Bellamy doet boekje open over Kompany én gemiste RSCA-transfer

door
Bellamy doet boekje open over Kompany én gemiste RSCA-transfer

Vincent Kompany laat een zeer goede indruk achter als coach. Op zijn 35ste lijkt Kompany het potentieel te hebben om op termijn de top te behalen zoals hij als speler wist te bereiken. Craig Bellamy is uitermate lovend over 'Vince the Prince'.


Bellamy werkte bij RSCA samen met Kompany, maar enkele maanden geleden nam hij wegens een depressie afscheid. Dat was een zeer emotioneel moment voor Kompany én Bellamy. De ex-spits van onder meer Liverpool was in de podcast The Central Club lyrisch over Kompany.

“Vincent staat open voor meningen. Het is niet iemand die alleen zijn mening wil doordrukken. Hij weet dat hij niet altijd gelijk heeft en dat hij hulp kan gebruiken. Hij was als speler compleet anders dan andere voetballers. Zijn persoonlijkheid... Als hij in een kleedkamer binnenstapte, dan stond er wel iemand, hoor. Bobby Robson was de eerste coach bij wie ik dat zag, maar Vinnie heeft ook die uitstraling", aldus Kompany.

TOEKOMST

"Het is iemand die echt alles wil weten. Hij vond het werk van een coach in Japan heel opmerkelijk. Hij wou hem naar Anderlecht halen, maar uiteindelijk werd hij hoofdtrainer van Celtic (Ange Postecoglu, nvdr.). Hij leeft achter zijn computer (lacht). Hij wou alles weten. Weet je dat hij zelfs met de lonen bezig was? Zo kon hij zien hoe we met speler X konden schuiven, om bijvoorbeeld speler Y te halen. Zijn werkethiek is ook enorm en daarom denk ik dat hij een geweldige carrière tegemoet gaat. Vince wil altijd meer, maar uiteraard moet je opletten dat je niet gaat ‘overanalyseren’. Maar hij heeft daar een goede middenweg in gevonden. Bovendien heeft bijna altijd een oplossing klaar. Zijn mogelijkheden? Die zijn ongekend, niet alleen als trainer. Hij zou volgens mij een algemeen directeur of zelfs clubeigenaar kunnen worden. Hij is zeldzaam."

Tot slot had hij ook lovende woorden over de opleiding in België. "Dat vond ik zo mooi bij Anderlecht en België. School is heel belangrijk en het is heus geen toeval dat ze zoveel slimme en jonge talenten produceren in België. Ze zorgen er met die opleidingen voor echt goed opgeleide spelers, op en naast het veld."

LEES OOK: Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

Gaat Kompany ooit clubeigenaar worden?

Meest recent

'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

21
21
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

57
57
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

137
137
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

142
142
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

26
26
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

74
74
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

140
140
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

87
87
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

148
148
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

159
159
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

357
357
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

328
328
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

232
232
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

152
152
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

123
123
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

217
217
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

75
75
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

381
381
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

123
123
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

411
411
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

178
178
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

280
280
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

732
732
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

223
223

Meer sportnieuws