Verklaring voor plotse verdwijning smaakmaker KVO

231 stemmen
Verklaring voor plotse verdwijning smaakmaker KVO

KV Oostende bleef woensdagavond steken op 0-0 in zijn inhaalwedstrijd op het veld van Zulte Waregem. De kustploeg lijkt met dat punt niet meteen veel op te schieten in de strijd om het behoud, want ze hebben op de veertiende plaats nog steeds slechts vijf punten meer dan voorlaatste Seraing. Voor interimcoach Markus Pflanz was het puzzelen aan zijn elftal, maar desondanks zat een smaakmaker weer op de bank.


Makhtar Gueye scoorde dit seizoen al elf keer in de Jupiler Pro League, waarmee de 24-jarige Senegalees nog net in de top tien van de topschutterslijst van de competitie staat. Maar sinds de winterstop komt hij amper nog aan de bak. Hij zat inmiddels al in vijf competitiewedstrijden op de bank en verzamelde amper 75 speelminuten. Ook aan de Gaverbeek kwam hij slechts een handvol minuten in actie.

"In ons systeem moeten we hard werken tégen de bal, in balverlies. En op dit moment doet Thierry Ambrose dat beter dan Gueye", luidt de verklaring van Planz in Het Laatste Nieuws. "Verder is er geen enkel probleem met hem, maar we hebben spelers nodig die 90 minuten lang noeste arbeid leveren."

WAARSCHUWING
Het is een duidelijke waarschuwing voor KVO, dat op die manier wel een beetje aan kapitaalsvernietiging lijkt te doen. Met een marktwaarde van 3,4 miljoen euro is Gueye immers de meest waardevolle speler in de selectie, maar die waarde zou de komende maanden weleens kunnen kelderen als hij op de bank blijft zitten.

LEES OOK: Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Heb je begrip voor de keuze van KVO?

Meest recent

'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

54
54
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

26
26
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

125
125
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

50
50
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

20
20
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

97
97
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

386
386
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

126
126
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

45
45
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

252
252
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

190
190
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

110
110
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

161
161
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

423
423
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

69
69
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

480
480
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

120
120
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

315
315
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

324
324
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

195
195
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

490
490
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

514
514
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

494
494
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

114
114
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

604
604

Meer sportnieuws