'Seraing pikt nog een extra verdediger op'

door
'Seraing pikt nog een extra verdediger op'

Seraing wacht de komende maanden nog een bittere strijd om in zijn eerste seizoen niet meteen weer te degraderen uit de Jupiler Pro League. Na een degelijke start zijn Les Métallos immers weer weggezakt naar de voorlaatste plaats, wat betekent dat ze bij de huidige stand van zaken barrages zouden moeten spelen. De kloof met Zulte Waregem op plaats zestien bedraagt slechts drie punten, maar om die te dichten zal Seraing wel moeten beginnen winnen.


Trainer Jean-Louis Garcia beschikt echter slechts over beperkte opties, vooral in de defensie. Daar moest Seraing in januari ook nog eens afscheid nemen van Dario Del Fabro, die naar Italië terugkeerde, en Molla Wagué, die al na enkele weken zijn contract liet ontbinden. Daardoor werd de spoeling wel zeer dun en moest Garcia in de laatste matchen zelfs teruggrijpen naar jeugdspeler Elias Spago.

Maar Garcia lijkt nog een extra optie te gaan krijgen, want Sudpresse weet dat er met Mikael Dyrestam een verdediger op proef is. "We willen hem aan het werk zien", bevestigt voorzitter Mario Franchi. "Hij is een speler die hard op de man speelt. We zullen de komende dagen met hem rond de tafel zitten om tot een akkoord te komen."

AFRICA CUP
De 30-jarige Dyrestam heeft één cap voor Zweden achter zijn naam staan, maar komt tegenwoordig uit voor de nationale ploeg van Guinee. Hij maakte ook deel uit van hun selectie op de Africa Cup. Momenteel zit Dyrestam zonder club nadat hij begin januari geen nieuw contract kreeg bij het Noorse Sarpsborg. Eerder kwam hij ook al uit voor IFK Göteborg, Aalesund, NEC Nijmegen, Kalmar FF en Xanthi.

LEES OOK: Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Heeft Seraing nog versterking nodig?

Meest recent

Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

12
12
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

140
140
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

127
127
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

261
261
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

89
89
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

189
189
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

210
210
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

145
145
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

62
62
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

167
167
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

164
164
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

46
46
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

582
582
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

93
93
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

499
499
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

209
209
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

226
226
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

330
330
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

195
195
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

143
143
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

712
712
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

124
124
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

99
99
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

250
250
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

236
236

Meer sportnieuws