Italië stelt zich officieel kandidaat voor EK-organisatie

door
Italië stelt zich officieel kandidaat voor EK-organisatie

Het Europees Kampioenschap van 2021 ligt inmiddels al enige tijd achter de rug. Italië kroonde zich uiteindelijk tot verrassende overwinnaar. Met het oog op de toekomst wil de Italiaanse voetbalfederatie ondertussen heel wat veranderingen doorvoeren. Een vernieuwing van de inmiddels gedateerde voetbalstadions is er één van. Om die reden wordt nu ook gezocht naar de organisatie van een groot tornooi. 


Met het oog op de vernieuwing van de stadions heeft Italië vandaag beslist om zich kandidaat te stellen voor het Europees Kampioenschap van 2032. Dat EK is uiteraard nog verre toekomstmuziek, maar het zou volgens de Italiaanse voetbalfederatie dé ultieme kans zijn om de talloze verouderde stadions in Italië een nieuw jasje te geven. Doordat het EK ook nog tien jaar verwijderd is van het heden, wordt er ook rekening gehouden met een ruime tijdspanne om dit te verwezenlijken. 

Vooraf stelde Italië zich ook al kandidaat voor het EK in 2028. Daar trekt het zijn kandidatuur nu terug omwille van de tijdsdruk die er zou gepaard mee gaan. Volgens diverse bronnen zijn Ierland en Engeland momenteel de topkandidaten om met de organisatie van dat tornooi te gaan lopen. 

Volgende EK in Duitsland

Het volgende EK in 2024 wordt gehouden in Duitsland. Ons buurland won de stemming in 2018 van Turkije. Voor Duitsland is het de tweede keer dat het als gastland een Europees Kampioenschap mag organiseren. Eerder deed het dat al in 1988. Toen werd een ander buurland van België - Nederland - immers Europees Kampioen. Met Marco Van Basten als aanvalsleider had Oranje toen een memorabel team voorhanden. 

Italië heeft een groot tornooi nodig om iets aan de infrastructuur te veranderen.

Meest recent

Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

3
3
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

17
17
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

13
13
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

75
75
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

51
51
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

190
190
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

280
280
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

77
77
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

139
139
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

314
314
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

149
149
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

322
322
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

134
134
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

323
323
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

311
311
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

287
287
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

565
565
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

586
586
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

104
104
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

208
208
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

556
556
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

560
560
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

331
331
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

270
270
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

81
81

Meer sportnieuws