Italië stelt zich officieel kandidaat voor EK-organisatie

67
Italië stelt zich officieel kandidaat voor EK-organisatie

Het Europees Kampioenschap van 2021 ligt inmiddels al enige tijd achter de rug. Italië kroonde zich uiteindelijk tot verrassende overwinnaar. Met het oog op de toekomst wil de Italiaanse voetbalfederatie ondertussen heel wat veranderingen doorvoeren. Een vernieuwing van de inmiddels gedateerde voetbalstadions is er één van. Om die reden wordt nu ook gezocht naar de organisatie van een groot tornooi. 


Met het oog op de vernieuwing van de stadions heeft Italië vandaag beslist om zich kandidaat te stellen voor het Europees Kampioenschap van 2032. Dat EK is uiteraard nog verre toekomstmuziek, maar het zou volgens de Italiaanse voetbalfederatie dé ultieme kans zijn om de talloze verouderde stadions in Italië een nieuw jasje te geven. Doordat het EK ook nog tien jaar verwijderd is van het heden, wordt er ook rekening gehouden met een ruime tijdspanne om dit te verwezenlijken. 

Vooraf stelde Italië zich ook al kandidaat voor het EK in 2028. Daar trekt het zijn kandidatuur nu terug omwille van de tijdsdruk die er zou gepaard mee gaan. Volgens diverse bronnen zijn Ierland en Engeland momenteel de topkandidaten om met de organisatie van dat tornooi te gaan lopen. 

Volgende EK in Duitsland

Het volgende EK in 2024 wordt gehouden in Duitsland. Ons buurland won de stemming in 2018 van Turkije. Voor Duitsland is het de tweede keer dat het als gastland een Europees Kampioenschap mag organiseren. Eerder deed het dat al in 1988. Toen werd een ander buurland van België - Nederland - immers Europees Kampioen. Met Marco Van Basten als aanvalsleider had Oranje toen een memorabel team voorhanden. 

LEES OOK: "Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Italië heeft een groot tornooi nodig om iets aan de infrastructuur te veranderen.

Meest recent

'Club Brugge strijdt met Barcelona om toptalent'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

0
0
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

151
151
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

230
230
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

102
102
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

93
93
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

64
64
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

60
60
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

22
22
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

176
176
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

45
45
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

83
83
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

277
277
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

30
30
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

131
131
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

16
16
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

80
80
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

175
175
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

351
351
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

34
34
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

125
125
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

351
351
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

204
204
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

40
40
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

164
164

Meer sportnieuws