'Anderlecht komt sowieso goed weg in omkopingszaak'

door
'Anderlecht komt sowieso goed weg in omkopingszaak'

Er werd dinsdag alweer een nieuwe bom op de Belgische voetbalwereld gedropt, want Roland Duchâtelet diende formeel klacht in tegen Anderlecht en KRC Genk, die hij ervan beschuldigt zijn Standard in 2014 door omkoping van de landstitel gehouden te hebben. Daarbij viseert hij naast de clubs ook spelers Anthony Vanden Borre en Ilombe Mboyo, die horloges uitgedeeld zouden hebben in de marge van de matchen Anderlecht-Genk en Genk-Club Brugge.


Er lijkt dus een gerechtelijk onderzoek te gaan komen naar de feiten, maar desondanks hoeft Anderlecht volgens Het Laatste Nieuws alvast geen sportieve gevolgen te vrezen. Op omkoping staan in principe zware straffen, tot zelfs degradatie. Maar het bondsparket voorziet ook een verjaringstermijn van acht jaar en die zal deze zomer al bereikt worden.

Aangezien het onderzoek nu pas opgestart wordt, lijkt de kans dus onbestaande dat er voor de zomer daarover al conclusies getrokken zullen kunnen worden. Anderlecht lijkt dus sowieso min of meer vrijuit te zullen gaan. Het kan wel zijn titel nog verliezen als de beschuldigingen van matchfixing ook effectief hardgemaakt kunnen worden, maar verdere sancties zullen niet meer volgen.

SCHADEVERGOEDING
Duchâtelet zal daar allicht niet al te veel om malen, want ook in het gerechtelijke onderzoek eist de voormalige eigenaar van de Rouches geen schadevergoeding. Dat doen ex-spelers Paul-José Mpoku en Jelle Van Damme wel, want zij stelden zich burgerlijke partij en willen elk 500.000 euro om te compenseren voor morele schade en gemiste kampioenspremies.

LEES OOK: 'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Zou die verjaringstermijn verlengd moeten worden?

Meest recent

'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

45
45
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

329
329
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

25
25
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

109
109
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

16
16
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

53
53
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

89
89
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

134
134
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

464
464
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

277
277
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

179
179
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

369
369
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

259
259
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

247
247
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

256
256
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

577
577
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

171
171
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

125
125
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

66
66
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

55
55
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

32
32
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

165
165
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

126
126
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

66
66
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

91
91

Meer sportnieuws