Kompany viseert nieuwe slachtoffer bij Anderlecht

772
Kompany viseert nieuwe slachtoffer bij Anderlecht

Vorig weekend koos Vincent Kompany in zijn centrale defensie voor het duo Zeno Debast en Wesley Hoedt. Het tweetal legde een voortreffelijke prestatie op de mat tegen Zulte Waregem en dat voorspelt veel goeds voor de toekomst. Anderzijds betekent de ontdekking van het duo Debast-Hoedt slecht nieuws voor Lisandro Magallan. Na vijftien opeenvolgende wedstrijden als titularis lijkt de Argentijn zijn basisplaats voorgoed kwijt te zijn, want ook Hannes Delcroix komt zich straks nog in de moordende concurrentiestrijd mengen.


DEBAST VOOR MAGALLAN

Zeno Debast maakte twee weekends terug zijn groot basisdebuut bij RSC Anderlecht en de 18-jarige verdediger scoorde toen veel punten bij zijn coach, bij de achterban en ook in de media. “Hij speelde met de maturiteit van een 30-jarige speler”, zei Vincent Kompany over de sterke prestatie van de jonge Debast tegen Eupen. “Ik hou van zijn persoonlijkheid aan de bal. Hij heeft een enorm potentieel. Hij heeft een geweldige toekomst en een enorme ruimte voor progressie.”

Vincent Kompany houdt er soms een vreemd personeelsmanagement op na, maar in het geval van Zeno Debast kiest hij voor rechtlijnigheid. De coach van Sporting gaf de 18-jarige tegen Zulte Waregem namelijk een nieuwe basisplaats, waardoor hij de voorkeur kreeg op Lisandro Magallan - vorige week tegen Eupen nog zijn partner in de centrale verdediging. De Argentijn deed het helemaal niet zo slecht tegen de Panda’s, maar de indrukwekkende prestatie van Debast kon Kompany dus duidelijk meer bekoren.



De keuze om Zeno Debast in het basiselftal te behouden ten nadele van Lisandro Magallan is geen keuze tegen de Argentijn maar wel een vóór het jeugdproduct van Anderlecht. Magallan startte onlangs vijftien competitiewedstrijd op een rij, weliswaar met erg wisselvallig geleverde prestaties, maar vorig weekend verloor hij dan toch zijn basisplaats. Eindelijk, zullen veel waarnemers, analisten en fans ongetwijfeld gedacht hebben.

DEBAST BEVESTIGT

Zeno Debast vormde tegen Zulte Waregem in de centrale verdediging een erg goed duo met Wesley Hoedt. “Als Debast - een heel groot talent - wil spelen, dan moet hij laten zien dat hij beter is dan mij”, zei de Nederlander eerder dit seizoen in La Dernière Heure. Zo goed als Hoedt speelt Debast nog niet, maar de 18-jarige kon aan de Gaverbeek terugblikken op een meer dan geslaagde prestatie. En dat zijn er nu ondertussen al twee op een rij voor Debast.

Zeno Debast speelde wederom zonder complexen en als voetballende verdediger zocht hij met zijn passing nadrukkelijk de diepte op. De spelers van Zulte Waregem lieten hem pertinent aan de bal en dat was duidelijk een grote misrekening van Timmy Simons. Met een passing-zuiverheid van 95% was Debast veruit de beste passeur bij Anderlecht. Maar liefst 89 van zijn 94 verstuurde passes eindigden succesvol in de voeten van een ploegmaat.



Daarnaast was Zeno Debast zaterdagavond ook de primus bij het aantal gewonnen acties in de wedstrijd tegen Zulte Waregem en was bracht hij tevens het meeste verticaliteit in zijn spel. Het is duidelijk dat de concurrentiestrijd in de centrale verdediging van Anderlecht heel stevig wordt, want Wesley Hoedt presteert ook heel sterk en daarnaast komt Hannes Delcroix er nog aan na zijn blessure. Op die manier lijkt Lisandro Magallan op niet veel speeltijd meer te moeten rekenen.

DEBAST PROMOVEERT

Ook al toont Zeno Debast nu al twee wedstrijden op een rij zijn groot talent en kunnen aan, toch heeft hij wel nog wat werk op de plank - iets wat heel logisch is op amper 18-jarige leeftijd. Tegen Eupen lag hij met een risicovolle pass aan de basis van het tegendoelpunt van Smail Prevljak, en ook tegen Zulte Waregem liet hij zich opmerken met een verkeerde en gevaarlijke pass. Eentje die nu wel geen gevolgen had. Het spreekt wel in het voordeel van Debast dat hij zich altijd razendsnel weet te herpakken en steeds het hoofd koel kan houden.



Algemeen gesteld kan Zeno Debast terugblikken op een meer dan geslaagd tweeluik tegen KAS Eupen en Zulte Waregem, waardoor zijn krediet zienderogen blijft groeien. “Maar het is natuurlijk nog te vroeg om te geloven dat hij alle wedstrijden zal spelen”, voorspelt La Dernière Heure. “Niet alle centrale verdedigers zijn zoals Kompany op 18-jarige leeftijd.” Maar desondanks is het ondertussen wel heel duidelijk geworden dat Debast op korte termijn Lisandro Magallan voorbij heeft gestoken in de hiërarchie van de centrale verdedigers. We zijn alvast benieuwd welke knopen Vincent Kompany zal doorhakken eenmaal Hannes Delcroix straks terug volledig wedstrijdfit wordt bevonden.

