Bellamy doet boekje open over Kompany én gemiste RSCA-transfer

door
Bellamy doet boekje open over Kompany én gemiste RSCA-transfer

Vincent Kompany laat een zeer goede indruk achter als coach. Op zijn 35ste lijkt Kompany het potentieel te hebben om op termijn de top te behalen zoals hij als speler wist te bereiken. Craig Bellamy is uitermate lovend over 'Vince the Prince'.


Bellamy werkte bij RSCA samen met Kompany, maar enkele maanden geleden nam hij wegens een depressie afscheid. Dat was een zeer emotioneel moment voor Kompany én Bellamy. De ex-spits van onder meer Liverpool was in de podcast The Central Club lyrisch over Kompany.

“Vincent staat open voor meningen. Het is niet iemand die alleen zijn mening wil doordrukken. Hij weet dat hij niet altijd gelijk heeft en dat hij hulp kan gebruiken. Hij was als speler compleet anders dan andere voetballers. Zijn persoonlijkheid... Als hij in een kleedkamer binnenstapte, dan stond er wel iemand, hoor. Bobby Robson was de eerste coach bij wie ik dat zag, maar Vinnie heeft ook die uitstraling", aldus Kompany.

TOEKOMST

"Het is iemand die echt alles wil weten. Hij vond het werk van een coach in Japan heel opmerkelijk. Hij wou hem naar Anderlecht halen, maar uiteindelijk werd hij hoofdtrainer van Celtic (Ange Postecoglu, nvdr.). Hij leeft achter zijn computer (lacht). Hij wou alles weten. Weet je dat hij zelfs met de lonen bezig was? Zo kon hij zien hoe we met speler X konden schuiven, om bijvoorbeeld speler Y te halen. Zijn werkethiek is ook enorm en daarom denk ik dat hij een geweldige carrière tegemoet gaat. Vince wil altijd meer, maar uiteraard moet je opletten dat je niet gaat ‘overanalyseren’. Maar hij heeft daar een goede middenweg in gevonden. Bovendien heeft bijna altijd een oplossing klaar. Zijn mogelijkheden? Die zijn ongekend, niet alleen als trainer. Hij zou volgens mij een algemeen directeur of zelfs clubeigenaar kunnen worden. Hij is zeldzaam."

Tot slot had hij ook lovende woorden over de opleiding in België. "Dat vond ik zo mooi bij Anderlecht en België. School is heel belangrijk en het is heus geen toeval dat ze zoveel slimme en jonge talenten produceren in België. Ze zorgen er met die opleidingen voor echt goed opgeleide spelers, op en naast het veld."

LEES OOK: Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

Gaat Kompany ooit clubeigenaar worden?

Meest recent

JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

5
5
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

70
70
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

27
27
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

39
39
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

105
105
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

90
90
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

138
138
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

418
418
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

83
83
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

398
398
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

128
128
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

183
183
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

138
138
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

18
18
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

126
126
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

347
347
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

138
138
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

591
591
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

197
197
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

235
235
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

243
243
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

136
136
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

375
375
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

215
215
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

281
281

Meer sportnieuws