Vanhaezebrouck slachtoffert drie Buffalo's in Conference League

door
Vanhaezebrouck slachtoffert drie Buffalo's in Conference League

AA Gent deed zondag een uitstekende zaak in de strijd om Play-Off I door met 1-2 te gaan winnen op het veld van Club Brugge. Het diende de landskampioen daarmee een stevige klap toe en toonde aan dat het zeker niet kansloos is om binnen enkele weken in Jan Breydel kwalificatie voor de bekerfinale af te dwingen. En ook in Europa zijn de Buffalo's nog steeds in de running.


AA Gent wist immers als enige Belgische club te overwinteren. In de Conference League wisten ze groepswinnaar te worden in een poule met Partizan, Anorthosis Famagusta en Flora Tallinn. Daardoor mogen ze de play-offs overslaan en meteen in de achtste finales aan de bak. Deze week moesten ze daarvoor bij de UEFA al hun spelerslijst indienen.

Daarop moest Hein Vanhaezebrouck opnieuw enkele spelers slachtofferen, want de kern is nog steeds ruim. In vergelijking met de groepsfase vallen uiteraard de vertrokken Vakoun Bayo en Giorgi Chakvetadze af, maar ook enkele andere jongens zullen de Europese matchen vanuit de tribunes moeten volgen. Sulayman Marreh wordt opnieuw gepasseerd, terwijl Ilombe Mboyo, Adewale Oladoye en jeugdproduct Wouter George van de lijst geschrapt werden.

NIEUWKOMERS
Uiteraard werden er ook enkele nieuwe spelers in hun plaats ingeschreven. Winteraanwinst Torunarigha komt in aanmerking voor de Europese matchen, terwijl ook Andrew Hjulsager en Yonas Malede weer opgevist werden. Zij waren voor Nieuwjaar niet ingeschreven, maar mogen straks dus alsnog van de Conference League proeven.

De spelerslijst van AA Gent in de Conference League: Sinan Bolat, Owen Jochmans, Davy Roef, René Vanden Borre; Joseph Okumu, Christopher Opéri, Michael Ngadeu, Alessio Castro-Montes, Jordan Torunarigha, Andreas Hanche-Olsen, Nurio Fortuna, Bruno Godeau, Cederick Van Daele, Rune Van Den Bergh, Bram Lagae; Elisha Owusu, Vadis Odjidja, Roman Bezus, Julien De Sart, Andrew Hjulsager, Matisse Samoise, Yonas Malede, Sven Kums, Sacha Banse, Ibrahima Cissé; Darko Lemajic, Gianni Bruno, Laurent Depoitre, Tarik Tissoudali, Jesse Littel, Malick Fofana

LEES OOK: Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

Goede keuzes van Vanhaezebrouck?

Meest recent

Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

0
0
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

12
12
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

42
42
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

70
70
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

8
8
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

163
163
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

60
60
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

243
243
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

31
31
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

189
189
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

89
89
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

90
90
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

80
80
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

22
22
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

205
205
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

236
236
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

288
288
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

101
101
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

84
84
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

540
540
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

308
308
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

355
355
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

633
633
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

327
327

Meer sportnieuws