'Anderlecht komt sowieso goed weg in omkopingszaak'

526
'Anderlecht komt sowieso goed weg in omkopingszaak'

Er werd dinsdag alweer een nieuwe bom op de Belgische voetbalwereld gedropt, want Roland Duchâtelet diende formeel klacht in tegen Anderlecht en KRC Genk, die hij ervan beschuldigt zijn Standard in 2014 door omkoping van de landstitel gehouden te hebben. Daarbij viseert hij naast de clubs ook spelers Anthony Vanden Borre en Ilombe Mboyo, die horloges uitgedeeld zouden hebben in de marge van de matchen Anderlecht-Genk en Genk-Club Brugge.


Er lijkt dus een gerechtelijk onderzoek te gaan komen naar de feiten, maar desondanks hoeft Anderlecht volgens Het Laatste Nieuws alvast geen sportieve gevolgen te vrezen. Op omkoping staan in principe zware straffen, tot zelfs degradatie. Maar het bondsparket voorziet ook een verjaringstermijn van acht jaar en die zal deze zomer al bereikt worden.

Aangezien het onderzoek nu pas opgestart wordt, lijkt de kans dus onbestaande dat er voor de zomer daarover al conclusies getrokken zullen kunnen worden. Anderlecht lijkt dus sowieso min of meer vrijuit te zullen gaan. Het kan wel zijn titel nog verliezen als de beschuldigingen van matchfixing ook effectief hardgemaakt kunnen worden, maar verdere sancties zullen niet meer volgen.

SCHADEVERGOEDING
Duchâtelet zal daar allicht niet al te veel om malen, want ook in het gerechtelijke onderzoek eist de voormalige eigenaar van de Rouches geen schadevergoeding. Dat doen ex-spelers Paul-José Mpoku en Jelle Van Damme wel, want zij stelden zich burgerlijke partij en willen elk 500.000 euro om te compenseren voor morele schade en gemiste kampioenspremies.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Zou die verjaringstermijn verlengd moeten worden?

Meest recent

Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

14
14
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

22
22
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

7
7
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

77
77
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

101
101
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

77
77
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

76
76
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

326
326
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

107
107
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

77
77
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

92
92
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

28
28
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

71
71
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

280
280
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

39
39
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

52
52
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

22
22
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

114
114
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

58
58
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

222
222
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

76
76
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

215
215
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

88
88
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1067
1067

Meer sportnieuws