Uitsupporters keren terug in Jupiler Pro League

door
Uitsupporters keren terug in Jupiler Pro League

De Jupiler Pro League had de voorbije maanden ook weer te lijden onder de maatregelen tegen het coronavirus, maar op dat vlak komt er weer licht aan het einde van de tunnel. Nadat de stadions een korte periode gesloten bleven, werden supporters in beperkte mate de laatste weken alweer toegelaten. Nu krijgen de fans weer goed nieuws.


Vanaf vrijdag gaat de coronabarometer in ons land immers op oranje in plaats van rood, wat ook minder beperkingen voor de voetbalwereld met zich meebrengt. Het Laatste Nieuws weet dat het aantal aanwezige toeschouwers daardoor opgetrokken mag worden tot zo'n 80 procent van de stadioncapaciteit, terwijl de Pro League ook een aantal andere beperkingen opheft.

Zo mogen uitsupporters voortaan weer hun opwachting maken, nadat een tijdlang enkel fans van de thuisploeg welkom waren. De maatregel moest de verspreiding van het virus tijdens de busreizen van de supporters tegenhouden, maar wordt door de verbeterde situatie weer losgelaten. Daarnaast wordt ook het eet- en drinkverbod op de tribunes opgeheven.

OPSTEKER
Het nieuws is niet alleen een opsteker voor de supporters, maar ook voor de clubs. Die krijgen zo weer meer steun van hun fans en kunnen daarnaast met de opgetrokken capaciteit ook weer wat meer inkomsten gaan genereren. Ze zullen ongetwijfeld hopen dat de coronacijfers blijven dalen, zodat de barometer uiteindelijk op geel zal belanden. In dat geval zijn er immers geen beperkingen meer op het aantal toeschouwers en is er ook geen Covid Safe Ticket meer nodig.

LEES OOK: Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

Goede zaak voor het Belgische voetbal?

Meest recent

Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

38
38
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

46
46
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

20
20
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

104
104
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

204
204
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

156
156
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

117
117
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

173
173
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

279
279
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

575
575
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

318
318
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

502
502
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

278
278
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

394
394
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

94
94
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

222
222
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

45
45
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

128
128
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

251
251
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

211
211
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

101
101
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

179
179
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

78
78
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

59
59
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

129
129

Meer sportnieuws