Bellamy doet boekje open over Kompany én gemiste RSCA-transfer

door
Bellamy doet boekje open over Kompany én gemiste RSCA-transfer

Vincent Kompany laat een zeer goede indruk achter als coach. Op zijn 35ste lijkt Kompany het potentieel te hebben om op termijn de top te behalen zoals hij als speler wist te bereiken. Craig Bellamy is uitermate lovend over 'Vince the Prince'.


Bellamy werkte bij RSCA samen met Kompany, maar enkele maanden geleden nam hij wegens een depressie afscheid. Dat was een zeer emotioneel moment voor Kompany én Bellamy. De ex-spits van onder meer Liverpool was in de podcast The Central Club lyrisch over Kompany.

“Vincent staat open voor meningen. Het is niet iemand die alleen zijn mening wil doordrukken. Hij weet dat hij niet altijd gelijk heeft en dat hij hulp kan gebruiken. Hij was als speler compleet anders dan andere voetballers. Zijn persoonlijkheid... Als hij in een kleedkamer binnenstapte, dan stond er wel iemand, hoor. Bobby Robson was de eerste coach bij wie ik dat zag, maar Vinnie heeft ook die uitstraling", aldus Kompany.

TOEKOMST

"Het is iemand die echt alles wil weten. Hij vond het werk van een coach in Japan heel opmerkelijk. Hij wou hem naar Anderlecht halen, maar uiteindelijk werd hij hoofdtrainer van Celtic (Ange Postecoglu, nvdr.). Hij leeft achter zijn computer (lacht). Hij wou alles weten. Weet je dat hij zelfs met de lonen bezig was? Zo kon hij zien hoe we met speler X konden schuiven, om bijvoorbeeld speler Y te halen. Zijn werkethiek is ook enorm en daarom denk ik dat hij een geweldige carrière tegemoet gaat. Vince wil altijd meer, maar uiteraard moet je opletten dat je niet gaat ‘overanalyseren’. Maar hij heeft daar een goede middenweg in gevonden. Bovendien heeft bijna altijd een oplossing klaar. Zijn mogelijkheden? Die zijn ongekend, niet alleen als trainer. Hij zou volgens mij een algemeen directeur of zelfs clubeigenaar kunnen worden. Hij is zeldzaam."

Tot slot had hij ook lovende woorden over de opleiding in België. "Dat vond ik zo mooi bij Anderlecht en België. School is heel belangrijk en het is heus geen toeval dat ze zoveel slimme en jonge talenten produceren in België. Ze zorgen er met die opleidingen voor echt goed opgeleide spelers, op en naast het veld."

LEES OOK: Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

Gaat Kompany ooit clubeigenaar worden?

Meest recent

Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

19
19
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

152
152
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

45
45
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

101
101
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

43
43
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

169
169
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

160
160
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

90
90
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

575
575
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

248
248
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

271
271
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

824
824
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

538
538
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

380
380
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

291
291
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

744
744
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

194
194
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

61
61
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

95
95
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

406
406
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

62
62
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

17
17
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

555
555
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

435
435
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

43
43

Meer sportnieuws