Trebel slaat iedereen met verstomming

door
Trebel slaat iedereen met verstomming

Door zijn rode kaart vorig weekend heerste de perceptie dat Adrien Trebel een mislukte start maakte bij FC Lausanne-Sports. Maar niets is minder waar. De Franse huurling van Anderlecht drukt meteen zijn stempel in Zwitserland en hij werpt zich op als een belangrijke kracht. En dat ziet Anderlecht uiteraard graag gebeuren …


CRUCIAAL PROFIEL

Na amper 186 minuten bij FC Lausanne-Sport incasseerde Adrien Trebel al zijn eerste rode kaart voor zijn nieuwe ploeg. De Franse middenvelder beleeft ogenschijnlijk dramatische debuutweken in Zwitserland, want Trebel verloor op de koop toe zijn eerste twee wedstrijden met Lausanne. Les bleu et blanc lijken een vogel voor de kat te zijn in de degradatiestrijd want Lausanne staat momenteel moederziel onderaan het klassement in de Super League. Ze wonnen dit seizoen zelfs nog maar twee competitiematchen.

De komst van Adrien Trebel moest FC Lausanne-Sport een nieuwe boost geven, en zeker omdat sterkhouder Cameron Puertas in januari zijn biezen pakte en naar Union SG trok. Het nieuwe nummer 30 moest in het Stade de la Tuilière dus een grote dosis ervaring, grinta en mentaliteit brengen om de degradatie alsnog te kunnen vermijden. Sinds eind november kon Lausanne namelijk geen enkele wedstrijd winnen en dan is een type-speler zoals Trebel érg welkom aan het meer van Genève.



FC Lausanne-Sports kon Adrien Trebel tot aan het einde van dit seizoen huren van Anderlecht, waarbij de Zwitsers een (miniem) deel van zijn royaal salaris overnemen. Een aankoopoptie was niet inbegrepen in deze huurdeal. Lausanne moet dus hopen op een directe impact van Trebel, en verrassend genoeg is die er ook. Ook al speelde de Fransman nog maar twee wedstrijden (tegen Grasshopper Zürich en Servette Genève), hij bewijst in deze beperkte periode toch een grote meerwaarde te brengen bij Lausanne.

TREBEL VERRAST

Na zijn rode kaart vorig weekend tegen Grasshopper Zürich kwam Adrien Trebel in een slecht daglicht te staan, maar algemeen gesteld was de teneur over zijn prestatie erg positief. De Fransman probeerde om zijn ploeg aan te voeren en om de juiste toon te zetten, maar Trebel vocht precies tegen de bierkaai. Erg vreemd is dat ook niet, omdat FC Lausanne-Sports in Zwitserland het minste expected goals telt maar wel het meeste expected goals against.

Adrien Trebel telde tegen Grasshopper Zürich het meeste succesvolle acties (56) van de ploeg en hij won bovendien ook het meeste duels (14). De Fransman was ook een cruciale factor op het middenveld, waar hij de spilfiguur was in balbezit. Trebel eiste de ballen op, kreeg die ook, en hij speelde vervolgens erg verticaal. Trebel was bovendien ook sterk op het defensief vlak, hij was de beste recuperator en hij pakte het meeste geslaagde defensieve duels.



Adrien Trebel vindt dus opvallend snel zijn draai bij FC Lausanne-Sports en dat is door zijn beperkte minuten bij Anderlecht toch wel erg opvallend. De Fransman maakte daar immers geen deel meer uit van de A-kern maar bij de U21 stelde hij zich tijdens de trainingen en matchen altijd erg professioneel op. Daarnaast werkte Trebel ook met een personal trainer, waardoor zijn fysieke conditie altijd op een goed niveau bleef hangen.

AFGESLOTEN HOOFDSTUK

Ondanks zijn rode kaart is Adrien Trebel dus goed gestart aan zijn tijdelijk verhaal bij FC Lausanne-Sports, en dat is exact het scenario waar men van droomt bij RSC Anderlecht. De 30-jarige strijkt sinds 2018 een hallucinant salaris op van maar liefst 3 miljoen euro bruto per jaar. En van dat zwaar contract wil men bij Anderlecht zo snel mogelijk af. Trebel heeft echter nog een lopend contract tot en met 2023 waardoor de uitleenbeurt aan Lausanne een uitgelezen kans is om hem terug goed in de markt te kunnen plaatsen.

Ook Adrien Trebel hoopt alvast dat hij niet meer hoeft terug te keren naar Anderlecht. Hij gaf onlangs een interview aan Blick en hij verklaarde in de Zwitserse krant dat de pagina tussen hem en Anderlecht volledig is omgedraaid. “Ik denk er niet meer aan en focus me volledig op Lausanne. Ik heb me bij Anderlecht altijd goed gedragen, maar er zijn enkele beloftes niet nagekomen.”



Het is nog maar de vraag of er in de komende zomermercato enkele clubs zullen bereid zijn om Adrien Trebel uit zijn lijden te komen verlossen bij Anderlecht. Een nieuwe huurdeal is de meest logische optie, maar ook een definitieve optie dringt zich stilaan op. “Mocht ik hier kunnen blijven, zou ik dat met alle plezier doen”, zei Trebel aan Blick. Al zal die optie uitgesloten zijn indien FC Lausanne-Sports zou degraderen. Aan Trebel om dat laatste scenario te vermijden.

LEES OOK: Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

Is Trebel een onderschatte speler?

Meest recent

AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

26
26
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

209
209
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

72
72
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

55
55
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

106
106
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

100
100
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

181
181
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

373
373
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

159
159
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

299
299
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

73
73
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

282
282
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

251
251
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

207
207
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

76
76
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

126
126
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

90
90
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

514
514
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

49
49
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

74
74
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

255
255
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

84
84
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

79
79
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

446
446
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

270
270

Meer sportnieuws