarnaast werkte Trebel ook met een personal trainer, waardoor zijn fysieke conditie altijd op een goed niveau bleef hangen.

AFGESLOTEN HOOFDSTUK

Ondanks zijn rode kaart is Adrien Trebel dus goed gestart aan zijn tijdelijk verhaal bij FC Lausanne-Sports, en dat is exact het scenario waar men van droomt bij RSC Anderlecht. De 30-jarige strijkt sinds 2018 een hallucinant salaris op van maar liefst 3 miljoen euro bruto per jaar. En van dat zwaar contract wil men bij Anderlecht zo snel mogelijk af. Trebel heeft echter nog een lopend contract tot en met 2023 waardoor de uitleenbeurt aan Lausanne een uitgelezen kans is om hem terug goed in de markt te kunnen plaatsen.

Ook Adrien Trebel hoopt alvast dat hij niet meer hoeft terug te keren naar Anderlecht. Hij gaf onlangs een interview aan Blick en hij verklaarde in de Zwitserse krant dat de pagina tussen hem en Anderlecht volledig is omgedraaid. “Ik denk er niet meer aan en focus me volledig op Lausanne. Ik heb me bij Anderlecht altijd goed gedragen, maar er zijn enkele beloftes niet nagekomen.”



Het is nog maar de vraag of er in de komende zomermercato enkele clubs zullen bereid zijn om Adrien Trebel uit zijn lijden te komen verlossen bij Anderlecht. Een nieuwe huurdeal is de meest logische optie, maar ook een definitieve optie dringt zich stilaan op. “Mocht ik hier kunnen blijven, zou ik dat met alle plezier doen”, zei Trebel aan Blick. Al zal die optie uitgesloten zijn indien FC Lausanne-Sports zou degraderen. Aan Trebel om dat laatste scenario te vermijden.

LEES OOK: Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Is Trebel een onderschatte speler?

Meest recent

8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

130
130
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

39
39
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

31
31
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

60
60
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

134
134
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

352
352
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

192
192
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

69
69
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

30
30
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

56
56
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

86
86
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

27
27
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

186
186
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

59
59
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

131
131
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

411
411
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

325
325
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

365
365
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

615
615
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

216
216
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

108
108
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

382
382
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

131
131
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

359
359
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

412
412

Meer sportnieuws