Vanhaezebrouck slachtoffert drie Buffalo's in Conference League

door
Vanhaezebrouck slachtoffert drie Buffalo's in Conference League

AA Gent deed zondag een uitstekende zaak in de strijd om Play-Off I door met 1-2 te gaan winnen op het veld van Club Brugge. Het diende de landskampioen daarmee een stevige klap toe en toonde aan dat het zeker niet kansloos is om binnen enkele weken in Jan Breydel kwalificatie voor de bekerfinale af te dwingen. En ook in Europa zijn de Buffalo's nog steeds in de running.


AA Gent wist immers als enige Belgische club te overwinteren. In de Conference League wisten ze groepswinnaar te worden in een poule met Partizan, Anorthosis Famagusta en Flora Tallinn. Daardoor mogen ze de play-offs overslaan en meteen in de achtste finales aan de bak. Deze week moesten ze daarvoor bij de UEFA al hun spelerslijst indienen.

Daarop moest Hein Vanhaezebrouck opnieuw enkele spelers slachtofferen, want de kern is nog steeds ruim. In vergelijking met de groepsfase vallen uiteraard de vertrokken Vakoun Bayo en Giorgi Chakvetadze af, maar ook enkele andere jongens zullen de Europese matchen vanuit de tribunes moeten volgen. Sulayman Marreh wordt opnieuw gepasseerd, terwijl Ilombe Mboyo, Adewale Oladoye en jeugdproduct Wouter George van de lijst geschrapt werden.

NIEUWKOMERS
Uiteraard werden er ook enkele nieuwe spelers in hun plaats ingeschreven. Winteraanwinst Torunarigha komt in aanmerking voor de Europese matchen, terwijl ook Andrew Hjulsager en Yonas Malede weer opgevist werden. Zij waren voor Nieuwjaar niet ingeschreven, maar mogen straks dus alsnog van de Conference League proeven.

De spelerslijst van AA Gent in de Conference League: Sinan Bolat, Owen Jochmans, Davy Roef, René Vanden Borre; Joseph Okumu, Christopher Opéri, Michael Ngadeu, Alessio Castro-Montes, Jordan Torunarigha, Andreas Hanche-Olsen, Nurio Fortuna, Bruno Godeau, Cederick Van Daele, Rune Van Den Bergh, Bram Lagae; Elisha Owusu, Vadis Odjidja, Roman Bezus, Julien De Sart, Andrew Hjulsager, Matisse Samoise, Yonas Malede, Sven Kums, Sacha Banse, Ibrahima Cissé; Darko Lemajic, Gianni Bruno, Laurent Depoitre, Tarik Tissoudali, Jesse Littel, Malick Fofana

LEES OOK: Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Goede keuzes van Vanhaezebrouck?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

69
69
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

27
27
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

50
50
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

46
46
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

80
80
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

223
223
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

179
179
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

305
305
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

55
55
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

367
367
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

160
160
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

119
119
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

295
295
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

957
957
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

395
395
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

295
295
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

801
801
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

226
226
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

745
745
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

500
500
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1071
1071

Meer sportnieuws