Gillet (ex-RSCA) meteen zwaar onder vuur in 1B

door
Gillet (ex-RSCA) meteen zwaar onder vuur in 1B

Waasland-Beveren kreeg afgelopen weekend een klein pak voor de broek op het veld van Moeskroen. Les Hurlus haalden het met 3-0, na een wanprestatie van de bezoekers. In het klassement zagen de Waaslanders RWDM over zich springen.


Daarmee ziet W-B de felbegeerde tweede plaats voorlopig door de vingers glippen. De tweede in 1B speelt namelijk barrages voor een plek in 1A tegen de zestiende uit de hoogste klasse. Op de Freethiel willen ze maar wat graag al meteen weer promoveren en opnieuw op het allerhoogste niveau aantreden. Vooral op financieel vlak scheelt dat een grote slok op de borrel.

GILLET ONDER VUUR

Maar afgelopen weekend werd er dus een stap in de verkeerde richting gezet. En daar kan coach Marc Schneider allerminst om lachen. Die zag dat ervaren mannen binnen zijn ploeg niet thuisgaven op het veld van Moeskroen. "De leiders zijn ook niet voldoende opgestaan in die wedstrijd (...) We misten wat leiderschap om dat binnen te halen. Ik denk dat onze ervaren krachten ook met hun eigen prestatie bezig waren. Als je zelf niet goed speelt, kan je moeilijker anderen sturen", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Bij die ervaren krachten waarover Schneider het heeft, behoort zonder twijfel ook Guillaume Gillet. De middenvelder, overgekomen van Charleroi, begon in de basis, maar kon zijn stempel dus nog niet drukken bij zijn nieuwe club. Komend weekend ontvangt Waasland-Beveren Lierse Kempenzonen. Dat is de huidige nummer 6 in de 1B Pro League. Concurrent RWDM neemt het op tegen KMSK Deinze, dat ook nog steeds op de tweede plaats mikt.

LEES OOK: Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Wordt W-B tweede?

Meest recent

Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

0
0
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

12
12
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

48
48
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

95
95
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

55
55
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

86
86
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

243
243
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

239
239
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

85
85
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

143
143
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

256
256
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

126
126
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

108
108
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

139
139
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

474
474
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

95
95
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

569
569
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

871
871
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

139
139
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

452
452
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

352
352
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

680
680
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

450
450
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

124
124
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

965
965

Meer sportnieuws