'MLS mag volgende grote naam verwelkomen'

door
'MLS mag volgende grote naam verwelkomen'

De Verenigde Staten proberen de jongste jaren nadrukkelijk om de kloof met Europa te dichten als voetballand en ze slagen er inmiddels toch regelmatig in om bekende namen uit het Europese voetbal naar de MLS te lokken. Zo maakt komende zomer Lorenzo Insigne de overstap van Napoli naar Toronto FC. Hij zal er een andere speler met een recente geschiedenis aan de Europese top als tegenstander tegenkomen.


De Amerikaanse journalist Tom Bogert stelt immers dat Xherdan Shaqiri op het punt staat om in de MLS aan de slag te gaan. De 30-jarige Zwitser is vooral bekend van zijn passages bij Bayern München (2012-2015), Internazionale (2015) en Liverpool (2018-2021). Op zijn erelijst staan een totaal van zeven landstitels in Zwitserland, Dutisland en Engeland en ook twee keer de Champions League én het WK voor clubteams.

Vorige zomer had Shaqiri nog Liverpool verruild voor Olympique Lyon, maar die overstap leverde niet het verhoopte resultaat op. Bij de club van Jason Denayer raakte de offensieve middenvelder niet verder dan een rol als luxe-invaller en dus wou hij in januari alweer andere oorden opzoeken. Dat lukte niet voor het einde van de deadline, maar Chicago Fire biedt hem nu een uitweg.

MEDISCHE TESTEN
Die club zou een akkoord hebben met Lyon over een transfersom van 6,5 miljoen euro. Alleen de medische testen zouden de deal nog in de weg staan, maar die zouden in de komende twee dagen op het programma staan. Shaqiri zou zo meteen speelgerechtigd moeten zijn voor de start van het nieuwe seizoen in de MLS.


LEES OOK: Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

Mooie aanwinst voor de MLS?

Meest recent

Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

4
4
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

96
96
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

129
129
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

79
79
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

226
226
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

222
222
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

93
93
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

163
163
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

327
327
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

92
92
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

260
260
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

182
182
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

190
190
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

409
409
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

179
179
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

308
308
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

170
170
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

207
207
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

390
390
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

545
545
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

118
118
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

445
445
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

43
43
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

332
332

Meer sportnieuws