Bellamy doet boekje open over Kompany én gemiste RSCA-transfer

door
Bellamy doet boekje open over Kompany én gemiste RSCA-transfer

Vincent Kompany laat een zeer goede indruk achter als coach. Op zijn 35ste lijkt Kompany het potentieel te hebben om op termijn de top te behalen zoals hij als speler wist te bereiken. Craig Bellamy is uitermate lovend over 'Vince the Prince'.


Bellamy werkte bij RSCA samen met Kompany, maar enkele maanden geleden nam hij wegens een depressie afscheid. Dat was een zeer emotioneel moment voor Kompany én Bellamy. De ex-spits van onder meer Liverpool was in de podcast The Central Club lyrisch over Kompany.

“Vincent staat open voor meningen. Het is niet iemand die alleen zijn mening wil doordrukken. Hij weet dat hij niet altijd gelijk heeft en dat hij hulp kan gebruiken. Hij was als speler compleet anders dan andere voetballers. Zijn persoonlijkheid... Als hij in een kleedkamer binnenstapte, dan stond er wel iemand, hoor. Bobby Robson was de eerste coach bij wie ik dat zag, maar Vinnie heeft ook die uitstraling", aldus Kompany.

TOEKOMST

"Het is iemand die echt alles wil weten. Hij vond het werk van een coach in Japan heel opmerkelijk. Hij wou hem naar Anderlecht halen, maar uiteindelijk werd hij hoofdtrainer van Celtic (Ange Postecoglu, nvdr.). Hij leeft achter zijn computer (lacht). Hij wou alles weten. Weet je dat hij zelfs met de lonen bezig was? Zo kon hij zien hoe we met speler X konden schuiven, om bijvoorbeeld speler Y te halen. Zijn werkethiek is ook enorm en daarom denk ik dat hij een geweldige carrière tegemoet gaat. Vince wil altijd meer, maar uiteraard moet je opletten dat je niet gaat ‘overanalyseren’. Maar hij heeft daar een goede middenweg in gevonden. Bovendien heeft bijna altijd een oplossing klaar. Zijn mogelijkheden? Die zijn ongekend, niet alleen als trainer. Hij zou volgens mij een algemeen directeur of zelfs clubeigenaar kunnen worden. Hij is zeldzaam."

Tot slot had hij ook lovende woorden over de opleiding in België. "Dat vond ik zo mooi bij Anderlecht en België. School is heel belangrijk en het is heus geen toeval dat ze zoveel slimme en jonge talenten produceren in België. Ze zorgen er met die opleidingen voor echt goed opgeleide spelers, op en naast het veld."

LEES OOK: Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Gaat Kompany ooit clubeigenaar worden?

Meest recent

Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

6
6
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

30
30
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

24
24
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

31
31
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

92
92
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

163
163
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

67
67
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

106
106
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

283
283
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

268
268
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

91
91
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

160
160
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

286
286
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

138
138
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

115
115
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

151
151
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

501
501
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

98
98
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

590
590
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

955
955
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

146
146
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

472
472
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

369
369
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

690
690
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

452
452

Meer sportnieuws