Kompany viseert nieuwe slachtoffer bij Anderlecht

772 stemmen
Kompany viseert nieuwe slachtoffer bij Anderlecht

Vorig weekend koos Vincent Kompany in zijn centrale defensie voor het duo Zeno Debast en Wesley Hoedt. Het tweetal legde een voortreffelijke prestatie op de mat tegen Zulte Waregem en dat voorspelt veel goeds voor de toekomst. Anderzijds betekent de ontdekking van het duo Debast-Hoedt slecht nieuws voor Lisandro Magallan. Na vijftien opeenvolgende wedstrijden als titularis lijkt de Argentijn zijn basisplaats voorgoed kwijt te zijn, want ook Hannes Delcroix komt zich straks nog in de moordende concurrentiestrijd mengen.


DEBAST VOOR MAGALLAN

Zeno Debast maakte twee weekends terug zijn groot basisdebuut bij RSC Anderlecht en de 18-jarige verdediger scoorde toen veel punten bij zijn coach, bij de achterban en ook in de media. “Hij speelde met de maturiteit van een 30-jarige speler”, zei Vincent Kompany over de sterke prestatie van de jonge Debast tegen Eupen. “Ik hou van zijn persoonlijkheid aan de bal. Hij heeft een enorm potentieel. Hij heeft een geweldige toekomst en een enorme ruimte voor progressie.”

Vincent Kompany houdt er soms een vreemd personeelsmanagement op na, maar in het geval van Zeno Debast kiest hij voor rechtlijnigheid. De coach van Sporting gaf de 18-jarige tegen Zulte Waregem namelijk een nieuwe basisplaats, waardoor hij de voorkeur kreeg op Lisandro Magallan - vorige week tegen Eupen nog zijn partner in de centrale verdediging. De Argentijn deed het helemaal niet zo slecht tegen de Panda’s, maar de indrukwekkende prestatie van Debast kon Kompany dus duidelijk meer bekoren.



De keuze om Zeno Debast in het basiselftal te behouden ten nadele van Lisandro Magallan is geen keuze tegen de Argentijn maar wel een vóór het jeugdproduct van Anderlecht. Magallan startte onlangs vijftien competitiewedstrijd op een rij, weliswaar met erg wisselvallig geleverde prestaties, maar vorig weekend verloor hij dan toch zijn basisplaats. Eindelijk, zullen veel waarnemers, analisten en fans ongetwijfeld gedacht hebben.

DEBAST BEVESTIGT

Zeno Debast vormde tegen Zulte Waregem in de centrale verdediging een erg goed duo met Wesley Hoedt. “Als Debast - een heel groot talent - wil spelen, dan moet hij laten zien dat hij beter is dan mij”, zei de Nederlander eerder dit seizoen in La Dernière Heure. Zo goed als Hoedt speelt Debast nog niet, maar de 18-jarige kon aan de Gaverbeek terugblikken op een meer dan geslaagde prestatie. En dat zijn er nu ondertussen al twee op een rij voor Debast.

Zeno Debast speelde wederom zonder complexen en als voetballende verdediger zocht hij met zijn passing nadrukkelijk de diepte op. De spelers van Zulte Waregem lieten hem pertinent aan de bal en dat was duidelijk een grote misrekening van Timmy Simons. Met een passing-zuiverheid van 95% was Debast veruit de beste passeur bij Anderlecht. Maar liefst 89 van zijn 94 verstuurde passes eindigden succesvol in de voeten van een ploegmaat.



Daarnaast was Zeno Debast zaterdagavond ook de primus bij het aantal gewonnen acties in de wedstrijd tegen Zulte Waregem en was bracht hij tevens het meeste verticaliteit in zijn spel. Het is duidelijk dat de concurrentiestrijd in de centrale verdediging van Anderlecht heel stevig wordt, want Wesley Hoedt presteert ook heel sterk en daarnaast komt Hannes Delcroix er nog aan na zijn blessure. Op die manier lijkt Lisandro Magallan op niet veel speeltijd meer te moeten rekenen.

DEBAST PROMOVEERT

Ook al toont Zeno Debast nu al twee wedstrijden op een rij zijn groot talent en kunnen aan, toch heeft hij wel nog wat werk op de plank - iets wat heel logisch is op amper 18-jarige leeftijd. Tegen Eupen lag hij met een risicovolle pass aan de basis van het tegendoelpunt van Smail Prevljak, en ook tegen Zulte Waregem liet hij zich opmerken met een verkeerde en gevaarlijke pass. Eentje die nu wel geen gevolgen had. Het spreekt wel in het voordeel van Debast dat hij zich altijd razendsnel weet te herpakken en steeds het hoofd koel kan houden.



Algemeen gesteld kan Zeno Debast terugblikken op een meer dan geslaagd tweeluik tegen KAS Eupen en Zulte Waregem, waardoor zijn krediet zienderogen blijft groeien. “Maar het is natuurlijk nog te vroeg om te geloven dat hij alle wedstrijden zal spelen”, voorspelt La Dernière Heure. “Niet alle centrale verdedigers zijn zoals Kompany op 18-jarige leeftijd.” Maar desondanks is het ondertussen wel heel duidelijk geworden dat Debast op korte termijn Lisandro Magallan voorbij heeft gestoken in de hiërarchie van de centrale verdedigers. We zijn alvast benieuwd welke knopen Vincent Kompany zal doorhakken eenmaal Hannes Delcroix straks terug volledig wedstrijdfit wordt bevonden.

LEES OOK: Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Is Debast beter dan Magallan?

Meest recent

'Mourinho ramt op tafel: verloren zoon terug naar Real'

Verschillende bronnen bevestigen inmiddels het nieuws: José Mourinho heeft een driejarig ...

6
6
‘Dit gaat vuurwerk geven: Club droomt van gewaagde stunt’

Club Brugge zoekt versterking op de flank en komt naar verluidt uit bij een opvallende ...

274
274
'Sibierski maakt haast: nieuwe trainer Anderlecht onderweg'

Antoine Sibierski staat voor een bijzonder woelige eerste transferperiode al sportieve baas bij RSC ...

125
125
Club Brugge en Feyenoord sluiten volgend akkoord

Club Brugge en Feyenoord vonden een akkoord over de transfer van Dévy Rigaux. Hij ruilde ...

153
153
Wilmots ziet pijnpunt dat Rode Duivels kan nekken

De Rode Duivels bereiden zich al stilaan voor op het WK. Daar hopen ze nog eens een echt positief ...

99
99
'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Carl Hoefkens en NAC Breda maakten deze week bekend dat ze ook in de Nederlandse tweede klasse samen ...

83
83
Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

61
61
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

107
107
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

15
15
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

164
164
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

170
170
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

340
340
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

182
182
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

55
55
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

279
279
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

173
173
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

108
108
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

150
150
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

148
148
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

150
150
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

372
372
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

694
694
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

726
726
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

301
301
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

358
358

Meer sportnieuws