Deschacht voorspelt lange strijd voor Anderlecht

door
Deschacht voorspelt lange strijd voor Anderlecht

RSC Anderlecht won met 1-2 van Zulte Waregem. Dat was verdiend. Paars-Wit toonde zich zoals wel vaker dit seizoen tegen een kleinere ploeg.


Anderlecht speelde tegen Eupen en Zulte Waregem een resem kansen bij elkaar. Dat werd dan gelinkt aan de basisplaats van Majeed Ashimeru, maar ook met Kristoffer Olsson - die dit seizoen zeker nog niet 100% kon overtuigen - kende RSCA dergelijke matchen tegen ploegen onderin zoals Beerschot en Seraing. Tegen de topclubs heeft RSCA het een pak moeilijker en het is nog maar de vraag of RSCA met Ashimeru tegen Genk kan spelen. Zo wordt de ploeg wel héél offensief en kwetsbaar in de omschakeling.

CRUCIAAL DUEL

Als RSCA wint van KRC Genk, duwt het de Limburgers definitief uit de race voor de Champions’ Play-Offs. Bij een nederlaag is Genk weer helemaal terug. Olivier Deschacht denkt dat Anderlecht de top vier zal halen.

 "Het is een rollercoaster. Maar toch denk ik dat het goed komt. Al gaan ze er toch tot de laatste speeldag moeten voor knokken. Charleroi, Genk en Gent komen er nu toch aan. Ze gaan toch niet op hun lauweren mogen rusten, of hoe zeg je dat? Want ik heb de indruk dat ze zich al te zeker voelen van hun vierde plaats en dat is absoluut het geval niet", zegt hij aan De Krant van West-Vlaanderen. RSCA heeft momenteel 10 punten meer dan Genk, maar dat speelt deze week ook nog een inhaalmatch tegen KV Mechelen. Dat is ook nog een kandidaat voor de top vier.

LEES OOK: Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Haalt RSCA de top vier?

Meest recent

Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

37
37
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

24
24
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

161
161
Eddy Snelders getuigt in rechtbank: woorden zinderen na

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

22
22
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

104
104
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

354
354
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

45
45
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

554
554
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

302
302
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

892
892
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

206
206
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

61
61
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

38
38
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

187
187
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

188
188
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

118
118
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

530
530
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

255
255
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

390
390
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

112
112
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

515
515
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

359
359
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

90
90
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

193
193

Meer sportnieuws