'Kompany moet lastige knoop doorhakken'

door
'Kompany moet lastige knoop doorhakken'

Anderlecht speelde vorig weekend de twijfels van zich af na de nul op zes in de competitie tegen Union en Cercle en het nipt afgedwongen gelijkspel in de beker in Eupen. Het boekte in de competitie wel een overtuigende zege tegen de Panda's, die in het Lotto Park met 4-1 in de pan gehakt werden. Nochtans moest Vincent Kompany enkele basispionnen missen.


Het maakte dat er opvallend veel kansen weggelegd waren voor de eigen jeugd, met basisplaatsen voor Zeno Debast en Yari Verschaeren en invalbeurten voor Anouar Ait El Hadj, Francis Amuzu, Mario Stroeykens en Marco Kana. Maar ook enkele andere spelers kwamen boven water. Zo mocht op het middenveld Majeed Ashimeru nog eens van bij de aftrap opdraven door de blessure van Kristoffer Olsson.

De Ghanees speelde bovendien één van zijn beste wedstrijden tot dusver voor Paars-Wit, nadat hij het voorbije jaar maar zelden kon overtuigen. De wedergeboorte van Ashimeru zou Kompany volgens La Dernière Heure weleens voor een dilemma kunnen stellen over wie er straks op het middenveld naast Josh Cullen moet gaan spelen.

MOEILIJKE KNOOP
Tot dusver was Olsson immers de onbetwiste titularis, maar de Zweed moest toch ook regelmatig kritiek slikken. Hij had echter amper concurrentie door de tegenvallende prestaties van Ashimeru en het feit dat Kompany nog niet lijkt te rekenen op de jonkies Kana en Arnstad. Maar daar lijkt nu dus stilaan verandering in te komen, wat Kompany een luxeprobleem bezorgt voor de trip naar Zulte Waregem in het weekend.

LEES OOK: Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Wie moet zaterdag spelen?

Meest recent

Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

4
4
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

38
38
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

144
144
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

48
48
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

193
193
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

165
165
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

154
154
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

431
431
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

298
298
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

503
503
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

505
505
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

617
617
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

135
135
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

522
522
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1157
1157
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

728
728
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

233
233
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

450
450
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

324
324
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

603
603
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

974
974
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

344
344
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

837
837
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

684
684
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

357
357

Meer sportnieuws