Trebel slaat iedereen met verstomming

door
Trebel slaat iedereen met verstomming

Door zijn rode kaart vorig weekend heerste de perceptie dat Adrien Trebel een mislukte start maakte bij FC Lausanne-Sports. Maar niets is minder waar. De Franse huurling van Anderlecht drukt meteen zijn stempel in Zwitserland en hij werpt zich op als een belangrijke kracht. En dat ziet Anderlecht uiteraard graag gebeuren …


CRUCIAAL PROFIEL

Na amper 186 minuten bij FC Lausanne-Sport incasseerde Adrien Trebel al zijn eerste rode kaart voor zijn nieuwe ploeg. De Franse middenvelder beleeft ogenschijnlijk dramatische debuutweken in Zwitserland, want Trebel verloor op de koop toe zijn eerste twee wedstrijden met Lausanne. Les bleu et blanc lijken een vogel voor de kat te zijn in de degradatiestrijd want Lausanne staat momenteel moederziel onderaan het klassement in de Super League. Ze wonnen dit seizoen zelfs nog maar twee competitiematchen.

De komst van Adrien Trebel moest FC Lausanne-Sport een nieuwe boost geven, en zeker omdat sterkhouder Cameron Puertas in januari zijn biezen pakte en naar Union SG trok. Het nieuwe nummer 30 moest in het Stade de la Tuilière dus een grote dosis ervaring, grinta en mentaliteit brengen om de degradatie alsnog te kunnen vermijden. Sinds eind november kon Lausanne namelijk geen enkele wedstrijd winnen en dan is een type-speler zoals Trebel érg welkom aan het meer van Genève.



FC Lausanne-Sports kon Adrien Trebel tot aan het einde van dit seizoen huren van Anderlecht, waarbij de Zwitsers een (miniem) deel van zijn royaal salaris overnemen. Een aankoopoptie was niet inbegrepen in deze huurdeal. Lausanne moet dus hopen op een directe impact van Trebel, en verrassend genoeg is die er ook. Ook al speelde de Fransman nog maar twee wedstrijden (tegen Grasshopper Zürich en Servette Genève), hij bewijst in deze beperkte periode toch een grote meerwaarde te brengen bij Lausanne.

TREBEL VERRAST

Na zijn rode kaart vorig weekend tegen Grasshopper Zürich kwam Adrien Trebel in een slecht daglicht te staan, maar algemeen gesteld was de teneur over zijn prestatie erg positief. De Fransman probeerde om zijn ploeg aan te voeren en om de juiste toon te zetten, maar Trebel vocht precies tegen de bierkaai. Erg vreemd is dat ook niet, omdat FC Lausanne-Sports in Zwitserland het minste expected goals telt maar wel het meeste expected goals against.

Adrien Trebel telde tegen Grasshopper Zürich het meeste succesvolle acties (56) van de ploeg en hij won bovendien ook het meeste duels (14). De Fransman was ook een cruciale factor op het middenveld, waar hij de spilfiguur was in balbezit. Trebel eiste de ballen op, kreeg die ook, en hij speelde vervolgens erg verticaal. Trebel was bovendien ook sterk op het defensief vlak, hij was de beste recuperator en hij pakte het meeste geslaagde defensieve duels.



Adrien Trebel vindt dus opvallend snel zijn draai bij FC Lausanne-Sports en dat is door zijn beperkte minuten bij Anderlecht toch wel erg opvallend. De Fransman maakte daar immers geen deel meer uit van de A-kern maar bij de U21 stelde hij zich tijdens de trainingen en matchen altijd erg professioneel op. Daarnaast werkte Trebel ook met een personal trainer, waardoor zijn fysieke conditie altijd op een goed niveau bleef hangen.

AFGESLOTEN HOOFDSTUK

Ondanks zijn rode kaart is Adrien Trebel dus goed gestart aan zijn tijdelijk verhaal bij FC Lausanne-Sports, en dat is exact het scenario waar men van droomt bij RSC Anderlecht. De 30-jarige strijkt sinds 2018 een hallucinant salaris op van maar liefst 3 miljoen euro bruto per jaar. En van dat zwaar contract wil men bij Anderlecht zo snel mogelijk af. Trebel heeft echter nog een lopend contract tot en met 2023 waardoor de uitleenbeurt aan Lausanne een uitgelezen kans is om hem terug goed in de markt te kunnen plaatsen.

Ook Adrien Trebel hoopt alvast dat hij niet meer hoeft terug te keren naar Anderlecht. Hij gaf onlangs een interview aan Blick en hij verklaarde in de Zwitserse krant dat de pagina tussen hem en Anderlecht volledig is omgedraaid. “Ik denk er niet meer aan en focus me volledig op Lausanne. Ik heb me bij Anderlecht altijd goed gedragen, maar er zijn enkele beloftes niet nagekomen.”



Het is nog maar de vraag of er in de komende zomermercato enkele clubs zullen bereid zijn om Adrien Trebel uit zijn lijden te komen verlossen bij Anderlecht. Een nieuwe huurdeal is de meest logische optie, maar ook een definitieve optie dringt zich stilaan op. “Mocht ik hier kunnen blijven, zou ik dat met alle plezier doen”, zei Trebel aan Blick. Al zal die optie uitgesloten zijn indien FC Lausanne-Sports zou degraderen. Aan Trebel om dat laatste scenario te vermijden.

LEES OOK: Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Is Trebel een onderschatte speler?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

13
13
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

14
14
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

18
18
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

48
48
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

36
36
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

35
35
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

66
66
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

149
149
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

119
119
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

115
115
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

58
58
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

51
51
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

114
114
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

169
169
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

251
251
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

148
148
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

95
95
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

198
198
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

352
352
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

67
67
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

117
117
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

483
483
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

129
129
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

130
130
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

275
275

Meer sportnieuws