Gillet (ex-RSCA) meteen zwaar onder vuur in 1B

door
Gillet (ex-RSCA) meteen zwaar onder vuur in 1B

Waasland-Beveren kreeg afgelopen weekend een klein pak voor de broek op het veld van Moeskroen. Les Hurlus haalden het met 3-0, na een wanprestatie van de bezoekers. In het klassement zagen de Waaslanders RWDM over zich springen.


Daarmee ziet W-B de felbegeerde tweede plaats voorlopig door de vingers glippen. De tweede in 1B speelt namelijk barrages voor een plek in 1A tegen de zestiende uit de hoogste klasse. Op de Freethiel willen ze maar wat graag al meteen weer promoveren en opnieuw op het allerhoogste niveau aantreden. Vooral op financieel vlak scheelt dat een grote slok op de borrel.

GILLET ONDER VUUR

Maar afgelopen weekend werd er dus een stap in de verkeerde richting gezet. En daar kan coach Marc Schneider allerminst om lachen. Die zag dat ervaren mannen binnen zijn ploeg niet thuisgaven op het veld van Moeskroen. "De leiders zijn ook niet voldoende opgestaan in die wedstrijd (...) We misten wat leiderschap om dat binnen te halen. Ik denk dat onze ervaren krachten ook met hun eigen prestatie bezig waren. Als je zelf niet goed speelt, kan je moeilijker anderen sturen", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Bij die ervaren krachten waarover Schneider het heeft, behoort zonder twijfel ook Guillaume Gillet. De middenvelder, overgekomen van Charleroi, begon in de basis, maar kon zijn stempel dus nog niet drukken bij zijn nieuwe club. Komend weekend ontvangt Waasland-Beveren Lierse Kempenzonen. Dat is de huidige nummer 6 in de 1B Pro League. Concurrent RWDM neemt het op tegen KMSK Deinze, dat ook nog steeds op de tweede plaats mikt.

Wordt W-B tweede?

Meest recent

Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervarion pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

8
8
Topper duwde door voor stuntdeal: "Toch kwam De Bruyne niet"

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

21
21
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

14
14
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

63
63
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

174
174
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

328
328
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

96
96
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

190
190
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

294
294
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

103
103
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

277
277
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

100
100
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

46
46
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

447
447
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

413
413
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

271
271
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

194
194
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

51
51
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

319
319
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

63
63
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

691
691
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

664
664
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

248
248
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

204
204

Meer sportnieuws