Topfavoriet past voor promotie naar 1B

303 stemmen
Topfavoriet past voor promotie naar 1B

Volgend seizoen zal de reeks in 1B er wellicht een pak anders uit gaan zien, want dan worden in principe vier beloftenelftallen aan de reeks toegevoegd. Daarnaast is er ook nog het gebruikelijke proces van promotie en degradatie, waarbij Virton als rode lantaarn momenteel uit de reeks lijkt te gaan zakken. De topfavoriet om hun plaats in te nemen, haakt echter af.


In eerste nationale staat Dessel Sport na zeventien speeldagen aan de leiding. De Antwerpenaren hebben drie punten voorsprong op eerste achtervolger FC Luik en vier punten op Patro Eisden, dat bovendien al een wedstrijd meer gespeeld heeft. Alleen zal Dessel volgend seizoen zeker niet tot het profvoetbal toetreden, want de club heeft laten weten geen licentie voor 1B aan te zullen vragen.

"Na zorgzame financiële berekeningen en diepgaande besprekingen met het hoofd van de licentiecommissie heeft K.F.C. Dessel Sport besloten om dit jaar geen licentie voor 1B aan te vragen", laten ze weten in een mededeling. "Zo ‘koopt’ de vereniging een jaar de tijd om te zien of de noodzakelijke investeringen aan het stadion kunnen gedaan worden om volgend jaar de stap te zetten en om intern de structuur te bekijken om ook organisatorisch klaar te zijn om de ‘administratieve’ overstap te wagen."

NIET DE EERSTE KEER
De toegangsvoorwaarden voor 1B bleken de voorbije jaren wel vaker een struikelblok voor amateurclubs om de overstap te wagen. Dat leidde er vorig seizoen zelfs toe dat met Lierse Kempenzonen de nummer dertien uit eerste nationale promoveerde, omdat geen enkele andere club een proflicentie weten te bemachtigen had. In het recente verleden pasten ook teams als Knokke en Thes Sport al voor promotie, ondanks dat ze die op sportief vlak wel verdiend hadden.

Zijn de voorwaarden voor 1B te streng?

Meest recent

Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

85
85
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

181
181
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

104
104
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

194
194
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

387
387
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

414
414
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

181
181
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

71
71
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

200
200
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

272
272
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

123
123
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

363
363
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

139
139
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

221
221
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

611
611
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

46
46
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

112
112
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

308
308
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

201
201
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

164
164
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

122
122
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

199
199
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

494
494
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

95
95
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

507
507

Meer sportnieuws