Kompany viseert nieuwe slachtoffer bij Anderlecht

772
Kompany viseert nieuwe slachtoffer bij Anderlecht

Vorig weekend koos Vincent Kompany in zijn centrale defensie voor het duo Zeno Debast en Wesley Hoedt. Het tweetal legde een voortreffelijke prestatie op de mat tegen Zulte Waregem en dat voorspelt veel goeds voor de toekomst. Anderzijds betekent de ontdekking van het duo Debast-Hoedt slecht nieuws voor Lisandro Magallan. Na vijftien opeenvolgende wedstrijden als titularis lijkt de Argentijn zijn basisplaats voorgoed kwijt te zijn, want ook Hannes Delcroix komt zich straks nog in de moordende concurrentiestrijd mengen.


DEBAST VOOR MAGALLAN

Zeno Debast maakte twee weekends terug zijn groot basisdebuut bij RSC Anderlecht en de 18-jarige verdediger scoorde toen veel punten bij zijn coach, bij de achterban en ook in de media. “Hij speelde met de maturiteit van een 30-jarige speler”, zei Vincent Kompany over de sterke prestatie van de jonge Debast tegen Eupen. “Ik hou van zijn persoonlijkheid aan de bal. Hij heeft een enorm potentieel. Hij heeft een geweldige toekomst en een enorme ruimte voor progressie.”

Vincent Kompany houdt er soms een vreemd personeelsmanagement op na, maar in het geval van Zeno Debast kiest hij voor rechtlijnigheid. De coach van Sporting gaf de 18-jarige tegen Zulte Waregem namelijk een nieuwe basisplaats, waardoor hij de voorkeur kreeg op Lisandro Magallan - vorige week tegen Eupen nog zijn partner in de centrale verdediging. De Argentijn deed het helemaal niet zo slecht tegen de Panda’s, maar de indrukwekkende prestatie van Debast kon Kompany dus duidelijk meer bekoren.



De keuze om Zeno Debast in het basiselftal te behouden ten nadele van Lisandro Magallan is geen keuze tegen de Argentijn maar wel een vóór het jeugdproduct van Anderlecht. Magallan startte onlangs vijftien competitiewedstrijd op een rij, weliswaar met erg wisselvallig geleverde prestaties, maar vorig weekend verloor hij dan toch zijn basisplaats. Eindelijk, zullen veel waarnemers, analisten en fans ongetwijfeld gedacht hebben.

DEBAST BEVESTIGT

Zeno Debast vormde tegen Zulte Waregem in de centrale verdediging een erg goed duo met Wesley Hoedt. “Als Debast - een heel groot talent - wil spelen, dan moet hij laten zien dat hij beter is dan mij”, zei de Nederlander eerder dit seizoen in La Dernière Heure. Zo goed als Hoedt speelt Debast nog niet, maar de 18-jarige kon aan de Gaverbeek terugblikken op een meer dan geslaagde prestatie. En dat zijn er nu ondertussen al twee op een rij voor Debast.

Zeno Debast speelde wederom zonder complexen en als voetballende verdediger zocht hij met zijn passing nadrukkelijk de diepte op. De spelers van Zulte Waregem lieten hem pertinent aan de bal en dat was duidelijk een grote misrekening van Timmy Simons. Met een passing-zuiverheid van 95% was Debast veruit de beste passeur bij Anderlecht. Maar liefst 89 van zijn 94 verstuurde passes eindigden succesvol in de voeten van een ploegmaat.



Daarnaast was Zeno Debast zaterdagavond ook de primus bij het aantal gewonnen acties in de wedstrijd tegen Zulte Waregem en was bracht hij tevens het meeste verticaliteit in zijn spel. Het is duidelijk dat de concurrentiestrijd in de centrale verdediging van Anderlecht heel stevig wordt, want Wesley Hoedt presteert ook heel sterk en daarnaast komt Hannes Delcroix er nog aan na zijn blessure. Op die manier lijkt Lisandro Magallan op niet veel speeltijd meer te moeten rekenen.

DEBAST PROMOVEERT

Ook al toont Zeno Debast nu al twee wedstrijden op een rij zijn groot talent en kunnen aan, toch heeft hij wel nog wat werk op de plank - iets wat heel logisch is op amper 18-jarige leeftijd. Tegen Eupen lag hij met een risicovolle pass aan de basis van het tegendoelpunt van Smail Prevljak, en ook tegen Zulte Waregem liet hij zich opmerken met een verkeerde en gevaarlijke pass. Eentje die nu wel geen gevolgen had. Het spreekt wel in het voordeel van Debast dat hij zich altijd razendsnel weet te herpakken en steeds het hoofd koel kan houden.



