Italië stelt zich officieel kandidaat voor EK-organisatie

door
Italië stelt zich officieel kandidaat voor EK-organisatie

Het Europees Kampioenschap van 2021 ligt inmiddels al enige tijd achter de rug. Italië kroonde zich uiteindelijk tot verrassende overwinnaar. Met het oog op de toekomst wil de Italiaanse voetbalfederatie ondertussen heel wat veranderingen doorvoeren. Een vernieuwing van de inmiddels gedateerde voetbalstadions is er één van. Om die reden wordt nu ook gezocht naar de organisatie van een groot tornooi. 


Met het oog op de vernieuwing van de stadions heeft Italië vandaag beslist om zich kandidaat te stellen voor het Europees Kampioenschap van 2032. Dat EK is uiteraard nog verre toekomstmuziek, maar het zou volgens de Italiaanse voetbalfederatie dé ultieme kans zijn om de talloze verouderde stadions in Italië een nieuw jasje te geven. Doordat het EK ook nog tien jaar verwijderd is van het heden, wordt er ook rekening gehouden met een ruime tijdspanne om dit te verwezenlijken. 

Vooraf stelde Italië zich ook al kandidaat voor het EK in 2028. Daar trekt het zijn kandidatuur nu terug omwille van de tijdsdruk die er zou gepaard mee gaan. Volgens diverse bronnen zijn Ierland en Engeland momenteel de topkandidaten om met de organisatie van dat tornooi te gaan lopen. 

Volgende EK in Duitsland

Het volgende EK in 2024 wordt gehouden in Duitsland. Ons buurland won de stemming in 2018 van Turkije. Voor Duitsland is het de tweede keer dat het als gastland een Europees Kampioenschap mag organiseren. Eerder deed het dat al in 1988. Toen werd een ander buurland van België - Nederland - immers Europees Kampioen. Met Marco Van Basten als aanvalsleider had Oranje toen een memorabel team voorhanden. 

LEES OOK: Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

Italië heeft een groot tornooi nodig om iets aan de infrastructuur te veranderen.

Meest recent

Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

6
6
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

120
120
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

49
49
'Renard slaat stevig toe: Anderlecht frustreert Brugge'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

226
226
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

365
365
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

36
36
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

209
209
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

221
221
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

53
53
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

143
143
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

456
456
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

172
172
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

115
115
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

197
197
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

108
108
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

220
220
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

155
155
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

57
57
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

107
107
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

390
390
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

106
106
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

423
423
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

42
42
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

104
104
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

122
122

Meer sportnieuws