Kompany viseert nieuwe slachtoffer bij Anderlecht

772 stemmen
Kompany viseert nieuwe slachtoffer bij Anderlecht

Vorig weekend koos Vincent Kompany in zijn centrale defensie voor het duo Zeno Debast en Wesley Hoedt. Het tweetal legde een voortreffelijke prestatie op de mat tegen Zulte Waregem en dat voorspelt veel goeds voor de toekomst. Anderzijds betekent de ontdekking van het duo Debast-Hoedt slecht nieuws voor Lisandro Magallan. Na vijftien opeenvolgende wedstrijden als titularis lijkt de Argentijn zijn basisplaats voorgoed kwijt te zijn, want ook Hannes Delcroix komt zich straks nog in de moordende concurrentiestrijd mengen.


DEBAST VOOR MAGALLAN

Zeno Debast maakte twee weekends terug zijn groot basisdebuut bij RSC Anderlecht en de 18-jarige verdediger scoorde toen veel punten bij zijn coach, bij de achterban en ook in de media. “Hij speelde met de maturiteit van een 30-jarige speler”, zei Vincent Kompany over de sterke prestatie van de jonge Debast tegen Eupen. “Ik hou van zijn persoonlijkheid aan de bal. Hij heeft een enorm potentieel. Hij heeft een geweldige toekomst en een enorme ruimte voor progressie.”

Vincent Kompany houdt er soms een vreemd personeelsmanagement op na, maar in het geval van Zeno Debast kiest hij voor rechtlijnigheid. De coach van Sporting gaf de 18-jarige tegen Zulte Waregem namelijk een nieuwe basisplaats, waardoor hij de voorkeur kreeg op Lisandro Magallan - vorige week tegen Eupen nog zijn partner in de centrale verdediging. De Argentijn deed het helemaal niet zo slecht tegen de Panda’s, maar de indrukwekkende prestatie van Debast kon Kompany dus duidelijk meer bekoren.



De keuze om Zeno Debast in het basiselftal te behouden ten nadele van Lisandro Magallan is geen keuze tegen de Argentijn maar wel een vóór het jeugdproduct van Anderlecht. Magallan startte onlangs vijftien competitiewedstrijd op een rij, weliswaar met erg wisselvallig geleverde prestaties, maar vorig weekend verloor hij dan toch zijn basisplaats. Eindelijk, zullen veel waarnemers, analisten en fans ongetwijfeld gedacht hebben.

DEBAST BEVESTIGT

Zeno Debast vormde tegen Zulte Waregem in de centrale verdediging een erg goed duo met Wesley Hoedt. “Als Debast - een heel groot talent - wil spelen, dan moet hij laten zien dat hij beter is dan mij”, zei de Nederlander eerder dit seizoen in La Dernière Heure. Zo goed als Hoedt speelt Debast nog niet, maar de 18-jarige kon aan de Gaverbeek terugblikken op een meer dan geslaagde prestatie. En dat zijn er nu ondertussen al twee op een rij voor Debast.

Zeno Debast speelde wederom zonder complexen en als voetballende verdediger zocht hij met zijn passing nadrukkelijk de diepte op. De spelers van Zulte Waregem lieten hem pertinent aan de bal en dat was duidelijk een grote misrekening van Timmy Simons. Met een passing-zuiverheid van 95% was Debast veruit de beste passeur bij Anderlecht. Maar liefst 89 van zijn 94 verstuurde passes eindigden succesvol in de voeten van een ploegmaat.



Daarnaast was Zeno Debast zaterdagavond ook de primus bij het aantal gewonnen acties in de wedstrijd tegen Zulte Waregem en was bracht hij tevens het meeste verticaliteit in zijn spel. Het is duidelijk dat de concurrentiestrijd in de centrale verdediging van Anderlecht heel stevig wordt, want Wesley Hoedt presteert ook heel sterk en daarnaast komt Hannes Delcroix er nog aan na zijn blessure. Op die manier lijkt Lisandro Magallan op niet veel speeltijd meer te moeten rekenen.

DEBAST PROMOVEERT

Ook al toont Zeno Debast nu al twee wedstrijden op een rij zijn groot talent en kunnen aan, toch heeft hij wel nog wat werk op de plank - iets wat heel logisch is op amper 18-jarige leeftijd. Tegen Eupen lag hij met een risicovolle pass aan de basis van het tegendoelpunt van Smail Prevljak, en ook tegen Zulte Waregem liet hij zich opmerken met een verkeerde en gevaarlijke pass. Eentje die nu wel geen gevolgen had. Het spreekt wel in het voordeel van Debast dat hij zich altijd razendsnel weet te herpakken en steeds het hoofd koel kan houden.



Algemeen gesteld kan Zeno Debast terugblikken op een meer dan geslaagd tweeluik tegen KAS Eupen en Zulte Waregem, waardoor zijn krediet zienderogen blijft groeien. “Maar het is natuurlijk nog te vroeg om te geloven dat hij alle wedstrijden zal spelen”, voorspelt La Dernière Heure. “Niet alle centrale verdedigers zijn zoals Kompany op 18-jarige leeftijd.” Maar desondanks is het ondertussen wel heel duidelijk geworden dat Debast op korte termijn Lisandro Magallan voorbij heeft gestoken in de hiërarchie van de centrale verdedigers. We zijn alvast benieuwd welke knopen Vincent Kompany zal doorhakken eenmaal Hannes Delcroix straks terug volledig wedstrijdfit wordt bevonden.

LEES OOK: 'Zeno Debast plots in beeld bij Europese grootmacht'

Is Debast beter dan Magallan?

Meest recent

'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

67
67
Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

14
14
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

26
26
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

35
35
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

21
21
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

115
115
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

331
331
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

172
172
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

216
216
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

170
170
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

92
92
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

92
92
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

33
33
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

51
51
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

694
694
'Sibierski verrast: transfertargets Anderlecht onthuld'

Na het gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht volgende week vol aan de bak tegen Hammarby wil het ...

642
642
Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Ruud Vormer en Brandon Mechele blijven ook naast het veld graag iets terugdoen voor het Belgische ...

435
435
Bommetje voor Van Bommel: direct clash met Courtois?

Witte rook vanuit Tubeke, waar Mark van Bommel vrijdag officieel werd voorgesteld als bondscoach van ...

410
410
'Antwerp zoekt trainer: Vandenhaute drukt stempel'

Wouter Vandenhaute mag zich eindelijk ook officieel eigenaar van Antwerp noemen. Na zijn mislukte ...

286
286
'Jackpot voor Club Brugge: record Tzolis al aan diggelen'

Het belooft alsmaar meer een ronduit historische zomer te worden voor Club Brugge. Niet alleen lijkt ...

945
945
Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

388
388
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

56
56
Mannaert spreekt duidelijke taal: daarom van Bommel

Na Rudi Garcia beginnen de Rode Duivels aan een tijdperk met Mark van Bommel. De Nederlander tekende ...

353
353
Fans gaan los na aanstelling van Bommel: “Gemiste kans!”

Mark van Bommel moet de Rode Duivels tot het EK 2028 gaan leiden. De Nederlander is de opvolger van ...

249
249
Van Bommel met eerste reactie als bondscoach: grote ambities

Mark van Bommel is officieel de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederland werd door de ...

232
232

Meer sportnieuws