LEES OOK: 'Anderlecht gelinkt aan peperdure Serie A-speler'

Is Debast beter dan Magallan?

Meest recent

Droomavond wordt nachtmerrie: Genk meldt dramatisch nieuws

KRC Genk heeft zaterdagavond zijn eerste zege van het seizoen geboekt. De Limburgers bogen tegen KVC ...

15
15
Eerste nederlaag Anderlecht: Vitor Bruno geeft oorzaak

De eerste nederlaag van het nieuwe seizoen is een feit voor RSC Anderlecht. De recordkampioen liet ...

89
89
'Club Brugge blijft versterken: bekende naam onderweg'

Club Brugge wil in het slot van de mercato nog een flankaanvaller en linksachter aantrekken. ...

167
167
'Bornauw weg voor prikje; verrassende transfer Batshuayi'

Het einde van de zomerse transferperiode komt stilaan in zicht, maar verschillende (kandidaat-)Rode ...

38
38
Brüls doet monden openvallen: "Heel Anderlecht in zijn zak"

SK Beveren heeft op de tweede speeldag van de Jupiler Pro League al voor zijn eerste stunt gezorgd. ...

103
103
Feest op Freethiel! Fris Beveren haalt Anderlecht van wolk

SK Beveren heeft zondagmiddag voor een knappe stunt gezorgd. De promovendus kwam tegen RSC ...

220
220
'Pocognoli geeft groen licht: fascinerende nieuwe job'

Sébastien Pocognoli werd na nog geen jaar dienstverband al aan de kant geschoven als ...

24
24
'Onverwachte wending: miljoenendeal Genk 'on hold' gezet'

KRC Genk toonde zaterdagavond een flink staaltje veerkracht en boog tegen KVC Westerlo een dubbele ...

352
352
'Club Brugge in actie: vizier op voormalig Cercle-chouchou'

Club Brugge wil in het slot van de mercato enkel gerichte aanwinsten aan de selectie toevoegen. Zo ...

491
491
Sterkhouder Anderlecht gebeten hond: "Wat een nonchalance"

Met een Europees najaar in de pocket en na een goede start van het seizoen, trok RSC Anderlecht ...

246
246
'Schoktransfer Manchester City: contract van 100 miljoen'

Als nieuwe bondscoach van Nederland zal Xavi Hernandez straks ook de Saudische competitie van ...

208
208
Van Bommel in Cegeka Arena: verrassende kandidaat-Duivel?

Het leven van een bondscoach kan soms hard zijn. Terwijl zijn zoon Ruben zaterdag zijn eerst ...

295
295
'Arsenal niet voldaan: Arteta pusht voor monsteraanwinst'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

157
157
Bruno gooit elftal opnieuw om: Anderlecht met basisdebutant

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Dat vraagt wel om bevestiging ...

147
147
Onbegrip Anderlecht na Europees duel: "Hij was tegen ons"

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond van een Europees najaar verzekerd. In de laatste voorronde ...

505
505
TU: 'Club wil bekend gezicht, Anderlecht vindt buitenkans'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

437
437
Straffe onthulling: ‘Lukaku wilde niet weg bij Napoli’

Romelu Lukaku zal komend seizoen te zien zijn bij het Turkse Fenerbahçe. Na een ...

99
99
‘Union houdt hart vast: plots gesprekken over smaakmaker’

Union SG verliest elke mercato sterkhouders en dat is ook deze zomer niet anders. Het einde van de ...

132
132
‘Fernandez-Pardo eist toptransfer en start oorlog bij Lille’

Matias Fernandez-Pardo werd afgelopen WK als wit konijn door Rudi Garcia geselecteerd bij de Rode ...

182
182
Heynen roept duidelijke taal na remontada KRC Genk

KRC Genk keek tegen Westerlo tegen een dubbele achterstand aan, maar de Limburgers wisten die nog om ...

305
305
Thorgan Hazard niet in selectie RC Lens voor PSG-clash

Thorgan Hazard nam afscheid van RSC Anderlecht en trok naar oude club RC Lens. Die club was vorig ...

94
94
Sam Kerkhofs slaat hard terug op kritiek Dender

In de Challenger Pro League werd het FVS-systeem meteen gebruikt. Via Football Video Support kunnen ...

70
70
'Anderlecht gelinkt aan peperdure Serie A-speler'

RSC Anderlecht is nog van plan zich te gaan versterken de komende weken. De Brusselaars worden ...

211
211
Vanaken looft ploegmaat: "Je moet hem vrij laten"

Hans Vanaken speelde een degelijke wedstrijd tegen OH Leuven. De Rode Duivel deed vooral verder ...

725
725
'Antwerp heeft miljoenenaankoop helemaal beet'

Royal Antwerp FC is met een zes op zes uitstekend aan het seizoen begonnen. De Great Old raakt zo ...

542
542

Meer sportnieuws