'Anderlecht komt sowieso goed weg in omkopingszaak'

526 stemmen
'Anderlecht komt sowieso goed weg in omkopingszaak'

Er werd dinsdag alweer een nieuwe bom op de Belgische voetbalwereld gedropt, want Roland Duchâtelet diende formeel klacht in tegen Anderlecht en KRC Genk, die hij ervan beschuldigt zijn Standard in 2014 door omkoping van de landstitel gehouden te hebben. Daarbij viseert hij naast de clubs ook spelers Anthony Vanden Borre en Ilombe Mboyo, die horloges uitgedeeld zouden hebben in de marge van de matchen Anderlecht-Genk en Genk-Club Brugge.


Er lijkt dus een gerechtelijk onderzoek te gaan komen naar de feiten, maar desondanks hoeft Anderlecht volgens Het Laatste Nieuws alvast geen sportieve gevolgen te vrezen. Op omkoping staan in principe zware straffen, tot zelfs degradatie. Maar het bondsparket voorziet ook een verjaringstermijn van acht jaar en die zal deze zomer al bereikt worden.

Aangezien het onderzoek nu pas opgestart wordt, lijkt de kans dus onbestaande dat er voor de zomer daarover al conclusies getrokken zullen kunnen worden. Anderlecht lijkt dus sowieso min of meer vrijuit te zullen gaan. Het kan wel zijn titel nog verliezen als de beschuldigingen van matchfixing ook effectief hardgemaakt kunnen worden, maar verdere sancties zullen niet meer volgen.

SCHADEVERGOEDING
Duchâtelet zal daar allicht niet al te veel om malen, want ook in het gerechtelijke onderzoek eist de voormalige eigenaar van de Rouches geen schadevergoeding. Dat doen ex-spelers Paul-José Mpoku en Jelle Van Damme wel, want zij stelden zich burgerlijke partij en willen elk 500.000 euro om te compenseren voor morele schade en gemiste kampioenspremies.

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Zou die verjaringstermijn verlengd moeten worden?

Meest recent

"Puur voetbal" - Alderweireld prijst één Duivel in buitenland

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

14
14
Miljoenen keren bekeken: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

20
20
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

36
36
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

348
348
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

422
422
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

102
102
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

300
300
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

156
156
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

252
252
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

185
185
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1064
1064
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

80
80
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

431
431
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

262
262
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

661
661
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

764
764
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

83
83
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

170
170
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

807
807
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

96
96
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

73
73
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

70
70
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

43
43
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

173
173
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125

Meer sportnieuws