Kompany viseert nieuwe slachtoffer bij Anderlecht

door
Kompany viseert nieuwe slachtoffer bij Anderlecht

Vorig weekend koos Vincent Kompany in zijn centrale defensie voor het duo Zeno Debast en Wesley Hoedt. Het tweetal legde een voortreffelijke prestatie op de mat tegen Zulte Waregem en dat voorspelt veel goeds voor de toekomst. Anderzijds betekent de ontdekking van het duo Debast-Hoedt slecht nieuws voor Lisandro Magallan. Na vijftien opeenvolgende wedstrijden als titularis lijkt de Argentijn zijn basisplaats voorgoed kwijt te zijn, want ook Hannes Delcroix komt zich straks nog in de moordende concurrentiestrijd mengen.


DEBAST VOOR MAGALLAN

Zeno Debast maakte twee weekends terug zijn groot basisdebuut bij RSC Anderlecht en de 18-jarige verdediger scoorde toen veel punten bij zijn coach, bij de achterban en ook in de media. “Hij speelde met de maturiteit van een 30-jarige speler”, zei Vincent Kompany over de sterke prestatie van de jonge Debast tegen Eupen. “Ik hou van zijn persoonlijkheid aan de bal. Hij heeft een enorm potentieel. Hij heeft een geweldige toekomst en een enorme ruimte voor progressie.”

Vincent Kompany houdt er soms een vreemd personeelsmanagement op na, maar in het geval van Zeno Debast kiest hij voor rechtlijnigheid. De coach van Sporting gaf de 18-jarige tegen Zulte Waregem namelijk een nieuwe basisplaats, waardoor hij de voorkeur kreeg op Lisandro Magallan - vorige week tegen Eupen nog zijn partner in de centrale verdediging. De Argentijn deed het helemaal niet zo slecht tegen de Panda’s, maar de indrukwekkende prestatie van Debast kon Kompany dus duidelijk meer bekoren.



De keuze om Zeno Debast in het basiselftal te behouden ten nadele van Lisandro Magallan is geen keuze tegen de Argentijn maar wel een vóór het jeugdproduct van Anderlecht. Magallan startte onlangs vijftien competitiewedstrijd op een rij, weliswaar met erg wisselvallig geleverde prestaties, maar vorig weekend verloor hij dan toch zijn basisplaats. Eindelijk, zullen veel waarnemers, analisten en fans ongetwijfeld gedacht hebben.

DEBAST BEVESTIGT

Zeno Debast vormde tegen Zulte Waregem in de centrale verdediging een erg goed duo met Wesley Hoedt. “Als Debast - een heel groot talent - wil spelen, dan moet hij laten zien dat hij beter is dan mij”, zei de Nederlander eerder dit seizoen in La Dernière Heure. Zo goed als Hoedt speelt Debast nog niet, maar de 18-jarige kon aan de Gaverbeek terugblikken op een meer dan geslaagde prestatie. En dat zijn er nu ondertussen al twee op een rij voor Debast.

Zeno Debast speelde wederom zonder complexen en als voetballende verdediger zocht hij met zijn passing nadrukkelijk de diepte op. De spelers van Zulte Waregem lieten hem pertinent aan de bal en dat was duidelijk een grote misrekening van Timmy Simons. Met een passing-zuiverheid van 95% was Debast veruit de beste passeur bij Anderlecht. Maar liefst 89 van zijn 94 verstuurde passes eindigden succesvol in de voeten van een ploegmaat.



Daarnaast was Zeno Debast zaterdagavond ook de primus bij het aantal gewonnen acties in de wedstrijd tegen Zulte Waregem en was bracht hij tevens het meeste verticaliteit in zijn spel. Het is duidelijk dat de concurrentiestrijd in de centrale verdediging van Anderlecht heel stevig wordt, want Wesley Hoedt presteert ook heel sterk en daarnaast komt Hannes Delcroix er nog aan na zijn blessure. Op die manier lijkt Lisandro Magallan op niet veel speeltijd meer te moeten rekenen.

DEBAST PROMOVEERT

Ook al toont Zeno Debast nu al twee wedstrijden op een rij zijn groot talent en kunnen aan, toch heeft hij wel nog wat werk op de plank - iets wat heel logisch is op amper 18-jarige leeftijd. Tegen Eupen lag hij met een risicovolle pass aan de basis van het tegendoelpunt van Smail Prevljak, en ook tegen Zulte Waregem liet hij zich opmerken met een verkeerde en gevaarlijke pass. Eentje die nu wel geen gevolgen had. Het spreekt wel in het voordeel van Debast dat hij zich altijd razendsnel weet te herpakken en steeds het hoofd koel kan houden.



Algemeen gesteld kan Zeno Debast terugblikken op een meer dan geslaagd tweeluik tegen KAS Eupen en Zulte Waregem, waardoor zijn krediet zienderogen blijft groeien. “Maar het is natuurlijk nog te vroeg om te geloven dat hij alle wedstrijden zal spelen”, voorspelt La Dernière Heure. “Niet alle centrale verdedigers zijn zoals Kompany op 18-jarige leeftijd.” Maar desondanks is het ondertussen wel heel duidelijk geworden dat Debast op korte termijn Lisandro Magallan voorbij heeft gestoken in de hiërarchie van de centrale verdedigers. We zijn alvast benieuwd welke knopen Vincent Kompany zal doorhakken eenmaal Hannes Delcroix straks terug volledig wedstrijdfit wordt bevonden.

LEES OOK: Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

Is Debast beter dan Magallan?

Meest recent

Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

0
0
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

28
28
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

65
65
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

107
107
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

147
147
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

212
212
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

32
32
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

81
81
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

51
51
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

121
121
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

39
39
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

261
261
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

378
378
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

22
22
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

119
119
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

200
200
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

434
434
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

211
211
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

194
194
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

276
276
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

1838
1838
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

311
311
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

602
602
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

1082
1082
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

296
296

Meer sportnieuws