'Antwerp ziet sterkhouder naar Bundesliga vertrekken'

door
'Antwerp ziet sterkhouder naar Bundesliga vertrekken'

Antwerp pompte de voorbije jaren al de nodige miljoenen in zijn elftal om de Belgische top te kunnen bestormen. Dat geld moest van mecenas Paul Gheysens komen, want de Great Old slaagde in tegenstelling tot de andere topclubs er nog niet in om lucratieve uitgaande transfers te doen. Sterkhouders liepen vooral gratis de deur uit - zoals vorige zomer nog Mbokani en Refaelov - en dat zal ook deze zomer mogelijk weer het geval zijn.


Een speler die Antwerp de nodige miljoenen leek te kunnen gaan opleveren, was Aurelio Buta. De rechtsachter werd de voorbije jaren al regelmatig gelinkt aan Engelse teams en leek zeker het Antwerpse transferrecord te gaan breken. Zijn marktwaarde werd door Transfermarkt in 2020 nog geschat op 6 miljoen euro, terwijl de duurste uitgaande transfer nog steeds die van Karel D'Haene is. De verdediger werd in 2003 voor 2,5 miljoen euro verkocht aan Trabzonspor.

Maar Buta lijkt uiteindelijk ook gewoon gratis de deur uit te gaan lopen. De Portugees beschikt over een aflopend contract en de voorbije maanden was al duidelijk geworden dat hij niet van plan leek om dat te verlengen. Zijn volgende bestemming lijkt ook stilaan bekend, want Gazet van Antwerpen weet dat Eintracht Frankfurt doordrukt om hem naar de Bundesliga te halen.

BLESSURE
De 24-jarige Buta streek in de zomer van 2017 neer op de Bosuil. Antwerp huurde hem eerst een jaar van Benfica en nam hem daarna definitief over. De voorbije vijf jaar was Buta doorgaans titularis op de rechtsachter en was hij goed voor twee goals en 20 assists in 122 wedstrijden. De voorbije maanden was hij door een blessure wel uit beeld verdwenen.

Lees ook: Instagram staat in brand na post van Antwerp-fan Verhulst

Zie ook:

Instagram staat in brand na post van Antwerp-fan Verhulst
Instagram staat in brand na post van Antwerp-fan Verhulst

Had Antwerp hem eerder al moeten verkopen?

Meest recent

'Pisa wil met Belgische middenvelder Serie A ingaan'

Pisa speelt komend seizoen in de Serie A. Dat zal een geweldig avontuur worden, maar de club zoekt ...

14
14
'70 miljoen in zicht: PSV trekt gouden zomer open'

PSV gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Eindhovenaren gaan afscheid nemen van een aantal ...

31
31
‘Grote meneer gespot: Jashari-dossier barst los'

Club Brugge lijkt Ardon Jashari niet zomaar te laten gaan. AC Milan drukt heel erg door voor de ...

363
363
Nieuwkomers bij Charleroi en Lierse, vertrekker bij Patro

Het regent nieuws bij de Belgische clubs. Heel veel verkeer en Lierse SK, Sporting Charleroi, Patro ...

16
16
Transferbom in de maak: Anderlecht wil ex-Genkie

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afschuimen om de selectie voor volgend seizoen te ...

379
379
Ferme haar in de boter: Mbangula haalt zwaar uit

Samuel Mbangula kende een droomstart bij Juventus, maar die tijden lijken al lang voorbij. De ...

54
54
David Beckham zwicht na 22 jaar: “Het was ondraaglijk”

David Beckham was als speler één van de grootste sterren en ook na zijn ...

50
50
Volledige staf Rednic bij Standard bekendgemaakt

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder Mircea Rednic. De Roemeen moet Ivan Leko ...

47
47
‘Anderlecht verliest talent aan Belgische eersteklasser’

RSC Anderlecht staat bekend om de eigen jeugdopleiding, maar niet elk talent krijgt voldoende kansen ...

134
134
'RWDM-fans versmachten Textor: KBVB krijgt telefoontje'

John Textor ligt zwaar onder vuur. In Frankrijk zag hij ‘zijn’ Olympique Lyon’ ...

136
136
'Standard blijft gaan: zesde zomeraanwinst al binnen'

Standard opent zaterdagnamiddag zijn oefencampagne tegen het lokale Aubel FC. Ondertussen blijven de ...

187
187
'Club Brugge shockeert met vraagprijs Ordoñez'

De sportieve leiding van Club Brugge KV heeft zijn handen momenteel meer dan vol op de ...

548
548
'Extra kracht voor Wils: Antwerp strikt bekende naam'

Ook bij Antwerp FC zijn de trainingen in aanloop naar de start van het seizoen ingezet. En ...

384
384
Guardiola breekt stilte over Napoli-transfer De Bruyne

Manchester City heeft zich donderdagavond op indrukwekkende wijze tot groepswinnaar gekroond op ...

673
673
'Sleutelmeeting Jashari: Club houdt vast aan riant bedrag'

Club Brugge werkt zaterdagmiddag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af, maar zal dan ...

585
585
TRANSFERUURTJE: 'Club biedt miljoenen, spotprijs Verschaeren'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

455
455
Ferrera botst hard met KAA Gent: vlam in de pan

Emilio Ferrera heeft een verleden bij KAA Gent en was eerder al hoofd jeugdopleiding van de club. Nu ...

258
258
'Club Brugge blaast concurrentie weg: 12M op tafel'

Eerder werd al bekend dat Club Brugge op het punt stond een recorddeal af te sluiten met goksponsor ...

877
877
‘Westerlo mikt op jackpot: strijd om Frigan barst los'

Westerlo is al aan de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen begonnen, maar De Kemphanen kunnen ...

54
54
KRC Genk vloekt: Chelsea hakt knoop door over Penders

KRC Genk verkocht Mike Penders voor 20 miljoen euro aan Chelsea, maar afgelopen seizoen stond de ...

410
410
KBVB wéér in vieze papieren na nieuwe onthullingen

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampt al een tijdje met financiële problemen. Het Laatste ...

239
239
Fraude aan de kust: ex-KV Oostende-baas plots in de cel

Er komt opmerkelijk nieuws vanuit Spanje overgewaaid. Voormalige KV Oostende-baas Paul Conway (55) ...

202
202
Kevin De Bruyne deelt intiem moment met vrouw

Kevin De Bruyne mag komend seizoen zijn talenten etaleren in de Serie A. Na een lang sprookje bij ...

161
161
Rednic fileert Standard: "Daar liep het mis"

Standard verraste met de terugkeer van Mircea Rednic. De ervaren Roemeense trainer moet de club weer ...

249
249
'Charleroi strikt ex-Genkie én speler in één klap'

Sporting Charleroi verloor met Daan Heymans en Adam Zorgnane twee spelers aan topclubs. KRC Genk en ...

99
99

Meer sportnieuws