Algemeen gesteld kan Zeno Debast terugblikken op een meer dan geslaagd tweeluik tegen KAS Eupen en Zulte Waregem, waardoor zijn krediet zienderogen blijft groeien. “Maar het is natuurlijk nog te vroeg om te geloven dat hij alle wedstrijden zal spelen”, voorspelt La Dernière Heure. “Niet alle centrale verdedigers zijn zoals Kompany op 18-jarige leeftijd.” Maar desondanks is het ondertussen wel heel duidelijk geworden dat Debast op korte termijn Lisandro Magallan voorbij heeft gestoken in de hiërarchie van de centrale verdedigers. We zijn alvast benieuwd welke knopen Vincent Kompany zal doorhakken eenmaal Hannes Delcroix straks terug volledig wedstrijdfit wordt bevonden.

LEES OOK: Garcia trapt na: zondebok Rode Duivels krijgt volle laag

Is Debast beter dan Magallan?

Meest recent

Compper kijkt zijn ogen uit: "Dat is echt straf"

Antwerp en Genk hebben zaterdagavond voor hét spektakelstuk van het weekend gezorgd. Ze ...

104
104
Onverwachte held bezorgt Mourinho winnende rentree bij Real

Het vernieuwde Real Madrid is zijn seizoen in LaLiga begonnen met een overwinning, zij het pas op de ...

57
57
Domper Bisiwu: grote debuut om pijnlijke reden uitgesteld

Dit weekend is ook in Spanje het nieuwe seizoen op gang getrapt. Dat gebeurt ook met de nodige ...

67
67
De Bruyne matchwinnaar bij Napoli, Fofana ook beslissend

Heel wat grote buitenlandse competities worden dit weekend afgetrapt en daarbij eisen enkele Rode ...

33
33
Sensatie op Bosuil: Antwerp haalt 1-4 nog op tegen Genk

Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel ...

192
192
Kompany opent seizoen met prijs en pakt Supercup

Het seizoen is goed begonnen voor Vincent Kompany en Bayern München. De eerste officiële ...

74
74
Lierse veegt de nul weg met knappe comeback tegen Patro

Lierse begon zijn seizoen vorige week nog teleurstellend met een pandoering in Virton, maar heeft ...

90
90
'Marseille komt aankloppen voor smaakmaker Standard'

Standard wist vrijdagavond in de tweede helft nog La Louvière van zich af te schudden en ...

114
114
Charleroi verbaast: Ousou duidt grote verschil aan

Na drie speeldagen is er al zeker één ploeg die nog met het maximum van de punten zal ...

16
16
Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

90
90
9 op 9! Charleroi leider ten koste van pover KV Mechelen

Sporting Charleroi blijft voorlopig maar winnen in het prille seizoen. De Carolo's staan momenteel ...

39
39
‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Club Brugge trekt met veel vertrouwen naar de Brugse derby, maar Ivan Leko dreigt één ...

631
631
Drie wissels bij Antwerp, Thorup maakt statement met basiself

Antwerp FC is met een perfect rapport aan het nieuwe seizoen begonnen, maar staat zaterdagavond voor ...

107
107
Zulte Waregem mee aan kop: "De perfecte wedstrijd"

Of het lang zal duren valt te betwijfelen, maar momenteel is het Zulte Waregem dat aan de leiding ...

79
79
CPL: Club Nxt goed uit startblokken, eerste nederlaag Beerschot

De beloften van Club Brugge zijn goed aan hun seizoen in de Challenger Pro League begonnen. Zo won ...

99
99
'Saliba krijgt transfer niet cadeau: forse eis Anderlecht'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

578
578
IJskoude douche Sels; De Cat toont zich bij debuut

Matz Sels heeft niet te veel plezier beleefd aan de openingsspeeldag in de Premier League. Zijn ...

90
90
Leko maakt selectie bekend: basisdebutant tegen Cercle?

Club Brugge wil zondagavond zijn perfecte competitiestart tot dusver bevestigen. Dan moet het in de ...

414
414
Zulte Waregem haalt hakbijl boven: Beveren krijgt pandoering

Zulte Waregem heeft zaterdagnamiddag flink indruk gemaakt. Op eigen veld maakte Essevee brandhout ...

125
125
Meteen blamage United: Engelsen fileren Lammens en Tielemans

De eerste speeldag van de Premier League heeft meteen een heuse verrassing opgeleverd. Zo won ...

793
793
Thorup bekent kleur: definitieve beslissing in basiself

KRC Genk staat zaterdagavond voor de lastige verplaatsing naar Antwerp FC. Het wordt uitkijken naar ...

370
370
Hugo Broos komt met pikant De Bilde-verhaal: "Halfzat..."

Hugo Broos heeft in een pittig interview teruggeblikt op een oude en blijkbaar nooit helemaal ...

613
613
Friis dik tevreden: Cercle met extra wapen tegen Club

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

386
386
'Extra toptransfer Barça: wereldkampioen vlak voor deadline'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

256
256
Extra troeven voor KRC Genk: Thorup onder indruk

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

571
571

Meer sportnieuws