'Kompany moet lastige knoop doorhakken'

door
'Kompany moet lastige knoop doorhakken'

Anderlecht speelde vorig weekend de twijfels van zich af na de nul op zes in de competitie tegen Union en Cercle en het nipt afgedwongen gelijkspel in de beker in Eupen. Het boekte in de competitie wel een overtuigende zege tegen de Panda's, die in het Lotto Park met 4-1 in de pan gehakt werden. Nochtans moest Vincent Kompany enkele basispionnen missen.


Het maakte dat er opvallend veel kansen weggelegd waren voor de eigen jeugd, met basisplaatsen voor Zeno Debast en Yari Verschaeren en invalbeurten voor Anouar Ait El Hadj, Francis Amuzu, Mario Stroeykens en Marco Kana. Maar ook enkele andere spelers kwamen boven water. Zo mocht op het middenveld Majeed Ashimeru nog eens van bij de aftrap opdraven door de blessure van Kristoffer Olsson.

De Ghanees speelde bovendien één van zijn beste wedstrijden tot dusver voor Paars-Wit, nadat hij het voorbije jaar maar zelden kon overtuigen. De wedergeboorte van Ashimeru zou Kompany volgens La Dernière Heure weleens voor een dilemma kunnen stellen over wie er straks op het middenveld naast Josh Cullen moet gaan spelen.

MOEILIJKE KNOOP
Tot dusver was Olsson immers de onbetwiste titularis, maar de Zweed moest toch ook regelmatig kritiek slikken. Hij had echter amper concurrentie door de tegenvallende prestaties van Ashimeru en het feit dat Kompany nog niet lijkt te rekenen op de jonkies Kana en Arnstad. Maar daar lijkt nu dus stilaan verandering in te komen, wat Kompany een luxeprobleem bezorgt voor de trip naar Zulte Waregem in het weekend.

LEES OOK: Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

Wie moet zaterdag spelen?

Meest recent

'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

1
1
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

72
72
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

9
9
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

23
23
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

32
32
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

189
189
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

202
202
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

84
84
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

436
436
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

262
262
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

352
352
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

269
269
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

147
147
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

290
290
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

234
234
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1144
1144
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

263
263
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

191
191
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1208
1208
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

472
472
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

191
191
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

291
291
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

1130
1130

Meer sportnieuws