Trebel slaat iedereen met verstomming

1350 stemmen
Trebel slaat iedereen met verstomming

Door zijn rode kaart vorig weekend heerste de perceptie dat Adrien Trebel een mislukte start maakte bij FC Lausanne-Sports. Maar niets is minder waar. De Franse huurling van Anderlecht drukt meteen zijn stempel in Zwitserland en hij werpt zich op als een belangrijke kracht. En dat ziet Anderlecht uiteraard graag gebeuren …


CRUCIAAL PROFIEL

Na amper 186 minuten bij FC Lausanne-Sport incasseerde Adrien Trebel al zijn eerste rode kaart voor zijn nieuwe ploeg. De Franse middenvelder beleeft ogenschijnlijk dramatische debuutweken in Zwitserland, want Trebel verloor op de koop toe zijn eerste twee wedstrijden met Lausanne. Les bleu et blanc lijken een vogel voor de kat te zijn in de degradatiestrijd want Lausanne staat momenteel moederziel onderaan het klassement in de Super League. Ze wonnen dit seizoen zelfs nog maar twee competitiematchen.

De komst van Adrien Trebel moest FC Lausanne-Sport een nieuwe boost geven, en zeker omdat sterkhouder Cameron Puertas in januari zijn biezen pakte en naar Union SG trok. Het nieuwe nummer 30 moest in het Stade de la Tuilière dus een grote dosis ervaring, grinta en mentaliteit brengen om de degradatie alsnog te kunnen vermijden. Sinds eind november kon Lausanne namelijk geen enkele wedstrijd winnen en dan is een type-speler zoals Trebel érg welkom aan het meer van Genève.



FC Lausanne-Sports kon Adrien Trebel tot aan het einde van dit seizoen huren van Anderlecht, waarbij de Zwitsers een (miniem) deel van zijn royaal salaris overnemen. Een aankoopoptie was niet inbegrepen in deze huurdeal. Lausanne moet dus hopen op een directe impact van Trebel, en verrassend genoeg is die er ook. Ook al speelde de Fransman nog maar twee wedstrijden (tegen Grasshopper Zürich en Servette Genève), hij bewijst in deze beperkte periode toch een grote meerwaarde te brengen bij Lausanne.

TREBEL VERRAST

Na zijn rode kaart vorig weekend tegen Grasshopper Zürich kwam Adrien Trebel in een slecht daglicht te staan, maar algemeen gesteld was de teneur over zijn prestatie erg positief. De Fransman probeerde om zijn ploeg aan te voeren en om de juiste toon te zetten, maar Trebel vocht precies tegen de bierkaai. Erg vreemd is dat ook niet, omdat FC Lausanne-Sports in Zwitserland het minste expected goals telt maar wel het meeste expected goals against.

Adrien Trebel telde tegen Grasshopper Zürich het meeste succesvolle acties (56) van de ploeg en hij won bovendien ook het meeste duels (14). De Fransman was ook een cruciale factor op het middenveld, waar hij de spilfiguur was in balbezit. Trebel eiste de ballen op, kreeg die ook, en hij speelde vervolgens erg verticaal. Trebel was bovendien ook sterk op het defensief vlak, hij was de beste recuperator en hij pakte het meeste geslaagde defensieve duels.



Adrien Trebel vindt dus opvallend snel zijn draai bij FC Lausanne-Sports en dat is door zijn beperkte minuten bij Anderlecht toch wel erg opvallend. De Fransman maakte daar immers geen deel meer uit van de A-kern maar bij de U21 stelde hij zich tijdens de trainingen en matchen altijd erg professioneel op. Daarnaast werkte Trebel ook met een personal trainer, waardoor zijn fysieke conditie altijd op een goed niveau bleef hangen.

AFGESLOTEN HOOFDSTUK

Ondanks zijn rode kaart is Adrien Trebel dus goed gestart aan zijn tijdelijk verhaal bij FC Lausanne-Sports, en dat is exact het scenario waar men van droomt bij RSC Anderlecht. De 30-jarige strijkt sinds 2018 een hallucinant salaris op van maar liefst 3 miljoen euro bruto per jaar. En van dat zwaar contract wil men bij Anderlecht zo snel mogelijk af. Trebel heeft echter nog een lopend contract tot en met 2023 waardoor de uitleenbeurt aan Lausanne een uitgelezen kans is om hem terug goed in de markt te kunnen plaatsen.

Ook Adrien Trebel hoopt alvast dat hij niet meer hoeft terug te keren naar Anderlecht. Hij gaf onlangs een interview aan Blick en hij verklaarde in de Zwitserse krant dat de pagina tussen hem en Anderlecht volledig is omgedraaid. “Ik denk er niet meer aan en focus me volledig op Lausanne. Ik heb me bij Anderlecht altijd goed gedragen, maar er zijn enkele beloftes niet nagekomen.”



Het is nog maar de vraag of er in de komende zomermercato enkele clubs zullen bereid zijn om Adrien Trebel uit zijn lijden te komen verlossen bij Anderlecht. Een nieuwe huurdeal is de meest logische optie, maar ook een definitieve optie dringt zich stilaan op. “Mocht ik hier kunnen blijven, zou ik dat met alle plezier doen”, zei Trebel aan Blick. Al zal die optie uitgesloten zijn indien FC Lausanne-Sports zou degraderen. Aan Trebel om dat laatste scenario te vermijden.

LEES OOK: Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Is Trebel een onderschatte speler?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

37
37
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

62
62
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

217
217
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

80
80
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

83
83
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

144
144
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

180
180
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

196
196
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

63
63
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

149
149
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

290
290
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

377
377
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

82
82
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

78
78
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

450
450
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

645
645
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

250
250
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

931
931
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

497
497
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

462
462
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

617
617

Meer sportnieuws