'Kompany moet lastige knoop doorhakken'

door
'Kompany moet lastige knoop doorhakken'

Anderlecht speelde vorig weekend de twijfels van zich af na de nul op zes in de competitie tegen Union en Cercle en het nipt afgedwongen gelijkspel in de beker in Eupen. Het boekte in de competitie wel een overtuigende zege tegen de Panda's, die in het Lotto Park met 4-1 in de pan gehakt werden. Nochtans moest Vincent Kompany enkele basispionnen missen.


Het maakte dat er opvallend veel kansen weggelegd waren voor de eigen jeugd, met basisplaatsen voor Zeno Debast en Yari Verschaeren en invalbeurten voor Anouar Ait El Hadj, Francis Amuzu, Mario Stroeykens en Marco Kana. Maar ook enkele andere spelers kwamen boven water. Zo mocht op het middenveld Majeed Ashimeru nog eens van bij de aftrap opdraven door de blessure van Kristoffer Olsson.

De Ghanees speelde bovendien één van zijn beste wedstrijden tot dusver voor Paars-Wit, nadat hij het voorbije jaar maar zelden kon overtuigen. De wedergeboorte van Ashimeru zou Kompany volgens La Dernière Heure weleens voor een dilemma kunnen stellen over wie er straks op het middenveld naast Josh Cullen moet gaan spelen.

MOEILIJKE KNOOP
Tot dusver was Olsson immers de onbetwiste titularis, maar de Zweed moest toch ook regelmatig kritiek slikken. Hij had echter amper concurrentie door de tegenvallende prestaties van Ashimeru en het feit dat Kompany nog niet lijkt te rekenen op de jonkies Kana en Arnstad. Maar daar lijkt nu dus stilaan verandering in te komen, wat Kompany een luxeprobleem bezorgt voor de trip naar Zulte Waregem in het weekend.

LEES OOK: Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

Wie moet zaterdag spelen?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

62
62
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

53
53
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

77
77
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

109
109
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

151
151
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

52
52
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

183
183
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

68
68
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

83
83
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

444
444
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

389
389
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

840
840
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

287
287
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

451
451
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

269
269
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1039
1039
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

346
346
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

398
398
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

108
108
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

671
671
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

275
275
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

128
128
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

587
587

Meer sportnieuws