Vanhaezebrouck slachtoffert drie Buffalo's in Conference League

door
Vanhaezebrouck slachtoffert drie Buffalo's in Conference League

AA Gent deed zondag een uitstekende zaak in de strijd om Play-Off I door met 1-2 te gaan winnen op het veld van Club Brugge. Het diende de landskampioen daarmee een stevige klap toe en toonde aan dat het zeker niet kansloos is om binnen enkele weken in Jan Breydel kwalificatie voor de bekerfinale af te dwingen. En ook in Europa zijn de Buffalo's nog steeds in de running.


AA Gent wist immers als enige Belgische club te overwinteren. In de Conference League wisten ze groepswinnaar te worden in een poule met Partizan, Anorthosis Famagusta en Flora Tallinn. Daardoor mogen ze de play-offs overslaan en meteen in de achtste finales aan de bak. Deze week moesten ze daarvoor bij de UEFA al hun spelerslijst indienen.

Daarop moest Hein Vanhaezebrouck opnieuw enkele spelers slachtofferen, want de kern is nog steeds ruim. In vergelijking met de groepsfase vallen uiteraard de vertrokken Vakoun Bayo en Giorgi Chakvetadze af, maar ook enkele andere jongens zullen de Europese matchen vanuit de tribunes moeten volgen. Sulayman Marreh wordt opnieuw gepasseerd, terwijl Ilombe Mboyo, Adewale Oladoye en jeugdproduct Wouter George van de lijst geschrapt werden.

NIEUWKOMERS
Uiteraard werden er ook enkele nieuwe spelers in hun plaats ingeschreven. Winteraanwinst Torunarigha komt in aanmerking voor de Europese matchen, terwijl ook Andrew Hjulsager en Yonas Malede weer opgevist werden. Zij waren voor Nieuwjaar niet ingeschreven, maar mogen straks dus alsnog van de Conference League proeven.

De spelerslijst van AA Gent in de Conference League: Sinan Bolat, Owen Jochmans, Davy Roef, René Vanden Borre; Joseph Okumu, Christopher Opéri, Michael Ngadeu, Alessio Castro-Montes, Jordan Torunarigha, Andreas Hanche-Olsen, Nurio Fortuna, Bruno Godeau, Cederick Van Daele, Rune Van Den Bergh, Bram Lagae; Elisha Owusu, Vadis Odjidja, Roman Bezus, Julien De Sart, Andrew Hjulsager, Matisse Samoise, Yonas Malede, Sven Kums, Sacha Banse, Ibrahima Cissé; Darko Lemajic, Gianni Bruno, Laurent Depoitre, Tarik Tissoudali, Jesse Littel, Malick Fofana

LEES OOK: Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

Goede keuzes van Vanhaezebrouck?

Meest recent

'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

59
59
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

234
234
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

154
154
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

239
239
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

133
133
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

108
108
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

66
66
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

232
232
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

252
252
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

48
48
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

421
421
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

292
292
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

519
519
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

46
46
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

455
455
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

58
58
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

493
493
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

154
154
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

368
368
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

264
264
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

333
333
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

112
112
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

514
514
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

550
550

Meer sportnieuws