Italië stelt zich officieel kandidaat voor EK-organisatie

door
Italië stelt zich officieel kandidaat voor EK-organisatie

Het Europees Kampioenschap van 2021 ligt inmiddels al enige tijd achter de rug. Italië kroonde zich uiteindelijk tot verrassende overwinnaar. Met het oog op de toekomst wil de Italiaanse voetbalfederatie ondertussen heel wat veranderingen doorvoeren. Een vernieuwing van de inmiddels gedateerde voetbalstadions is er één van. Om die reden wordt nu ook gezocht naar de organisatie van een groot tornooi. 


Met het oog op de vernieuwing van de stadions heeft Italië vandaag beslist om zich kandidaat te stellen voor het Europees Kampioenschap van 2032. Dat EK is uiteraard nog verre toekomstmuziek, maar het zou volgens de Italiaanse voetbalfederatie dé ultieme kans zijn om de talloze verouderde stadions in Italië een nieuw jasje te geven. Doordat het EK ook nog tien jaar verwijderd is van het heden, wordt er ook rekening gehouden met een ruime tijdspanne om dit te verwezenlijken. 

Vooraf stelde Italië zich ook al kandidaat voor het EK in 2028. Daar trekt het zijn kandidatuur nu terug omwille van de tijdsdruk die er zou gepaard mee gaan. Volgens diverse bronnen zijn Ierland en Engeland momenteel de topkandidaten om met de organisatie van dat tornooi te gaan lopen. 

Volgende EK in Duitsland

Het volgende EK in 2024 wordt gehouden in Duitsland. Ons buurland won de stemming in 2018 van Turkije. Voor Duitsland is het de tweede keer dat het als gastland een Europees Kampioenschap mag organiseren. Eerder deed het dat al in 1988. Toen werd een ander buurland van België - Nederland - immers Europees Kampioen. Met Marco Van Basten als aanvalsleider had Oranje toen een memorabel team voorhanden. 

Italië heeft een groot tornooi nodig om iets aan de infrastructuur te veranderen.

Meest recent

‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

18
18
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

101
101
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

56
56
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

294
294
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

117
117
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

101
101
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

125
125
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

105
105
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

176
176
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

170
170
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

188
188
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

309
309
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

225
225
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

360
360
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

158
158
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

173
173
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

108
108
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

234
234
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

869
869
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

227
227
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

581
581
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

401
401
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

248
248
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

281
281
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

173
173

Meer sportnieuws