Topfavoriet past voor promotie naar 1B

303 stemmen
Topfavoriet past voor promotie naar 1B

Volgend seizoen zal de reeks in 1B er wellicht een pak anders uit gaan zien, want dan worden in principe vier beloftenelftallen aan de reeks toegevoegd. Daarnaast is er ook nog het gebruikelijke proces van promotie en degradatie, waarbij Virton als rode lantaarn momenteel uit de reeks lijkt te gaan zakken. De topfavoriet om hun plaats in te nemen, haakt echter af.


In eerste nationale staat Dessel Sport na zeventien speeldagen aan de leiding. De Antwerpenaren hebben drie punten voorsprong op eerste achtervolger FC Luik en vier punten op Patro Eisden, dat bovendien al een wedstrijd meer gespeeld heeft. Alleen zal Dessel volgend seizoen zeker niet tot het profvoetbal toetreden, want de club heeft laten weten geen licentie voor 1B aan te zullen vragen.

"Na zorgzame financiële berekeningen en diepgaande besprekingen met het hoofd van de licentiecommissie heeft K.F.C. Dessel Sport besloten om dit jaar geen licentie voor 1B aan te vragen", laten ze weten in een mededeling. "Zo ‘koopt’ de vereniging een jaar de tijd om te zien of de noodzakelijke investeringen aan het stadion kunnen gedaan worden om volgend jaar de stap te zetten en om intern de structuur te bekijken om ook organisatorisch klaar te zijn om de ‘administratieve’ overstap te wagen."

NIET DE EERSTE KEER
De toegangsvoorwaarden voor 1B bleken de voorbije jaren wel vaker een struikelblok voor amateurclubs om de overstap te wagen. Dat leidde er vorig seizoen zelfs toe dat met Lierse Kempenzonen de nummer dertien uit eerste nationale promoveerde, omdat geen enkele andere club een proflicentie weten te bemachtigen had. In het recente verleden pasten ook teams als Knokke en Thes Sport al voor promotie, ondanks dat ze die op sportief vlak wel verdiend hadden.

Zijn de voorwaarden voor 1B te streng?

Meest recent

Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

14
14
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

14
14
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

16
16
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

268
268
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

99
99
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

70
70
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

131
131
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

58
58
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

766
766
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

172
172
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

101
101
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

64
64
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

32
32
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

270
270
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

88
88
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

63
63
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

215
215
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

319
319
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

97
97
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

188
188
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

43
43
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

274
274
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

78
78
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

45
45
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

640
640

Meer sportnieuws