Topfavoriet past voor promotie naar 1B

door
Topfavoriet past voor promotie naar 1B

Volgend seizoen zal de reeks in 1B er wellicht een pak anders uit gaan zien, want dan worden in principe vier beloftenelftallen aan de reeks toegevoegd. Daarnaast is er ook nog het gebruikelijke proces van promotie en degradatie, waarbij Virton als rode lantaarn momenteel uit de reeks lijkt te gaan zakken. De topfavoriet om hun plaats in te nemen, haakt echter af.


In eerste nationale staat Dessel Sport na zeventien speeldagen aan de leiding. De Antwerpenaren hebben drie punten voorsprong op eerste achtervolger FC Luik en vier punten op Patro Eisden, dat bovendien al een wedstrijd meer gespeeld heeft. Alleen zal Dessel volgend seizoen zeker niet tot het profvoetbal toetreden, want de club heeft laten weten geen licentie voor 1B aan te zullen vragen.

"Na zorgzame financiële berekeningen en diepgaande besprekingen met het hoofd van de licentiecommissie heeft K.F.C. Dessel Sport besloten om dit jaar geen licentie voor 1B aan te vragen", laten ze weten in een mededeling. "Zo ‘koopt’ de vereniging een jaar de tijd om te zien of de noodzakelijke investeringen aan het stadion kunnen gedaan worden om volgend jaar de stap te zetten en om intern de structuur te bekijken om ook organisatorisch klaar te zijn om de ‘administratieve’ overstap te wagen."

NIET DE EERSTE KEER
De toegangsvoorwaarden voor 1B bleken de voorbije jaren wel vaker een struikelblok voor amateurclubs om de overstap te wagen. Dat leidde er vorig seizoen zelfs toe dat met Lierse Kempenzonen de nummer dertien uit eerste nationale promoveerde, omdat geen enkele andere club een proflicentie weten te bemachtigen had. In het recente verleden pasten ook teams als Knokke en Thes Sport al voor promotie, ondanks dat ze die op sportief vlak wel verdiend hadden.

LEES OOK: Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Zijn de voorwaarden voor 1B te streng?

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

48
48
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

14
14
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

147
147
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

9
9
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

91
91
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

377
377
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

197
197
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

307
307
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

263
263
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

639
639
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

595
595
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

84
84
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

93
93
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

223
223
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

84
84
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

168
168
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

94
94
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

191
191
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

111
111
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

63
63
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

323
323
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

387
387

Meer sportnieuws