Italië stelt zich officieel kandidaat voor EK-organisatie

67 stemmen
Italië stelt zich officieel kandidaat voor EK-organisatie

Het Europees Kampioenschap van 2021 ligt inmiddels al enige tijd achter de rug. Italië kroonde zich uiteindelijk tot verrassende overwinnaar. Met het oog op de toekomst wil de Italiaanse voetbalfederatie ondertussen heel wat veranderingen doorvoeren. Een vernieuwing van de inmiddels gedateerde voetbalstadions is er één van. Om die reden wordt nu ook gezocht naar de organisatie van een groot tornooi. 


Met het oog op de vernieuwing van de stadions heeft Italië vandaag beslist om zich kandidaat te stellen voor het Europees Kampioenschap van 2032. Dat EK is uiteraard nog verre toekomstmuziek, maar het zou volgens de Italiaanse voetbalfederatie dé ultieme kans zijn om de talloze verouderde stadions in Italië een nieuw jasje te geven. Doordat het EK ook nog tien jaar verwijderd is van het heden, wordt er ook rekening gehouden met een ruime tijdspanne om dit te verwezenlijken. 

Vooraf stelde Italië zich ook al kandidaat voor het EK in 2028. Daar trekt het zijn kandidatuur nu terug omwille van de tijdsdruk die er zou gepaard mee gaan. Volgens diverse bronnen zijn Ierland en Engeland momenteel de topkandidaten om met de organisatie van dat tornooi te gaan lopen. 

Volgende EK in Duitsland

Het volgende EK in 2024 wordt gehouden in Duitsland. Ons buurland won de stemming in 2018 van Turkije. Voor Duitsland is het de tweede keer dat het als gastland een Europees Kampioenschap mag organiseren. Eerder deed het dat al in 1988. Toen werd een ander buurland van België - Nederland - immers Europees Kampioen. Met Marco Van Basten als aanvalsleider had Oranje toen een memorabel team voorhanden. 

LEES OOK: Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

Italië heeft een groot tornooi nodig om iets aan de infrastructuur te veranderen.

Meest recent

Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

10
10
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

35
35
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

32
32
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

139
139
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

64
64
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

328
328
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

342
342
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

325
325
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

732
732
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

167
167
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

223
223
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

326
326
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

52
52
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

532
532
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

199
199
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

166
166
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

62
62
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

93
93
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

72
72
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

459
459
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

265
265
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

596
596
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

186
186
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

128
128
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

146
146

Meer sportnieuws