'Kompany moet lastige knoop doorhakken'

door
'Kompany moet lastige knoop doorhakken'

Anderlecht speelde vorig weekend de twijfels van zich af na de nul op zes in de competitie tegen Union en Cercle en het nipt afgedwongen gelijkspel in de beker in Eupen. Het boekte in de competitie wel een overtuigende zege tegen de Panda's, die in het Lotto Park met 4-1 in de pan gehakt werden. Nochtans moest Vincent Kompany enkele basispionnen missen.


Het maakte dat er opvallend veel kansen weggelegd waren voor de eigen jeugd, met basisplaatsen voor Zeno Debast en Yari Verschaeren en invalbeurten voor Anouar Ait El Hadj, Francis Amuzu, Mario Stroeykens en Marco Kana. Maar ook enkele andere spelers kwamen boven water. Zo mocht op het middenveld Majeed Ashimeru nog eens van bij de aftrap opdraven door de blessure van Kristoffer Olsson.

De Ghanees speelde bovendien één van zijn beste wedstrijden tot dusver voor Paars-Wit, nadat hij het voorbije jaar maar zelden kon overtuigen. De wedergeboorte van Ashimeru zou Kompany volgens La Dernière Heure weleens voor een dilemma kunnen stellen over wie er straks op het middenveld naast Josh Cullen moet gaan spelen.

MOEILIJKE KNOOP
Tot dusver was Olsson immers de onbetwiste titularis, maar de Zweed moest toch ook regelmatig kritiek slikken. Hij had echter amper concurrentie door de tegenvallende prestaties van Ashimeru en het feit dat Kompany nog niet lijkt te rekenen op de jonkies Kana en Arnstad. Maar daar lijkt nu dus stilaan verandering in te komen, wat Kompany een luxeprobleem bezorgt voor de trip naar Zulte Waregem in het weekend.

LEES OOK: 'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Wie moet zaterdag spelen?

Meest recent

De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

57
57
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

243
243
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

159
159
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

260
260
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

186
186
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

147
147
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

184
184
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

90
90
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

316
316
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

414
414
Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

262
262
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

107
107
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

550
550
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

30
30
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

552
552
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

318
318
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

479
479
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

280
280
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

126
126
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

196
196
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

267
267
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

405
405
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

341
341
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

103
103
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

420
420

Meer sportnieuws